w , ,

Jak prać ciemne ubrania

Przeczytaj etykiety odzieży przed praniem. Jest to zawsze dobry środek ostrożności, bez względu na to, jakie ubrania myjesz. Chcesz mieć pewność, że ubrania można prać w pralce. Nie wszystkie ubrania są.
 • Drogie ubrania można prać tylko chemicznie. Oznacza to, że będziesz musiał zanieść go do pralni chemicznej. Na przykład ciemny garnitur można prać tylko na sucho.
 • Inne ubrania, takie jak wełniane, można prać tylko ręcznie. Będziesz musiał delikatnie umyć te rzeczy w zlewie lub wannie z niewielką ilością detergentu, spłukać je, a następnie zawiesić lub położyć płasko do wyschnięcia.
Sortuj swoje przedmioty według koloru. Nie chcesz wrzucać ciemnych ubrań z lekkimi ubraniami. Ciemne ubrania, szczególnie czarne, mogą prać na jaśniejsze odcienie podczas prania. Organizacja non-profit zajmująca się rzecznictwem konsumentów i testowaniem produktów Idź do źródła
 • Przejdź kawałek brudnego prania kawałek po kawałku. Posiadaj jeden stos na ciemne ubrania i jeden stos na jasne ubrania.
 • Weź pod uwagę, jak brudne są wszystkie rzeczy do prania. Nie należy prać bardzo brudnych ubrań za pomocą ubrań, które wymagają jedynie delikatnego prania.
Rozdziel ubrania według rodzaju tkaniny. To, że wszystkie twoje przedmioty są ciemne, nie oznacza, że ​​można je wszystkie wrzucić razem. Rodzaj tkaniny wpływa na rodzaj prania, jakiego potrzebuje odzież.
 • Cięższe tkaniny, takie jak dżinsy i ręczniki, należy prać osobno od tkanin lekkich do średnich, takich jak koszulki.
 • Umieść delikatne rzeczy, takie jak koronkowa bielizna i biustonosze, we własnym stosie. Powinny być myte osobno.
Odwróć ciemne ubrania na lewą stronę. Cykl prania może mieszać ciemne tkaniny. Może to powodować wyblakły wygląd. Podczas gdy wszystkie ciemne ubrania z czasem zanikają, możesz przedłużyć okres trwałości swoich ciemnych strojów, odwracając je przed praniem na lewą stronę. Organizacja non-profit zajmująca się rzecznictwem konsumentów i testowaniem produktów Idź do źródła
Pierz ciemne ubrania w zimnej wodzie. Ciemne ubrania są szczególnie podatne na utratę koloru podczas cyklu prania. Zimna woda pomaga zachować nienaruszone włókna ciemnych tkanin. Organizacja non-profit zajmująca się rzecznictwem konsumentów i testowaniem produktów Idź do źródła
 • Ustaw maszynę na możliwie najzimniejsze ustawienie. Jeśli twoje ubrania są bardzo brudne, użyj ustawienia gleby, ale ustaw je na możliwie najlżejszym poziomie.
 • Zawsze używaj możliwie najkrótszego cyklu. Im mniej czasu ciemne ubrania są w pralce, tym lepiej. Pomoże im to zachować kolor.
Wybierz odpowiedni detergent. Chcesz trzymać się podstawowego detergentu bez dodatków takich jak wybielacz. Poszukaj detergentu, który nie zawiera żadnych reklamowanych dodatków na opakowaniu. To powinno być bezpieczne dla ciemniejszych ubrań.
 • Niektóre przedmioty mogą być oznaczone jako „bezpieczne kolory” lub „bezpieczne wybielacze kolorów”, ale nie używaj ich na ciemniejszych ubraniach. Takie detergenty lepiej stosować na jasnych ubraniach.
Ostrożnie odmierz detergent. Przeczytaj opakowanie, aby zobaczyć, ile detergentu dodać. Każdy detergent jest nieco inny, więc nie ma ustalonej ilości do użycia.
