w

Jak sobie radzić z faktem, że masz kłopoty w szkole

Powiedz prawdę. Jeśli zostałeś oskarżony o zrobienie czegoś, co zrobiłeś, przyznaj się. Nawet jeśli myślisz, że historia została wypaczona, przyjmij do wiadomości fragmenty, które są prawdziwe. Jeśli będziesz chętny do współpracy, łatwiej ci będzie opowiedzieć swoją wersję wydarzeń. Zawsze jest coś, z czym mogłeś sobie poradzić lepiej. Jeśli byłeś prześladowany i zły, możesz mieć kłopoty z powodu utraty panowania nad sobą. Najpierw przyznaj, że musisz popracować nad regulowaniem swojego temperamentu, a następnie wyjaśnij, czym jest zastraszanie.
 • Jeśli zostałeś oskarżony o coś, czego nie zrobiłeś, zachowaj spokój. To przerażające, gdy autorytet ma złe wyobrażenie o czymś, ale jeśli wpadniesz w panikę, trudniej będzie ci wyjaśnić błąd.
 • Poproś nauczyciela, któremu ufasz, a także rodzica lub opiekuna, aby był obecny podczas dyscyplinowania.
Przeproś wszystkich, których to dotyczy. Nawet jeśli nie zgadzasz się z tym, jak traktowana jest twoja dyscyplina, przeproś za wszystko, co mogłeś zrobić lepiej. Przyznanie się, że czujesz żal, jest oznaką dojrzałości. Możesz nawet zostać ukarany mniej, jeśli pokażesz, że rozumiesz to, co zrobiłeś, przepraszasz za to i planujesz nigdy więcej tego nie robić. Możesz przeprosić swoich nauczycieli, dyrektorów szkół i innych uczniów.
 • Przeproś również swojego rodzica lub opiekuna. Być może będą musieli stracić dzień pracy lub poradzić sobie z innymi nieprzyjemnościami w wyniku kłopotów w szkole.
Wykorzystaj jak najlepiej swoją karę. Możesz poczuć się przygnębiony i zniechęcony po kłopotach w szkole. W tym czasie może być łatwo zapóźnić się w nauce, zwłaszcza jeśli jesteś zawieszony. Możesz również znaleźć się na ziemi w wyniku kłopotów w szkole, co spowoduje, że będziesz miał więcej wolnego czasu. Spróbuj wykorzystać ten czas, aby nadrobić zaległości w zadaniach szkolnych i jeśli to możliwe, pracuj do przodu.
 • Przejrzyj swoje notatki z semestru i przygotuj się do nadchodzących testów, jeśli możesz.
 • Kontynuuj czytanie. Rozpocznij dowolną książkę, którą masz na zajęciach z języka angielskiego, lub przeczytaj kilka następnych rozdziałów w podręczniku.
 • Jeśli masz jakieś duże projekty wychodzące poza szkołę, takie jak podania na studia, poświęć trochę czasu na zbadanie.
 • Jest mniej prawdopodobne, że zostaniesz ponownie ukarany, jeśli będziesz postrzegany jako odpowiedzialny i zorganizowany.
Poznaj swoje prawa. W przypadku poważniejszej kary, takiej jak zawieszenie lub wydalenie, szkoła musi przestrzegać pewnych zasad. Sprawdź w Internecie Kodeks Postępowania lub Zasady Dyscypliny swojego okręgu i zadzwoń do biura dystryktu, aby uzyskać dłuższe wyjaśnienie procedur dyscyplinarnych. Jeśli uważasz, że zawieszono Cię niesprawiedliwie lub że nie przestrzegasz zasad, masz prawo zakwestionować zawieszenie.
 • Większość szkół rozprowadza na początku roku jakieś podręczniki dla uczniów, które zawierają zasady zachowania uczniów, i rozsyła zasady obowiązujące w szkole. Jeśli Twoja szkoła nie opublikowała ani nie rozpowszechniła reguł szkolnych, możesz argumentować, że nie wiedziałeś, że łamiesz zasady.
 • Nawet jeśli przeszedłeś już przez swoje zawieszenie, warto udowodnić, że zostałeś zawieszony niesprawiedliwie, ponieważ może to spowodować usunięcie zawieszenia z Twojego rekordu.
