w ,

Jak kopać otwory postowe

Uzyskaj parę koparek do otworów. To narzędzie zostało zaprojektowane specjalnie do tego zadania i pozwoli ci wykonać zadanie w jak najkrótszym czasie przy minimalnym wysiłku. Przed rozpoczęciem należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy.
  • Sprawdź konsystencję gleby.
  • Skaliste gleby są trudne w użyciu w koparkach do kopania dziur, ponieważ stosunkowo mały kamień zapobiega przenikaniu krawędzi tnącej kopaczy do gleby. Możesz użyć stalowego pręta do poluzowania skał przed użyciem koparki do otworów.
  • Bardzo luźne, piaszczyste i suche gleby, lub w inny sposób uparty grunt, są trudne do usunięcia z dziury, ponieważ zaciskanie działania szczęk nie jest tak skuteczne na tych niespoistych materiałach. Jeśli masz czas, zacznij dziury jednego dnia, napełnij je wodą i wróć, aby usunąć znacznie zmiękczoną ziemię następnego dnia.
Zmierz i zaznacz położenie każdego słupka ogrodzeniowego. Kopacze dziur po słupach mają maksymalną efektywną głębokość około 3/4 ich długości rączki, więc para pięciu stóp będzie kopać około 3 1/2 połowy głębokości. Bardzo twarda ziemia, jak glina, jest niezwykle trudna do wykopania za pomocą ręcznej pary koparek do otworów. Skała skalna może działać na suchej glinie.
Wybierz lokalizację dla wykopanej dziury. Jeśli jest to pojedynczy otwór w projekcie takim jak instalacja masztu flagowego, możesz gałkę oczną lokalizację, ale w przypadku ogrodzeń i innych projektów wymagających wielu otworów możesz położyć obecnie lokalizacje waszych dziur dokładniej. Pomoże Ci w tym stosowanie kołków i linii sznurka, a także długa taśma miernicza do ustalenia odległości. Umieść stawki na obu końcach linii, którą chcesz kopać. Przywiąż sznurek do jednego palika, pociągnij napięty i przywiąż do drugiego palika.
 • Średni odstęp między słupami wynosi osiem stóp (2,4 m), choć w zależności od konstrukcji można je dalej rozstawiać.
Ustal, czy jest jakaś możliwość, że podziemne narzędzia znajdą się w obszarze, w którym kopiesz. W przypadku ogrodzenia wokół pola na terenie prywatnym, nie może to stanowić problemu, ponieważ właściciel nieruchomości powinien wiedzieć o wszelkich prawach użytkowania gruntów na swojej ziemi, ale w razie wątpliwości należy zadzwonić do lokalnego zakładu użyteczności publicznej usługi lokalizacyjne dla pewności.
 • Pamiętaj, aby zadzwonić do lokalnego zakładu energetycznego co najmniej trzy dni przed kopaniem, aby zlokalizować linie energetyczne. W zależności od Twojej lokalizacji rozpoczęcie kopania bez uprzedniej ankiety dotyczącej użytkowania może być nielegalne.
Rozpocznij kopanie , trzymając koparki otworów za uchwyty, po jednej w każdej ręce, z uchwytami blisko siebie. Wciśnij ostrza w ziemię, aby wyciąć z ziemi zatyczkę z ziemi (i darń, jeśli są obecne).
 • Jeśli gleba lub darń są odporne na ostrze koparki, możesz kilkakrotnie powtórzyć skierowany w dół pchnięcie, aby wbić się w ziemię i rozbić ją. Obróć koparki na ziemi, aby uzyskać lepsze wyniki.
 • Powinieneś penetrować glebę kilka cali przed wydobyciem gleby (brudu), którą usuwasz.
Rozłóż uchwyty, aby złapać glebę w szczękach w szczękach (między ostrzami koparki), używając wystarczającego nacisku, aby bezpiecznie ją chwycić, a następnie podnieść kopacze otworów z dziury.
Obróć kopacze otworów na bok swojej dziury , a następnie z powrotem zamknij uchwyty. To otworzy szczęki i pozwoli wysypanej glebie.
Powtórz powyższe kroki, schodząc głębiej z każdym kolejnym pchnięciem. Jeśli korzenie lub inny trudny materiał przeszkadzają w twoich postępach, obróć ostrza, aby atakować przeszkodę pod innym kątem, aż zostaną przecięte. Zacznij wąskie i poszerz dziurę w miarę schodzenia głębiej. Pomoże to ustabilizować post. Wilgotna gleba utrzyma się lepiej niż gleba sucha
Zmocz glebę, jeśli napotkasz bardzo twardy materiał lub bardzo piaszczysty, suchy materiał, którego inaczej nie możesz wydobyć przy rozsądnym wysiłku. Pozwolenie glebie na wchłonięcie wilgoci poprawi twój sukces i ułatwi pracę.
Zainstaluj swoje posty. ”„ Zainstaluj słupki, tyczkę lub inny przedmiot, dla którego wykopałeś otwór. Użyj drobnego żwiru ubijanego do dolnych sześciu cali (15 cm) i ustaw swój słupek. Ustaw słupek i zainstaluj krzyżak na przeciwnej stronie boki do trzymania pionu.
 • Wyrównaj go poziomicą budowniczego, jeśli chcesz, zasyp dziurę i ubij materiał wypełniający, aby go ustabilizować.
Przy stosowaniu betonu do ustawiania słupków ogrodzeniowych należy stosować odpowiednie techniki obróbki betonu, aby uniknąć słabych kotew słupkowych.
 • Niektórzy kontrahenci wolą wrzucać do otworu suchy beton z worków i posypać wodą. Spowodowałoby to zmniejszenie wytrzymałości betonu nawet o 80%, ponieważ nie można kontrolować nawet proporcji mieszania lub wody.
Użyj minimalnej ilości wody, aby wymieszać beton w celu uzyskania maksymalnej wytrzymałości. Wilgotne uczucie piasku w betonie wystarcza do zakończenia reakcji chemicznej w celu utwardzenia betonu. Dodanie większej ilości wody może ułatwić betonowanie, ale znacznie zmniejszy gotową wytrzymałość.
W przypadku dużych projektów bardziej opłacalne jest tworzenie własnej mieszanki betonowej niż stosowanie betonu w workach. Użyj 3 części ostrego piasku murarskiego na 1 część betonu typu 1 (lub typu N), aby uzyskać mocną mieszankę zaprawy lub dodaj 2 części żwiru, aby zebrać każdą mieszankę.
 • Jeśli ustawiasz wiele postów, rozważ wynajęcie przenośnego miksera.
Jak głęboko wykopać dziurę? Podczas kopania dziury w ogrodzeniu istnieje tylko jedna twarda i szybka zasada: Wykop dziurę na słup, który jest w połowie tak głęboko, jak wysoki jest płot.
Po co używać betonu? Beton przyspiesza gnicie drewnianych słupków. Drewno wcześniej lub później zgnije, a ty będziesz musiał wykopać beton po wymianie słupka. Zamiast tego włóż kamień / łupek do otworu, na którym ma spoczywać słupek, i wypełnij go kamieniami / żwirem, a na koniec piasek, który możesz wbić w dół, aby utrzymać słupek prosto.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak złagodzić ból mięśni nóg

Jak zrobić szlam Blu Tack