w ,

Jak nauczyć królika skakania po czymś

Kup metalowy pilot. Szkolenie Clicker to bardzo skuteczny i popularny sposób trenowania królików. Podczas sesji treningowych z królikiem użyjesz pilota, aby powiadomić królika natychmiast , kiedy zrobił właściwą rzecz. Kliker jest jeszcze bardziej skuteczny, gdy jest używany w połączeniu z dodatnim wzmocnieniem (np. Uczta, słowna pochwała, dodatkowe pieszczoty).
 • Klikacze są dostępne w lokalnym sklepie zoologicznym.
 • W przypadku królików dźwięk klikacza jest bardziej spójny i mniej mylący niż ludzkie słowa.
 • Kliknięcie jest bardziej bezpośrednią nagrodą niż słowne pochwały lub przysmaki.
 • Możesz także użyć długopisu jako pilota.
Zrób cel stick. Chociaż niektóre króliki przeskoczą nad czymś, nie potrzebując przynęty, inne króliki mogą potrzebować motywacji. Celownik jest popularnym narzędziem treningowym do stosowania u królików. Drążek celu jest zwykle wykonany z dźwięczącego dzwonu przywiązanego do końca drążka.
 • Odwiedź lokalny sklep z artykułami dekoracyjnymi, by znaleźć dzwonek i kij.
 • Celem kija jest zwabienie królika do wykonania określonego zadania.
Przytrzymaj drążek celu przed nosem królika. Zanim zaczniesz trenować królika do skoku, najpierw musi nauczyć się podążać za drążkiem celu. Z kilkoma przysmakami w jednej ręce, przytrzymaj kij około jednego cala przed nosem. Kiedy odwraca głowę, by spojrzeć na kij, natychmiast kliknij i daj mu smakołyk.
 • Powtórz to około 15 razy.
Przesuń drążek celu w różnych kierunkach. Kiedy twój królik może zwracać uwagę na patyk, kiedy trzymasz go przed nosem, zacznij przesuwać patyk w różnych kierunkach: w prawo, w lewo, w górę i w dół. Za każdym razem, gdy porusza głową, by podążać za kijem, natychmiast kliknij i nagraj go. Powtórz to 15 razy.
Nagradzaj swojego królika, gdy dotknie drążka celu. Ostatecznym celem treningu celu jest, aby królik dotarł do chorego celu i dotknął go. Za pierwszym razem, gdy to zrobi, natychmiast kliknij i daj mu sześć smakołyków, aby hojnie go wynagrodzić. Aby rzucić mu wyzwanie po raz pierwszy, zacznij stopniowo przesuwać drążek celu dalej od jego nosa.
 • Gdy odsuniesz drążek celu dalej, twój królik powinien zacząć podążać i spróbować go dotknąć. Jeśli nie podąży za nim, zmniejsz odległość i spróbuj ponownie.
 • Aby rzucić mu wyzwanie jeszcze bardziej, nie klikaj natychmiast po tym, jak dotknie drążka celu. Zamiast tego poczekaj sekundę lub dwie. To nauczy go cierpliwości, zanim zdobędzie nagrodę.
 • Może się okazać, że twój królik lubi dodatkowe wyzwanie.
Ćwicz trening celu każdego dnia. Codzienna praktyka pomoże królikowi poczuć się komfortowo z drążkiem celu. Zamiast wykonywać jedną długą sesję treningową, zaplanuj kilka sesji treningowych w ciągu dnia: wcześnie rano, wczesnym wieczorem i późno wieczorem przed snem królika.
 • Twój królik będzie rano głodny, co powinno uczynić go bardziej podatnym na otrzymywanie nagrody za jedzenie.
 • Twój królik może się nudzić wieloma powtórzeniami. Jeśli twój królik zacznie tracić zainteresowanie, zakończ sesję treningową i ponownie z nim współpracuj później w ciągu dnia lub następnego dnia.
