w ,

Jak czyścić zardzewiałe narzędzia ogrodowe

Oczyść narzędzia ogrodnicze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób. Czyszczenie narzędzi ogrodowych pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji w ogrodzie z jednej chorej rośliny na drugą. Pomaga to również w utrzymaniu ich w czystości, ponieważ czyste narzędzia są narażone na mniej wilgoci.
 • Może to wydawać się dziwaczne, ale przecieranie noża ogrodniczego za pomocą środka czyszczącego o pełnej mocy (takiego jak Pine-Sol lub Lysol) między cięciem każdego kawałka materiału roślinnego pomoże zapobiec rozprzestrzenianie się infekcji.
 • Szczególnie ważne jest czyszczenie narzędzi, jeśli miały one kontakt ze środkami wiążącymi, takimi jak beton, który stępi krawędzie łopat i ostrzy, jeśli zostaną stwardniałe.
Oczyść narzędzia ogrodowe, aby były ostre. Utrzymanie ostrości narzędzi ogrodowych sprawi, że będą one bezpieczniejsze w użyciu. Choć wydaje się to sprzeczne z intuicją, ostrzejsze ostrze może być bezpieczniejsze, ponieważ wymaga mniejszej siły i jest mniej prawdopodobne, że się poślizgnie. Wydział Roślin i Gleby na University of Vermont's College of Agriculture and Life Sciences Idź do źródła
 • Dodatkowo, podczas przecinania komórek twojej rośliny za pomocą pary sekatorów, ostre ostrze spowoduje mniejsze uszkodzenie komórek i nie zmiażdży tylu komórek, co tępe ostrze .
 • Pomoże to roślinie leczyć się szybciej, co zmniejsza ryzyko zakażenia grzybami lub pogodą.
Oczyść narzędzie z brudu i zanieczyszczeń. Najpierw musisz usunąć wszelki brud lub zanieczyszczenia z narzędzia, szczególnie obszar ostrza lub wszelkie mocowania. Woda i dość sztywny pędzel powinny się do tego nadawać.
 • Nie zwlekaj, jeśli używasz narzędzia do jakichkolwiek środków wiążących lub suszących, takich jak cement, uszczelniacz lub farba. Jeśli w narzędziu są jakieś środki wiążące, należy je szybko wyczyścić, zanim będą miały szansę wyschnąć.
 • Po użyciu pędzla do usunięcia brudu spłucz bieżącą wodą i pozostaw do wyschnięcia. Może to zająć nawet całą noc, jeśli narzędzie ma skomplikowane powierzchnie zatrzymujące wilgoć.
 • Następnie możesz wytrzeć na narzędzia lekką powłokę oleju mineralnego lub silnikowego.
Użyj rozpuszczalnika, aby usunąć pozostałości soku. Rozpuszczalnik, taki jak nafta lub domowy środek czyszczący, taki jak Szorowanie Pęcherzyków, będzie działać w celu usunięcia resztek z soku - jest to przydatne, jeśli przycinałeś wiecznie zielone drzewa i krzewy.
Sprawdź narzędzie pod kątem uszkodzeń. Podczas sprzątania dobrą praktyką jest sprawdzanie narzędzia pod kątem uszkodzeń. Zasadniczo należy unikać używania uszkodzonych narzędzi, ponieważ mogą być niebezpieczne.
Reklama
Namocz zardzewiałe narzędzia w słabym roztworze octu. Jeśli twoje narzędzia są zardzewiałe, spróbuj zanurzyć metalowe części w słabym roztworze octu (1: 1) przez 24 godziny. Spróbuj do tego użyć taniego destylowanego białego octu ze sklepu spożywczego.
 • Wyjmij je z roztworu i wytrzyj ręcznikiem papierowym, aby je wysuszyć, a następnie usuń rdzę wełną stalową.
 • Mocno zardzewiałe ostrza mogą wymagać drugiego namoczenia po zejściu pierwszej warstwy rdzy.
