w ,

Jak dbać o świnkę morską z zapaleniem płuc

Sprawdź objawy zapalenia płuc. Jeśli zostanie wcześnie wykryty, leczenie może być łatwiejsze dla ciebie i twojego weterynarza. Jednak świnki morskie mogą skutecznie ukryć objawy choroby. Zwykle, gdy pojawiają się objawy, oznacza to, że świnka morska jest w późnym i najbardziej krytycznym stadium choroby. Więc działaj szybko, gdy zauważysz objawy. Lista znaków obejmuje;
 • Utrata apetytu lub brak zainteresowania jedzeniem.
 • Kaszel, świszczący oddech lub kichanie.
 • Nudny wygląd.
 • Gorączka i letarg.
 • Utrata masy ciała.
 • Zapalenie ucha / bębna usznego.
 • Zaburzenia oddechowe.
Sprawdź swoją temperaturę świnek morskich. Temperatura przekraczająca 110 F jest niebezpiecznym znakiem. Nienormalnie wysoka temperatura lub gorączka jest jednym z wielu objawów zapalenia płuc. Sprawdź temperaturę za pomocą termometru na uszach świnek morskich. Dodatkowo możesz wyczuć uszy palcami, jeśli możesz łatwo wykryć zmiany. Możesz kupić termometr odpowiedni dla świnek morskich w swojej klinice weterynaryjnej lub sklepie zoologicznym.
 • Zdrowa temperatura dla twojej świnki morskiej powinna wynosić około 99-103,1 F.
Zważ swoją świnkę morską. Szybka i nagła utrata masy ciała jest kolejnym objawem zapalenia płuc, które jest częstym skutkiem braku jedzenia. Jeśli nie znasz oryginalnej masy świnki morskiej, możesz sprawdzić w wytycznych, co powinna ważyć zdrowa świnka morska.
 • Knury powinny ważyć około 900-1200 gramów, podczas gdy samice powinny ważyć 700-900 gramów. Wytyczne dotyczące masy ciała różnią się od niemowląt lub rosnących świnek morskich.
 • Ważne jest, aby co tydzień ważyć świnkę morską, aby wcześnie wykryć objawy choroby, aby można je było wcześnie leczyć.
Obserwuj dietetyczne zdrowie swoich świnek morskich. Świnka morska, która odmawia jedzenia lub picia czegokolwiek, jest niebezpiecznym objawem choroby. Świnki morskie nie mogą długo jeść bez jedzenia i grozi im zablokowanie ich przewodu pokarmowego. Będziesz potrzebować pomocy weterynaryjnej jak najszybciej lub przynajmniej zacznij karmić świnkę morską strzykawką.
Zobacz szybko egzotycznego weterynarza. Jeśli objawy utrzymują się, czas na sprawdzenie weterynarza. Poszukaj niezawodnego egzotycznego weterynarza, który specjalizuje się w świnkach morskich z doświadczeniem. Pamiętaj, że tylko profesjonalny weterynarz może pomóc w diagnozie i leczeniu. Nie polegaj na „domowych środkach zaradczych”, aby leczyć razem chorobę świnek morskich.
 • Zapalenie płuc jest poważną chorobą. Nie wahaj się skontaktować z weterynarzem. Utrzymanie go może doprowadzić do życia twojej świnki morskiej.
Reklama
Unikaj skoków do jakiegokolwiek weterynarza. Niektórzy weterynarze nie mają wiedzy na temat świnek morskich. Może to zabrzmieć dziwnie, ale pojawiły się liczne doniesienia o weterynarzach z niewłaściwym badaniem świnek morskich, które ostatecznie podają nieprawidłowe informacje. Jeśli klinika nie ma weterynarza specjalizującego się w świnkach morskich, może cię po prostu odwrócić. Jednak większość klinik dla małych zwierząt powinna była zatrudnić weterynarzy dostępnych do leczenia świnek morskich. Ale nie wszyscy będą mieli konkretnego egzotycznego weterynarza .
 • W krytycznej sytuacji, gdy w pobliżu nie ma egzotycznego weterynarza, zignoruj ​​ten krok.
