w ,

Jak kupić Żeberka Wołowe

Zrozum, czym są żeberka z wołowiny.
  • Tylne żeberka są wycinane z górnej części żebra i zawierają niektóre aromatyczne i tłuste pieczone mięso żebrowe. Po każdej stronie wołu znajduje się 13 żeber i można je wyciąć z części pieczonej żeberka lub schabu wołu. Żeberka pocięte bliżej pieczeni są często przycinane blisko kości z niewielką ilością mięsa, z wyjątkiem tego, co znajduje się między kościami. Żeberka wycięte z sekcji schabu są często nieco bardziej mięsiste, choć mają nieco mniej aromatyczny smak.
Wybierz rozmiar żeber.
  • Żeberka z tyłu wołowiny można przycinać na dowolną długość, od żeber dino o długości około 18 cali (46 cm) do łatwiejszych w obsłudze od 6 do 8 cali (15 do 20 cm). Mogą być pakowane w grupach po 13 kości aż do paczek pojedynczych kości. Większość domowych kucharzy nie ma sprzętu do gotowania żeber dino, więc może być konieczne zamówienie specjalne u rzeźnika.
Zastanów się nad ceną.
  • Żeberka wymagające najmniejszej ilości mięsa są na ogół najtańsze. Żeberka jednoporcjowe są zazwyczaj najdroższe. Żeberka pochodzące z pieczeni żeberkowej (bliżej główki wołu) mogą być również droższe niż te wycięte z polędwicy.
Oblicz potrzebną kwotę.
  • Ze względu na różne cięcia długości kości żebra trudno jest powiedzieć, ile każda osoba może zjeść w masie kości żebra. Zamiast tego rozważ, że każda osoba może zjeść od 2 do 3 kości, być może dodatkową, jeśli kości zostaną pocięte na mniej niż 15 cm długości.
Reklama
Zrozum, jakie są krótkie żebra.
  • Krótkie żebra są wycinane z krótkiego odcinka płyty na kierownicy. Obszar ten znajduje się w pobliżu dna zwierzęcia, a krótkie żebra są wycinane z okolic boków i mostka. Te żebra mają znacznie krótszą długość, zwykle około 2 do 4 cali (5 do 10 cm) długości. Mają do nich o wiele więcej mięsa w porównaniu z dłuższymi żebrami z tyłu, ale jeśli nie są duszone, prawie nie można ich żuć.
Wybierz kości lub bez kości.
  • Krótkie żebra są często dostępne bez kości. Krótkie żeberka bez kości mają tę zaletę, że mają mniej tkanki łącznej i ścięgna, ale brakuje im smaku pochodzącego z kości. Krótkie żeberka bez kości mogą być również droższe, chociaż dostajesz więcej mięsa za dolara.
Sprawdź paczkę.
  • Wszystkie krótkie żebra nie są sobie równe. Podczas gdy większość krótkich żeber ma dobrą warstwę mięsa, te w kierunku bocznego końca wołu mają mniej mięsa. Rzeźnik wsuwa 1 lub 2 z tych chudych kości do każdego opakowania. Sprawdź dokładnie opakowanie, aby upewnić się, że każda kość ma na sobie dobrą porcję mięsa. Żeberka bez kości nie powinny zawierać nadmiernej ilości tłuszczu na mięsie.
Rozważ potrzebną kwotę.
  • Pozwól od 3 do 4 bardzo mięsistych krótkich żeber na osobę, nieco więcej, jeśli nie są szczególnie mięsiste. W przypadku krótkich żeber bez kości należy pozwolić na około 6 uncji. (170 g) na osobę.
Reklama
Wybierz pomiędzy select, choice, prime i kobe / waygu
  • Zarówno krótkie, jak i tylne żeberka wołowe są dostępne w różnych gatunkach. Większość standardowych sklepów spożywczych przewozi mięso o wybranej jakości. To mięso jest całkowicie akceptowalne do spożycia i jest najtańsze. Wybór i najlepsze kawałki są często dostępne tylko w specjalnych sklepach spożywczych i sklepach mięsnych, ale mają dodatkowe marmurkowatość w mięsie, co dodaje smaku i delikatności. Kobe lub waygu mogą być dostępne tylko wtedy, gdy zamówisz je za pośrednictwem rzeźnika.
Wybieraj spośród wołowiny ekologicznej, karmionej trawą lub tradycyjnej.
  • Organiczna wołowina pochodzi z wołu hodowanego i poddawanego ubojowi zgodnie z normami certyfikacji ekologicznej tego obszaru. Jest to zazwyczaj najdroższa w porównaniu do wołowiny karmionej trawą lub tradycyjnej. Wołowina karmiona trawą jest hodowana na trawie i może zawierać hormony lub inne dodatki. Konwencjonalna wołowina jest produkowana masowo i dostępna w najniższej cenie.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak bezpiecznie nosić dużo pieniędzy

Jak tworzyć własne produkty kosmetyczne