w

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji w związku

Współczujcie sobie nawzajem. Zaburzenia erekcji mogą wpływać na każdego partnera. Jeśli jesteś partnerem z zaburzeniami erekcji, pamiętaj, że zmiany płci mogą być niepokojące lub inne dla twojego partnera. Jeśli jesteś partnerem osoby z zaburzeniami erekcji, zastanów się, co ta osoba może czuć w związku ze swoją dysfunkcją i jak może to wpłynąć na ich samoocenę lub chęć uprawiania seksu. Okazujcie sobie wzajemną miłość i empatię oraz rozpoznawajcie swoje zmagania.
 • Chociaż to doświadczenie może być dla ciebie trudne, prawdopodobnie również dla twojego partnera. Pokaż im, że rozumiesz (lub chcesz zrozumieć) i wspieraj ich.
Unikaj obwiniania siebie lub swojego partnera. Wina nie jest czymś, co pomoże tobie lub twojemu partnerowi poczuć się lepiej lub działać lepiej. Unikaj obwiniania siebie lub zastanawiania się, czy twój partner nie pociąga cię, oszukuje lub nie zadowalasz go. Często dysfunkcja jest powiązana z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak leki lub wpływ na zdrowie, wiek i stres.
 • Jeśli twój partner cierpi na zaburzenia erekcji, pamiętaj, że dysfunkcja seksualna prawdopodobnie nie jest z tobą związana. Nie wywieraj na siebie nadmiernej presji, aby poprawić swoje wyniki.
Zdejmij presję z wydajności. Wywieranie presji seksualnej na siebie lub partnera rzadko jest skuteczną metodą. Skoncentruj się na innych częściach ciała partnera i własnym. Wykonujcie razem inne intymne czynności, które nie dotyczą genitaliów.
 • Na przykład, zgódź się na wspólne rozbieranie się i wzajemną przyjemność, ale nie uprawiaj seksu ani nie angażuj się w penis. Na zmianę z zawiązanymi oczami badajcie nawzajem swoje ciała poprzez różne zmysły i dotyk.
 • Można było również wykonywać sobie nawzajem masaże całego ciała olejkiem do masażu. Unikaj koncentrowania się na genitaliach, a zamiast tego po prostu kręć się po okolicy.
Zwiększyć fizyczną intymność w inny sposób. Fizyczna intymność to nie tylko seks i nie dotyczy tylko genitaliów. Trzymajcie się nawzajem i przytulajcie regularnie, co jest sposobem na fizyczne połączenie, w ubraniu lub bez. Głęboko się przytulajcie, trzymajcie się za ręce i namiętnie całujcie! Odsuń się od seksu i ciesz się wyłącznie fizycznym dotykiem i połączeniem.
 • Skoncentruj się na sprawianiu sobie przyjemności bez konieczności używania genitaliów. Na przykład całuj ciało swojego partnera, pieszcząc go delikatnie i wykonuj czynność wyłącznie dotyczącą intymnego dotykania bez oczekiwania na seks.
Wspieraj w leczeniu. Jeśli twój partner jest zainteresowany i chce leczyć swoje zaburzenia erekcji, wspieraj go w poszukiwaniu leczenia. Może to oznaczać zachęcenie ich do umówienia się na wizytę lekarską lub rozważenia zmiany lub dodania leków. Jeśli twój partner już szuka leczenia, okaż mu swoje wsparcie, nie poniżając go ani nie wyśmiewając się z niego. Zapytaj ich, jakiego wsparcia chcą lub potrzebują.
 • Cokolwiek twój partner robi (lub myśli o wykonaniu), okaż swoje wsparcie.
 • Na przykład, chodź na wizyty lekarskie ze swoim partnerem jako wsparcie, jeśli tego chce lub o to poprosi.
Słuchajcie się. Intymność emocjonalna składa się z empatii, zrozumienia i współczucia, które zależą od bycia dobrym słuchaczem partnera. Zbuduj swoją bliskość emocjonalną, ucząc się słuchać i naprawdę rozumieć się nawzajem. Kiedy twój partner mówi, pochyl się i pozwól mu skończyć swoje myśli, zanim je przerwie lub doda to, co chcesz powiedzieć. Postaraj się zrozumieć ich myśli i uczucia, zanim dodasz własne.
 • Zadawaj pytania, aby lepiej się zrozumieć. Oddaj swoje zrozumienie swojemu partnerowi, aby upewnić się, że dobrze zrozumiałeś, mówiąc coś w stylu: „Słyszę, jak mówisz, że nie poruszyłeś tego, ponieważ się wstydziłeś”.
Mów szczerze o seksie. Dla niektórych par seks jest tematem tabu i trudno jest mówić o problemach, pragnieniach i potrzebach. Pozwólcie sobie nawzajem wyrażać swoje obawy, lęki i uczucia. Otwarta komunikacja oznacza, że ​​obaj partnerzy mogą współpracować, zamiast obwiniać się lub zawstydzać siebie nawzajem.
 • Podnieś ten temat, mówiąc: „Myślę, że ważne jest, aby zająć się seksem i znaleźć sposób, aby pomóc nam obojgu poczuć się spełnionymi”.
 • Mówienie o seksualnych frustracjach i problemach może pomóc partnerom nie budować złości, rozczarowania i urazy.