Reklama
Wytresuj królika na powierzchni antypoślizgowej. Teraz, kiedy twój królik umie podążać za drążkiem celu, nadszedł czas, aby przejść do naprawdę zabawnej części treningu. Najpierw zastanów się, gdzie go wyszkolisz. Wybierz obszar domu, w którym podłoga nie jest śliska - śliska powierzchnia może spowodować, że królik straci równowagę i może zranić się, gdy wyląduje.
 • Wybierz dywanową część domu. Podłogi lub płytki z twardego drewna byłyby zbyt śliskie.
Wybierz obiekt, na który ma skoczyć królik. Aby rozpocząć szkolenie, możesz wybrać coś, na co twój królik mógłby łatwo przeskoczyć, na przykład drąg. Możesz także wytrenować go, aby skakał przez kosz lub nawet przez hula hop!
 • Którykolwiek element wybierzesz, upewnij się, że jest wystarczająco lekki, abyś mógł utrzymać się nad ziemią podczas sesji treningowych.
 • Odwiedź lokalny sklep zoologiczny, aby podnieść drążek lub inny mały przedmiot, na który królik może przeskoczyć.
Pozwól swojemu królikowi powąchać obiekt. Przed pójściem prosto na trening daj swojemu królikowi trochę czasu na bieganie i zbadanie obiektu, nad którym ma on skakać. Doprowadzenie królika do przeskoczenia nad obiektem może być nieco łatwiejsze, jeśli jest już z nim wygodnie. Ponadto, jeśli ma trochę stłumionej energii, pozwolenie mu na bieganie wokół pozwoli mu uwolnić trochę tej dodatkowej energii.
 • Nie spiesz go, gdy bada obiekt.
Trzymaj obiekt blisko ziemi. Chociaż twój królik potrafi skakać wysoko, rozpocznij trening od trzymania obiektu nisko - około pięciu centymetrów (dwóch cali) nad podłogą. Wysokość ta jest na tyle wysoka, że ​​królik będzie musiał przeskoczyć nad obiektem (zamiast stąpać nad nim), ale nie tak wysoko, że będzie miał z tym problem.
Użyj drążka celu, aby twój królik przeskoczył nad obiektem. Przytrzymaj drążek celu w niewielkiej odległości od nosa królika. Kiedy skacze, by podążać za celem, kliknij natychmiast, gdy zobaczysz, że jego tylne stopy oczyszczają górę obiektu.
 • Twój królik może cię zaskoczyć i przeskoczyć nad obiektem bez potrzeby używania drążka celu. Jeśli to zrobi, kliknij, gdy znajdzie się na wysokości skoku.
 • Bez względu na to, czy skacze z drążkiem celu, czy nie, nagradzaj go dodatnim wzmocnieniem po użyciu pilota.
 • Jeśli twój królik zdecyduje się uciec na bok obiektu lub może uciec od niego, po prostu podnieś go i ponownie umieść przed nim. Być może będziesz musiał to zrobić kilka razy, dopóki królik nie zrozumie, że powinien stać przed obiektem i przeskoczyć nad nim.
 • Ćwicz dalej, aż twój królik będzie mógł konsekwentnie przeskakiwać nad obiektem na małej wysokości.
Podnieś obiekt wyżej. Rzuć wyzwanie swojemu królikowi, podnosząc obiekt wyżej od ziemi. Od ciebie zależy, jak wysoko trzymasz obiekt nad ziemią. Nadal używaj drążka celu, aby zwabić królika do skoku.
 • Natychmiast kliknij i nagraj swojego królika, gdy jego tylne stopy oczyszczą obiekt.
 • Nie trzymaj obiektu tak wysoko, że twój królik nie będzie w stanie przeskoczyć nad nim lub ryzykuje to obrażeniami.
