w ,

Jak stosować olej kokosowy do włosów

Wybierz olej kokosowy z pierwszego tłoczenia lub rafinowany. Każdy olej kokosowy będzie działał, niezależnie od tego, czy jest oznaczony do włosów, czy do gotowania. Istnieje jednak wiele rodzajów, więc skorzystaj z tego przewodnika, aby znaleźć olej wysokiej jakości:
 • Etykieta „* virgin”, „extra virgin” lub „nierafinowana” oznacza, że ​​olej kokosowy nie zawiera żadnych chemikaliów. Wysokiej jakości olej kokosowy z pierwszego tłoczenia powinien być czysty biały, gdy jest stały, i przezroczysty, gdy jest płynny.
 • „Wyrafinowany” lub nieznakowany produkt prawdopodobnie przeszedł proces przemysłowy. Istnieją przykłady wysokiej i niskiej jakości, ale trudno je ocenić bez badania marki. Mają one zwykle łagodniejszy zapach.
Sprawdź etykietę, aby uzyskać informacje na temat ekstrakcji. Każdy rodzaj oleju można wydobyć z orzecha kokosowego na jeden z kilku sposobów. Jest to trochę techniczne i można go pominąć bez większych szkód. Dla osób zainteresowanych znalezieniem idealnej marki, oto podział:
 • Oleje „odwirowane” mają zwykle łagodniejszy zapach i niewielkie ryzyko uszkodzenia.
 • Oleje „wytłaczane” lub „tłoczone na zimno” wahają się od łagodnego do silnie pachnącego. Przykłady niskiej jakości mogą mieć uszkodzenia cieplne, które powodują nieprzyjemne przypalone zapachy.
 • Olej „Direct Micro Expelled” (DME) ma wysoką jakość i jest wytwarzany bezpośrednio przez hodowców kokosów. Może to być trudne do znalezienia.
Stop olej (opcjonalnie). Dziewiczy olej kokosowy topi się w temperaturze 76ºF (24ºC), więc przy umiarkowanej pogodzie może już stopić się po nałożeniu go na włosy. Jeśli wolisz obchodzić się z płynnym olejem, wlej około 2–3 łyżki stołowe (30–45 ml) oleju kokosowego do miski. Umieść miskę w większym pojemniku i wlej gorącą wodę z kranu do większego pojemnika, aż osiągnie połowę wysokości miski. Olej powinien zmienić ciecz w ciągu kilku minut.
 • Nie mikrofalować oleju. Chociaż prawdopodobnie nie zmniejszy to skuteczności, może niebezpiecznie rozgrzać olej.
Umyj włosy . Sęki i sploty utrudniają nakładanie oleju.
Zapobiegaj uszkodzeniom spowodowanym przez wodę. Jako odżywka do mycia wstępnego, olej kokosowy zmniejsza higieniczne zmęczenie lub spuchnięte, zniszczone włosy spowodowane ekspozycją na wodę. Może również zmniejszyć uszkodzenia spowodowane szczotkowaniem i obróbką cieplną mokrych włosów. Wmasuj niewielką ilość oleju kokosowego w cebulki włosów i przeciągnij w dół po wszystkich włosach. Upewnij się, że używasz starego ręcznika i żadnych ubrań, ponieważ olej kokosowy plami ubrania i ręczniki. Najpierw pozostaw olej na 10–20 minut, aby leczyć również zniszczone włosy. Trzymaj go pod czepkiem lub plastikową torbą, aby zapobiec kapaniu i utrzymać ciepło. Umyj i pielęgnuj włosy jak zwykle.
 • Chociaż twoje włosy będą bardziej odporne na uszkodzenia, nie będą niewrażliwe. Kiedy jest to wygodne, unikaj szczotkowania i suszenia na mokro włosów, aby zmniejszyć uszkodzenia.
Zapobiegaj łzom. Jako odżywka bez spłukiwania, olej kokosowy zmniejsza uszkodzenia spowodowane szczotkowaniem lub obchodzeniem się z mokrymi włosami i dodaje blasku. Zacznij od wielkości grochu i nasycaj końce. Wspinaj się w górę, dodając jasną warstwę na środku i nic w ogóle do korzeni. Dodaj trochę więcej, jeśli to konieczne, ale nie tak bardzo, aby twoje włosy były tłuste. Pozostaw to tak długo, jak chcesz.
