w

Jak się zainspirować

Ustaw cele, aby określić swoją inspirację. Zadaj sobie pytanie, co chcesz osiągnąć, i zapisz to jasno i tak szczegółowo, jak to możliwe.
 • Zapisz też, co inspiruje cię do wprowadzenia tej zmiany w swoim życiu, tj. Dlaczego tego chcesz. Zachowaj to przez cały czas, aby to osiągnąć, jako pozytywne przypomnienie, dlaczego chciałeś zacząć.
 • Podaj, jakie według ciebie będą pozytywne skutki dla twojego życia, jeśli osiągniesz ten cel, ale także wspaniałe rzeczy, na które już musisz polegać, jeśli go nie osiągniesz.
 • Na przykład, możesz zapisać: „Lepsza gra w piłkę nożną da mi dobrą szansę na uzyskanie stypendium akademickiego, co by mnie uszczęśliwiło i pozwoliło mi grać na kolejnym poziomie. Ale już jestem bardzo zadowolony z wyników w lidze juniorów i uwielbiam mój zespół ”.
Podziel go na małe części. Podejmij wielki cel lub projekt i podziel go na kilka mniejszych, które wydają się łatwiejsze do opanowania i łatwiej znaleźć codzienną inspirację, na przykład „Ćwicz przez 30 minut trzy razy dziennie w tym tygodniu”.
 • Użyj mniejszych celów, aby zbudować coś większego. Ustaw cel na każdy dzień lub tydzień (i nie musi być taki sam od jednego do następnego), na przykład wyprodukowanie jednego nowego dzieła sztuki lub pisania. Wkrótce będziesz miał dość pracy dla portfolio, nad którym ostatecznie pracujesz.
 • Spróbuj jeszcze bardziej rozbić mniejsze cele, ustalając limity czasowe, takie jak „pracuj nad tym przez godzinę” zamiast bardziej ogólnego „prac nad tym dzisiaj”.
Zrób listę tego, co już osiągnąłeś. Wyobraź sobie, jak łatwiej osiągasz swój cel, przypominając sobie o wszystkich rzeczach z nim związanych, które już osiągnąłeś, a nawet osiągnięciach całkowicie niezwiązanych, ale przynoszących ci wielką radość lub inspirację.
 • Spróbuj zrobić listę najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłeś, zarówno fizycznych, intelektualnych, jak i emocjonalnych. Może to pomóc Ci rozpoznać, że Twoje bieżące zadanie jest możliwe do zrealizowania po tym, co już zrobiłeś, i może nie być wcale takie trudne.
 • Jeśli masz problem z wymyśleniem konkretnych osiągnięć do spisania, po prostu zrób listę rzeczy, które cię uszczęśliwią lub poczują się dobrze, kiedy to zrobisz. Możesz użyć tego, aby przypomnieć sobie o rzeczach, które Cię inspirują lub zrobić te same rzeczy później jako zachęty do pracy.
Reklama
Zrób coś, co najpierw cię uszczęśliwi. Posłuchaj swojej ulubionej piosenki, porozmawiaj z najlepszym przyjacielem lub członkiem rodziny lub zrób coś, o czym wiesz, że nigdy Cię nie uszczęśliwia, zanim zaczniesz realizować swój plan lub cel.
 • Naukowo wykazano, że twoja pozytywność i szczęście poprawiają wydajność i unikają kunktatorstwa.
 • Spróbuj ćwiczyć wdzięczność za więcej szczęścia w swoim życiu: codziennie zapisuj trzy dobre rzeczy, które ci się przydarzyły, za które jesteś wdzięczny lub które możesz w jakiś sposób docenić. Ma to trwałe korzyści dla twojego szczęścia w miarę upływu czasu.
 • Spróbuj ćwiczyć przed pracą nad swoim celem. Nawet jeśli jest to trudne lub szczególnie nie lubisz treningu, szybki przyspieszy tętno, krew i uwolni endorfiny poprawiające nastrój w mózgu.
Zidentyfikuj i usuń przeszkody. Zadaj sobie pytanie, jakie są wymówki lub przeszkody, które uniemożliwiają ci inspirację do pracy nad celem lub planem. Następnie usuń przeszkody, najpierw pracując nad nimi lub odrzucając je jako nieistotne.
