w

Jak dostać się do Channel Islands National Park

Przeczytaj o wszystkich opłatach związanych z wizytą na Wyspach Normandzkich. Witryna parku zawiera wszystkie wydatki, które poniesiesz podczas podróży:
 • Ogólne wejście do parku jest bezpłatne.
 • Osoby, które chcą obozować na jednej z wysp, zostaną obciążone opłatą w wysokości 15 USD za kemping za noc . Pieniądze są przeznaczone na ochronę parku. Rezerwacje muszą być dokonane z wyprzedzeniem i mogą być ustawione za pośrednictwem strony internetowej krajowej usługi rezerwacji rekreacji. Rezerwacji można dokonać nie wcześniej niż 5 miesięcy wcześniej.
 • Odwiedzający, którzy zdecydują się dostać na wyspy łodzią, zostaną obciążeni opłatą między 50 $ a 75 podróżą w obie strony na osobę . Dzieci w wieku 2 lat i poniżej podróżują bezpłatnie . Osoby zabierające ze sobą deski surfingowe będą dodatkowo płatne. Rezerwacji można dokonać kontaktując się z centrum dla odwiedzających park lub za pośrednictwem strony internetowej Island Packers Cruises.
 • Odwiedzający, którzy zdecydują się na dostęp do wysp samolotem, mogą to zrobić za pośrednictwem Channel Islands Aviation. Koszty różnią się w zależności od wybranego doświadczenia. Loty jednodniowe kosztują około 150-160 USD za podróż w obie strony dla dorosłych , a 125 do 135 USD na dziecko . Ekskluzywne czartery wycieczek kempingowych są również dostępne w miesiącach letnich w cenie 300 $ za osobę (minimum 4 wczasowiczów), 1600 $ za czarter dla siedmiu pasażerów z Camarillo i 2000 $ za czarter dla siedmiu pasażerów od Santa Barbara.
Poznaj zasady parku. Podobnie jak w przypadku większości parków narodowych, Wyspy Normandzkie mają ograniczenia co do tego, gdzie odwiedzający mogą iść i co mogą robić. Na przykład Wyspy Normandzkie kładą nacisk na ograniczenie śladów odwiedzających podczas pobytu. Odwiedzający proszeni są o unikanie obszarów, w których gniazdują zwierzęta, ograniczenie korzystania ze sztucznego światła w nocy i całkowite unikanie jaskiń. Strona internetowa parku zawiera szczegółową listę ograniczeń i ulg; studiowanie ich jest absolutną koniecznością dla każdego, kto planuje wizytę.
Dokonaj rezerwacji.
 • Po kliknięciu przycisku „Wyświetl harmonogram i dostępność” u góry strony głównej, nastąpi przejście do strony z listą Wysp Normandzkich. Wybierz wyspę, którą chcesz odwiedzić, wybierz dzień i godzinę oraz liczbę osób podróżujących.
 • Następna strona będzie zawierała daty powrotu. Wybierz, kiedy chcesz wrócić do kontynentu, a strona obliczy saldo. Jeśli nie masz konta w witrynie, musisz je utworzyć tutaj przed przejściem do ekranu płatności.
 • Przestrzeń na każdym rejsie jest ograniczona, a niektóre wyspy są niedostępne w niektóre dni lub godziny. Ponadto wycieczki odbywające się w godzinach szczytu po południu podlegają wyższym opłatom niż te zaplanowane na wcześniejszy lub późniejszy dzień.
Przeczytaj uważnie zasady podróży. Wśród rzeczy, które musisz wiedzieć:
 • Podróżujący muszą przybyć na godzinę przed odlotem, a cały sprzęt musi być na łodzi nie później niż 30 minut przed odlotem.
 • Żaden pojedynczy przedmiot nie może przekroczyć 45 funtów (20 kg). Nie ma wyjątków od tej zasady.
 • Cały sprzęt powinien być oznaczony nazwą, numerem telefonu i kodem kolorystycznym odpowiadającym wyspie przybycia.
Udaj się do doku zlokalizowanego w centrum dla odwiedzających i wejdź na pokład łodzi, gdy zostaniesz o to poproszony. Parkowanie w centrum dla zwiedzających jest ograniczone, dlatego jeśli podróżujesz w większej grupie, zaleca się korzystanie z carpoolingu.
Określ kurs i wyspę docelową. Przed podjęciem decyzji o tym, kiedy i gdzie planujesz pójść, należy wziąć pod uwagę szereg czynników:
