w , ,

Jak rozwijać własną wiedzę

Prowadź dziennik, w którym możesz zapisać wszystkie swoje uczucia. Nie musisz codziennie pisać o wszystkim. Ale ilekroć poczujesz skrajność swoich emocji, zanotuj swoje myśli. Kontynuuj to przez rok lub co najmniej sześć miesięcy. Przeczytaj całą książkę pod koniec roku, a znajdziesz prawdziwą osobę, która ukrywa się w tobie.
Zapisz osiągnięcia, które osiągnąłeś w swoim życiu. Zdobywające nagrody trofea lub cokolwiek to mogą być albo dobre rzeczy, które zrobiłeś w swoim życiu, a także wspaniałe chwile, które osiągnąłeś w życiu.
Wymień swoje talenty. Ludzie zwykle denerwują się, gdy czytają tę prośbę, ponieważ myślą, że jej nie mają. Zaangażuj się w różne działania i dowiedz się, który z twoich talentów się wyróżnia. Na przykład umiejętność gotowania smacznego jedzenia wymaga prawdziwego talentu, a talent zwykle wynika z tego, co lubisz lub głęboko ćwiczysz. Nie wpływaj na to, jak ludzie cię oceniają, ponieważ nawet jeśli tego nie robisz róbcie wszystko, zawsze będzie ktoś, kto będzie musiał osądzić, tak właśnie niektórzy ludzie są podłączeni. To nie jest powód do unikania takich ludzi i ich opinii.
Reklama
Zrozumieć wartość samowiedzy i przebudzenia. Im bardziej znasz siebie, tym więcej jest jasności w tak wielu rzeczach, od kierunku, w którym podchodzisz do życia, po to, jak lepiej komunikować się z ludźmi, na których ci zależy, i ludźmi, którymi czujesz się popychany. Zrozum także, że samowiedza jest ciągłym doświadczeniem, a nie odkryciem raz w życiu. Ciągle się zmieniasz i rozwijasz przez całe życie, więc to wymaga ciągłej ponownej oceny siebie, aby pozostać w kontakcie z twoim prawdziwym ja. Innymi słowy, nigdy nie ma konkluzji, tylko podróż ciągłego odkrywania.
Osądzaj siebie. Każdy uwielbia osądzać innych, ale czy kiedykolwiek myślałeś o osądzaniu siebie. Jesteś panem swojego wszechświata i jesteś jedynym, który decyduje o tym, jak życie powinno iść dalej, ponieważ jest to twoje własne życie. Możemy zostać zranieni, gdy inni osądzą, ale ty osądzisz siebie, uczysz się więcej. Oceniaj każde działanie, jakie podejmujesz w życiu i wyobraź sobie zalety i wady tej sprawy w twojej głowie. Jednak ... powiedziawszy, miej dużo współczucia. Dla osoby, która wykazuje współczucie, pomaga to złagodzić krytykę dzięki równowadze dbałości o siebie, ale działa także na współczucie dla innych, wiedząc, że zbyt łatwo jest osądzić, ale o wiele szlachetniej jest wybaczyć, dbać i być wyrozumiałym.
Porozmawiaj ze sobą. Chociaż może to zabrzmieć jak dziwny pomysł, jest to najlepsza metoda na poznanie siebie. Porozmawiaj ze sobą o każdej sprawie, która powoduje napięcie. Znajdź rozwiązania, omawiając ze sobą zalety i wady - bądź adwokatem własnego diabła!
Pozostań do nauczenia. To jest prawdziwa pokora i jedyna droga do ponownego uczenia się i poruszania się z łaską i mądrością. I bądź przygotowany na uwolnienie tego, co cię powstrzymuje i nie pasuje już do osoby, którą jesteś teraz. Kim byłeś, kim jesteś i kim się stajesz, ale jesteś na różnych etapach i nikt nie ma prawa powstrzymywać innych.
Zostań priorytetem w swoim życiu. Łatwo jest postawić innych na pierwszym miejscu, ponieważ czyniąc to, możesz czuć się dobrze, wiedząc, że pomogłeś. Ale staje się to przeszkodą, gdy dzieje się to kosztem własnych potrzeb i życzeń w życiu. W takim przypadku nadszedł czas, aby nadać priorytet Twoim potrzebom i postawić się na pierwszym miejscu, ponieważ pozwala to być silną, odważną i naprawdę wspierającą osobą, którą chcesz być dla siebie i dla innych.
Nie myl samorozwoju z samoświadomością. To nie wszystkie selfie i brak wiedzy o sobie! Osoba wchłonięta przez siebie jest próżna, bezmyślna i nie uznaje potrzeby zrównoważenia siebie i innych. Osoba posiadająca samoświadomość jest pokorna, uprzejma i uznaje inne osoby, a jednocześnie rozumie znaczenie dbania o siebie i współczucia.
Podaruj sobie. Spędziłeś ze sobą trochę czasu, robiąc rzeczy, które kochasz. Życie nie polega wyłącznie na wykonywaniu obowiązków, byciu nieustannie w zgodzie. Jest również dużo czasu na cieszenie się życiem, zabawę i puszczenie siebie. Rozkoszuj się tymi chwilami i wykorzystaj je jak najlepiej.
Pomóż innym w ich drodze do lepszego poznania siebie. Kiedy poczujesz się bardziej w stanie wyrazić, co oznacza dla ciebie wiedza o sobie i jak osiągnąć cel, pomóż innym ludziom w ich podróżach, aby lepiej poznali siebie. Pomóż ludziom dostrzec presję bycia innym niż siebie i zatuszować siebie, a także pomóc im znaleźć sposoby odkrywania i pielęgnowania siebie. Im więcej ludzi poświęci na to czas, tym lepsze będzie miejsce na świecie.
Ucz się od innych. Wreszcie, ale w żadnym wypadku, nadal ucz się od najlepszych. Nauczyciele, pisarze, mówcy, starsi, młodzi, przywódcy, ci spokojni, inspirujący, biedni, zagubieni, oburzeni, gniewni, ludzie, których znasz i ludzie, których nie znasz. Każdy ma do opowiedzenia historię, powód do przedstawienia i lustro do refleksji. Kiedy zdobędziesz samoświadomość, wykorzystaj swoją samoświadomość, aby lepiej zrozumieć, dlaczego ludzie zachowują się tak, jak oni i jak możesz nauczyć się z ich postaw, aby stać się silniejszym, zdrowszym i bardziej wolnym.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zaadresować list do Anglii

Jak leczyć falowanie koni