w ,

Jak radzić sobie z plotkami

Powiadom znajomych. Jeśli dowiesz się, że ktoś szerzy paskudne pogłoski o tobie, Twoim pierwszym działaniem powinno być skonsultowanie się z bliskimi przyjaciółmi. To powinni być ludzie, których znasz i którym ufasz. Opowiedz im o faktach. Jeśli pogłoska nie jest prawdą, z pewnością będą walczyć z rozprzestrzenianiem się pogłoski, zestrzeliwując ją, gdy tylko usłyszą, że ktoś ją porusza. Jeśli ta pogłoska jest prawdziwa, nadal mogą powstrzymać rozprzestrzenianie się, opiekując się tobą i karając ludzi, którzy ją rozpowszechniają.
 • Innym doskonałym powodem, aby zwrócić się do znajomych, jest to, że sprawiają, że czujesz, że nie jesteś przytłoczony. Kiedy wydaje się, że wszyscy, których znasz, mówią o tobie za plecami, możesz czuć się absolutnie otoczony - dobrzy przyjaciele przypomną ci, że zawsze są ludzie, którzy cię kochają i szanują.
Bezpośrednio skonfrontuj źródło plotek. Jeśli wiesz na pewno, kto jest odpowiedzialny za rozpowszechnianie nieprzyjemnych plotek na twój temat, nie rób tego na leżąco. Kiedy masz szansę, podejdź do niego lub jej i powiedz, że nie doceniasz złych rzeczy, które powiedział. Zachowaj spokój, gdy to robisz - nie chcesz uciekać się do okrutnych słów, które ma ta osoba. Nie chcesz również sprawić, aby obserwatorzy mieli wrażenie, że ta plotka jest prawdziwa, jeśli nie jest - jeśli nie znają wszystkich faktów, mogą założyć, że szczególnie gniewny obalenie oznacza, że ​​ta plotka jest prawdziwa.
 • Powiedz coś uprzejmego, ale bezpośredniego, na przykład: „Hej. Chcę, żebyś wiedział, że nie doceniam tego, co mówiłeś o mnie. Proszę przestań”. Następnie odejdź - ta osoba nie zasługuje na twój czas. Zignoruj ​​wszelkie obelgi, które słyszysz, gdy odchodzisz.
 • Czasami osoba, która rozpoczęła pogłoskę, nie zrobiła tego celowo. Może to być na przykład przyjaciel, który po prostu przypadkowo potknął się o sekret. W takich przypadkach, możesz wyrazić swoje rozczarowanie, ale powinieneś unikać działania w sposób, który wydaje się mściwy lub oskarżycielski (jak wyżej)
Zachowaj zdrowy wizerunek. Kiedy martwisz się plotkami, które zmieniają sposób, w jaki inni myślą o tobie, jest wystarczająco źle. Nie pozwól, aby plotki zmieniły sposób , ty myślisz o sobie! Najgorsze, co możesz zrobić, to pozwolić, aby kawałek plotek stał się samospełniającą się przepowiednią - aby twój lęk zmienił twoje nastawienie lub działania. Pamiętaj, że to, że ktoś powiedział coś o tobie, nie oznacza, że ​​to prawda. Jeśli ktoś jest wystarczająco paskudny, aby rozpowszechniać o tobie plotki, z pewnością jest wystarczająco paskudny, by kłamać.
 • Na przykład, jeśli zdarzy ci się słyszeć ludzi rozmawiających o tym, jak mówisz z lekkim seplenieniem, nie milcz i wycofaj się, aby uniknąć konieczności słyszenia dźwięku własnego głosu. Każdy ma małe dziwactwa, które czynią go wyjątkowym - „dziwactwo” plotek polega na tym, że jest żałośnie małostkowy.
Zignoruj ​​to. Plotki są najczęściej najlepiej rozpatrywane przez , nie zwracając na nie uwagi. Większość ludzi nie myśli zbyt mocno o plotkach - jeśli zobaczą, że reagujesz w sposób wzburzony lub zawstydzony, mogą założyć, że plotka jest prawdziwa, nawet jeśli nie jest. Dobrą zasadą jest reagowanie na plotki, jakby ci to nie przeszkadzało. Kiedy usłyszysz, że wokół ciebie krąży plotka, po prostu zdmuchnij ją komentarzem: „Heh. Musisz być głupi, żeby w to uwierzyć”. Nie zastanawiaj się nad tym. Inni ludzie wezmą od ciebie wskazówki społeczne. Jeśli zachowujesz się, jakby plotka nie była warta twojego czasu, istnieje duża szansa, że ​​pójdą w ich ślady.
 • Kiedy słyszysz plotki o sobie, śmiej się. Działaj tak, jakby to było śmieszne! Podziel się chichotem na ten temat! Obróć stoły, sprawiając, że osoba, która zaczęła plotkę, stała się dowcipem - jak zabawne jest to, że tak naprawdę myśleli, że rozpowszechnianie głupich plotek o tobie zadziała?
