w ,

Jak tatuować

Zdobądź umiejętności w rysowaniu i kolorowaniu. Istnieje wiele technik, które można zastosować, aby osiągnąć efekt artystyczny, a ich znajomość ułatwi przełożenie wiedzy artystycznej na żywe płótno. Biorąc udział w kolegialnych kursach sztuk pięknych, zapewnisz dobre podstawy tych zasad.
Zbuduj swoje portfolio. Będziesz musiał udowodnić swoją wartość artystyczną, zanim inny tatuator zechce zainwestować w ciebie czas jako praktykant. Twoje projekty powinny być podobne do zwykłej sztuki tatuażu, a także wszystkiego, co pokazuje umiejętne komponowanie i talent do kolorowania.
Próba niestałego body artu. Możesz także pokazać swój talent i poświęcenie, wykonując wzory tatuaży henną imitujące trwałe wzory tatuaży. Pokaże to również mistrzowi tatuatorowi, którego chcesz praktykować, pod warunkiem, że już rozumiesz, co to znaczy przełożyć projekt na podatny środek skóry.
 • Zgłaszaj się na ochotnika do malowania twarzy na szkolnym festiwalu, lokalnej paradzie lub festiwalu albo na pobliskim karnawale.
Zrób sobie tatuaż. To da ci doświadczenie z pierwszej ręki co do procedury, atmosfery i technik innych tatuażystów. Ponadto posiadanie własnego tatuażu pokaże klientom, że możesz wczuć się w to doświadczenie, co pomoże im je uspokoić.
Porozmawiaj z lokalnymi tatuatorami. Każdy gdzieś zaczyna, a członek lokalnej społeczności body artu może poprowadzić Cię na szlak dobrego miejsca do złożenia podania. Przyjdź przygotowany na każde spotkanie z profesjonalistą: przynieś swoje portfolio i wszelkie inne zdobyte akredytacje artystyczne.
 • Nawet jeśli tatuażista, z którym pytasz, nie może ci pomóc, zawsze możesz poprosić o profesjonalną opinię na temat twojej pracy. Może masz talent do określonego stylu, z którego znany jest ich kolega, w takim przypadku ich rekomendacja może przejść długą drogę.
Złóż wniosek o staż. Możliwości zdobycia praktyki są nieliczne, ale informując o swojej obecności i pytając o praktykę w lokalnych salonach tatuażu, prawdopodobnie uzyskasz pewien kierunek.
 • Jeśli istnieje salon tatuażu, w którym jesteś szczególnie zainteresowany praktyką, bądź pełen szacunku, ale wytrwały. Odwiedzaj salon regularnie ze swoją sztuką i kilkoma drobiazgami, takimi jak kawa. Zadbaj o swój czas dzięki czyszczeniu lub konserwacji.
Podejmij drugą pracę. W zależności od warunków twojej praktyki może to trwać trzy lata i może kosztować tysiące dolarów. W tym czasie będziesz musiał się utrzymać, a także pokryć wszelkie dodatkowe wydatki związane z edukacją tatuażysty.
 • The Alliance of Professional Tattooists (APT) zaleca co najmniej trzyletnią praktykę.
 • Zasadniczo, po przyjęciu na staż, podpiszesz umowę albo zgadzasz się zapłacić tatuażyście sumę pieniędzy w zamian za staż, albo pracować w salonie tatuażu przez kilka lat po zakończeniu stażu .
Zdobądź pisemną umowę o staż. Zwykle będzie to miało formę kontraktu od tatuażysty, na podstawie którego będziesz praktykantem. To określi oczekiwania wobec ciebie jako ucznia, a tatuażysty jako mistrza. Przeczytaj uważnie warunki tej umowy i, jeśli możesz, poproś o nią prawnika.
Zrozum swoje początkowe obowiązki. Chociaż pewnego dnia będziesz, przy wystarczającej praktyce i poświęceniu, być mistrzem tatuażu na swój własny sposób, szczególnie podczas stażu, zwłaszcza na początku, będziesz głównie wykonywał zadania w sklepie z tatuażami. Oczekuje się również uważnego oglądania pracy artysty.
Studiuj sprzęt. Współczesny tatuażysta stosuje różnorodne narzędzia. Elektryczna maszynka do tatuażu wykorzystuje grupy igieł do wbijania atramentu w skórę do 150 razy na sekundę. Te igły są używane tylko raz i są pakowane osobno.
Utrzymaj swój sprzęt. W trakcie nauki nauczysz się, jak czyścić swój sprzęt i utrzymywać go w dobrym stanie. Należy to robić metodycznie i konsekwentnie, aby zapobiec zanieczyszczeniu lub infekcji, a cały sprzęt sterylizuje się w autoklawie po każdym użyciu.
Przestrzegać zasad higieny. Oprócz rękawiczek chirurgicznych, które będziesz nosić podczas wykonywania tatuażu, musisz dokładnie umyć ręce, aby zapobiec infekcji. Obszary skóry, które tatuujesz, muszą być również dokładnie utrzymane w czystości.
Ucz się o chorobach skóry. Mogą one wpływać na proces tatuowania, aw niektórych przypadkach negatywnie wpływać nawet na bezbłędne wykonanie artystyczne. Klient może mieć reakcję alergiczną na niektóre barwniki, a nawet na rękawice, które nosisz; świadomość tych problemów pomoże chronić Ciebie i Twojego klienta.
Dowiedz się o kontroli infekcji. Twoi klienci będą musieli zostać poinstruowani, jak dbać o swoje tatuaże przez kilka tygodni lub miesięcy po zastosowaniu tatuażu. Obowiązują następujące zasady:
 • Tatuaż należy natychmiast zabandażować i pozostawać przykryty przez dwie do trzech godzin, po czym delikatnie oczyścić mydłem antybakteryjnym.
 • Noś luźne ubrania, które nie ocierają tatuażu.
 • Nie pływaj, gdy tatuaż wciąż się goi.
 • Wytatuowaną skórę należy zawsze utrzymywać w czystości za pomocą bezzapachowego mydła i wody. Suszenie musi być wykonane z wielką starannością i nie jest dozwolone wcieranie.
 • Nawilżający krem ​​może być nakładany na tatuaż kilka razy dziennie.
 • Trzymaj tatuaż z dala od słońca przez co najmniej trzy tygodnie. Następnie przykryj go filtrem przeciwsłonecznym o wysokim SPF.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zachować spokój w stresującej sytuacji

Jak stworzyć dobry film dokumentalny