w ,

Jak naprawić książkę w miękkiej okładce

Otwórz książkę, do której należą luźne strony. Jeśli kilka stron w książce się poluzowało, nie martw się. Otwórz książkę w miejscu, w którym chcesz wstawić luźną stronę.
  • Jeśli książka nie pozostanie otwarta sama, pamiętaj, aby zważyć dokumenty za pomocą przycisku do papieru. W ten sposób książka nie zacznie się zamykać przed zakończeniem wstawiania luźnej strony.
Nałóż cienką linię kleju wzdłuż oprawy strony w książce. Umieść cienką linię kleju archiwalnego wzdłuż pionowej krawędzi strony, do której chcesz przykleić luźną stronę. Klej powinien być tak blisko wiązania, jak to tylko możliwe. Upewnij się, że używasz kleju archiwalnego, który powinien być bezkwasowy.
  • Nie przyklejaj do siebie wielu luźnych stron, ponieważ z czasem nie będzie to stabilne.
  • Możesz kupić klej archiwalny w sklepach rzemieślniczych lub u dostawcy materiałów archiwalnych.
Włóż stronę z powrotem na miejsce. Ostrożnie umieść stronę z powrotem na miejscu, uważając, aby wyrównać krawędzie luźnej strony z krawędziami sąsiednich stron.
  • Aby zapobiec wyciekaniu kleju, możesz położyć kawałek papieru woskowego wzdłuż strony, aby wchłonąć wyciekający klej. W ten sposób Twoje strony nie będą się sklejać.
Zamknij książkę i umieść ją pod ciężarkami. Aby upewnić się, że strona leży płasko w książce podczas suszenia, zważ ją inną cięższą książką.
Pozostaw książkę do wyschnięcia na 24-48 godzin. Podczas gdy klej archiwalny wyschnie w ciągu kilku godzin, najlepszą praktyką jest pozostawienie książki na co najmniej 24 godziny.
Reklama
Zidentyfikuj kierunek łzy. Na podartej stronie sprawdź, czy łza ma jeden kierunek. Jeśli tak się nie stanie, będziesz chciał naprawić tylko jeden kierunek łzy na raz.
Wytnij pasek taśmy o 1 4 cala (0,6 cm) dłuższy niż łza. Wytnij taśmę archiwalną o 1 4 cala (0,6 cm) dłużej niż łza, aby naprawa była bardziej stabilna.
  • Powinieneś wybiórczo wybierać rodzaj używanej taśmy. Taśma do naprawy dokumentów archiwalnych będzie najbezpieczniejsza dla twojej książki.
Umieść taśmę wzdłuż łzy. Wyśrodkuj taśmę nad łzą, aby taśma wystawała poza łzę w obu kierunkach. Następnie umieść taśmę wzdłuż łzy i wygładź ją rękami lub sztywnym folderem.
  • Jeśli używasz sztywnego folderu, użyj krawędzi folderu, aby wygładzić taśmę.
Reklama
Otwórz pokrywę na płaskiej powierzchni. Ustaw przednią pokrywę otwartą na płaskiej powierzchni.
  • Jeśli okładka twojej książki jest bardzo luźna, ale nie do końca oderwana, możesz delikatnie oderwać ją od bloku tekstowego, części książki, która jest w niej zawarta.
Nanieś klej archiwalny na kręgosłup bloku tekstowego. Za pomocą małego pędzla równomiernie nałóż klej archiwalny wzdłuż kręgosłupa bloku tekstowego i pozostaw do wyschnięcia na dziesięć minut.
Nałóż cienką warstwę archiwalnego kleju wzdłuż grzbietu okładki. Używając pędzla, równomiernie nałóż klej wzdłuż grzbietu wnętrza okładki.
Umieść blok tekstowy z powrotem w okładce. Wyrównując grzbiet bloku tekstowego i przykrywając grzbiet, umieść blok tekstowy z powrotem na okładce książki.
  • Możesz umieścić papier woskowy między okładką a pierwszą i ostatnią stroną książki, aby zapobiec wyciekaniu kleju.
Zamknij książkę i umieść na niej ciężary. Bezpiecznie zamknij książkę, upewniając się, że wszystko jest właściwie wyrównane. Następnie umieść na górze cięższą książkę, aby ją zważyć podczas suszenia.
Pozostaw książkę do wyschnięcia na 24-48 godzin. Podczas gdy klej archiwalny wyschnie w ciągu kilku godzin, najlepszą praktyką jest pozostawienie książki na co najmniej 24 godziny.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak powstrzymać kucharza

Jak uzyskać korzyści zdrowotne wynikające z cynamonu