w

Jak się dowiedzieć, kiedy odciągnięte mleko z piersi jest zepsute

Nie bój się dziwnych kolorów i faktur. Często zmienia się kolor i tekstura mleka. Wiele z nich odzwierciedla zmieniające się potrzeby żywieniowe Twojego dziecka. Wygląd nie jest sposobem na ocenę świeżości mleka.
 • Często kolor mleka zmienia się w trakcie przechowywania lub nawet podczas pojedynczego karmienia. Naturalne jest, że mleko czasami ma niebieskawy, zielonkawy, żółtawy lub nawet brązowawy kolor.
 • Często zdarza się, że rozdziela się na warstwę lżejszego mleka i gęstszej śmietanki. Nie jest to niebezpieczne, ale należy delikatnie obracać nim, aby wymieszać oba razem.
Uważaj na mleko, które ma trzy dni. Odciągnięte mleko często wystarcza na znacznie dłużej, ale jego okres przydatności do spożycia różni się znacznie w zależności od szczegółów jego przechowywania. Po trzech dniach w lodówce należy dokładnie powąchać mleko, aby sprawdzić, czy jest świeże.
 • Podobnie należy zachować ostrożność, jeśli mleko nie było przechowywane przez trzy godziny i nie było przechowywane w lodówce.
 • Można przechowywać mleko w temperaturze pokojowej od trzech do sześciu godzin, w zależności od tego, jak chłodne jest pomieszczenie. Jeśli przechowujesz mleko w izolowanej lodówce, możesz bezpiecznie zostawić je w lodówce na 24 godziny.
Test na kwaśny zapach. Kwaśne mleko z piersi ma ten sam silny, charakterystyczny zapach, co kwaśne mleko krowie. To jedyny znaczący sposób określenia, czy mleko jest zjełczałe.
Nie przejmuj się metalicznym lub mydlanym zapachem. Niektóre matki stwierdzą, że ich mleko z czasem nabierze mydlanego lub metalicznego posmaku, jeśli będzie przechowywane. Ten smak nie jest oznaką zepsucia i większości dzieci to nie przeszkadza.
 • Jeśli Twoje dziecko go odrzuci, spróbuj go poparzyć przed przechowywaniem, aby powstrzymać rozwój tego zapachu.
Sklep w tylnej części grzywki. Trzymanie mleka na drzwiach lub w ich pobliżu naraża je na większe temperatury lub wahania temperatury od otwierania i zamykania lodówki. Z tyłu mleko będzie zimniejsze i bardziej prawdopodobne, że się zatrzyma.
Przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku. Najlepsze są szklane, jednorazowe wkładki do butelek lub torebki z „mlekiem matki”. Preferowane są twarde tworzywa sztuczne polipropylenowe lub polibutylenowe, a nie miękkie plastikowe torby polietylenowe.
 • Ważne jest również, aby upewnić się, że inne pojemniki w lodówce są szczelnie zamknięte, aby mleko nie pochłaniało innych zapachów.
 • Pudełko sody oczyszczonej w lodówce może pomóc wchłonąć inne zapachy.
Daktylowe pojemniki na mleko. Zapisanie daty odciągnięcia mleka na pojemniku może pomóc Ci upewnić się, że najpierw używasz starszego mleka, zanim się zepsuje. Możesz oznaczyć każdy pojemnik lub umieścić całe mleko z tego samego tygodnia lub miesiąca razem w etykietowanej torbie lub pudełku.
Zamrozić mleko. Jeśli nie planujesz używać mleka w ciągu pięciu do ośmiu dni, należy je zamrozić. Umieść go w szczelnie zamkniętym pojemniku z tyłu zamrażarki. Zużyć w ciągu 24 godzin po rozmrożeniu.
 • W zależności od tego, jak często otwierasz zamrażarkę, Twoje mleko może wytrzymać od trzech miesięcy do roku.
 • Nie używaj mikrofalówki do rozmrażania mleka. Rozmrozić pod ciepłą bieżącą wodą. Nie doprowadzać do wrzenia.
 • To naturalne, że podczas zamrażania rozdziela się na mleko i śmietanę. Delikatnie wymieszaj, aby wymieszać.
Mleko parzone o smaku mydlanym , jeśli Twoje dziecko nie chce go pić. Jeśli stwierdzisz, że Twoje mleko ma mydlany posmak i stanowi to problem dla Twojego dziecka, możesz spróbować je poparzyć. Podgrzać do około 180 ° F (82,2 ° C) (powinno wykazywać oznaki pełnego pęcherzyka, ale nie powinno to powodować wrzenia). Natychmiast po schłodzeniu i przechowaniu mleka.
 • Jeśli ten smak nie przeszkadza Twojemu dziecku, nie parzyć go. Mleko traci przy tym część składników odżywczych.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji w związku

Jak określić istotne fakty w sprawie (prawo zwyczajowe)