 •   Pogoda : Warunki w kanale zmieniają się drastycznie, a przesuwające się fale, wysokie fale i mgła sprawiają, że podróż jest jeszcze większym wyzwaniem. Każdy, kto planuje podróż powinien skonsultować się z NOAA Weather Service (telefon), Channel Islands Internet Weather Kiosk (online) lub radiem pogodowym przez VHF-FM 162,475 MHz (prognoza morska), VHF-FM 162,55 MHz lub VHF-FM 162,40 MHz (obserwacje lądowe).
 •   Shipping Lanes : Podróż przez kanał poprowadzi żeglarzy przez niektóre z najbardziej ruchliwych szlaków żeglugowych na wybrzeżu Kalifornii. Osoby odbywające wędrówkę powinny wiedzieć, gdzie znajdują się pasy żeglugowe i zachować szczególną ostrożność podczas ich przekraczania. Ponadto wody na wyspach i wokół nich są czasami zamykane na potrzeby ćwiczeń wojskowych.
 •   Informacje ogólne : Przed wyruszeniem w podróż wszyscy żeglarze powinni zapoznać się z „Lokalnym zawiadomieniem straży przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych”, które można uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z USCG. Mapy żeglarskie można kupić w pobliskich sklepach morskich, w księgarniach lub w Internecie.
Przestudiuj procedury lądowania na wyspie docelowej. Sugeruje się, aby przed lądowaniem żeglarze skonsultowali się ze strażnikiem parku na każdej wyspie. Żeglarze mogą użyć kanału VHF, aby pozdrowić strażników, którzy następnie poproszą wioślarza o przełączenie na inny kanał w celu zapewnienia krótkiej orientacji, instrukcji lądowania i innych szczegółów. Oto krótkie spojrzenie na protokół lądowania dla pięciu głównych wysp:
 •   Wyspa Santa Barbara : Nie jest wymagane zezwolenie. Żeglarze muszą dostać się na wyspę przez zatokę, ponieważ dostęp do doku jest ograniczony do statków wyładunkowych.
 •   Wyspa Anacapa : Nie jest wymagane zezwolenie na łodzie lądujące na East Anacapa lub Frenchy's Cove. Wymagane jest zezwolenie na łodzie lądujące na Bliskim Anacapa, a strażnik parkowy musi towarzyszyć każdemu odwiedzającemu. Dostęp do West Anacapa jest zabroniony. Żeglarze nie mogą korzystać z miejsc do cumowania w East Anacapa; są zarezerwowane dla innych łodzi. Odwiedzający muszą zawiązać łodzie w rozsądnej odległości od tych miejsc do cumowania. Zezwolenia można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej The Nature Conservatory.
 •   Wyspa Santa Cruz : Wschodnia część wyspy jest dostępna bez pozwolenia. Dostęp do boi jest zabroniony, chociaż żeglarze mogą korzystać z molo w Scorpion Anchorage lub Prisoners Harbor. Warunki surfowania tutaj są szczególnie zdradliwe, więc żeglarzy zachęca się do zachowania ostrożności. Wymagane jest zezwolenie na dostęp do pozostałych trzech czwartych wyspy. Zezwolenia można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej The Nature Conservatory.
 •   Wyspa Santa Rosa : Żeglarze mogą korzystać z wybrzeża lub plaż, aby wylądować bez zezwolenia, chociaż dostęp jest ograniczony do maksymalnie jednego dnia. Mola są dostępne w Beaches Bay, ale odwiedzający nie mogą korzystać z boi obszarowych.
 •   Wyspa San Miguel : Żeglarze mogą wylądować w Cuyler Harbour lub Tyler Bight na noce. Odwiedzający mogą lądować tylko na plaży w Cuyler Harbour.
Złóż formalny plan pływaka u kapitana portu przed wyjazdem. Plan pływaka powinien być jak najbardziej szczegółowy i szczegółowy. Pamiętaj, aby podać dane osobowe każdej osoby na łodzi, a także dane dotyczące miejsca docelowego (godzina i data wypłynięcia, miejsce docelowe), dane dotyczące jednostki (rozmiar, wiek, kolor) oraz wszelkie wyposażenie awaryjne, które masz przy sobie. Im więcej informacji, tym łatwiej ekipom poszukiwawczym będzie łatwiej w razie problemów.
Bon Voyage! Miłej podróży po Parku Narodowym Wysp Normandzkich. Jeśli okaże się, że pogoda przybrała paskudny obrót lub nie masz wymaganego sprzętu bezpieczeństwa, nie wahaj się zawrócić i udać się w podróż innym razem. Bezpieczeństwo powinno zawsze mieć pierwszeństwo.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak uniknąć wykorzystywania

Jak zatańczyć walca