Sprawdź, czy zostałeś prawidłowo powiadomiony. Prawdopodobnie masz prawo do powiadomienia. Oznacza to, że Twoja szkoła musi powiadomić rodziców lub opiekunów o zawieszeniu w ciągu 24 godzin od jego rozpoczęcia. Powiadomienie musi zawierać datę i opis zdarzenia z dostatecznymi szczegółami, abyś mógł je rozpoznać. Jeśli te informacje nie zostaną uwzględnione, możesz wrócić do szkoły lub usunąć zawieszenie z Twojego rejestru.
Porozmawiaj z dyrektorem. Prawdopodobnie masz prawo do narady z dyrektorem. W konferencji wezmą udział Ty, rodzic lub opiekun, Twój dyrektor i osoba, która oskarżyła Cię o niewłaściwe zachowanie. Jeśli osoba, która cię oskarżyła, była innym studentem, może jej tam nie być. W przeciwnym razie możesz zadawać pytania oskarżycielowi przed mocodawcą.
Żądaj twojej edukacji. Sprawdź, czy masz prawo do alternatywnych instrukcji. W zależności od okręgu szkolnego i Twojego wieku możesz mieć prawo do kontynuowania nauki w okresie zawieszenia. Może się to zdarzyć w domu, na terenie kampusu szkolnego lub w ośrodku zatrzymań.
Uzyskaj uczciwe przesłuchanie. W zależności od okręgu szkolnego i długości okresu zawieszenia możesz mieć prawo do przesłuchania przed pracownikiem okręgu szkolnego. Możesz być reprezentowany przez rodzica lub opiekuna, inną zaufaną osobę dorosłą lub prawnika. Skontaktuj się z lokalnymi szkołami prawniczymi i innymi organizacjami w Twojej okolicy i zapytaj, czy oferują bezpłatną reprezentację.
Wystąp przeciwko dyskryminacji. Jeśli masz Indywidualny Plan Edukacji (IEP), masz dodatkowe prawa. Uczniowie niepełnosprawni powinni skontaktować się z Regionalnym Inspektorem Edukacji Specjalnej w swoim okręgu. Prawdopodobnie kwalifikujesz się do testów pod kątem problemów behawioralnych.
 • Jeśli uważasz, że jesteś dyskryminowany ze względu na rasę, płeć lub niepełnosprawność, złóż skargę do Urzędu Praw Obywatelskich Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych w ciągu 180 dni od wpadnięcia w kłopoty.
Dotrzyj do źródła problemu. Zadaj sobie pytanie, co spowodowało, że zrobiłeś to, co sprawiło, że masz kłopoty i co możesz zrobić, aby temu zapobiec. Jak się ogólnie czułeś? Czy ostatnio coś się zmieniło w twoim życiu? Możesz zachowywać się w jakiś sposób, ponieważ jesteś pod jakimś napięciem. Problemy w domu, zastraszanie w szkole, zawód miłosny, manipulujący przyjaciółmi i trudności w zajęciach szkolnych mogą doprowadzić cię do podjęcia decyzji, które mogą cię skrzywdzić.
 • Zapisz wszystko, co dzieje się w twoim życiu i jak się z tym czujesz.
 • Porozmawiaj z rodzicem lub doradcą zawodowym o jakimkolwiek stresie, przez który możesz przechodzić. Jeśli często masz problemy z innym uczniem, porozmawiaj o tym ze swoim doradcą.
Rozwiąż problem. Jeśli możesz wskazać powód, dla którego masz kłopoty w szkole, zajmij się tym powodem. Na przykład, jeśli przyjaciele naciskają na Ciebie, znajdź przyjaciół, którzy nie próbują kontrolować Twojego zachowania. Przejście na inny program do wyboru lub dołączenie do programu pozaszkolnego może być sposobem na poznanie nowych ludzi. Jeśli popełniłeś plagiat, ponieważ obawiałeś się porażki, załóż grupę studyjną lub zapytaj rodzica lub opiekuna o pomoc korepetytora.
 • Jeśli zmagasz się z nałogiem lub zaburzeniami odżywiania, poproś o pomoc swojego lekarza.
