w ,

Jak pokroić mango

Umyj mango. Trzymaj mango pod chłodną bieżącą wodą z kranu i delikatnie pocieraj je rękami podczas płukania. Możesz również użyć czystej szczotki do warzyw do szorowania powierzchni mango, ale nie jest to konieczne, ponieważ nie będziesz jeść skóry.
Umieść mango na solidnej desce do krojenia. Używając niedominującej ręki, postaw mango na desce do krojenia. Będziesz kroił mango od góry do dołu. Dominującą ręką podnieś ząbkowany nóż krawędziowy.
Użyj ząbkowanego noża krawędziowego, aby pokroić mango na trzy części.Mango ma płaską jamę bezpośrednio na środku, na którą nie będziesz mógł się pokroić. Sam owoc ma kształt owalu. Kiedy pokroisz mango na trzy części, ułóż dwa równoległe plastry po obu stronach dołu pośrodku, które mają około 2,5 centymetra grubości.
 • Najgrubsze dwie krawędzie mango nazywane są „policzkami”.
 • Podczas krojenia mango, chcesz zachować jak najwięcej policzków, ponieważ jest to część, którą jesz.
 • Skończysz z trzema kawałkami: dwiema połówkami z dużą ilością mięsa mango i środkową częścią, która ma dół.
Ocena policzka mango. Użyj noża, aby wykonać wzdłużne i poprzeczne nacięcia na dwóch policzkach mango. Każde cięcie powinno znajdować się w odległości około ½ cala, a nacięcia nie powinny przechodzić przez skórę. Naciśnij tylną część policzka mango do góry, aby mięso wystawało. Segmenty mango wystają prawie jak grzbiet jeża, dlatego czasami nazywa się to „metodą jeża”. Teraz jesteś gotowy, aby usunąć większość miąższu mango. Odetnij segmenty małym nożem do obierania. Teraz możesz odciąć odcinki mięsa mango nożem i podać je. Ostrożnie - skóra jest bardzo cienka, a jeśli skaleczysz się w skórę, możesz skaleczyć rękę. Czasami, jeśli mango jest wystarczająco dojrzałe, możesz po prostu usunąć segmenty ręką. Inni ludzie lubią jeść segmenty prosto ze skóry! Wytnij dół do dołu małym nożem do obierania. Połóż plasterek dołkiem płasko na desce do krojenia, a następnie przycinaj go dookoła nożem do obierania. Trudno powiedzieć, gdzie jest dół, ale ogólnie zaczyna się tam, gdzie mango jest zbyt trudne do przecięcia. Będzie również owalny. Obierz skórę z pozostałego mięsa. Za pomocą palców delikatnie usuń skórę z kawałka mango, który ma pestkę. Skóra jest bardzo cienka i łatwo się odkleja.
Reklama
Umyj mango. Trzymaj mango pod chłodną bieżącą wodą z kranu i delikatnie pocieraj je rękami podczas płukania. Możesz również użyć czystej szczotki do warzyw do szorowania powierzchni mango, ale nie jest to konieczne, ponieważ nie będziesz jeść skóry. Obierz mango obierakiem do warzyw w kształcie litery Y. Chwyć obierak do warzyw dominującą ręką i podnieś mango niedominującą ręką. Długimi pociągnięciami delikatnie poprowadź krawędź obieraczki w dół do krawędzi mango.
 • Nie musisz wywierać dużego nacisku podczas obierania skóry.
 • Kontynuuj obracanie mango w miarę potrzeb, gdy obierasz każdą krawędź.
 • Zachowaj ostrożność; twoje ręce mogą stać się bardzo śliskie.
Pokrój górny koniec i dół mango. Mango ma kształt podłużny, prawie jak piłka nożna. Dwie końcówki mango to małe krawędzie, które dochodzą do zaokrąglonej końcówki. Odetnij te końcówki, aby krawędzie mango były płaskie. Włóż uchwyt kukurydzy do kolby po obu stronach mango. Dwie ostre końcówki uchwytu kukurydzy na kolbie łatwo zapadną się w końcówkę mango. Odcinając mięso od mango, chwyć uchwyt kukurydzy na kolby. Utrzyma to twoje ręce suche i sprawi, że proces usuwania miąższu mango będzie mniej śliski. Użyj noża, aby pokroić mango na trzy części. Mango ma płaską jamę bezpośrednio na środku, na którą nie będziesz mógł się pokroić. Sam owoc ma kształt owalu. Kiedy pokroisz mango na trzy części, ułóż dwa równoległe plastry po obu stronach dołu pośrodku, które mają około 2,5 centymetra grubości.
 • Najgrubsze dwie krawędzie mango nazywane są „policzkami” i są to dwie krawędzie, które przecinasz.
 • Podczas krojenia mango, chcesz zachować jak najwięcej policzków, ponieważ jest to część, którą jesz.
 • Skończysz z trzema kawałkami: dwie połówki miąższu z mango i środkową część, która ma dół.
Przytnij mięso z dołu. Używając tego samego noża, odetnij resztę miąższu z mango, pozostawiając tylko dół. Używaj tego samego rodzaju ruchu, którego używałeś podczas obierania mango: przesuń nóż od góry do dołu, zeskrobując miąższ mango.
 • Kiedy twój nóż nie może zeskrobać więcej mięsa mango, oznacza to, że dotarłeś do dołu.
 • Teraz jesteś gotowy, aby cieszyć się swoim mango.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zachęcić psy do krycia w sposób naturalny

Jak ćwiczyć po porodzie