w ,

Jak być komunistą

Zrozum trudną sytuację proletariatu. Proletariat jest klasą robotniczą; osoby, które zapewniają pracodawcy pracę w zamian za wynagrodzenie, ale nie mają żadnej własności firmy, dla której pracują lub „środków produkcji”, czyli ziemi, narzędzi, fabryk, budynków biurowych, surowców itp. ich praca możliwa. Większość członków proletariatu ma niewielką kontrolę lub kontrolę nad własną pracą i nie ma udziału w zyskach swojego pracodawcy.
 • Ponieważ proletariat nie ma kontroli nad swoją pracą i jest zależny od zarobków, aby przetrwać, są łatwo wykorzystywani przez swoich pracodawców.
 • Uciskacze proletariatu nazywani są „marksizmem” w kategoriach marksistowskich, zamożnymi kapitalistami, którzy są właścicielami korporacji, fabryk i ziemi, a w konsekwencji większości bogactwa świata.
 • Współczesna koncepcja 99% jest bardzo podobna do koncepcji proletariatu Karola Marksa, a 1% jest analogiczny do burżuazji.
 • Kluczową zasadą komunizmu jest to, że proletariat powinien dążyć do uzyskania kontroli nad środkami produkcji oraz do posiadania i zarządzania nimi zbiorowo.
Zastanów się, jak własność prywatna powoduje niesprawiedliwość społeczną. Własność prywatna nad środkami produkcji daje burżuazji moc wykorzystywania proletariatu (klasy robotniczej). Marks argumentował, że gdyby własność środków produkcji została przejęta i przekazana proletariatowi do wspólnego posiadania na równi, robotnicy mieliby się lepiej, wyzysk przestałby, a klasy społeczne powstałe z niesprawiedliwego podziału własności zniknęłyby.
 • Niektóre nowoczesne firmy są częściowo lub całkowicie własnością pracowniczą, ponieważ dają swoim pracownikom akcje, ale jest ich stosunkowo niewiele.
Rozważ komunistyczną krytykę kapitalizmu. Marks uważał, że sam kapitalizm wraz z gospodarką rynkową i nieokiełznane poszukiwanie zysku doprowadziły do ​​obecnego stanu niesprawiedliwości i nierówności. Marks uważał, że lekarstwem na to jest całkowite zniesienie kapitalizmu poprzez rewolucję proletariacką.
 • Liczne rewolucje komunistyczne miały miejsce w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej, chociaż pozostało niewiele reżimów naprawdę komunistycznych.
 • Większość współczesnych partii komunistycznych koncentruje się teraz na reformie społeczeństw kapitalistycznych, a nie na rewolucji.
Zapoznaj się z podstawowymi tekstami marksistowskiego komunizmu. Jeśli określisz się jako komunista, ludzie będą zakładać, że znasz te teksty i oczekują, że będziesz w stanie je omówić z odpowiednią wiedzą.
 • Zacznij od Fredericka Engelsa Zasady komunizmu , broszury, którą napisał w 1847 r., Nakreślając kluczowe założenia marksistowskiego komunizmu.
 • Przejdź do Manifestu komunistycznego , opublikowanego przez Karola Marksa i Fredericka Engelsa w 1848 roku.
 • Przeczytaj 3-tomowy Marks Das Kapital , kiedy jesteś gotów na prawdziwe wyzwanie.
Przeczytaj trochę literatury wtórnej na temat komunizmu, która wyjaśnia kontekst i ewolucję ruchu.
 • Niektóre dobre teksty wprowadzające obejmują: Komunizm: bardzo krótkie wprowadzenie Leslie Holmesa oraz Teoria i praktyka komunizmu: wprowadzenie RN Carew Hunt
Dodaj kilka późniejszych prac komunistycznych do swojej listy czytelniczej. Idealne wybory obejmują Władimira Lenina Państwo i rewolucja oraz Leona Trockiego W obronie marksizmu .
Pamiętaj, że komunizm jest zdecydowanie przeciwny nabywaniu własności prywatnej i niepotrzebnej konsumpcji. Jedną z najbardziej komunistycznych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest poleganie na bibliotece publicznej i używanych księgarniach, aby osiągnąć swoje cele badawcze
Przeczytaj aktualne strony i publikacje komunistyczne i sympatyzujące z komunistami. Niektóre dobre przykłady to Słowo Ludowe, libcom i The People's Daily Morning Star.
Dołącz i uczestnicz w lokalnych organizacjach komunistycznych. Przeprowadź badania i poszukaj aktywnej partii komunistycznej lub grupy aktywistów w twojej okolicy.
 • W Stanach Zjednoczonych możesz dołączyć do Partii Komunistycznej USA.
 • Jeśli lokalnie nie ma żadnych grup komunistycznych, rozważ założenie własnej.
Uczestnicz w grupach i sprawach, które są oparte na ideach komunistycznych lub są z nimi zgodne.
 • Wspieraj związki zawodowe i pamiętaj, że dobry komunista nigdy nie przekroczyłby linii pikiet!
