w ,

Jak inwestować w srebro

Zdecyduj, kiedy kupić srebro. Każdy inwestor chce poznać magiczną formułę, która pozwoli mu wiedzieć, kiedy kupić lub sprzedać. Niestety kupowanie srebra, jak każdy inny rodzaj inwestowania, to przede wszystkim umiejętne zgadywanie. W ciągu ostatnich 100 lat cena srebra za uncję trojańską wahała się (skorygowana o inflację) od około 4 do 106 USD, przy obecnej cenie wynoszącej około 15 USD. Cena ta jest dość zbliżona do ceny skorygowanej o inflację 100 lat temu, w 1916 r.
 • Srebro jest dobrą inwestycją z punktu widzenia ryzyka. Po pierwsze, metale szlachetne, w tym zarówno srebro, jak i złoto, zwykle mają działanie antycykliczne. Oznacza to, że generalnie zachowują wartość lub zwiększają wartość podczas recesji. Ponadto srebro ma wiele praktycznych zastosowań przemysłowych, co gwarantuje, że srebro pozostanie popytem (czytaj: po rozsądnej cenie rynkowej), dopóki inne waluty pozostaną silne.
 • Obecny stosunek ceny złota do srebra, który odzwierciedla cenę złota w stosunku do ceny srebra, wynosi około 82: 1 (1230 USD za uncję w przypadku złota, 15 USD za uncję w przypadku srebra), znacznie powyżej stosunku historycznego, który wynosi ogólnie około 15: 1. Może to oznaczać, że jest to dobry moment, aby „kupić za mało” srebra, ale historyczna zmienność cen srebra utrudnia przewidywanie.
 • Odrób pracę domową, skonsultuj się z doradcą inwestycyjnym i zgadnij, jak najlepiej się uczyć.
Porównaj srebro i złoto. Złoto zajmuje wzniosłą pozycję wśród metali szlachetnych ze względu na jego długoletnie powiązanie z bogactwem i przedmiotami piękna, takimi jak biżuteria, i jego znacznie wyższa wartość w przeliczeniu na uncję niż srebro. Srebro ma jednak wiele zalet jako inwestycja w metale szlachetne i pod pewnymi względami może być lepsze od złota.
 • Obecna różnica cen za uncję złota i srebra wynosi około 82: 1; w ujęciu historycznym sięgającym ponad dwóch stuleci stosunek ten był zwykle bliższy 15: 1. Może to oznaczać, że srebro wydaje się być znacznie zaniżone w porównaniu ze złotem i dobrym zakupem w stosunku do złota w tej chwili, ale oczywiście nie ma na to gwarancji.
 • Niższa wartość srebra może sprawić, że inwestowanie w porównaniu ze złotem będzie mniej efektywne. 5000 dolarów srebra zajmuje znacznie więcej miejsca niż ta sama wartość złota, co należy wziąć pod uwagę w odniesieniu do kosztów transportu, przechowywania i ochrony.
 • Srebro ma więcej zastosowań przemysłowych niż złoto, ponieważ jest na przykład powszechnym składnikiem elektroniki użytkowej. Daje to większą zmienność cen niż złoto. Cena srebra zazwyczaj rośnie szybciej niż złota podczas „hossy” na metale szlachetne (na przykład w latach 70.).
Zróżnicuj swoje portfolio. Jest to oczywiście mądra rada dla każdego inwestora i jest tak samo prawdziwa, gdy mówi się konkretnie o inwestowaniu w srebro. Rozłożenie pieniędzy na różne aspekty inwestowania w srebro może zaoferować większą szansę na większe zyski, a jednocześnie zapewnia względne bezpieczeństwo zakupu metalu szlachetnego.
 • Niezależnie od formy, inwestowanie w metale szlachetne zwykle nie powinno być dominującym celem twojego portfela. Użyj go jako sposobu na dalszą dywersyfikację inwestycji i działania jako zabezpieczenie przed niektórymi bardziej niestabilnymi aspektami twojego portfela.
 • Każdy ekspert oferuje własne porady, ale jedną z podstawowych zasad jest utrzymanie inwestycji w metale szlachetne na poziomie około 10–15% całego portfela.