Użyj roztworu kwasu cytrynowego, aby usunąć rdzę. Niektórzy ogrodnicy przysięgają na 3% roztwór kwasu cytrynowego zamiast octu - jest to dobre do uzupełniania dużych ilości do czyszczenia dużych części i narzędzi. Pamiętaj, aby po namoczeniu usunąć resztki dużą ilością czystej wody.
 • Kwas cytrynowy jest dostępny w małych ilościach w sklepie spożywczym lub winiarskim lub wypróbuj lokalny sklep rolniczy, ponieważ jest używany przez hodowców trzody chlewnej (i może być tam taniej kupić).
 • Unikaj tej metody, jeśli czyścisz części, takie jak hamulce lub bloki silnika, ponieważ mogą one stać się kruche w roztworze kwasu cytrynowego.
Alternatywnie, namocz narzędzia w mocnej czarnej herbacie lub coli. Inni ogrodnicy zalecają stosowanie bardzo mocnej czarnej herbaty lub nawet coli zamiast octu do usuwania rdzy.
 • Zanurz w nim narzędzia, a następnie przetrzyj je szmatką lub wełną drutową, aby usunąć rdzę.
 • Możesz także spróbować użyć skrobanej aluminiowej folii do gotowania i odrobiny wody, aby usunąć rdzę.
Staraj się zminimalizować ilość skrobania podczas usuwania rdzy. Lekkie ruchy okrężne, powtarzane tak długo, jak to konieczne, są najlepszym sposobem na usunięcie rdzy bez rozcieńczania lub zarysowania metalu pod spodem.
 • Zaleca się noszenie rękawic ochronnych, okularów i maski na twarz.
 • Dobrze jest też upewnić się, że szczepienie przeciw tężcowi nadal zapewnia ochronę.
Naostrz swoje narzędzia po usunięciu rdzy. Po usunięciu rdzy dobrym pomysłem jest ostrzenie narzędzi. Istnieje kilka opcji ostrzenia narzędzi: możesz użyć osełki, płaskiego pilnika lub stali do ostrzenia.
 • Jeśli używasz osełki, zacznij od dokładnego zwilżenia. Możesz użyć oleju mineralnego / silnikowego, jeśli wolisz zamiast wody. Nie naciskając szczególnie mocno, głaskaj kamień osełkowy w jednym kierunku wzdłuż krawędzi.
 • Uzupełnij olej lub wodę zgodnie z wymaganiami, jeśli wyschnie powierzchnia kamienia. Możesz przejść na wyższą jakość wykończenia osełki, aby uzyskać ostateczną precyzję.
Przetestuj ostrość narzędzia. Sprawdź ostrość na małym kawałku rośliny, takim jak łodyga ze stosu ogniska (nie używaj palca!). Jeśli jest wystarczająco ostry, delikatnie nasmaruj narzędzie, upewniając się, że olej przenika do dowolnego mechanizmu i przechowuj ostrożnie.
Reklama
Oczyść narzędzia i zapobiegaj zamoczeniu. Właściwe i regularne czyszczenie narzędzi powstrzyma przede wszystkim rdzewienie. Ważne jest również, aby nie dopuścić do zamoczenia ich przez dłuższy czas. Nigdy nie pozostawiaj narzędzi na zewnątrz, ponieważ szybko zardzewieją, jeśli zostaną wystawione na działanie elementów.
Przechowuj swoje narzędzia prawidłowo. Po wyczyszczeniu narzędzi pozwól im dokładnie wyschnąć przed przechowywaniem w suchym miejscu, takim jak szopa. Staraj się unikać zatykania ich razem w pudle lub furgonetce, ponieważ może to stępić krawędzie. Najlepiej przechowywać je osobno. Zastanów się nad zrobieniem wieszaka w szopie.
Rozważ przechowywanie narzędzi w wiadrze z piaskiem i olejem mineralnym. Niektórzy ogrodnicy zalecają czyszczenie narzędzi w wodzie, pozostawienie ich do wyschnięcia, a następnie zanurzenie ich w wiadrze wypełnionym mieszanką piasku i oleju mineralnego, aby je tam przechowywać. Ma to zapobiec ich rdzewieniu.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak stworzyć plan diety dla diabetyków typu 2

Jak odblokować konto na Facebooku