 • Jeśli czujesz się przestraszony, beznadziejny, zły lub odrętwiały, poproś o rozmowę z doradcą lub psychologiem. Możesz cierpieć na lęk lub depresję.
 • Jeśli nie możesz skoncentrować się na pracy w szkole, nie możesz spokojnie siedzieć lub masz problemy z nadążaniem za zajęciami, poproś o rozmowę z lekarzem. Możesz mieć niezdiagnozowane zaburzenia uczenia się.
Odbuduj swoją samoocenę. Kiedy masz kłopoty w szkole, łatwo jest nazwać się „złym dzieckiem”. Może to być okropne dla twojej samooceny, może utrudnić ci dobre wyniki w szkole i zwiększa prawdopodobieństwo ponownego popadnięcia w kłopoty. Powiedz sobie, że zasługujesz na dobre wykształcenie. Przypomnij sobie, że wszyscy walczą, że niektórzy ludzie walczą ciężej i że jesteś tego warty.
 • Powiedz na głos swoim nauczycielom, rodzicom lub opiekunom i przyjaciołom, że poważnie myślisz o powodzeniu w szkole.
 • Sprawdź, jak ludzie reagują na twoje kłopoty. Zatrzymaj przyjaciół, którzy są mili i sympatyczni. Porzuć przyjaciół, którzy naśmiewają się z Ciebie lub spróbuj ponownie wpędzić Cię w kłopoty.
Dowiedz się, czego chcesz od szkoły. Przygotuj plan gry na resztę roku. Czy Twoim celem jest zaliczenie wszystkich zajęć? Aby przetrwać rok bez ponownego wpadania w kłopoty? Aby uzyskać wystarczająco dobre oceny, aby zakwalifikować się do określonej szkoły? Poinformuj o swoim celu nauczyciela, doradcę i rodzica lub opiekuna. Poproś o radę, jak osiągnąć swój cel i ułóż realistyczny harmonogram, który pomoże Ci osiągnąć cel.
 • Jeśli Twoim celem jest na przykład dostanie się na określoną uczelnię, sprawdź, jakie są średnie oceny i standardowe wyniki testów przyjętych studentów. Staraj się uzyskiwać oceny nieco wyższe niż ich średnia. Weź udział w teście wstępnym, aby zobaczyć, jakie są Twoje wyniki, i zapisz się na zajęcia, jeśli nie odpowiadają one wymaganiom Twojej uczelni.
 • Zaprzyjaźnij się ze swoimi nauczycielami. Nie każdy będzie w stanie cię docenić, ale jest prawdopodobne, że większość nauczycieli chce, abyś odniósł sukces. Nawet nauczyciel, który wpakował cię w kłopoty, może potajemnie się tobą opiekować.
 • Poproś o pomoc, jeśli nie rozumiesz zadania domowego. Uważać na lekcjach. Zwierz się swojemu nauczycielowi: kiedy twoje oceny poprawią się lub odniesiesz jakiś inny triumf, powiedz mu przed lub po zajęciach. Zobaczą, że poważnie myślisz o swojej przyszłości.
Buduj zdrowe nawyki. Będziesz mieć łatwiejszy czas w szkole, jeśli będziesz przesypiać 9–10 godzin w nocy, jeść co najmniej trzy posiłki dziennie i ćwiczyć co najmniej godzinę dziennie. Jeśli nie lubisz sportu, spróbuj spacerować, tańczyć, jeździć na deskorolce lub jeździć na rowerze. Zapisz się na zajęcia z samoobrony, zajęcia jogi lub organizuj dyskretne zajęcia sportowe ze znajomymi. Wypracuj nawyki, które pozwolą Ci zmaksymalizować koncentrację podczas nauki i odprężyć się innym razem.
 • Przerwij swój czas nauki. Większość ludzi może się dobrze skoncentrować przez około 45 minut. Zaplanuj krótsze sesje nauki, z przerwami pomiędzy nimi. Wstań i poruszaj się podczas przerw.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak rozmawiać z dziewczyną, z którą chciałbyś się umówić, ale boisz się podejść

Jak przeprowadzić egzamin online za pomocą laboratorium oceny umiejętności