w ,

Jak dostać się do High Hrothgar w Skyrim

Zaopatrz się w zapasy i wyposaż się w dobrą broń. Podróż do High Hrothgar jest długa i zdradliwa, więc zaopatrz się w zapasy. Weź kilka mikstur zdrowia, a także najlepszą zbroję i broń, na jakie Cię stać.
 • Sklepy w Whiterun mogą pomóc ci przygotować się do wspinaczki. „Warmaiden's”, znajdujące się w pobliżu wejścia do Whiterun, ma dwóch sprzedawców oferujących broń i zbroje na sprzedaż. Jeśli jesteś łucznikiem, możesz kupić łuki i strzały od Elrindiru w „Drunken Huntsman”. Więcej zaklęć i lasek można znaleźć w Farengar w Dragonsreach.
 • „Dobra ogólne Belethora” codziennie sprzedają różne przedmioty.
 • „Arcadia's Cauldron” specjalizuje się w miksturach i eliksirach.
Niech Lydia dołączy do ciebie. Spotkasz Lidię natychmiast po pokonaniu smoka poza Whiterun. Posiadanie Lydii (lub innego towarzysza) podczas wspinaczki znacznie ułatwi ci życie.
 • Jeśli ona już cię nie śledzi, możesz ją znaleźć w Dragonsreach (chyba że kupiłeś Breezehome, w którym to przypadku możesz ją tam znaleźć). Porozmawiaj z Lidią i poproś ją, aby poszła za tobą.
Aktywuj zadanie „Droga głosu”. Możesz rozpocząć tę misję od rozmowy z Jarlem Balgruufem po pokonaniu smoka w Whiterun. Poinformuje cię o Szarobrodych w High Hrothgar i zaznaczy miasto Ivarstead na twojej mapie.
 • Jeśli masz presję czasu lub nie chcesz odbyć długiej podróży, możesz szybko udać się do Helgen (gdzie miał miejsce prolog gry), a następnie szybko iść na wschód, aby dotrzeć do Ivarstead. Może to być dobre, jeśli chcesz szybko dostać się do Ivarstead, ale przegapisz wiele lokalizacji i możliwości zdobycia XP.
Kieruj się na wschód od Whiterun. Zanim będziesz mógł wspiąć się na Gardło Świata, musisz dotrzeć do Ivarstead. Ta podróż obejmie podstawę góry. Po drodze prawdopodobnie odkryjesz różne lokalizacje, które możesz odwiedzić po drodze lub wrócić do nich później.
 • Jedź dalej drogą na wschód obok Horningbrew Meadery i nad Białą Rzeką. Zobaczysz drogowskaz, który kieruje cię w kierunku Ivarstead.
Kontynuuj podróż ścieżką wokół góry. Zmierzysz się z bandytami, którzy oczekują żniwa, a także Saber Cat lub dwóch. Przekroczysz rzekę Darkwater i dotrzesz do rozwidlenia drogi. Kieruj się rozwidleniem na południowy zachód. Jeśli miniesz jaskinię Snapleg i farmę Sarethi, idziesz właściwą drogą. Jeśli zobaczysz Mistwatch, zmierzasz w złym kierunku.
 • Po dotarciu do jaskini Honeystrand skieruj się na północ. Po przejściu przez kolejny mały mostek wejdziesz do Ivarstead.
 • Zwróć uwagę na znaki na drodze, jeśli stracisz orientację. Kieruj się znakami na Ivarstead.
Porozmawiaj z Klimmkiem. Po przybyciu do Ivarstead i zbliżeniu się do mostu prowadzącego do 7 000 stopni natkniesz się na dwóch rozmawiających mężczyzn. Porozmawiaj z Klimmkiem, a on ostrzeże cię przed wszystkimi niebezpieczeństwami, które przed tobą stoją. Możesz także podjąć opcjonalną misję, aby dostarczyć zapasy do Szarobrodych.