 • Weź udział w ruchu Occupy.
Należy pamiętać, że nawet pokojowe demonstracje mogą prowadzić do konsekwencji prawnych. Poznaj prawo w swojej okolicy i bądź przygotowany na karę, a być może nawet aresztowanie za udział w demonstracjach politycznych.
Ogranicz ekspozycję na kapitalistyczną propagandę, unikając komercyjnej telewizji i radia. Marketing jest wszechobecny we współczesnym społeczeństwie i większość z nas niewiele o nim myśli, ale jest także potężnie manipulującym narzędziem kapitalistycznej maszyny.
 • Unikaj witryn z reklamami i używaj wyskakujących okienek i programów blokujących reklamy, aby zmniejszyć narażenie na niechciane reklamy online.
Wybierz, gdzie mądrze wydajesz pieniądze, bo to siła napędowa kapitalizmu. Dawanie pieniędzy firmom wyzyskującym tylko zwiększa ich władzę nad klasami robotniczymi.
 • Zbadaj różne korporacje produkujące żywność, lekarstwa, odzież i inne przedmioty, których używasz. Unikaj robienia interesów z korporacjami, o których wiadomo, że wykorzystują siłę roboczą.
 • Kupuj towary bezpośrednio od osoby, która je produkuje i unikaj pośrednika korporacyjnego, gdy tylko jest to możliwe.
 • Poszukaj przyjaznych pracownikom firm do prowadzenia interesów. Kupuj w związkach, a jeszcze lepiej w sklepach należących do pracowników. Unikaj korzystania z międzynarodowych firm, takich jak Starbucks i amazon.com; które mają reputację unikania podatków.
Dołącz do spółdzielni. Za niewielką opłatą roczną możesz wziąć udział we własności źródła dystrybucji żywności. Większość spółdzielni oferuje również członkom możliwość dzielenia się pracą.
Zminimalizuj zużycie dóbr konsumpcyjnych.
 • Unikaj kupowania produktów jednorazowego użytku. (sztućce, talerze, kubki, serwetki, grille, produkty sanitarne, maszynki do golenia, rękawiczki, pieluchy i pałeczki są doskonałymi przykładami)
 • Unikaj niepotrzebnego nabywania własności osobistej. Przed dokonaniem zakupu sprawdź, czy naprawdę go potrzebujesz, i zastanów się, jak długo będziesz mógł używać tego przedmiotu. Jeśli to możliwe, dokonuj dużych zakupów (na przykład kosiarki) z co najmniej jedną inną osobą i udostępniaj kupiony produkt współwłaścicielom.
 • Naucz się szyć i naprawiać rzeczy. Ulepsz i wykorzystaj stare przedmioty przed zakupem nowych.
 • Kup jak najwięcej w sklepach z używaną odzieżą.
 • Unikaj najnowszych trendów technologicznych i gadżetów. Kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. iPhone 10? Zapomnij o tym!
 • Naucz się ogrodnictwa i zacznij uprawiać własne produkty, jeśli pozwala na to miejsce lub jeśli dostępny jest przydział sąsiedztwa.
Rozważ rezygnację z posiadania samochodu. Samochody są szczególnie marnotrawną i kosztowną formą własności osobistej, która po kilku dostosowaniach może być zbędna dla większości ludzi.
 • W miarę możliwości korzystaj z transportu zbiorowego.
 • Skorzystaj z programów car-sharingu w twojej okolicy.
 • Rozważ kupno starszego, używanego samochodu, który jest w dobrym stanie technicznym, zamiast nowego pojazdu, jeśli musisz kupić samochód. W przeciwieństwie do nowych samochodów, samochody używane są znacznie tańsze i nie przyczyniają się tak bardzo do kapitalizmu, jak kupowanie nowego od dealera, ponieważ nowy nie jest produkowany.
Podaj swój biznes swoim pracownikom i uczyń go związkiem syndykalistycznym, jeśli jesteś pracodawcą.
Podejmij przyczynę pracy, jeśli jesteś pracownikiem. Uczestnicz w związkach zawodowych i organizacjach pracowniczych, i wspieraj swoich współpracowników. Jeśli praca nie jest zorganizowana w miejscu prowadzenia działalności, zrób wszystko, aby tak się stało.
Porozmawiaj z innymi o swoich przekonaniach i podziel się praktycznymi sposobami, w jakie inni mogą adoptować i praktykować komunistyczne ideały.
 • Należy pamiętać, że wiele osób, szczególnie członków starszych pokoleń, może natychmiast stać się wrogich terminowi „komunizm” lub „komunistyczny”, ponieważ utożsamiają go z polityką i propagandą z czasów zimnej wojny. Nie bierz tego do siebie i nie niepotrzebnie antagonizuj ludzi. Nauczanie przez przykład zyska więcej nawróconych niż agresywne konfrontacje i debaty.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak malować tuszem alkoholowym

Jak przewodniczyć spotkaniu