 • Niektórzy eksperci powiedzą ci, że jeśli zamierzasz zainwestować w srebro, najlepiej udać się prosto do źródła i kupić namacalne ilości prawdziwej rzeczy. Ostatecznie jednak wybór sposobu dywersyfikacji (lub nie) swojego srebrnego portfela należy do ciebie.
Zważ zalety posiadania metali szlachetnych. Metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, wyróżniają się tym, że są towarem o zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych, a także same w sobie stanowią formę pieniądza. Ludzie używają srebra jako formy waluty od tysiącleci, a jego naturalna wartość wydaje się mało prawdopodobna w najbliższym czasie.
 • Osoby, które obawiają się kupować zapasy w technologiach, które wydają się przestarzałe z dnia na dzień lub w towarach, które wydają się istnieć tylko na papierze (lub w sferze cyfrowej), można szczególnie pociągnąć trwała wartość materialnego przedmiotu, takiego jak srebro. Jednak długotrwały status srebra nie chroni go przed wzlotami i upadkami rynku i zwykle nie powinien być głównym celem portfela inwestycyjnego. Jak zawsze dywersyfikacja jest lepsza.
 • Posiadanie faktycznego srebra (w postaci sztabek lub monet) i trzymanie go w domu lub w sejfie może zapewnić poczucie bezpieczeństwa, którego nie mogą dorównać certyfikaty giełdowe lub internetowe konta maklerskie. Pamiętaj jednak, że posiadanie rzeczywistego przedmiotu oznacza, że ​​musisz go przechowywać i chronić.
Kup srebrne sztabki. Kupowanie sztabek srebra o standardowej jakości .999 (czyli 99,9% czystego srebra) jest na ogół najbardziej opłacalnym sposobem pozyskania metalu. Te srebrne sztabki są dostępne w różnych kształtach i gramaturach. Wszystkie źródła srebra będą miały jakiś znacznik oprócz obecnej ceny rynkowej (lub „spotowej”), ale ten znacznik jest zwykle mniejszy dla sztabek niż monet.
 • Oczywiście na lokalnym placu handlowym prawdopodobnie nie będzie sklepu ze srebrnymi sztabkami. Srebrne sztabki można jednak kupić w wielu bankach, a także u dealerów kruszców. Odrabiaj pracę domową, aby upewnić się, że kupujesz u renomowanego sprzedawcy, aby upewnić się, że otrzymujesz tyle czystego srebra, za którą płacisz.
 • Upewnij się, że masz plan bezpiecznego przechowywania i ochrony srebrnych sztabek. Sejf bankowy może być dobrym wyborem lub wysokiej jakości sejfem domowym, jeśli wolisz trzymać swoje złoto na własnej nieruchomości. Sprawdź także ubezpieczenie tej znacznej inwestycji.
Kup srebrne monety. Jeśli chodzi o srebro, masz znacznie więcej opcji zakupu monet niż sztabek. Wszystkie opcje monet są bardziej przenośne i wygodne niż srebrne sztabki, ale generalnie sprzedają się również z wyższymi znacznikami. Jest to dodatkowy znacznik ze względu na koszt zaprojektowania i wybicia monet.
 • Na przykład mennica amerykańska sprzedaje srebrne monety bulionowe po marży 2 $.
 • Monety kruszcowe to zasadniczo znacznie mniejsze srebrne sztabki w kształcie dysku; są wyceniane i sprzedawane w podobny sposób, a ich cena zależy w dużej mierze od dominującego kursu rynkowego i ilości srebra faktycznie zawartej w monecie.
 • Aby pomóc Ci w zakupie srebrnych monet kruszcowych od renomowanych sprzedawców, strona internetowa US Mint oferuje przeszukiwalną listę dealerów w Twojej okolicy pod adresem http://catalog.usmint.gov/bullion-dealer-locator?_ga= 1.74213714.1728674329.1421249845 .
Rozważ monety kolekcjonerskie . Monety kolekcjonerskie zostały wykonane z różną zawartością srebra i często bite dziesięciolecia lub więcej temu. Mają wiele innych czynników wpływających na ich ceny, takie jak znaczenie historyczne, rzadkość, a nawet design. Powoduje to większą zmienność cen, czyniąc monety kolekcjonerskie większym ryzykiem / nagrodą.
