w ,

Jak przejść do college'u bez pieniędzy

Oblicz swoje potrzeby finansowe. Jeśli uważasz, że twoja rodzina nie może sobie pozwolić na opłacenie wykształcenia, istnieje szansa, że ​​niektóre uczelnie się zgodzą. Potrzeba finansowa to obliczenie na podstawie informacji zawartych w Twojej FAFSA lub federalnym wniosku o pomoc finansową. Uwzględnia dochód twojej rodziny (zwykle, ale nie zawsze, rodziców, z modyfikacjami dla rodzin niepełnych), liczbę dzieci w rodzinie, szczególnie dzieci w wieku szkolnym, oraz inwestycje lub inne aktywa, które może posiadać Twoja rodzina. Czynniki te są wykorzystywane do ustalenia, ile Twoja rodzina może pozwolić sobie na wykształcenie wyższe - oczekiwany wkład rodzinny.
 • Użyj kalkulatora takiego jak FAFSA4caster , znalezionego na stronie internetowej FAFSA, aby oszacować potrzeby finansowe twojej rodziny.
Wypełnij FAFSA . To oznacza bezpłatną aplikację o federalną pomoc studencką i jest standardową formą pomocy finansowej dla szkół wyższych i uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych. Wypełnij ten formularz i prześlij go do każdej szkoły, do której aplikujesz, w wyznaczonym terminie. Upewnij się, że wszystkie informacje są zgodne z najlepszą wiedzą, i w razie potrzeby dostarcz wszelkie dokumenty lub inne dowody.
 • To nie znaczy, że bierzesz udział i nie oznacza, że ​​musisz coś zaakceptować - po prostu okazujesz zainteresowanie i dostajesz wycenę. Jest to całkowicie standardowa procedura.
Prześlij również dokumenty podatkowe i wszelkie inne formularze. Każda szkoła ma swój własny proces aplikacyjny, więc sprawdź w każdej szkole, do której aplikujesz, aby dowiedzieć się dokładnie, co należy złożyć i kiedy.
 • Większość szkół będzie wymagać kopii twoich ostatnich dokumentów podatkowych, a także innych dokumentów lub formularzy. Dokładnie sprawdź wymagania każdej szkoły i skontaktuj się z osobami odpowiedzialnymi za pomoc finansową, jeśli masz pytania dotyczące ubiegania się o pomoc finansową zależną od potrzeb.
 • Proces ubiegania się o pomoc finansową może być inny dla studentów transferowych lub zagranicznych. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z odpowiednim procesem dla swojego pochodzenia i wykształcenia.
Rozważ swoje oferty i podejmij decyzję. Jeśli trafiłeś do kilku różnych szkół, prawdopodobnie otrzymałeś kilka różnych ofert pomocy finansowej. Nie wybieraj tylko największego. Zamiast tego rozważ koszt uczęszczania do każdej szkoły w porównaniu do ich oferty. Wiele szkół obiecuje dopasować inne oferty, które otrzymujesz, dlatego negocjuj ze szkolnym biurem pomocy finansowej, aby uzyskać lepszą ofertę.
 • Pomyśl o rodzajach pomocy, którą otrzymujesz. Pożyczki mogą być teraz pomocne, ale możesz skończyć z głębokim ukończeniem długów. Programy nauki pracy pomogą ci zapłacić za kształcenie, ale mogą w efekcie odwrócić uwagę od nauki. Zdecyduj, jaki rodzaj pomocy lubisz najbardziej, lub wybierz kombinację, aby zminimalizować ryzyko.
Przez cały okres studiów utrzymuj stypendium. Prześlij zaktualizowane formularze FAFSA i podatkowe co roku. Upewnij się, że informujesz biuro pomocy finansowej swojej szkoły o wszelkich zmianach swojej sytuacji finansowej i zwracaj szczególną uwagę na terminy.
 • Twoja szkoła może nawet zaoferować ci więcej pieniędzy później, jeśli dostaniesz dobre oceny i pokażesz swój potencjał. Od czasu do czasu „stypendium” pozostawia pieniądze, na które mógłbyś się ubiegać, jeśli utrzymasz się na szczycie swojej gry.
Spójrz na uczelnie wspólnotowe. Większość ludzi myśli o studiach jako o pójściu na publiczny lub prywatny uniwersytet. W rzeczywistości istnieje wiele innych opcji, takich jak uczelnie wspólnotowe - i są one znacznie, znacznie tańsze. Możesz znaleźć lokalny, aby uniknąć kosztów przeprowadzki.
 • Co więcej, większość, jeśli nie wszystkie z twoich kredytów zostaną przeniesione. Możesz iść do szkoły społecznej na rok lub dwa lata tanio, a następnie przenieść się na uniwersytet stanowy lub publiczny. Jeśli Twoje oceny są naprawdę dobre, możesz nawet uzyskać więcej stypendiów.
Rozważ szkoły zawodowe. W dzisiejszych czasach licencjat w czymś niewiele znaczy. Wiele osób kończy studia i wraca do gastronomii. Nie musisz iść na legalny uniwersytet, aby zdobyć wykształcenie i uzyskać dobrą wypłatę - szkoły zawodowe również mogą to zrobić.
