w ,

Jak powstrzymać kucharza

Zacznij wcześnie. Zaproś przyjaciół i rodzinę na kucharza co najmniej dwa tygodnie przed planowaniem hostingu. W ten sposób będą bardziej skłonni do uczestnictwa i będą wiedzieć, że nie będą robić innych planów na dzień kucharza.
Zdecyduj, jakie jedzenie podać. Przed zaproszeniem gości powinieneś zdecydować, jakie danie lub potrawy chcesz dla swojego kucharza. Możesz poprosić swoich gości o przygotowanie różnych potraw lub przygotować potrawę z jednym rodzajem potrawy. Oba mają swoje zalety i wady.
 • Jeśli powstrzymujesz kucharza przy użyciu tylko jednego rodzaju potraw, łatwiej jest oceniać potrawy względem siebie, ale twoi goście nie będą mieli tak dużej różnorodności .
 • Jeśli prowadzisz kucharza z różnymi potrawami, trudniej jest oceniać, ale Twoi goście odejdą z poczuciem, że zjedli pełny, satysfakcjonujący posiłek.
 • Powszechnie gotowanymi potrawami są chili i grill. Spróbuj wybrać jedzenie, które jest smaczne, ale nie jest to takie trudne.
 • Możesz tworzyć kategorie takie jak „strony”, „przystawki” i „desery”, aby ocenić, czy nie chcesz, aby wszyscy gotowali to samo jedzenie.
Powiedz ustnie, aby powiedzieć znajomym o gotowaniu. Powiedz znajomym lub rodzinie, którą widzisz w pracy, szkole lub na imprezach towarzyskich. Powiedz, że jesteś zainteresowany organizacją cookout. Podaj im datę gotowania i zapytaj, czy dadzą radę.
 • Powiedz coś w stylu: „Myślę o zorganizowaniu cookout w sobotę 14-go! Byłoby wspaniale, gdybyś mógł tam być, jako kucharz lub gość. Myślisz, że będziesz mógł przyjść? ”
Wyślij e-mail i zadzwoń do znajomych, których nie widujesz regularnie. Być może nie zobaczysz wszystkich swoich potencjalnych gości gotowania osobiście. Jeśli są osoby, które chcesz zaprosić, ale których nie widzisz codziennie, wyślij im e-mail lub zadzwoń. Opowiedz im o przygotowaniu, a także o dacie i godzinie, które masz na myśli, i sprawdź, czy chcą przyjść.
Zaprzyjaźnij się z przyjaciółmi na pokładzie. Być może twoi przyjaciele znają ludzi, którzy są wspaniałymi kucharzami! Kiedy kontaktujesz się z przyjaciółmi i rodziną, powiedz im, aby zapraszali każdego, kogo zdaniem byłby zainteresowany.
Użyj wiadomości społecznościowej, aby wydobyć swoją wiadomość. Napisz post na Facebooku lub innej stronie mediów społecznościowych, aby rozpowszechnić informacje o swoim kucharzu. Nawet jeśli skontaktowałeś się ze wszystkimi najbliższymi przyjaciółmi, prawdopodobnie są inni ludzie, z którymi możesz się skontaktować za pośrednictwem mediów społecznościowych, którzy byliby zainteresowani.
 • Opublikuj coś w stylu: „Mam zaplanowaną przerwę na gotowanie w sobotę 14-tego! Daj mi znać, jeśli chcesz wziąć udział lub przyjść jako gość i spróbować pysznych potraw! ”
 • Jeśli chcesz utrzymać kucharza na niskim poziomie i uważasz, że masz już wystarczająco dużo ludzi, możesz wstrzymać się z publikowaniem w mediach społecznościowych.
Znajdź parę osób do osądzenia. Ponieważ gotowanie jest konkursem, musisz mieć kogoś do oceny. Znajdź kogoś lub kilka osób, które są szefami kuchni, właścicielami restauracji lub mają jakąś pracę lub doświadczenie w branży spożywczej. Możesz zaoferować im zachętę, taką jak karta podarunkowa lub niewielka suma pieniędzy, aby osądzić kucharza.
 • Jeśli nie możesz nikogo znaleźć, zamiast tego zaplanuj, aby wszyscy twoi goście działali jako sędziowie, oddając głosy na ich ulubione danie.
Reklama
Wybierz lokalizację. Inną ważną decyzją do podjęcia jest miejsce, w którym odbędzie się gotowanie. Jeśli czujesz się swobodnie, przyjmując kucharza, może to być najwygodniejsza lokalizacja, ponieważ będziesz w stanie przygotować się i skonfigurować z wyprzedzeniem. Możesz także sprawdzić, czy jest jeszcze ktoś, kto chętnie by gościł.
 • Możesz zatrzymać kucharza gdzieś na zewnątrz. Gotowanie może być nieporządne, więc rozważ to na zewnątrz, jeśli pozwala na to pogoda. Niektóre potrawy, takie jak grill, można przygotować tylko na zewnątrz na grillu.
 • Możesz też wynająć miejsce w lokalnym lokalu, aby powstrzymać kucharza, ale będzie dość drogie.
