w ,

Jak bezpiecznie nosić dużo pieniędzy

Załóż pas pieniędzy. Pas pieniędzy to specjalistyczny dodatek, który jest noszony pod ubraniem. W pasie znajdują się rzeczywiste pasy i „kieszenie” na pasku, które można nosić wokół uda. Możesz w nim przechowywać kosztowności, takie jak gotówka lub ważne dokumenty podróżne, i unikaj konieczności noszenia w portfelu większej ilości gotówki niż zwykle.
 • Zaletą pasa pieniężnego jest to, że kradzież jest praktycznie niemożliwa, ponieważ rabuś musiałby podnieść koszulę lub ściągnąć spodnie, aby uzyskać dostęp do paska (w zależności od tego, gdzie go nosisz). Wadą jest jednak to, że dostęp do własnych pieniędzy może być trudny bez ujawnienia innym, że masz na sobie pas pieniędzy.
 • Paski pieniędzy są dostępne u wielu sprzedawców detalicznych i za pośrednictwem rynków internetowych.
 • Jeśli masz na sobie pas z pieniędzmi, zawsze noś przy sobie trochę gotówki w kieszeniach lub w łatwo dostępnym miejscu, aby uniknąć odsłonięcia paska z pieniędzmi. Możesz także usprawiedliwić się i wpaść do pobliskiej toalety, aby wyjąć pieniądze, których potrzebujesz, przed dokonaniem transakcji.
Kup odzież z tajnymi kieszeniami. Alternatywą dla pasa pieniężnego jest noszenie odzieży zbudowanej z ukrytymi kieszeniami. Te ubrania mają ukrytą komorę, zwykle zamykaną na zamek błyskawiczny lub rzep, ukrytą tam, gdzie złodziej nie spodziewałby się, że będzie kieszeń.
 • Odzież podróżna z tajnymi kieszeniami jest dostępna u wielu sprzedawców detalicznych, szczególnie tych, które koncentrują się na sprzęcie podróżnym.
 • Podobnie jak pas pieniędzy, najlepiej trzymać pod ręką trochę gotówki w zwykłych kieszeniach lub w innym dostępnym miejscu. Kluczem do skutecznego ukrywania pieniędzy jest ukrycie gotówki i schowanie jej tam, gdzie nie można jej łatwo zabrać.
Ukryj trochę gotówki w butach. Chociaż noszenie dużej ilości pieniędzy w butach może być niewykonalne, możesz chcieć schować trochę pieniędzy do jednego lub obu butów, na wypadek, gdyby ustalono, gdzie znajduje się główna kwota pieniędzy. Niektórzy eksperci zalecają złożenie banknotu o wartości 50 USD w jednym lub obu butach, głęboko w okolicy palców, gdzie pieniądze będą bezpieczne.
 • Jeśli chowasz pieniądze w butach, nie używaj ich do płacenia za transakcje. Jeśli ludzie zauważą, że zdejmujesz but w celu odzyskania pieniędzy, mogą szybko zdać sobie sprawę, że w innych miejscach może być ukrytych więcej pieniędzy.
Rozważ noszenie portfela wabika. Jeśli martwisz się kradzieżą przy noszeniu gotówki, możesz chcieć nosić przynętę lub portfel „obojętny”. To zasadniczo drugi portfel z niewielką ilością gotówki. Zaletą noszenia portfela wabika jest to, że jeśli okaże się, że zostałeś obrabowany, możesz spokojnie przekazać mu atrapę z niewielką ilością gotówki, a złodziej pomyśli, że uciekł z twoim prawdziwym portfelem. Tak długo, jak twój prawdziwy portfel jest dobrze ukryty i trudny do wykrycia (na przykład, gdy złodziej cię poklepie), osoba, która cię okradnie, nie będzie miała powodu, by sądzić, że portfel, który ma, nie jest twoim prawdziwym, głównym portfelem.
 • Aby portfel wabika był skuteczny, twój prawdziwy portfel lub pojemnik na pieniądze powinny być wyjątkowo ukryte. Jeśli złodziej sprawdzi twoje kieszenie, a twój główny portfel będzie wyraźnie widoczny lub widoczny, może łatwo zrobić oba portfele. Z tego powodu możesz chcieć nosić portfel wabika w połączeniu z pasem pieniędzy.