 • Sprawdź to: 50% absolwentów szkół wyższych jest bezrobotnych lub ma niepełne zatrudnienie. Tymczasem pracownicy handlowi posiadający umiejętności są bardzo poszukiwani. 40% ankietowanych pracodawców w ostatnim badaniu narzekało, że nie może znaleźć wystarczającej ilości. Chodzenie do szkoły zawodowej lub zawodowej może być znacznie lepszym posunięciem.
Rozważ pójście na część etatu. Nie ma powodu, byś musiał poświęcać cały swój czas i pieniądze na edukację w pełnym wymiarze godzin. Weź kilka lekcji na raz, jeśli to wszystko, na co możesz sobie pozwolić - i w ten sposób możesz dalej pracować. Każda szkoła oferuje różne poziomy zaangażowania. Możesz iść na pół etatu lub po prostu wziąć jedną klasę. To zależy od Ciebie.
 • Zajrzyj na zajęcia prowadzone przez nauczycieli pracujących w niepełnym wymiarze godzin. Nauczyciele pracujący w niepełnym wymiarze godzin otrzymują niższe wynagrodzenie, dlatego też uczęszczanie na ich zajęcia zwykle kosztuje mniej.
Jedź drogą online. Podczas gdy wiele szkół internetowych to żart, jest ich coraz więcej. Są tańsze i oszczędzają koszty transportu. Co więcej, możesz je wykonywać we własnym czasie, więc możesz nadal pracować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Są również dobrym przejściem do kariery w pełnym wymiarze godzin w college'u, ponieważ wiele kredytów zostanie przeniesionych.
 • Jeśli chcesz przenieść później, zapoznaj się z polityką. Przed założeniem upewnij się, że uczestniczysz w akredytowanej, szanowanej instytucji online. Spójrz także na uczelnie, w których chcesz uczestniczyć, i sprawdź, czy przeniesione zostaną twoje kredyty.
Spójrz na MOOC. Rosnącym trendem w dziedzinie technologii i edukacji jest MOOC - masowy otwarty kurs online. Niektóre są dostępne na kredyt lub certyfikat, a niektóre nie, ale pojawiają się wszędzie. Jest to kurs nagrany na wideo lub nagrany na uniwersytecie, a 100% z nich odbywa się online. Zasadniczo uczęszcza na wiele różnych uniwersytetów internetowych.
 • Spójrz na przykład na strony Harvarda i MIT. Możesz przejrzeć ich kursy i wprowadzić się w dowolne zainteresowania.
 • Istnieją również strony internetowe, takie jak Coursera, które koordynują z dziesiątkami szkół w celu zapewnienia zróżnicowanych, skoordynowanych programów nauczania. Możesz wziąć ich zajęcia za darmo z lub bez certyfikatu na końcu.
Wypróbuj „wspólny program edukacyjny. ” Ten rodzaj programu polega na tym, że spędzasz jeden semestr na studiach stacjonarnych, a następny na pełnym etacie. Nie opiera się na pomocy finansowej i jest oferowany tylko w niektórych instytucjach; jeśli jest oferowany w jednym, na który patrzysz, warto spróbować. Średnio uczniowie wybierający tę trasę zarabiają nawet 7 000 USD na rok szkolny.
 • Dzięki temu zyskujesz doświadczenie zawodowe w swojej dziedzinie od samego początku. Zarabiasz pieniądze i jednocześnie budujesz swoje CV. Oprócz tych przywilejów wiele szkół wyższych uważa pracę za kredyty szkolne. Ukończenie studiów może nie potrwać dłużej.
Klasy audytu. Znajdź lokalny uniwersytet lub kolegium i sprawdź ich zasady audytu. Niektóre szkoły umożliwiają wszystkim zainteresowanym przeprowadzanie audytu dużych klas, podczas gdy inne szkoły zezwalają na audyt tylko studentom w pełnym wymiarze godzin. Znajdź szkołę, która pozwoli ci przeprowadzić audyt, w razie potrzeby skonsultuj się z rejestratorem lub innymi urzędnikami.
 • Poproś profesora o zgodę na audyt klasy. Wyślij e-maila do profesora na długo przed pierwszym spotkaniem i wyjaśnij swoje zainteresowanie, pochodzenie i status edukacyjny. Powiedz profesorowi, dlaczego chcesz przeprowadzić audyt w klasie i uprzejmie zapytaj o zgodę. Jeśli powiedzą „nie”, uszanujcie ich życzenia i nie bierzcie tego do siebie - niektórzy profesorowie są zaniepokojeni poziomem zaangażowania wszystkich swoich uczniów, a obecność audytu w klasie może to przerwać.
 • Zaangażuj się w klasę, aby wydobyć z niej jak najwięcej. Traktuj to tak, jakbyś wziął to za kredyt. Weź udział w każdej sesji klasowej i wypełnij wszystkie zadania domowe, nawet jeśli ich nie oddasz. Zaangażuj się w materiał i przedyskutuj go z profesorem poza klasą, jeśli to możliwe. Pomoże to w nauce materiału i maksymalnym wykorzystaniu doświadczenia uczelni.