Poszukaj specjalnie egzotycznego weterynarza . Różnica między weterynarzem ogólnym a specjalistycznym weterynarzem egzotycznym jest ogromna. Egzotyczny weterynarz specjalizuje się w radzeniu sobie ze świnkami morskimi i badaniach nad zupełnie inną grupą zwierząt. Ich wiedza powinna być większa w szczególności na świnkach morskich, powinny one mieć większe doświadczenie i oczywiście wiedzieć, jak lepiej diagnozować i leczyć problem związany z twoją jaskinią.
Sprawdź, czy masz dobre osiągnięcia. Weterynarz, którego szukasz, powinien mieć duże doświadczenie i dobre opinie, aby zagwarantować, że zapewni twojej śwince morskiej najlepsze możliwe leczenie i zapewni udaną wizytę weterynarza i jej wynik.
Przyjmij sugestie i zapytaj. Czasami najbardziej wiarygodnym i godnym zaufania sposobem na znalezienie dobrego weterynarza jest zwrócenie się o sugestie od innych hodowców świnek morskich. Jeśli znasz kogoś, kto ma świnki morskie, zapytaj go. Jeśli nie, zawsze możesz znaleźć wiarygodne forum lub grupę świnek morskich online.
 •   Porady i wsparcie dla świnek morskich i / lub Opieka i porady dla świnek morskich to niezawodne grupy, które mogą dołączyć na Facebooku z ponad 35 000 członków z całego świata w miejscach takich jak USA, Wielka Brytania, Australia, Azja i Indie. Administrator ma dużą wiedzę i będzie w stanie udzielić ci wiarygodnych spostrzeżeń i porad, podobnie jak wielu członków.
 • Alternatywnie możesz szukać egzotycznego weterynarza u weterynarza .
Reklama
Odizoluj swoją świnkę morską. Zapalenie płuc jest chorobą zakaźną, która rozprzestrzeni się na inne świnki morskie w klatce, jeśli wejdą w kontakt z chorą świnką morską. Powinieneś trzymać swoją świnkę morską w trybie „inkubacji”, w którym są one oddzielone od jakichkolwiek innych jam i trzymane poza kontaktem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.
Podaj jakikolwiek lek swojej śwince morskiej. Twój weterynarz powinien przepisać ci leki lub antybiotyki, aby przywrócić świnkę morską do zdrowia. Lub możesz kupić większość antybiotyków w najbliższej klinice weterynaryjnej. Antybiotyki należy podawać strzykawką świnkom morskim, ponieważ mogą odmówić jedzenia lub picia, jeśli zastosuje się je do pokarmu lub wody.
 • Baytril jest zalecanym antybiotykiem do stosowania w zakażeniach bakteryjnych. Antybiotyk można podawać strzykawce śwince morskiej sokiem owocowym, aby pokryć smak.
 • Nakarm antybiotyki świnkami morskimi trzy lub więcej razy dziennie, chyba że weterynarz zaleci inaczej.
 • Leki przeciwbólowe (lub leki) należy podawać śwince morskiej wyłącznie pod nadzorem weterynarza.
Kup antybiotyki. Jeśli nie jest to przepisane przez weterynarza, ale zaleca się ich stosowanie, możesz znaleźć określone antybiotyki dla świnek morskich w sklepach zoologicznych lub klinikach weterynaryjnych. Powinieneś szukać antybiotyku, który zabija infekcję bakteriami paciorkowców. O ile mówi się, że są niepotrzebne, mogą drastycznie pomóc twojej śwince morskiej w krytycznej sytuacji. Jak wspomniano powyżej, Baytril jest zalecanym antybiotykiem, podobnie jak Bio-Lapis, Avipro Plus i Pro-C jako probiotyk.
 • Niektóre antybiotyki mogą być niebezpieczne lub niedokładne, więc pozwól im podpisać je lekarzowi weterynarii. Dodatkowo mogą wyjaśnić, jakie antybiotyki należy stosować i gdzie można je kupić.
Karm ręcznie swoją świnkę morską. Jeśli nie utrzymują się żadne oznaki jedzenia (lub picia), ważne jest, aby wkroczyć i ręcznie karmić świnkę morską za pomocą strzykawki. Świnki morskie nie mogą przejść 24 godziny bez trawienia czegokolwiek, dlatego bardzo ważne jest, abyś działał szybko. Możesz kupić opiekę krytyczną w klinice weterynaryjnej lub sklepie zoologicznym. Dodatkowo można zmielić granulki wodą, aby uzyskać zacier.