 • Użyj taniego portfela na wabik, najlepiej starego i pobitego. Powinno to być coś, czego nie będziesz miał nic przeciwko utracie, a jednak coś, co wygląda na to, że było noszone przez długi czas.
 • Aby przekonać portfela wabika, weź w nim kilka przeterminowanych kart kredytowych. W ten sposób, jeśli złodziej zdecyduje się zajrzeć do środka, pomyśli, że to twój prawdziwy portfel.
Podziel swoją gotówkę. Jeśli to w ogóle możliwe, staraj się nie nosić ze sobą całej gotówki jednocześnie. Niektóre metody ukrywania pieniędzy mogą pomóc, ale jeśli okaże się, że jesteś ofiarą kradzieży lub rabunku, możesz nie mieć szczęścia. Spróbuj podzielić swoją gotówkę i pozostawić jej część w bezpiecznym miejscu.
 • Jeśli jesteś z innymi, zastanów się, czy nie poprosić ich o zabranie ze sobą trochę gotówki na wypadek zagrożenia. Jednak każda gotówka, którą dajesz innym, powinna być równie dobrze ukryta, aby zapewnić sobie zbiorowe bezpieczeństwo i zapobiec kradzieży.
Przechowuj pieniądze w hotelu. Jeśli podróżujesz i zatrzymujesz się w hotelu, dobrym pomysłem może być pozostawienie niepotrzebnej gotówki w hotelu. Jeśli podróżujesz z więcej niż jedną kartą kredytową / debetową, możesz zostawić dodatkowe karty w hotelu.
 • Upewnij się, że hotel ma bezpieczny sejf w każdym pokoju. Nie pozostawiaj kosztowności bez nadzoru bez odpowiedniego przechowywania ich w sejfie
Reklama
Unikaj zwracania uwagi na siebie. Bez względu na to, czy jesteś turystą, czy po prostu nosisz dużą sumę gotówki na sobie, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zwrócić na siebie uwagę. Niektórzy ludzie zwracają niechcianą uwagę, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Aby zachować dyskrecję podczas noszenia pieniędzy:
 • nie noś fantazyjnych ubrań ani biżuterii
 • bądź ostrożny przy sprawdzaniu map
 • chodź pewnie, jakbyś wiedział, dokąd zmierzasz, nawet jeśli nie
 • zakryj wszelkie widoczne wybrzuszenia w kieszeniach lub pod ubraniem
 • jeśli używasz bezpiecznej kieszeni lub pasa pieniężnego, oprzyj się pokusie wielokrotnego dotykania lub sprawdzania tego kryjówki
Uważaj na swoje otoczenie. Jeśli nosisz dużo gotówki, ważne jest, aby stale mieć świadomość tego, gdzie jesteś i kto jest w pobliżu. Jeśli zauważysz, że ktoś się na ciebie gapi lub patrzy, albo ktoś, kto nagle odwraca wzrok, gdy go widzisz, bądź ostrożny wobec tej osoby. Mogą planować cię obrabować.
 • Unikaj obszarów o wysokim ryzyku i wysokiej przestępczości. Powinieneś również zachować szczególną ostrożność w znanych obszarach turystycznych.
 • Bądź bardzo ostrożny na stacjach metra i w transporcie publicznym. Te miejsca są najlepszą okazją do złodziejstwa w kieszeniach.
 • Jeśli czujesz, że ktoś do ciebie wpada lub „wpada”, sprawdź swoje rzeczy, aby upewnić się, że nie zostałeś okradziony.
 • Nie chodź sam, niosąc gotówkę. Jeśli nie możesz znaleźć innych przyjaciół, którzy mogliby z tobą chodzić, najlepiej zabrać taksówkę do miejsca docelowego. Tylko upewnij się, że kabina jest legalną, oznaczoną, autoryzowaną kabiną. Możesz zwiększyć bezpieczeństwo jazdy taksówką, dzwoniąc, aby poprosić o taksówkę, zamiast wsiadać do przypadkowej taksówki na ulicy.
