w ,

Jak przechowywać świeże drożdże

Włóż paczkę świeżych drożdży do lodówki. Jak tylko przyniesiesz świeże drożdże do domu ze sklepu spożywczego, włóż je do lodówki, żeby się nie nagrzało. Nie ma potrzeby wyjmowania opakowania, ponieważ świeże drożdże są dokładnie pakowane, aby chronić je przed powietrzem i wilgocią.
  • Zazwyczaj znajdziesz małe opakowania drożdży na sprzedaż w chłodniach sklepu spożywczego. Większość drożdży jest przechowywana w pobliżu masła i twarogu w sekcji mleczarskiej.
Przechowuj drożdże w lodówce do 20 dni. Pamiętaj, aby sprawdzić datę ważności na opakowaniu i użyć drożdży przed tą datą. Większość sprzedawanych świeżych drożdży można przechowywać w lodówce przez kilka tygodni, ale nie przechowuj ich po otwarciu.
  • Świeże drożdże zwalniają i stają się mniej skuteczne, im dłużej są przechowywane, więc postaraj się szybko zużyć po zakupie.
Poczuj, czy drożdże są wystarczająco wilgotne, aby udowodnić twój przepis. Gdy będziesz gotowy upiec ze świeżymi drożdżami, wyjmij tyle, ile potrzebujesz na swój przepis i otwórz go. Jeśli drożdże są twarde i wilgotne i mają jednolity kolor szpachli, są gotowe do potwierdzenia. Odrzuć drożdże, jeśli:
  • Czuje się suchy
  • Rozpada się, gdy go dotykasz
  • Nieprzyjemnie pachnie
  • Ma przebarwione łaty na powierzchni
Wskazówka: Nie ulegaj pokusie, aby używać drożdży, które wyschły, ponieważ twoje wypieki nie rosną prawidłowo i mogą rozwinąć kwaśny smak.
Reklama
Wpisz datę na opakowaniu świeżych drożdży. Wyjmij nieotwartą paczkę świeżych drożdży z lodówki lub zaplanuj zamrożenie paczki, jak tylko przyniesiesz ją do domu ze sklepu spożywczego. Oznacz zewnętrzną część opakowania datą włożenia do zamrażarki.
  • Nie trzeba ponownie pakować nieotwartych drożdży, ponieważ są one skutecznie owinięte, aby chronić je przed poparzeniem w zamrażarce.
Wskazówka: Jeśli już otworzyłeś drożdże lub chcesz pokroić je na mniejsze porcje, zawiń każdą małą porcję folią. Następnie zawiń je ponownie w folię aluminiową i umieść wszystkie porcje w zamykanej plastikowej torbie. Wpisz datę na zewnętrznej stronie torby.
Przechowuj drożdże w zamrażarce przez okres do 3 miesięcy. Sprawdź datę, którą napisałeś na opakowaniu i zaplanuj użycie w ciągu 3 miesięcy od włożenia drożdży do zamrażarki. Jeśli Twoja zamrażarka jest ustawiona na 0 ° F (-18 ° C) lub niżej, możesz przechowywać drożdże dłużej, ale drożdże mogą nie być tak skuteczne po rozmrożeniu. Rozmrozić zamrożone drożdże w lodówce przez 12 godzin lub przez noc. Ważne jest, aby stopniowo rozmrażać drożdże, aby zmiana temperatury nie szokowała drożdży. Przenieś tyle drożdży, ile potrzebujesz do lodówki na noc, zanim planujesz użyć drożdży.
  • Nie musisz wyjmować drożdży z opakowania, aby je rozmrozić.
Poczuj, czy drożdże są wilgotne i gotowe do udowodnienia. Otwórz paczkę drożdży i poczuj ją, zanim użyjesz jej w przepisie. Jeśli drożdże nadal żyją i są gotowe do udowodnienia, powinny być wilgotne i jędrne. Odrzuć drożdże, jeśli są suche lub kruszą się po ich dotknięciu.
  • Pamiętaj, że chociaż możesz używać rozmrożonych drożdży w przepisach, może nie dać twojemu wypiekowi takiego samego wzrostu lub objętości jak świeże drożdże, które nigdy nie zostały zamrożone.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak się zainspirować

Jak mieć zdrowy mózg