 • Jednakże, jeśli twoje ubrania są bardzo zabrudzone, możesz dodać trochę dodatkowego detergentu do prania. Może to pomóc w wykonaniu zadania za pierwszym razem. Pamiętaj, że pranie ciemnych ubrań zawsze powoduje blaknięcie, dlatego najlepsze jest skuteczne pranie.
Zwróć szczególną uwagę na pranie delikatnej odzieży. Delikatne tkaniny, takie jak te znajdujące się w koronkowej bieliźnie, wymagają delikatnego prania. Używaj delikatnego cyklu podczas prania tych ubrań. Zachowaj szczególną czujność, czytając etykiety, jeśli chodzi o delikatesy. Wiele rodzajów bielizny i drogich staników można prać ręcznie.
 • Jeśli jednak nie masz czasu na dodatkowe obciążenie, możesz umieścić te przedmioty w siatkowej torbie i umyć je swoją drugą odzieżą.
Powiesić suche ciemne ubrania. Upadki w suszarce nie są dobre dla ciemnych ubrań. Może powodować, że będą wyglądać na wyblakłe. Po zdjęciu ciemnych ubrań z prania, powieś je do wyschnięcia w pralni. Organizacja non-profit zajmująca się rzecznictwem konsumentów i testowaniem produktów Idź do źródła
 • Nie wieszaj jednak swetrów. Swetry należy położyć na płaskiej powierzchni, aby wyschły.
 • Powinieneś także unikać suszenia ciemnych ubrań na słońcu. Może to powodować zanikanie.
Nie praj zbyt często ciemnych ubrań. Za każdym razem, gdy prasz ciemne ubrania, tracą one kolor. Szczególnie w przypadku dżinsu czarny barwnik zmyje się podczas cyklu prania. Pierz tylko ubrania, które są bardzo brudne lub zaczynają wąchać. Organizacja non-profit zajmująca się rzecznictwem konsumentów i testowaniem produktów Idź do źródła
 • Małe plamy można zwykle leczyć bez pralki. Plamy można usunąć za pomocą białej szmatki i mieszanki wody i detergentu do mycia naczyń. Powinieneś użyć pół szklanki wody i łyżeczki detergentu.
 • Po zmazaniu plamy przepłucz obszar, osuszając go zwykłą wodą.
Ostrożnie używaj wybielaczy. W niektórych przypadkach może być potrzebny wybielacz do upartych plam, które nie reagują na inne leczenie. Używaj wybielacza tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne i upewnij się, że wybierasz wybielacz wysokiej jakości.
 • Wybierz wybielacz z napisem „Wybielacz do wszystkich tkanin”. Powinno to być bezpieczniejsze na ciemnych ubraniach niż „wybielacz bezpieczny w kolorze”.
 • Twoja pralka może mieć dozownik wybielacza. Postępuj zgodnie z instrukcjami użytkowania. Jeśli nie masz dozownika wybielacza, musisz go samodzielnie rozcieńczyć. Instrukcje znajdują się na etykiecie opakowania.
 • Używaj wybielacza tylko po wyczerpaniu innych opcji. Ciemne ubrania powinny być rzadko bielone, jeśli w ogóle.
Upewnij się, że twój detergent jest dostarczany z płynem do płukania tkanin. Wiele detergentów jest dostarczanych z płynem do płukania tkanin, więc możesz założyć, że masz. Jednak niektóre nie, więc zawsze sprawdź najpierw. Jeśli twój detergent nie jest dostarczany z dodatkiem zmiękczacza do tkanin, dobrze jest go wrzucić. Jest to szczególnie ważne, jeśli myjesz coś w rodzaju ręcznika, który będziesz chciał miękki.
 • Możesz kupić płyn do zmiękczania tkanin w sklepie spożywczym lub supermarkecie. Postępuj zgodnie z instrukcjami, ile dodać do prania.
 • Niektóre pralki mogą mieć osobny dozownik, do którego dodaje się zmiękczacz do tkanin.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak uniknąć zmęczenia oczu podczas pracy przy komputerze

Jak złagodzić ból mięśni nóg