 • Pamiętaj, że pomimo wszelkich podjętych środków ostrożności, każdy może być ofiarą w dowolnym miejscu i czasie. Nie daj się nabrać nadmiernej pewności siebie lub poczuć się bezpiecznie, ponieważ często jest to pierwszy krok do obniżenia czujności.
Używaj dyskrecji podczas obsługi gotówki. Liczenie pieniędzy pozostawia cię podatnym na napad, a także daje złodziejowi wizualną wskazówkę, ile pieniędzy nosisz. Powinieneś także unikać przenoszenia większej ilości gotówki niż potrzebujesz, więc staraj się planować z wyprzedzeniem i wiedzieć, ile pieniędzy będziesz potrzebować.
 • Noś małe banknoty i monety w osobnej kieszeni, więc nie musisz wprowadzać zmian za niepotrzebnie duży rachunek w sklepie.
 • Jeśli podróżujesz, wymień część swojej waluty na renomowanego przedsiębiorcę, takiego jak bank lub oficjalne biuro wymiany walut. Pomoże to uchronić Cię przed oszustwem i pozwoli ci wyglądać mniej jak turysta.
Ukryj elektronikę. Pewnym sposobem na zwrócenie uwagi złodzieja jest wyciągnięcie efektownego smartfona. Możesz nie myśleć o tym, pisząc SMS-y lub sprawdzając pocztę, ale dla złodzieja posiadanie smartfona może wskazywać, że masz także gotówkę lub inne kosztowności. Pamiętaj o swoich priorytetach. Jeśli sytuacja przybierze zły obrót, a ty padniesz ofiarą napadu, nie opieraj się ani nie walcz. Postępuj zgodnie z bandytą, następnie natychmiast opuść miejsce zdarzenia i zgłoś zdarzenie funkcjonariuszowi policji. Pamiętaj, że żadna kwota nie jest warta utraty życia.
Reklama
Noś kartę kredytową. Zaletą posiadania karty kredytowej nad kartą debetową lub gotówką jest to, że jeśli karta zostanie zgubiona lub skradziona, twoje pieniądze są chronione. Karta debetowa może szybko dać złodziejom dostęp do twojego konta czekowego, a jeśli gotówka zostanie zgubiona lub skradziona, możesz nigdy nie odzyskać środków.
 • Jeśli nosisz kartę kredytową, rozważ zakup ochraniacza na rękaw. Upewnij się, że zakupiony ochraniacz skutecznie blokuje identyfikację częstotliwości radiowej. Pomoże to chronić informacje o karcie przed kradzieżą przez „elektroniczne kradzieże kieszonkowe”.
 • Zawsze noś przy sobie jedną lub dwie karty kredytowe, jeśli martwisz się o zgubienie lub kradzież portfela.
Użyj czeków podróżnych. Niektórzy kupcy mogą nie akceptować czeków podróżnych, co może powodować ból głowy podczas próby dokonania zakupu. Czeki podróżne mają jednak tę zaletę, że można je łatwo wymienić, jeśli zostaną zgubione lub zatkane. I nawet jeśli akceptant nie zaakceptuje ich jako płatności, czeki podróżne można łatwo wymienić na gotówkę (w lokalnej walucie) w większości banków i kantorów.
 • Jeśli to możliwe podczas podróży, zdobądź czeki podróżne w lokalnej walucie.
 • Przeprowadzaj kilka czeków w mniejszych nominałach, aby transakcje były łatwiejsze i bezpieczniejsze.
 • Podpisz czeki podróżne, jak tylko je zdobędziesz, i zachowaj pokwitowanie (-a) w osobnym, bezpiecznym miejscu.
Niech ktoś prześle ci pieniądze. Jeśli martwisz się o zabranie ze sobą znacznej ilości gotówki do celu podróży, zawsze możesz mieć przyjaciela lub krewnego przelać pieniądze po przyjeździe. Usługi te nie są bezpłatne - w rzeczywistości niektóre pobierają raczej wysokie składki - ale większość znanych usług przelewów pieniężnych ma biura na całym świecie, a korzystanie z tych usług może trochę stresować podczas podróży z gotówką.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak ćwiczyć po porodzie

Jak kupić Żeberka Wołowe