Mieszkaj w domu. Zupełnie puste, życie w domu może łatwo zaoszczędzić ponad 10 000 $ w karierze uczelni. I nie zapomnij też o pieniądzach, które zaoszczędzisz na jedzeniu. Życie w akademikach jest drogie, może prowadzić do gorszych ocen i wrzuca cię do nowego środowiska, które czasami prowadzi do rezygnacji. Jeśli zostaniesz w domu, przejście na portfel będzie łatwiejsze i łatwiejsze.
 • Nie zapominajmy, że wydłuża to, jak długo możesz polegać na swojej rodzinie. Domowe posiłki, rodzinne wycieczki i ładny dom do życia za darmo? Tak proszę.
Kupuj używane podręczniki online. Podręczniki stają się śmieszne. 400 USD za zwitek papieru i atramentu? Nie, dziękuję. Nie zawracaj sobie głowy zdobywaniem nowych w księgarni - kupuj używane podręczniki online. Są nieskończenie tańsze i równie dobrze potrafią przejść przez klasę.
 • Możesz nawet wypożyczyć teraz podręczniki. Szybkie wyszukiwanie online zaowocuje mnóstwem stron internetowych, które mogą znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz za ułamek ceny. W każdym razie to nie tak, że musisz zachować książkę.
Złóż wniosek o dotacje i pożyczki. Oprócz stypendiów i pomocy finansowej opartej na potrzebach, istnieją dotacje i pożyczki. Oto szczegóły:
 • Nie musisz spłacać pieniędzy za granty. Są akademickie, mają talent i są oparte na potrzebach. Pell Grant może być tym, który znasz, i to jest program federalny. Prawdopodobnie zostanie to wskazane na FAFSA. Ale możesz ubiegać się również o inne, prywatne dotacje.
 • Pożyczki do muszą zostać spłacone. Twoja szkoła umieści to zalecenie w FAFSA, jeśli się zakwalifikujesz. W razie potrzeby możesz także zaciągnąć pożyczki prywatne, a twoi rodzice mogą, jeśli chcesz, również uzyskać pożyczkę Parent Plus.
CLEP lub PEP poza klasą. Spójrz na politykę swojej szkoły, jeśli chodzi o Advanced Placement Program (APP), College-Level Examination Program (CLEP) i Provenience Examination Program (PEP). Dzięki tym programom zdajesz egzamin z przedmiotu (lub dwóch, trzech lub czterech), a jeśli twój wynik jest wystarczająco wysoki, możesz uzyskać zaliczenie uczelni. Prawie brzmi zbyt łatwo, prawda?
 • Każda szkoła ma inną politykę. Porozmawiaj ze swoim doradcą akademickim o swoich perspektywach. Dlaczego to jest pomocne? Może to oznaczać ukończenie co najmniej semestru wcześniej, co może zaoszczędzić tysiące dolarów.
Czy studium pracy. Gdy jesteś studentem, możesz kwalifikować się na studia, program, w którym tylko niektórzy studenci są gotowi na pewne prace w kampusie. Jeśli się zakwalifikujesz, otrzymasz powiadomienie. Następnie otrzymasz adres URL, w którym możesz sprawdzić wszystkie dostępne oferty pracy i złożyć podanie. Często konkurencja jest mniej konkurencyjna niż w przypadku pracy poza kampusem.
 • Są to często koncerty w niepełnym wymiarze godzin, które rozumieją, że najpierw jesteś studentem. Z przyjemnością obejdą Twój harmonogram zajęć i pomieszczą Cię w jak największym stopniu. Jeśli masz szczęście, trafisz na taki, w którym możesz uczyć się w pracy.
Rozważ dołączenie do wojska. Musisz przystąpić do testu ASVAB, który oznacza Armed Services Vocational Aptitude Battery, i jest to test przeprowadzony w celu zakwalifikowania się do rekrutacji. Zazwyczaj jest oferowany uczniom szkół średnich, ale każdy zainteresowany rekrutacją może wziąć to. Różne oddziały sił zbrojnych wymagają różnych wyników dla rekrutów. Posiadacze GED zazwyczaj będą musieli zdobywać wyższe wyniki niż posiadacze dyplomów szkół średnich. Stamtąd możesz porozmawiać z rekruterem i zaciągnąć się.
 • Dlaczego to ma znaczenie? Żołnierze są uprawnieni do 4500 USD rocznie na czesne, podczas gdy służą, a wojsko i liczne uniwersytety online oferują programy przeznaczone do pracy z twoim harmonogramem podczas służby. Co więcej, po wyjściu z wojska idź na studia za darmo . Zgodnie z obecnym rachunkiem GI, 100% czesnego i opłat za uczelnię publiczną oraz do 19 198 $ dla szkół prywatnych zostanie pokryte. Rachunek daje również zasiłek na książki, aw niektórych przypadkach jednorazową opłatę za pomoc w przeprowadzce.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zrobić kojec chomika

Jak zachować spokój w stresującej sytuacji