w ,

Jak się dowiedzieć, czy ból lewego ramienia jest związany z sercem

Oceń jakość swojego bólu. Ból związany z zawałem serca najczęściej jest odczuwany jako ucisk lub ściskanie. Może wahać się od łagodnie bolesnego lub wcale niebolesnego (w tak zwanych „cichych atakach serca”) do pełnego bólu, który ludzie oceniliby na 10 na 10 pod względem intensywności. Ból często występuje w okolicy klatki piersiowej i może promieniować w dół lewego ramienia, szczęki lub pleców.
Poszukaj objawów niezwiązanych z bólem. Oprócz bólu ramienia, szczęki, szyi i pleców, istnieją również inne objawy, które możesz zobaczyć podczas epizodu sercowego. Należą do nich: Wiodąca organizacja non-profit finansująca badania medyczne i edukację publiczną Idź do źródła
 • Nudności
 • Zawroty głowy lub zawroty głowy
 • Zimne pocenie się
 • Duszność lub trudności w oddychaniu z powodu ucisku w klatce piersiowej
 • Jeśli doświadczasz któregokolwiek z powyższych objawów w połączeniu z bólem, najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza, aby wykluczyć możliwość zawału serca.
Zadzwoń na pogotowie ratunkowe (911), jeśli masz objawy zawału serca. W razie wątpliwości co do obecnego stanu, bezpieczniej jest zadzwonić pod numer 9-1-1 lub potrójne zero (000) lub numer pogotowia ratunkowego w celu szybkiego transportu do szpitala i dalszego zarządzania . Zawsze pamiętaj, że jeśli masz atak serca, czas jest bardzo ważny i nie należy tracić ani sekundy, ponieważ Twoje życie jest zagrożone. Oficjalna baza danych wiodącego na świecie szpitala Johns Hopkins Idź do źródła
 • Czekając na przybycie personelu ratunkowego, weź 2 małe aspiryny (łącznie 180 mg), ponieważ mogą one zmniejszyć nasilenie zawału serca. Edukacyjna strona internetowa jednego z wiodących szpitali na świecie Idź do źródła Aspiryna działa poprzez zapobieganie dalszym zakrzepom i jest to zakrzep w jednej z tętnic wieńcowych (tętnice otaczające serce), który powoduje atak serca (więc aspiryna pomaga zapobiegać zakrzepowi coraz gorzej). Nie bierz aspiryny, jeśli zdiagnozowano u Ciebie krwawienia z przewodu pokarmowego lub alergie na aspirynę.
 • Weź także nitroglicerynę, jeśli masz ją na sobie, czekając na przybycie karetki. Edukacyjna strona internetowa jednego z wiodących szpitali na świecie Idź do źródła Może to zmniejszyć ból w klatce piersiowej i pomóc ci radzić sobie z objawami, dopóki nie dotrzesz do szpitala (w tym momencie lekarze mogą zaoferować ci dodatkowe leki przeciwbólowe, takie jak morfina).
 • NIE bierz nitrogliceryny, jeśli miałeś Viagrę lub Levitrę w ciągu ostatnich 24 godzin, lub Cialis w ciągu ostatnich 48 godzin. Może to spowodować niebezpieczną utratę ciśnienia krwi i inne powikłania. Poinformuj pracowników EMS i lekarza, jeśli zażyłeś te leki w tym czasie.
Przechodzą serię badań diagnostycznych. Edukacyjna strona internetowa jednego z wiodących szpitali na świecie Idź do źródła Jeśli podejrzewasz, że masz zawał serca, twój lekarz przeprowadzi szereg testów w celu ustalenia i potwierdzenia diagnozy. Otrzymasz elektrokardiogram (EKG) w celu oceny rytmu serca; nieprawidłowości pojawią się w przypadku zawału serca. Otrzymasz również badania krwi, głównie w celu sprawdzenia poziomu enzymów sercowych w krwioobiegu, co świadczy o obciążeniu serca.