Mów pozytywnie o seksie. Ty lub Twój partner możecie czuć się zawstydzeni lub zażenowani z powodu zaburzeń erekcji. Nigdy nie poniżaj siebie ani swojego partnera ani nie sprawiaj, by czuli się oceniani lub „gorszy niż” seksualnie. Jeśli obwiniasz swojego partnera za brak seksu lub krytykujesz jego wyniki, może to spowodować, że poczuje się zawstydzony i może pogorszyć dysfunkcję. Zachowaj ostrożność, rozmawiając o wynikach swojego partnera i staraj się, aby wszystkie wypowiedzi i dyskusje były pełne nadziei.
 • Na przykład użyj stwierdzeń „ja”, aby nie obwiniać partnera, ale nadal mówić zgodnie z prawdą. Możesz powiedzieć: „Ja też mam trudności. Uwielbiam uprawiać z tobą seks, więc trudno mi dostosować się do tej zmiany ”.
 • Powiedz swojemu partnerowi, które aspekty twojego związku seksualnego lubisz i cenisz. Umieść wszelkie problemy ze swoim życiem seksualnym w tym kontekście, aby rozmowa była pozytywna.
Zapytaj, czego twój partner chce seksualnie. Dobra komunikacja może poprawić satysfakcję zarówno ciebie, jak i twojego partnera. Jeśli twój partner ma problemy z uzyskaniem erekcji, zdejmij presję i zapytaj go, czego chce. Mogą chcieć, abyś ich dotknął lub pocałował w inny sposób lub w inny sposób. Poproś ich, aby powiedzieli Ci, czego chcą, lub pokażą Ci, czego chcą.
 • Chociaż fajnie jest skupić się na swoim partnerze, upewnij się, że nadal czujesz się komfortowo i zaangażowany. Nie bój się mówić głośno, jeśli coś jest poza twoją strefą komfortu.
Zrób badanie fizykalne. Problemy z erekcją mogą czasami być objawem choroby wieńcowej, choroby wątroby lub cukrzycy. Umów się na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu i powiedz mu o objawach. Mogą przeprowadzić serię testów, aby określić wszelkie zagrożenia dla zdrowia lub medyczne przyczyny dysfunkcji. Oficjalna baza danych wiodącego na świecie szpitala Johnsa Hopkinsa Przejdź do źródła
 • Jeśli twój partner waha się przed badaniem, powiedz mu, że mogą istnieć medyczne przyczyny dysfunkcji i że proste zmiany mogą mieć znaczenie.
Porozmawiaj o swoich lekach z lekarzem. Niektóre leki na receptę mogą wpływać na wydajność. Jeśli podejrzewasz, że tak może być, porozmawiaj o tym z lekarzem i zapytaj, czy są jakieś alternatywne leki. Dodatkowo można dodać leki, które pomogą zwiększyć sprawność seksualną. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o dostępnych opcjach. Strona edukacyjna jednego z wiodących szpitali na świecie Przejdź do źródła
 • Powiedz lekarzowi, jakie objawy występują i kiedy zaczęły się pojawiać. Możesz zmienić leki, zmienić dawki lub dodać lekarstwo, które pomoże ci w pobudzeniu.
Zobacz specjalistę terapeutę. Problemy z seksem mogą spowodować uszkodzenie związków, zwłaszcza jeśli nie wiesz, co robić lub jak sobie z nimi poradzić. Jeśli ty i twój partner walczysz o krok do przodu, rozważ wizytę u terapeuty. Profesjonalna pomoc może zachęcić Ciebie i Twojego partnera do odmiennych relacji, tworzenia rozwiązań i dyskutowania o tym, co się dzieje w bezpiecznej i wspierającej atmosferze. Informacje zdrowotne z National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases, oddział amerykańskich National Institutes of Health Przejdź do źródła
 • Zdecyduj, czy terapeuta dla par czy terapeuta seksualny najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Leczyć czynniki wpływające na zdrowie psychiczne. Lęk, depresja i problemy w związkach mogą przyczyniać się do zaburzeń erekcji. Jeśli zauważyłeś, że problemy nasilają się, gdy Ty lub Twój partner jesteście pod wpływem stresu lub niepokoju, najpierw wylecz te objawy. Leczenie zdrowia psychicznego może pomóc złagodzić problemy seksualne i pomóc tobie lub twojemu partnerowi poczuć się lepiej. Publiczny system opieki zdrowotnej Wielkiej Brytanii Przejdź do źródła
 • Umów się na wizytę u psychologa lub psychiatry, aby porozmawiać o zdrowiu psychicznym, diagnozie i leczeniu. Możesz znaleźć dostawcę, kontaktując się z firmą ubezpieczeniową lub dzwoniąc do lokalnej przychodni zdrowia psychicznego.
Utrzymuj zdrowy styl życia. Jeśli Ty lub Twój partner nie dbacie w tej chwili o swoje ciało, teraz jest idealny czas na wprowadzenie pewnych zmian i poprawę zdrowia. Ćwicz regularnie , jedz pożywną i zbilansowaną dietę i radzisz sobie ze stresem w skuteczny sposób w celu leczenia zaburzeń erekcji . Dbanie o siebie może pomóc Twojemu ciału lepiej funkcjonować i poczuć się lepiej.
 • Rzuć palenie . Palenie może przeszkadzać w seksie, dlatego najlepiej ograniczyć lub całkowicie rzucić palenie.
 • Jeśli piłeś nadmiernie, ogranicz również spożycie alkoholu, ponieważ alkohol może przyczyniać się do problemów seksualnych.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak diagnozować i leczyć udar cieplny u świń morskich

Jak się dowiedzieć, kiedy odciągnięte mleko z piersi jest zepsute