 • Zazwyczaj wartości numizmatyczne monet kolekcjonerskich są znacznie większe niż wartość ich zawartości srebra lub złota.
Zważyć możliwe korzyści z inwestowania bez posiadania. Choć obserwowanie i inwestowanie może być pocieszające, pamiętaj, że sztabki srebra lub monety po prostu tam siedzą i ich wartość zależy od czynników takich jak niedobór i przydatność przemysłowa. Alternatywnie, gdy kupujesz akcje w dobrej firmie, może ona zwiększać swoją wartość poprzez własne działania - osiąganie zysków, dywersyfikację, ekspansję itp. Nawet firmy ściśle związane ze srebrem mogą wytworzyć wartość twojej inwestycji wykraczającą poza wahania ceny metalu .
 • Certyfikaty akcji lub portfel internetowy są rzeczywiście mniej namacalne niż zapas srebra w twoim sejfie, ale to czyni je znacznie łatwiejszymi (i tańszymi) zakupami, sprzedażą, przeniesieniem i posiadaniem .
 • Niektórzy uważają, że fizyczne posiadanie metali szlachetnych ma sens w czasach kryzysu gospodarczego, a nawet w apokaliptycznym scenariuszu, gdy nasz cyfrowy świat się załamuje. Jeśli jednak zdarzy się najgorszy scenariusz, a społeczeństwo, jakie znamy, jest w strzępach, jak praktyczne będzie dla ciebie zamiana srebrnej sztabki na jedzenie lub schronienie?
Zainwestuj w srebrny ETF. Exchange Traded Funds to „koszyki” różnych aktywów, które są kupowane, sprzedawane i sprzedawane jak tradycyjne akcje na giełdach. W ostatnich latach ETF-y metali szlachetnych stały się bardzo popularnym sposobem posiadania srebra bez faktycznego posiadania metalu w sejfie.
 • Akcje w srebrnych ETF-ach są wspierane przez rzeczywistą sztabkę srebra przechowywaną w skarbcach; posiadanie akcji nie daje jednak prawa dostępu lub wymiany tego rzeczywistego srebra.
 • Istnieje wiele srebrnych funduszy ETF do kupienia, a iShares Silver Trust (SLV) jest jednym z najbardziej popularnych. Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, przeprowadź badania przed zakupem.
 • Posiadanie srebrnego ETF pozwoli Ci zaoszczędzić koszty i zmartwienia związane z posiadaniem, ochroną i transportem srebra, ale tracisz korzyści z materialnego posiadania i musisz płacić za zarządzanie i inne opłaty, które obniżają wartość twojej inwestycji.
Zajrzyj do zasobów górniczych. Zamiast inwestować w samo srebro, możesz zainwestować w firmy, które zdobywają je z podziemia. Mimo pewnych mitów, które możesz napotkać, tego rodzaju inwestycje są bardziej niestabilne, a zapasy wydobycia srebra wzrosły o jedną trzecią stopy złota kruszcowego od 2000 r.
 • Jeśli chcesz inwestować w firmy, które wydobywają specjalnie dla srebra, twoje opcje są raczej ograniczone. Tylko około 30% światowych zasobów wydobywają firmy koncentrujące się na srebrze.
 • Bardziej prawdopodobne jest, że zainwestujesz w firmy, które mimowolnie kopią srebro podczas wydobywania innych metali, co jest znane jako „srebrne przesyłanie strumieniowe”. Co zaskakujące, siedemdziesiąt procent światowej podaży srebra jest wydobywane jako produkt uboczny wydobycia innego pierwiastka.
 • Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, pamiętaj, że inwestycje w zapasy wydobywcze srebra są podatne nie tylko na wahania cen kruszców srebra, ale także na czynniki takie jak niepokoje pracownicze, problemy z łańcuchem dostaw, problemy środowiskowe i tak dalej.
 • Prawdopodobnie najlepiej porównać firmę wydobywczą inwestującą z zakupem akcji w innych sektorach przemysłu, niż z zakupem rzeczywistego srebra.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak ponownie zainstalować system Windows 7 bez dysku CD

Jak zrobić pułapkę werbla