Nigdy nie pozwól, aby plotki wpłynęły na twoją rutynę. To prawda - jeśli wiesz, że wokół ciebie krąży okropna plotka, może być trudno pokazać swoją twarz w sytuacjach społecznych. Na przykład, jeśli ktoś powiedział całej drużynie futbolowej, że masz świąd, prawdopodobnie nie czekasz na czas w szatni przed treningiem. To naprawdę trudne, ale staraj się jak najlepiej , aby nie unikać działań, w których normalnie uczestniczysz. W ten sposób poczujesz się bardziej odizolowany. Zamiast tego pokaż światu, jak mało zależy ci na plotkach, nie zmieniając nawet sposobu życia w . Powiedz jednemu z autorytetów. Jeśli nieprzyjemne plotki i plotki są częstym problemem, lub jeśli ktoś powiedział plotkę, która może wpędzić cię w kłopoty z powodu czegoś, czego nie zrobiłeś, porozmawiaj z nauczycielem, doradcą lub administratorem. Ci ludzie mogą pomóc w rozwiązaniu problemu - mogą doradzić, jak postępować, poprawić samopoczucie, a nawet zdyscyplinować osoby, które zaczęły plotkę. Nie bój się kontaktować z autorytetem w celu uzyskania wskazówek w przypadku szczególnie nieprzyjemnych lub uporczywych plotek. Tego rodzaju ludzie istnieją, aby ci pomóc.
 • Powinieneś zdecydowanie porozmawiać z autorytetem, jeśli plotki sprawiają, że masz ochotę zemścić się, robiąc coś drastycznego, na przykład rozpoczynając walkę. Wiele szkół ma politykę zerowej tolerancji dla agresywnych zachowań. Nie daj się wydalić z powodu głupich plotek (zwłaszcza jeśli jest to nieprawda.) Natychmiast skontaktuj się z autorytetem w swojej szkole.
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy plotkują. Jedynym najlepszym sposobem uniknięcia plotek o tobie jest unikanie ludzi, którzy mówią wredne plotki! Ci ludzie, choć popularni lub fajni, są smutni i zrozpaczeni. Nie mogą się dobrze bawić bez rozpowszechniania bolesnych plotek o kimś innym. Nie przejmuj się nimi. Znajdź przyjaciół, którzy nie czerpią przyjemności z ranienia ludzi. Pamiętaj - przyjaciel, który dźga cię w plecy, mówiąc nieprzyjemną plotkę, wcale nie jest zbyt przyjacielem.
Reklama
Nie przekazuj plotek. Najważniejszą rzeczą , jaką możesz zrobić, gdy słyszysz plotki o kimś, jest powstrzymanie plotek. Bez względu na to, jak wydaje się soczysty, nie warto ranić czyichś uczuć. Postaw się w sytuacji tej osoby - czy chciałbyś kiedyś przyjść do szkoły, aby dowiedzieć się, że wszyscy o tobie mówią? Czy to nie sprawi, że poczujesz się samotny i zdradzony? Nie przekazuj plotek - jeśli tak, pomagasz w rozprzestrzenianiu się.
 • Nie jest złym pomysłem, aby przekonać osobę, która powiedziała ci plotki, abyś przestał je rozpowszechniać. Jeśli są bliskim przyjacielem lub dobrą osobą, możesz odnieść sukces. Jeśli jednak są już królami lub królami plotek, mogą nie słuchać.
 • Posłużmy się przykładem. Powiedzmy, że przyjaciel przychodzi do ciebie z soczystym sekretem o znanym dzieciaku o imieniu Jason - nie był w szkole przez ostatni tydzień, ponieważ złapał mono z całowania Kim pod trybunami! W takim przypadku po prostu spokojnie powiedz coś w stylu „Och, nie rozpowszechniaj plotek o nim”, aby zgnieść rozmowę.
Nie bierz plotek za prawdę. Nie pozwól, aby bezpodstawna plotka, którą słyszałeś, wpłynęła na twoje zachowanie w jakikolwiek sposób. Nie zaczynaj unikać lub antagonizować ludzi tylko dlatego, że słyszałeś o nich coś złego. Jednym z powodów, dla których plotki mogą tak bardzo zranić, jest to, że mogą one zmienić sposób, w jaki zachowują się ich przyjaciele i znajomi. Wyobraź sobie, na przykład, jak to może być, gdy ktoś pójdzie korytarzem w szkole, gdy ludzie będą szeptać i chichotać, gdy będzie przechodził. Nigdy nie zmieniaj sposobu myślenia lub działania wobec kogoś, dopóki nie masz powodu, by wierzyć, że to, co słyszałeś, jest prawdą.
 • W naszym przykładzie nie pozwoliłbyś, aby plotki o Jasonie i Kim zmieniły twoje zachowanie w jakikolwiek sposób. Na pewno nie unikniesz Jasona w jadalni lub narzekasz, że musisz dzielić szafkę z Kim na przykład!
