w ,

Jak podlewać sukulenty

Zapyl sukulenty delikatnie co 2-4 dni. Chociaż zwykle powinieneś poczekać 2-4 dni, aby ponownie je zaparować, może to być inne dla każdego sukulentu. Jeśli nie masz pewności, jak często zaparować swoją, dobrą zasadą jest zaczekać, aż gleba wyschnie, aby ją ponownie zaparować.
Utwórz harmonogram, a następnie postępuj zgodnie z nim. Kiedy sukulenty są młode, bardzo ważne jest przestrzeganie ścisłego harmonogramu zaparowywania.
Zanurz glebę całkowicie za pomocą konewki. Ta praktyka ustanawia zdrowy system korzeniowy.
Poczekaj, aż gleba będzie całkowicie sucha, aby ponownie ją namoczyć. Nie ma standardowej odpowiedzi na pytanie, jak często podlewać dojrzałe sukulenty. Będzie to zależeć od odmiany rośliny, gleby, wilgotności otoczenia i innych czynników. Zasadniczo należy podlewać częściej latem, gdy roślina aktywnie rośnie, niż zimą, gdy roślina przechodzi w stan uśpienia z krótszymi dniami.
WSKAZÓWKA EKSPERTÓW
Chai Saechao Założyciel, Terapia roślinami
Chai Saechao jest założycielem i właścicielem Plant Therapy, sklepu z roślinami domowymi założonego w 2018 roku z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Jako samozwańczy lekarz roślin, wierzy w terapeutyczną moc roślin, mając nadzieję, że podzieli się swoją miłością do roślin z każdym, kto chce słuchać i uczyć się.
Chai Saechao Założyciel, Plant Therapy
Unikaj podlewania rośliny. Założyciel i właściciel Plant Therapy Chai Saechao mówi: „W zależności od wielkości doniczki powinieneś podlewać swoje sukulenty co około 2 tygodnie. Jeśli masz większą roślinę, możesz podlewać je co 3-4 tygodnie. Zawsze jest lepiej podwodnego soczystego, a nie go podlewającego. Podlewanie może zabić twoją roślinę, ale jeśli zostanie niedoświadczona, szybko się odskoczy po uwodnieniu. ”
Pomiń okresowe podlewanie, aby wzmocnić solidny system korzeniowy. Czasami korzystne jest pomijanie podlewania przez 1-2 dni po wyschnięciu gleby, aby umożliwić wzrost jeszcze silniejszych korzeni. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie zawsze musisz przestrzegać tego samego harmonogramu podlewania dla dojrzałych sukulentów. Mimo to dobrze jest mieć ogólny harmonogram.
Zidentyfikuj oznaki podwodności. Twoje sukulenty są prawdopodobnie niedostatecznie napojone, jeśli:
  • górne liście stają się suche i chrupiące
  • cała roślina została pomarszczona (choć w tym momencie trudno jest ją ożywić)
  • wiele liści skurczy się na końcach
Delikatnie zaparuj sukulenty przez 1-5 dni. Pomoże to przenieść je do zwykłej rutyny. Podanie im „pełnej dawki” wody po długim okresie bez wody może uszkodzić rośliny.
Stopniowo zwiększają pobór wody. Po tym, jak przyzwyczaili się do zmiany, stopniowo wracają do regularnego harmonogramu nawadniania. Następnie możesz podlać je konewką i powinny wrócić do normy za 1-3 tygodnie!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak bezpiecznie obsługiwać wózek inwalidzki na zewnątrz

Jak zbudować historię kredytową za pomocą American Express