 • Ta technika przywróci pewną siłę włosom poddanym obróbce chemicznej, włosom zniszczonym pod wpływem ciepła i suchym włosom z teksturą afro.
 • Jeśli masz kędzierzawe włosy, to w krótkim czasie poskromisz twoje loki. Ponieważ olej kokosowy wnika jednak we włosy, z czasem włosy znów zaczną się kędzierzawić. Olej mineralny jest bardziej skuteczny w tym celu, chociaż nie przywróci siły.
Przywróć siłę i blask. Ciężka aplikacja oleju kokosowego może przywrócić siłę i blask suchym, zniszczonym włosom. Mniej więcej raz w tygodniu lub, gdy jest to dogodne, poświęć trochę czasu na duży zabieg. Na początek wetrzyj olej palcami lub zanurz pędzel do ciasta w płynnym oleju. Masuj je na wszystkich włosach, koncentrując się na obszarach suchych lub zniszczonych.
 • Jeśli masz gęste lub długie włosy, podziel je najpierw i nałóż olej na sekcje.
Zawiąż swoje włosy. Po intensywnym nałożeniu zawiąż włosy i trzymaj je pod czepkiem, plastikową torbą lub folią.
Dodaj ciepło (opcjonalnie). Opcjonalnie użyj czapki termicznej lub parowca na 10–30 minut, aby zwiększyć absorpcję. Możesz także potrzebować plastikowej nasadki, aby zapobiec poparzeniu i uszkodzeniom cieplnym.
Pozostaw olej na 1-8 godzin. Olej kokosowy może być najlepszym olejem, jaki kiedykolwiek wsiąkł we włosy. Już po godzinie twoje włosy mogą wchłonąć około 15% swojej wagi w oleju. Jeśli masz poważne uszkodzenia włosów, pozostaw olej na sześć godzin, aby zwiększyć go do około 25%.
Umyj włosy. Po zakończeniu intensywnej aplikacji umyj włosy dwa razy i użyj odżywki, aby usunąć cały olejek ze skóry głowy i włosów. Absorbowany olej kokosowy pozostanie wewnątrz trzonu włosa, chroniąc go przed dalszymi uszkodzeniami.
Zwalcz infekcje skóry głowy olejem kokosowym. Wcieranie w olej kokosowy może być bardzo skuteczne w zwalczaniu niektórych rodzajów infekcji skóry głowy, zwanych dermatofitami. Objawy obejmują obrzęk skóry głowy, ropnie na skórze głowy lub wypadanie włosów, które pozostawiają czarne kropki połamanych włosów na skórze głowy. Organizacja zajmująca się poprawą zdrowia pacjentów, rodzin i społeczności Idź do źródła
 • Zawsze rozmawiaj z lekarzem, gdy masz do czynienia z poważnym problemem medycznym. Porozmawiaj najpierw z lekarzem, jeśli już stosujesz leki na skórze głowy.
Zastosuj spraye z anyżu kokosowego na wszy głowowe. Jeśli masz wszy, a leczenie na receptę (permetryna) nie udało się ich pozbyć, spryskaj kokosem i anyżem. Archiwum czasopisma Narodowego Instytutu Zdrowia Stanów Zjednoczonych Idź do źródła Jak zawsze, rozmowa z lekarzem jest dobrym pierwszym krokiem.
Unikaj stosowania oleju kokosowego w leczeniu łupieżu. Chociaż niektórzy ludzie używają oleju kokosowego do łupieżu, jest to ogólnie zły pomysł. Łupież jest zwykle powodowany przez grzyby, które żywią się naturalnymi olejkami skóry głowy. Dodanie większej ilości naturalnego oleju może po prostu zwiększyć zapasy żywności. Zamiast tego spróbuj oleju mineralnego lub innych metod leczenia .

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zmienić struny na gitarze elektrycznej

Jak zdobyć pracę, gdy jesteś niewidomy lub niedowidzący