w ,

Jak przechowywać arbuza

Przechowuj całe arbuzy w temperaturze pokojowej. Umieszczenie całego arbuza w lodówce może faktycznie obniżyć jego wartość odżywczą. Jeśli nie planujesz od razu ciąć melona, ​​najlepiej przechowywać cały melon w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
  • Nadal powinieneś pokroić arbuza lub zamrozić go w ciągu dwóch tygodni od zakupu całego owocu.
Owiń wycięty koniec arbuza plastikiem. Jeśli pokroisz arbuza na pół i chcesz przechowywać pół, owiń go plastikiem. Nieobcięty arbuz powinien być szczelnie owinięty folią. Dzięki temu arbuz nie będzie zbierał zapachów ani smaków innych potraw w lodówce.
Przechowuj duże kawałki arbuza w lodówce. Po zapakowaniu w plastik można przechowywać arbuza w lodówce. Nadal powinieneś pokroić go do końca i użyć go lub zamrozić w ciągu 3 do 4 dni.
Reklama
Wytnij tylko to, czego potrzebujesz. Jeśli pokroisz cały arbuz, prawdopodobnie skończysz z większą ilością ciętego arbuza, niż możesz zjeść. Pokrój arbuza na pół i umieść jedną nieciętą połowę w lodówce.
Usuń skórkę z arbuza. Odetnij skórkę z połowy arbuza, który kroisz. Zacznij od postawienia arbuza na płaskim końcu i przesuwania noża poziomo od góry, zgodnie z krzywą.
Kostka arbuza. Pokrój arbuza na plasterki, pokrój plasterki na prostokąty, a następnie pokrój prostokąty na kostki.
Przechowuj arbuza w szczelnym pojemniku. Nawet w szczelnym pojemniku twój arbuz straci swoją świeżość i słodkość w ciągu 3 do 4 dni. Upewnij się, że jesz wcześniej, bo w przeciwnym razie sok zabraknie kawałków arbuza i stracą smak.
Reklama
Usuń skórkę. Pokrój arbuza na pół, a następnie połóż płaską stronę w dół na stole. Za pomocą dużego, ostrego noża odetnij skórkę, zaczynając od szczytu arbuza (który kiedyś był jednym z końców) i powoli wyginając nóż w dół. Powtórz to dookoła arbuza.
Pokrój arbuza na kawałki. Aby pokroić arbuza, pokrój połówki arbuza na plastry na krzyż. Możesz przechowywać arbuza w plasterkach lub możesz go pokroić w kostkę. Aby pokroić w kostkę, połóż plastry na płasko i pokrój je w kostkę.
  • Na przykład, jeśli zamierzasz użyć zamrożonego arbuza w koktajlach lub zrobić lody, najlepiej smakują kostki.
  • Kostkowanie arbuza jest najlepsze, jeśli planujesz po prostu przekąsić go. Rozmrożony arbuz będzie jednak bardziej miękki niż świeży arbuz, więc miej to na uwadze podczas zamrażania.
  • Możesz również zamrozić arbuza w plasterki, jeśli masz mało miejsca w zamrażarce. Pokrojony arbuz będzie układał się łatwiej niż kostki.
Zamrozić arbuza w jednej warstwie. Rozłóż pokrojonego arbuza w jednej warstwie na blasze do pieczenia. Włóż blachę do pieczenia do zamrażarki i pozwól arbuzowi zamarznąć. Konieczne może być sprawdzanie arbuza co około 10 minut, aby sprawdzić, czy jest już zamrożony.
Umieść arbuza w szczelnym pojemniku. Gdy arbuz zamarznie w stanie stałym (po około godzinie w zamrażarce), możesz umieścić go w szczelnym pojemniku lub torbie do przechowywania. Możesz przechowywać arbuza w zamrażarce przez okres do sześciu miesięcy.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak suszyć tytoń

Jak przestać gryźć usta