Daj królikowi ustną wskazówkę. Celem treningu jest, aby królik skakał na polecenie bez użycia drążka celu. Wybierz proste polecenie, np. „Skacz”. Wypowiedz je wyraźnie i pewnie, pokaż królikowi cel drążka, a następnie kliknij i nagraj go natychmiast, gdy przeskoczy nad obiektem.
 • Mów cicho sygnał werbalny. Jeśli wypowiesz sygnał głośno, królik może przestraszyć się i uciec od ciebie.
 • Z praktyką powinieneś powiedzieć sygnał tylko raz.
 • Początkowo może być konieczne wypowiedzenie polecenia kilka razy, zanim królik zrozumie, co to znaczy. Upewnij się, że twój głos nie brzmi groźnie lub emocjonalnie, jeśli musisz wypowiedzieć sygnał kilka razy.
Przestań używać drążka celu. Aby rozpocząć wycofywanie drążka celu, wypowiedz polecenie, nie pokazując królikowi patyka. Kliknij i nagraj go natychmiast, gdy przeskoczy nad obiektem. Stopniowo używaj kija coraz mniej, aż go wcale nie będziesz używać.
Rzuć wyzwanie swojemu królikowi. Oprócz podniesienia obiektu wyżej od ziemi, możesz także rzucić wyzwanie swojemu królikowi, oddalając go od skoku. Kiedy będzie dalej, powiedz „Skacz”, a następnie kliknij i nagraj go natychmiast, gdy przeskoczy nad obiektem.
 • W końcu powinieneś także zacząć wycofywać smakołyki - nie chcesz, aby królik miał nadwagę, ucząc go skakać!
Reklama
Ustal, czy twój królik powinien skoczyć. Skakanie może być trudne i bardziej niebezpieczne dla niektórych królików. Na przykład, duże rasy królików mogą się zranić podczas skakania. Ponadto króliki z nadwagą lub w złym stanie mogą zranić się podczas próby skoku.
 • Króliki dużych ras to angielski Lops, francuski Lops i Amerykanie.
 • Chociaż młodsze króliki można łatwo trenować, ich kości i stawy wciąż się rozwijają. Mogliby się zranić i rozwinąć problemy ortopedyczne przy zbyt dużej ilości skoków.
 • Zanim nauczysz królika przeskakiwać nad czymś, zabierz go do weterynarza na badanie fizykalne. Twój lekarz weterynarii może poinformować Cię, czy kondycja fizyczna królika jest idealna do skakania.
Używaj dodatniego wzmocnienia podczas szkolenia swojego królika. Pozytywne wzmocnienie, które występuje w wielu formach, jest bardzo skuteczne w treningu zwierząt domowych. Jednak dodatnie wzmocnienie dla królika niekoniecznie jest takie samo jak dla psa. Wynika to częściowo z tego, że króliki nie są w naturalny sposób posłuszne - nie mają skłonności do podążania za liderem (tobą), jak pies.
 • Chociaż króliki są zwierzętami społecznymi, nie są zwierzętami jucznymi, a zatem nie mają królika „alfa”. Twój królik raczej cię nie zobaczy i nie zareaguje na ciebie jako „alfa”
 • Ponadto apetyt królika jest mniejszy niż u psa. Dlatego smakołyki mogą nie być bardzo kuszące dla twojego królika jako nagrody (chyba że jest głodny).
 • Jeśli smakołyki nie kuszą królika, zaoferuj mu inne formy nagrody, takie jak zadrapania głowy.
Nie karaj swojego królika. Szkolenie królika powinno koncentrować się na nagradzaniu dobrego zachowania, a nie karaniu złego zachowania. Nigdy nie krzycz ani nie karaj fizycznie królika. Jeśli to zrobisz, najprawdopodobniej zobaczy cię jak wroga i pamięta, jak go ukarałeś.
 • Karanie królika może również uczynić go bardziej agresywnym, przerażającym, a może nawet mściwym.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak uzyskać korzyści zdrowotne wynikające z cynamonu

Jak zaadresować list do Anglii