w , ,

Jak nosić kilofy

Noś odpowiedni rozmiar. Odciski palców są zazwyczaj w małym, średnim lub dużym rozmiarze. Noszenie palca, który jest zbyt duży lub mały, może być niewygodne i wpływać na sposób gry. Idealnie jest pójść do sklepu muzycznego, aby przymierzyć palec. Jeśli to nie jest opcja, poszukaj tabeli rozmiarów online.
  • Powinieneś szukać kilofów na lewą rękę, jeśli jesteś leworęczny.
Spójrz na różne typy. Niektóre rodzaje odcisków palców są tak tanie jak dolar, ale niektóre mogą kosztować nawet 35 $. Może wydawać się kuszące, aby wybrać drogi, aby zapewnić doskonały dźwięk, ale nie zawsze tak jest. Tanie typy mogą często być tak samo dobre jak drogie typy.
  • Możesz zapłacić więcej, jeśli wolisz ręcznie robione metalowe palce.
Wybierz metal, aby uzyskać głośniejszy dźwięk. Można używać metalowych lub plastikowych kostek, ale kostki są idealne, jeśli szukasz określonego dźwięku. Metalowy kilof pomoże Ci uzyskać głośniejszy i bardziej precyzyjny dźwięk. Metal może być również bardziej trwały, jeśli grasz ciężko i bardzo często.
Wybierz plastik, jeśli chcesz uzyskać cichszy dźwięk. Tworzywo sztuczne jest bardziej miękkie niż metal, więc naturalnie tworzy delikatniejszy dźwięk z większą łatwością niż metalowy kilof. Plastik jest również dobrym pomysłem, jeśli planujesz wprowadzić zmiany w palcu, ponieważ są one dość plastyczne.
  • Jest to również opcja łączenia plastikowych i metalowych palców, ponieważ ludzie często noszą trzy kostki podczas gry.
Najpierw użyj cienkiego palca. Cieńsze typy są świetne dla początkujących graczy, ponieważ są lżejsze. Jest to dobre dla osób, które nie są przyzwyczajone do wybierania palców. Są również dobre, ponieważ są bardziej elastyczne niż grubsze typy, a elastyczność ułatwia grę. Cienkie typy są jednak nie tylko dla początkujących. Są dobre do uzyskania delikatnego dźwięku w twojej muzyce.
Noś grubszy kilof, aby uzyskać szybki styl gry. Grube typy są świetne dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy czują się pewnie, kontrolując swoje typy. Są również idealne do szybszego brzdąkania, które jest typowe dla gry na banjo. Możesz także użyć grubszych kilofów, jeśli chcesz mocniejszego dźwięku.
Umieść kilof na końcu palca wskazującego. Zazwyczaj będziesz musiał dostosować wybieranie palcem lub kilofy przed rozpoczęciem gry. Aby to zrobić, najpierw połóż palec wskazujący na końcu palca wskazującego. Kołnierz palca powinien znajdować się między końcem palca a pierwszym stawem. Część, która podnosi instrument, powinna być skierowana w dół. Muzycy często noszą trzy kostki naraz. Jeśli tak jest, połóż pozostałe dwa kciuki i środkowy palec.
  • Jeśli nosisz trzy kostki, dobrym pomysłem jest użycie dwóch kostek metalowych i jednej kostki plastikowej, aby uzyskać zakres dźwięku.
  • Kołnierz kilofa nie powinien znajdować się na stawie palca.
Stwórz kilof na swój palec. Najpierw przytrzymaj obie strony kołnierza kilofa przeciwnym palcem wskazującym i kciukiem. Ściśnij palec. Ściśnij kilof, aż będzie dobrze przylegający, ale nie za mocno na palcu.
  • Wskazywanie palcem powinno nieznacznie wystawać poza koniec palca.
Spróbuj zgiąć ostrze, jeśli chcesz, aby kilof wyginał się palcem. Nie musisz tego robić, jeśli jesteś zadowolony ze sposobu, w jaki pasuje kilof. Jeśli chcesz, aby kilof zginał się za pomocą krzywej palca, musisz zgiąć ostrze. Możesz to zrobić, popychając koniec kilofa na twardej powierzchni, na przykład na stole, podczas noszenia.
  • Może być trudniej zgiąć kilof, jeśli jest dość gruby.
Przesuń kilof, aby pasował pod niewielkim kątem. Pozwoli ci to uderzać w struny instrumentu pod prostym kątem. Prosty kąt zapewni muzyce pełniejszy dźwięk. Jeśli kilof nie jest zbyt ciasny, powinieneś być w stanie przesunąć go pod niewielkim kątem. Kostka powinna zakrywać połowę palca, jeśli jest prawidłowo ustawiona pod kątem.
Zmniejsz hałas zgarniający w plastikowym kilofie, ogrzewając końcówkę. To działa najlepiej z kilofem, który nosisz na kciuku. Trzymaj kilof za pomocą szczypiec. Zanurz płaską krawędź kostki we wrzącej wodzie i przytrzymaj ją przez 10 sekund. Następnie wyjmij go z wody i lekko przekręć krawędź, gdy jest gorący. Spowoduje to, że krawędź picka będzie płasko przylegać do sznurka, zmniejszając hałas zgarniający.
Utrzymuj metalowy kilof w czystości, aby uniknąć zgrzytania. Dźwięki zgarniające będą się pojawiać w przypadku metalowych kilofów, ale można zmniejszyć ich częstotliwość, czyszcząc je. Użyj miękkiej tkaniny lub kozicy, która jest miękką skórą. Użyj ściereczki, aby przetrzeć powierzchnię kilofa, aby zapobiec gromadzeniu się brudu.
  • Dobrze jest również utrzymywać sznurki w czystości, aby kilof nie uderzył w brudną powierzchnię.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zdobyć pracę, gdy jesteś niewidomy lub niedowidzący

Jak wślizgnąć tampony i podkładki do łazienki