Wymyśl opłatę za wstęp. Większość cookoutów ma opłatę wstępną, która może pomóc ci pokryć koszty. Ta opłata ma sens, ponieważ zapewniasz swoim gościom gorący posiłek. Upewnij się, że opłata jest odpowiednia dla rodzaju planowanego kucharza. Na przykład, jeśli jest to mały przypadkowy kucharz, rozważ opłatę w wysokości około 15 USD. Jeśli jest to zbiórka pieniędzy lub większe wydarzenie, rozważ obciążenie więcej.
Oblicz koszt wydarzenia. Gotowanie poza domem może być drogie. Oblicz, ile to będzie kosztować kucharza. Dotyczy to zarówno sprzętu, jak i materiałów kuchennych. Jeśli okaże się, że twoje oszacowanie jest wyższe niż na to, na co Cię stać, istnieje kilka sposobów obniżenia kosztów.
 • Możesz iść do sklepów takich jak Costco, które sprzedają hurtowo składniki i zapasy, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.
 • Pomyśl o podwyższeniu opłaty za wejście, jeśli martwisz się wydatkami.
Upewnij się, że będziesz mieć odpowiedni sprzęt do gotowania dla kucharza. Grille zewnętrzne, garnki na garnki i przenośne źródła ciepła do gotowania są jednymi z najczęściej używanych urządzeń do gotowania. Możesz poprosić swoich gości o przyniesienie potrzebnego im sprzętu, takiego jak przenośny grill lub garnek, abyś nie musiał sam zapewniać ich wszystkich.
Upewnij się, że masz resztę potrzebnych zapasów. Kup lub poproś swoich gości o przyniesienie innych rzeczy, których możesz potrzebować do gotowania w zależności od budżetu. Może to obejmować wiele stołów i krzeseł, talerze papierowe, kubki, naczynia i serwetki. Te szczegóły mogą czasem prześlizgnąć się przez pęknięcia, ale są niezbędne do sukcesu kucharza.
 • Nie zapomnij kupić przypraw, takich jak śmietana, keczup, musztarda lub majonez, jeśli to konieczne.
 • Możesz także chcieć dostarczyć napoje takie jak napoje gazowane lub napoje alkoholowe. Możesz rozważyć zakup lodówki i lodu, jeśli zapewniasz zimne napoje.
Upewnij się, że masz dostęp do rynków zbytu. Będziesz musiał użyć gniazdek, aby podłączyć sprzęt, taki jak crockpots. Jeśli jesteś daleko od źródła zasilania, kup przedłużacze lub poproś gości o przyniesienie.
Wysyłaj zaproszenia. Teraz, gdy wszystkie szczegóły zostały już sfinalizowane, wysyłaj zaproszenia pocztą elektroniczną lub pocztą z dokładną godziną, datą, lokalizacją i jedzeniem, które zostaną podane. Dołącz wszelkie informacje o tym, jakie wyposażenie powinien przynieść Twój gość. Poproś również gości, którzy nie gotują, o przyniesienie przekąsek, takich jak frytki, ser, krakersy i napoje.
 • Istnieją strony internetowe, których można używać do wysyłania zaproszeń i śledzenia RSVP.
Reklama
Zacznij co najmniej dwie godziny wcześniej. Rozpocznij konfigurację wydarzenia dwie godziny przed jego rozpoczęciem. W ten sposób nie będziesz czekać do ostatniej chwili, a jeśli zauważysz, że czegoś brakuje, możesz znaleźć rozwiązanie przed rozpoczęciem gotowania.
Spotkaj się z kucharzami i przejrzyj plan. Gdy ludzie zaczną przybywać do kucharza, będziesz chciał porozmawiać z szefami kuchni. Zaokrąglij wszystkich, którzy będą gotować, i powiedz im wszystko, co muszą wiedzieć. Może to obejmować takie rzeczy, jak miejsce, w którym powinny być stacjonowane, a także godziny rozpoczęcia i zakończenia gotowania.
Podziel szefów kuchni i resztę gości. Nie chcesz, aby goście lub sędziowie sprawdzali, który szef kuchni robi danie. Poproś gości, aby odeszli od gotowania, umieszczając napoje i przekąski w osobnym miejscu, gdzie goście mogą się spotkać i porozmawiać podczas gotowania szefów kuchni. W ten sposób wpisy będą anonimowe.
Sygnalizuj początek i koniec gotowania. Sygnalizuj rozpoczęcie gotowania, ogłaszając lub gwizdając. Upewnij się, że szefowie kuchni mają odpowiedni czas na ugotowanie lub rozgrzanie potrawy. Uderz gwizdkiem po zakończeniu gotowania.
 • Spaceruj po kuchni i sprawdzaj z szefami kuchni, czy mają jakieś pytania lub czy potrzebują więcej zapasów.
Daj dodatkowy czas na gotowanie na miejscu. Jeśli wszyscy szefowie kuchni gotują swoje dania całkowicie na miejscu, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu. Czas potrzebny może się różnić w zależności od potrawy, którą gotują. Dostęp do kuchni jest często dobrym pomysłem, jeśli gotowanie odbywa się na miejscu.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zrobić zestaw koców dla lalek Barbie

Jak naprawić książkę w miękkiej okładce