 • Zdecydowanie zaleca się podjęcie zadania dostarczenia zapasów, ponieważ nie musisz zejść z drogi i zdobędziesz trochę łatwego złota.
Sprawdź pierwszą świątynię. Wzdłuż schodów prowadzących do High Hrothgar znajduje się dziesięć świątyń. Pierwsze z tych świątyń znajdziesz po drugiej stronie mostu, gdzie spotkałeś Klimmka. Koniecznie przeczytaj wytrawiony tablet; czytanie wszystkich tabletów po drodze odblokuje kolejny krzyk do użycia.
 • Zobacz następny rozdział, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wszystkich lokalizacji świątyń.
Wejdź po schodach. Gdy dotrzesz do śniegu, prawdopodobnie spotkasz wilki. Użyj kamieni znaczników, aby znaleźć ślad, jeśli zgubisz go na śniegu.
Walcz lub uciekaj z Frost Troll. Prawdopodobnie spotkasz trolla, gdy dotrzesz do granitowego wpustu. Frost Troll to najniebezpieczniejszy przeciwnik, z którym spotkasz się podczas wspinaczki. Jest kilka sposobów na obejście tego.
 • Możesz próbować przekraść się obok trolla w nocy.
 • Możesz być w stanie przeskalować boki wąwozu, aby tego uniknąć. Możesz także używać ataków dystansowych z klifu, aby zadawać obrażenia, nie martwiąc się o kontratak.
 • Możesz walczyć z Froll Troll na śmierć. Posiadanie Lidii z tobą nieco ułatwi walkę. Użyj ataków ogniowych, aby uzyskać maksymalne obrażenia.
 • Zwróć uwagę trolla i wycofaj się po schodach. Karita pomoże ci walczyć z trollem.
Kontynuuj wchodzenie po schodach. Będziesz wiedział, że osiągnąłeś szczyt, gdy napotkasz podwójne schody. To jest wejście do High Hrothgar.
 • Podróż powinna zająć w sumie około 15 minut, w zależności od wrogów, z którymi się spotkałeś.
Umieść ofiarę w skrzyni. Jeśli przyjąłeś zadanie Klimmka, upewnij się, że złożyłeś ofiarę w skrzyni przed wejściem do Wysokiego Hrothgara.
Znajdź i porozmawiaj z Arngeir. Jest przywódcą mnichów Szarobrodego, a rozmowa z nim przyspieszy główne zadanie fabularne.
Pierwsza świątynia. Znajdziesz to u podstawy schodów, po drugiej stronie mostu w Ivarstead.
Druga świątynia. Można to znaleźć tuż przed pojawieniem się śniegu. Barknar zwykle można się na nim modlić.
Trzecia świątynia. Kapliczkę znajdziesz na niewielkim płaskowyżu po tym, jak spotkałeś wilki.
Czwarta świątynia. Kapliczkę znajdziesz w pobliżu małego gaju jodłowego. W tej świątyni możesz znaleźć Karitę.
Piąta świątynia. Ta kapliczka znajduje się zaraz za obszarem, w którym atakuje cię Lodowy Troll.
Szósta świątynia. Spotkasz tę świątynię w pobliżu kamiennego znacznika, gdy zamieć zacznie się pogarszać.
Siódma świątynia. Ta kapliczka znajduje się na zdradzieckim odsłonięciu na zachód od ścieżki.
Ósma świątynia. Ta świątynia znajduje się przed kilkoma wystającymi z ziemi skałami.
Dziewiąta świątynia. Znajdziesz tę świątynię przed posągiem Talosa, gdy zbliżasz się do Wysokiego Hrothgara.
Dziesiąta świątynia. Dziesiąta i ostatnia świątynia znajduje się po prawej stronie schodów prowadzących do High Hrothgar.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak grać z dzieckiem?

Jak trzymać mrówki z dala od podajników kolibrów