 • W zależności od twoich objawów i tego, jak jasna jest diagnoza dla twoich lekarzy, możesz, ale nie musi, otrzymać dodatkowe testy diagnostyczne, w tym: echokardiogram, prześwietlenie klatki piersiowej, angiogram i / lub wysiłkowy test wysiłkowy .
Zanotuj czas trwania. Jeśli ból lewego ramienia trwa bardzo krótko (sekundy), jest bardzo mało prawdopodobne, aby spowodował go serce. W ten sam sposób, jeśli ból utrzymywał się przez długi czas (przez kilka dni lub nawet tygodni), jest również mało prawdopodobne, aby był związany z sercem. Jeśli jednak trwa to od kilku minut do kilku godzin, może to być zawał serca. Jeśli twój ból powraca w krótkich odstępach czasu, zwróć uwagę na wszystkie czasy trwania i intensywności bólu na kawałku papieru, aby zabrać go do lekarza. Może to być również związane z sercem i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.
 • Kiedy ból jest uwalniany lub uwydatniany przez ruch klatki piersiowej (regionu środkowego kręgosłupa), prawdopodobnie jest to spowodowane chorobą zwyrodnieniową dysku kręgosłupa, szczególnie u starszych pacjentów. Ten rodzaj bólu prawdopodobnie nie jest spowodowany przez serce.
 • Podobnie, gdy ból pojawia się po intensywnym ćwiczeniu rękami, prawdopodobnie ma on źródło mięśniowe. Spójrz na swoje codzienne wzory. Co wydaje się to pogarszać?
Weź pod uwagę, że ból lewego ramienia może odnosić się do dusznicy bolesnej. Dławica piersiowa jest bólem, który pojawia się, gdy przepływ krwi do serca jest niewystarczający. Angina jest często uczuciem ściskania lub ucisku; możesz odczuwać ból ramion, klatki piersiowej, ramion, pleców lub szyi. Może również przypominać uczucie niestrawności. Edukacyjna strona internetowa jednego z wiodących szpitali na świecie Idź do źródła
 • Chociaż dławica piersiowa pojawia się tylko w lewym ramieniu, jest to możliwe.
 • Dławica piersiowa zwykle się pogarsza lub wywołuje stres - albo stres fizyczny (taki jak wysiłek, jak po wspinaniu się po schodach), albo stres emocjonalny (taki jak po gorącej rozmowie lub braku porozumienia w pracy). Oficjalna baza danych wiodącego na świecie szpitala Johns Hopkins Idź do źródła
 • Jeśli podejrzewasz, że masz dusznicę bolesną, ważne jest, aby zobaczyć się z lekarzem wcześniej niż później. Oficjalna baza danych wiodącego na świecie szpitala Johns Hopkins Idź do źródła Nie zagraża życiu jak zawał serca, ale mimo to wymaga odpowiedniej oceny i leczenia.
Zidentyfikuj inne objawy. Oprócz bólu w lewym ramieniu, zwróć uwagę na wszelkie inne obszary, w których odczuwasz ból. Jest to jeden z najdokładniejszych sposobów stwierdzenia, czy ból lewej ręki jest związany z sercem, czy nie (i czy jest poważny). Zawałowi serca mogą towarzyszyć: Wiodąca organizacja non-profit finansująca badania medyczne i edukację publiczną Idź do źródła
 • Nagły i rozdzierający ból w klatce piersiowej, który promieniuje w dół na lewe ramię. Można go doświadczyć na obu ramionach, ale zwykle odczuwa się go na lewym ramieniu, ponieważ znajduje się najbliżej serca.
 • Ból i ucisk w szczęce, który zwykle odczuwa się w dolnej szczęce; może być tylko z jednej strony lub z obu stron. Ten ból może również powodować silny ból zęba.
 • Promieniujący ból w ramionach, który wydaje się być ciężki i uciskowy w okolicy ramion i klatki piersiowej.
 • Tępy ból pleców spowodowany obecnością bólu w klatce piersiowej, szczęce, szyi i ramieniu.
 • Zauważ, że atak serca może być również „cichy”, ponieważ występuje bez poważnego bólu.