 • Powinieneś karmić swoją świnkę morską 4-5 razy dziennie lub co 2-3 godziny 10 ml na raz.
 • Karmienie strzykawką może być czasochłonne i trudne, gdy świnka morska ma ciężki oddech. Poproś lekarza weterynarii o radę i pamiętaj, aby powoli nakładać jedzenie.
 • Żywność dla niemowląt można również mieszać z opieką krytyczną lub granulkami. Szukaj całkowicie naturalnego jedzenia o niskiej zawartości cukru. Dynia, marchew, squash, jabłko i jarmuż są dobre do spróbowania.
 • Zacier owsiany pomoże twojej śwince morskiej przytyć i powinien być dostępny na najbliższym supermarkecie.
Codziennie waż swoją świnkę morską. Śledź masę świnki morskiej, aby zauważyć poprawę lub nagłą utratę wagi. Nagła utrata dużej masy ciała nie jest dobra i powinieneś zobaczyć się z weterynarzem. Jeśli nie ma poprawy, skontaktuj się z weterynarzem.
Zapewnij spokojne i czyste środowisko swojej śwince morskiej. Bardzo ważne jest, aby twoja świnka morska miała czas na odpoczynek i poprawę w bezpiecznym środowisku, w którym mogą żyć bez zakłóceń. Ważne jest, aby umieszczenie klatki było w pomieszczeniu w tym krytycznym momencie. Temperatura powinna być ustabilizowana i zawierać się w przedziale 18–23,9 ° C (65–75 ° F).
 • Trzymaj je z dala od drzwi i okien - nie powinno być przeciągów!
 • Nie trzymaj świnki morskiej w obszarze o wahaniach temperatury, takim jak na zewnątrz. Temperatura wymaga do ustabilizowania.
Zmień pościel. Cedr, sosna i trociny są głównymi przyczynami problemów oddechowych u świnek morskich. Przełącz te trzy ściółki na stałe na coś bardziej odpowiedniego dla twojej świnki morskiej, takie jak runo lub siano. Podczas gdy świnka morska jest w krytycznym okresie inkubacji , trzymaj ją na starych białych ręcznikach, aby śledzić ich odchody.
 • Chora świnka morska może mieć problemy z poruszaniem się na luźnej pościeli. Przejście na złożone ręczniki powinno ułatwić śwince morskiej manewrowanie wokół klatki i monitorowanie wydalania moczu i kału.
Ogrzej swoją świnkę morską! Chora świnka morska skorzysta na dodatkowym wzroście temperatury - ale nie przegrzaniu. Zawiń butelkę z ciepłą wodą w ręcznik i umieść ją w rogu klatki. Zawsze pozwól swojej śwince morskiej odsunąć się od źródła ciepła, jeśli zrobi się za gorąco lub nie czujesz się komfortowo.
Uwolnij poziom stresu. Wyeliminuj inne zwierzęta domowe, młodsze dzieci i hałaśliwe przedmioty w domu z pokoju świnek morskich. Ważne jest, aby świnka morska miała czas na poprawę zdrowia fizycznego w uspokajającym otoczeniu.
Często czyść klatkę. Świnki morskie to bardzo nieuporządkowane zwierzęta. Głębokie czyszczenie należy wykonywać co najmniej co 3-4 dni i codziennie czyścić punktowo. Dezynfekować pełną klatkę co miesiąc za pomocą przyjaznego dla zwierząt sprayu dezynfekującego. Usuń wszystkie odchody, mocz i brud, aby zapobiec rozwojowi bakterii.
 • Łatwym domowym lekarstwem, które wyeliminuje zapach moczu, jest zastosowanie sprayu na bazie octu z 1 części wody i 1 części białego octu. Kwas powinien zabijać wszelkie zabrudzenia i bakterie.
 • Pamiętaj, aby następnie dokładnie przepłukać klatkę czystą wodą, aby usunąć pozostawione chemikalia.
 • Noście jednorazowe rękawiczki podczas czyszczenia klatki. Ludzie mogą zarazić się chorobą tak samo jak świnka morska. Chroń się przed brudem i bakteriami.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak leczyć opryszczkę narządów płciowych

Jak zachęcić psy do krycia w sposób naturalny