 • Na przykład, jeśli twoją wymówką jest to, że nie możesz znaleźć czasu na zaangażowanie się w pracę nad swoim celem, spróbuj odciąć coś w swoim dniu, co jest mniej ważne i zajmuje czas, taki jak oglądanie telewizji lub surfowanie po Internecie. Może okazuje się, że znajdujesz tylko inne rzeczy do zrobienia, aby uniknąć pracy nad osiągnięciem celu.
 • Jeśli Twoim celem jest zorganizowanie pokoi w domu, ale masz więcej rzeczy niż masz czas lub czas na zajęcie się, najpierw skoncentruj się na usunięciu przeszkody, ustanawiając oddzielny cel sortowania przedmiotów i darowizn, rozdawania lub wyrzucając to, czego nie potrzebujesz.
Ustaw bodźce dla siebie. Wymyśl nagrodę, którą możesz sobie dać po zrealizowaniu każdej części swojego celu, niezależnie od tego, czy jest to po prostu blok czasu na zrobienie czegoś fajnego, kupienie sobie uczty, zakup tej rzeczy lub gadżetu chciałem.
 • Przydatne jest również zniechęcanie do zwlekania lub innych nieproduktywnych zachowań. Wypróbuj „urządzenie zobowiązujące”, dając przyjacielowi lub członkowi rodziny sumę pieniędzy, telefon lub coś, co jest dla ciebie cenne, i powiedz im, że nie mogą go oddać, dopóki zadanie nie zostanie ukończone, a nawet dostać się do zachowaj to, jeśli nie skończysz do określonego czasu.
Dołącz do społeczności podobnych ludzi. Otocz się ludźmi, którzy już osiągają to, co chcesz osiągnąć lub pracują nad tym samym. Bardziej prawdopodobne jest, że coś zrobisz, jeśli jesteś w pobliżu innych, którzy również to robią.
 • Jeśli próbujesz odzyskać zdrowie lub kondycję, dołącz do klubu fitness, siłowni lub grupy dietetycznej, która spotyka się regularnie. Jeśli jesteś pisarzem lub artystą, dołącz do warsztatu lub pracy w towarzystwie innych twórców. Jeśli uczysz się czegoś nowego, ucz się w grupie, która musi przejść ten sam test lub cel.
 • Nie obawiaj się niewielkiej presji otoczenia, aby stworzyć pozytywny efekt motywujący. Poinformuj innych o swoim celu, aby pociągnęli cię do odpowiedzialności za sukces w realizacji zadania, bez względu na to, czy obiecujesz komuś, że wyślesz mu nowe dzieło lub dzieło co tydzień, czy po prostu ktoś regularnie pyta cię, jak sobie radzisz. Twój cel.
Znajdź przyjaciela i podziel się z nim lub nią. Spotkaj się z podobnie myślącą osobą, która chce osiągnąć coś podobnego do ciebie lub ma inny cel, ale chce współpracować z kimś, aby motywować i inspirować się nawzajem.
 • Spróbuj pracować nad częścią twojego celu w tym samym czasie, gdy przyjaciel pracuje nad nią. Ustal harmonogram i miejsce, w którym oboje musicie być, a bardziej prawdopodobne będzie pojawienie się i włączenie pracy.
 • Nie zapomnij dołączyć przyjaciela do nagrody za wykonanie zadania! Dwukrotnie ciesz się z zachęt, które sam sobie wyznaczyłeś, a jeszcze bardziej prawdopodobne będzie, że będziesz nadal inspirować się swoim planem. Na przykład ty i kolega z studiów możecie sprawić, że tradycją jest kupowanie lodów po sesji studyjnej.
Studiuj innych, których podziwiasz. Przeczytaj pracę autorów, których pisanie kochasz, obserwuj sportowców, którzy są najlepsi w sporcie, który chcesz uprawiać, lub oglądaj inspirujące filmy o ludziach, którzy osiągnęli te same cele. Poszukaj inspiracji dla tych ludzi i ich pracy.
 • Zapoznaj się z książkami o inspirowaniu ludzi w swojej dziedzinie z lokalnej biblioteki lub zapytaj znajomych, jaka jest ich ulubiona osoba lub zasób na dany temat. Możesz nawet znaleźć strony internetowe i fora poświęcone poszukiwaniu inspiracji od tych, które przyszły przed tobą.