Nie rób wyjątków od plotek, które wiesz, że jest prawdą. Wiele plotek, które słyszysz, jest całkowicie nieprawdziwych, zwykle wymyślonych przez kogoś, by wrócić do kogoś innego. Czasami jednak plotki są prawdziwe lub w połowie prawdziwe. Nawet jeśli jesteś pewien , że plotka, którą słyszysz, jest prawdziwa, nie rozpowszechniaj jej. To bardzo krępujące, gdy prywatne informacje są rozpowszechniane w całej szkole. Czy spodobałoby Ci się, gdyby wszyscy wiedzieli o tobie trochę zawstydzających informacji, na przykład, że masz dużą wysypkę? Na pewno byś nie zrobił - nikt inny też nie.
 • Powiedzmy, że wiesz, że plotka o Jasonie jest prawdziwa, ponieważ twoja mama jest jego lekarzem, a ona ujawniła informacje podczas wczorajszej kolacji. Zachowaj te informacje dla siebie. Jeśli się nie ujawnisz, informacja może być jeszcze bardziej bolesna dla Jasona niż fałszywa plotka. Plotki to wciąż plotki, jeśli to prawda.
Zachowaj tajemnice. Czasami ludzie ufają ci poufnymi danymi osobowymi. Może to być coś, co wiedzą o kimś innym lub może to być informacja o sobie. Jeśli ktoś zaufał ci w tajemnicy, nigdy nie mów nikomu bez jego zgody. Jest to nie tylko duże naruszenie ich zaufania, ale także pewny sposób na rozpoczęcie rozprzestrzeniania się plotek, które mogą łatwo wymknąć się spod kontroli. Utrzymuj reputację niezawodnego przyjaciela, zachowując tajemnice, o których ci mówiono.
 • Najlepszym sposobem uniknięcia tajemnicy jest po prostu udawanie niewiedzy - udawanie, że nic nie wiesz. Mądrzej jest to zrobić, niż uznać, że znasz tajemnicę, ale odmów jej ujawnienia - jeśli ludzie nie byli wcześniej zainteresowani informacjami, obietnica soczystego sekretu prawdopodobnie sprawi, że spróbują wyciągnąć z ciebie informacje. Na przykład, jeśli Kim powie ci, że pierwotnie dostała mono od najlepszego przyjaciela Jasona Stephena, , nie powiedz swoim przyjaciołom: „Mam sekret, ale nie możesz go poznać!”
Nigdy nie zaczynaj plotek. Wydaje się, że to bez zastanowienia, ale zaskakująco łatwo jest przypadkowo rozpocząć pogłoski! Za każdym razem, gdy mówisz coś nieprzyjemnego o kimś innym w obecności osób, którym nie możesz zaufać, aby zachować tajemnicę, stwarzasz możliwość, że ktoś będzie szaleć za twoje słowa. Bądź bezpieczny! Nie ryzykuj zranienia czyichś uczuć lub otwarcia się na odwet tylko dlatego, że nie rozumiesz swoich słów. Zachowaj dla siebie wszelkie wredne słowa - lub, jeśli musisz je bezwzględnie udostępnić, upewnij się, że są to osoby, którym ufasz, i nie zamykają ust.
 • Nawet mówienie zaufanym znajomym może nieść ryzyko. Mogą z kolei powiedzieć innym ludziom, że im ufają. W miarę powtarzania się tego cyklu coraz więcej osób usłyszy twoje plotki, a szansa, że ​​trafi do ogólnej populacji, wzrośnie.
Wiedzieć, kiedy zgłosić pogłoski nauczycielom. Powyższe reguły mają sporadyczne wyjątki. Kiedy usłyszysz pogłoskę, która sprawia, że ​​myślisz, że ludzie są w niebezpieczeństwie, powinieneś jak najszybciej powiedzieć rodzicowi, nauczycielowi lub urzędnikowi administracji . Jest to tym bardziej pilne, jeśli masz powód, by wierzyć, że plotka może być prawdziwa. Na przykład, jeśli usłyszysz pogłoskę, że ktoś przynosi do szkoły noże lub jeśli przyjaciel mówi ci, że myśli o zranieniu się, powinieneś natychmiast powiadomić doradcę lub nauczyciela.
 • Naruszenie czyjegoś zaufania, mówiąc nauczycielowi o czymś niebezpiecznym, co on lub ona zamierza zrobić, może sprawić, że poczujesz się winny, jakbyś zdradził tę osobę. Jednak czyjeś dobre samopoczucie jest ważniejsze niż poczucie zaufania do ciebie. W rzeczywistości w większości przypadków nielojalność , a nie , traktuje priorytetowo bezpieczeństwo przyjaciela.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zreorganizować swoje życie

Jak uniknąć wykorzystywania