w ,

Jak stworzyć własną mapę za pomocą MapBox.com

Udaj się na stronę MapBox pod adresem http://www.mapbox.com . Na stronie głównej zobaczysz pole z napisem „Projektuj własne mapy” z dodatkowymi informacjami na temat projektowania niestandardowej mapy. Zobaczysz także przycisk „Rozpocznij teraz”. Kliknij ten przycisk.
 • Zarejestruj się przed rozpoczęciem, aby zachować swoją mapę.
Wybierz punkt początkowy przy projektowaniu mapy. Jeśli nie widzisz swojego kraju, powiększ najpierw. Następnie kliknij kraj, aby wysunąć go na pierwszy plan, i użyj przycisków powiększania i pomniejszania, aby uzyskać fragment mapy, który chcesz mieć.
 • Wybierz kolor (może to być wszystko, w tym „Ogórek” i „Sherbert”). Kolor wypełni tło za mapą. Będziesz mógł kontynuować dostosowywanie tego koloru w następnej sekcji.
 • Następnie wybierz ulicę lub teren jako punkt wyjścia. Możesz także wybrać satelitę jako warstwę bazową, jeśli korzystasz z płatnego konta w MapBox.com.
Reklama
Kliknij drugi przycisk „Dostosuj”. Pozwoli ci to dostosować swoje ulice, budynki, obszary, wodę i ziemię, po prostu przeciągając suwak. Baw się z suwakami, aby zmieniać kolory ziemi, wody, budynków, ulic itp. I znaleźć najlepszy wygląd swojej mapy.
 • Kliknij przycisk na samej górze, aby ukryć określony suwak.
Dodaj znacznik do swojej mapy. Zrób to, klikając trzeci przycisk „Markery”. Następnie napisz tytuł swojego nowego znacznika. Możesz także dodać zawartość „podpowiedzi” do znacznika, która może być szczegółami na temat miejsca lub datą i godziną wydarzenia.
 • Wybierz rozmiar znacznika, klikając jedną z trzech opcji i dodaj dowolny kolor, jeśli chcesz. Dostępne są również symbole; aby go dodać, po prostu kliknij na niego, a zostanie on automatycznie wstawiony do znacznika.
 • Po zakończeniu dostosowywania znacznika kliknij „Dodaj”. Następnie kliknij miejsce, w którym chcesz umieścić znacznik na mapie, a znacznik zostanie automatycznie dodany do projektowanej mapy.
 • Umieść kursor myszy nad znacznikiem. Tytuł znacznika i wszelkie inne treści podpowiedzi będą widoczne nad znacznikiem.
Reklama
Opisz swoją mapę w orzechach. Kliknij kartę Ustawienia. Otworzy się pole tytułu i opisu. Napisz zwięzły, ale opisowy tytuł mapy, a następnie napisz szczegółowy opis projektowanej mapy. Podaj wszelkie szczegóły, które uważasz za istotne, w tym przypomnienia lub uwagi.
Skonfiguruj swoją mapę. Pozostałe ustawienia pozwalają ustawić współrzędne mapy i zdecydować, czy udostępnić mapę innym osobom.
 • Kliknij „Ustaw”, aby ustawić początki mapy. Użyje to współrzędnych już wprowadzonych na mapę.
 • Wybierz prywatność swojej mapy. Może być publiczny (otwarte oko - każdy może to zobaczyć) lub ukryty (zamknięte oko - tylko osoby, które znają adres URL Twojej mapy, mogą to zobaczyć)
 • Jeśli chcesz, skorzystaj z jednej z funkcji MapBox. Są one również w Ustawieniach i są następujące: sterowanie powiększeniem, podpowiedzi, legenda, udostępnianie linków, przewijanie, Geokoder i wykrywanie przepustowości. Nie musisz z nich korzystać, ale mogą być zabawne i przydatne, w zależności od tego, do czego używasz mapy.
Udostępnij swoją mapę na Facebooku lub Twitterze. Ponownie, jest to opcjonalne, ale oczywiście ten aspekt jest użyteczny, jeśli dajesz ludziom wskazówki, itp. Możesz udostępnić mapę, klikając przycisk „Udostępnij +” znajdujący się nad obszarem projektowanej mapy. Następnie kliknij opcję „Facebook” lub „Twitter”.
 • Udostępnianie na Twitterze jest w pełni zintegrowane, więc twój tweet będzie zawierał podgląd mapy.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak wypełnić pierwszą stronę swojego pamiętnika

Jak usunąć ogrodzenie z ogniwa łańcucha