 • Spróbuj szybko i łatwo zainspirować innych, szukając inspirujących cytatów lub przysłów. Znajdź taki, który się trzyma lub wydaje się mówić do ciebie i twojego bieżącego zadania. Następnie skopiuj go i wyświetl gdzieś, gdzie często go zobaczysz.
Reklama
Rób przerwy. Poświęć przynajmniej 15 minut na każdą godzinę, w której się koncentrujesz i pracujesz nad czymś, aby się zatrzymać lub wstać i odejść od miejsca, w którym pracujesz, aby zrobić coś innego.
 • Przerwy to świetny czas, aby odnowić poczucie celu, przeglądając swoje cele, powody, dla których zainspirowałeś je do osiągnięcia, oraz listę rzeczy, które już osiągnąłeś jako przypomnienie o sukcesie.
 • Użyj przerwy, aby napić się wody lub zjeść zdrową przekąskę, taką jak jabłko. Będziesz znacznie ostrzejszy i bardziej skoncentrowany mentalnie i fizycznie, gdy będziesz nawodniony i będziesz mieć składniki odżywcze, na których będziesz mógł działać. Unikaj kofeiny, cukru i napojów energetycznych, które zapewniają szybki zastrzyk energii, ale powodują awarię i odwodnienie na dłuższą metę.
 • Spróbuj zrobić sobie przerwę, najlepiej na zewnątrz, jeśli to możliwe. Naturalne środowisko może cię zainspirować, a to pozwala myśleć i skupiać się, przywracając zdolność mózgu do blokowania rozproszenia.
Utrzymuj nowe i świeże rzeczy. Znajdź nowe miejsca do pracy nad osiągnięciem części swojego celu. Studiuj w nowym pokoju biblioteki, biegaj lub ćwicz w nowym parku, lub przejdź do kawiarni lub innej przestrzeni publicznej, aby pracować w zeszycie lub laptopie. Noś nawet coś nowego, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze podczas pracy.
 • Nawet jeśli musisz zostać w tym samym biurze lub innej przestrzeni, zmieszaj to, siadając przy biurku lub w pokoju, który nie jest używany. Możesz nawet usiąść obok kogoś, kto wydaje się być bardzo skoncentrowany, aby czerpać energię lub czerpać korzyści z nowej scenerii i przestrzeni fizycznej, która może być inspiracją.
 • Jeśli zaczniesz kojarzyć przestrzeń lub jakieś szczególne warunki z zwlekaniem lub innymi nieproduktywnymi nawykami (albo dlatego, że wykonałeś dużo zwlekania w tej przestrzeni, albo negatywnie wpływa to na twój nastrój), zmień swoje otoczenie od razu, jeśli to możliwe.
 • Również dostosowuj zachęty. Jeśli nagrody, które przyznawałeś sobie po osiągnięciu każdego kroku do celu, stały się zbyt rutynowe lub przestały Cię inspirować, zmień je na coś nowego, co pozwoli Ci kontynuować.
Kontynuuj monitorowanie swoich postępów. Zaznacz przedmioty, skreśl je lub zaznacz swoje postępy i świętuj swój wspólny sukces, aby zainspirować się utrzymaniem go do końca.
 • Możesz nawet zaplanować cotygodniowe odprawy ze sobą, podczas których dokładnie ocenisz, jak daleko zaszedłeś, usuniesz wszelkie nowe przeszkody, które mogły się pojawić, i określisz, co cię zainspirowało i co nie.
Opowiedz ludziom o swoich sukcesach. Tak jak mogłeś wykorzystać przyjaciół lub społeczność, aby zainspirować cię do wykonania zadań lub osiągnięcia celów, powinieneś również powiedzieć innym ludziom, kiedy uda ci się przejść choćby niewielką ich część.
 • Informuj innych o swoich postępach. Uczynienie planu lub celu częścią twojej tożsamości pomaga trzymać się go, a także może wywoływać podziw i pochwałę od innych, co pomoże ci iść naprzód.
 • Naucz ludzi o tym, czego się nauczyłeś w trakcie osiągania celu, niezależnie od tego, czy jest to nowa umiejętność, technika czy fakt. Nauczanie innej osoby pomaga utrwalić wiedzę we własnym mózgu, nie wspominając już o tym, że przynosi szczęście, które płynie z pomocy komuś innemu.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak obudzić się wcześnie, a jednocześnie spokojnie w weekendowy poranek

Jak przechowywać świeże drożdże