Zwróć uwagę na każdy ból związany z ruchem szyi. Archiwum czasopisma z US National Institutes of Health Idź do źródła Jeśli twój ból nasili się, gdy poruszasz szyją lub górną częścią pleców, winna może być spondyloza szyjna. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn bólu lewej ręki. Ponad 90% osób w wieku powyżej 65 lat ma objawy kręgosłupa szyjnego. Jest to ogólny termin na związane z wiekiem łzy wpływające na dyski w kręgosłupie (szczególnie w okolicy szyi). Gdy dyski odwadniają się i kurczą, rozwija się kręgosłup szyjny. Ma tendencję do pogarszania się wraz z wiekiem wraz ze zużyciem pleców.
 • Poruszenie szyi i kręgosłupa może określić przyczynę bólu. Kiedy ruch zwiększa twój ból, prawdopodobnie jest to związane ze spondylozą szyjki macicy.
 • Ból zawału serca nie zmniejsza się ani nie pogarsza przez ruch lub wywieranie nacisku na kręgosłup lub szyję. Jeśli ruch lub nacisk nasilają ból i nie masz innych objawów, najprawdopodobniej jest to kręgosłup szyjny. Jest to jednak nadal poważny stan, który należy zgłosić lekarzowi.
Zidentyfikuj ból podczas poruszania ramieniem. Archiwum czasopisma z US National Institutes of Health Idź do źródła Jeśli ból wzrośnie w twoim ramieniu podczas poruszania ramieniem, może to być rzeczywiście zapalenie stawów barku. Wielu pacjentów, którzy przychodzą na oddział ratunkowy ze strachem przed zawałem serca, cierpi na tę chorobę. Jest to choroba, która niszczy gładkie zewnętrzne pokrycie (chrząstkę) kości. Gdy chrząstka znika, przestrzeń ochronna zmniejsza się między kościami. Podczas ruchu kości ocierają się o siebie, powodując ból barku i / lub ból lewego ramienia.
 • Chociaż nie istnieje ostateczne lekarstwo na zapalenie stawów barku, dostępnych jest wiele opcji leczenia w celu złagodzenia bólu. Jeśli to Cię opisuje, nie martw się. Brzmi poważnie, ale postęp można zatrzymać.
Poszukaj oznak uszkodzenia nerwu. Jeśli stracisz funkcję w ramieniu, najprawdopodobniej będzie to uraz związany z nerwami. Archiwum czasopisma z US National Institutes of Health Idź do źródła Nerwy ramienia powstają na poziomie rdzenia kręgowego w dolnej części szyi i tworzą wiązkę nerwową, zwaną splotem ramiennym. Ten pakiet rozdziela się, powodując nerwy ramienia. Uszkodzenie nerwu ramienia od ramienia do ręki powoduje różny ból, ale zwykle wiąże się to z utratą funkcji ramienia (np. Drętwienie, mrowienie lub zmniejszony zakres ruchu). Ból ramienia może być na poziomie nerwowym i nie mieć nic wspólnego z sercem.
Sprawdź swoje ciśnienie krwi i puls. Jeśli to dotyczy, przyczyną może być choroba tętnic obwodowych. Wynika to z miażdżycy i występuje częściej u palaczy.
 • Aby ustalić, czy jest to winowajcą, szybka wizyta u lekarza i sprawdzenie ciśnienia krwi i tętna rozwiąże zagadkę.
Rozważ alternatywne diagnozy bólu ramienia. Edukacyjna strona internetowa jednego z wiodących szpitali na świecie Idź do źródła Zastanów się, czy pamiętasz jakieś niedawne obrażenia, które doznałeś. Ból lewej ręki może być związany z urazem ręki lub barku spowodowanym niedawnym urazem. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli ból ramienia utrzymuje się i jeśli nie możesz znaleźć logicznej przyczyny.
 • Jeśli nagle pojawi się ból lewej ręki, z potem, dezorientacją i innym bólem, natychmiast udaj się do lekarza i pozwól jej wykluczyć warunki zagrażające życiu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak gotować bez robota kuchennego

Jak zmniejszyć zarodniki pleśni w powietrzu