w ,

Jak trzymać mrówki z dala od podajników kolibrów

Zainwestuj w fosę mrówkową. Fosa mrówki to mały kubek. Umieszczasz go między podajnikiem a gałęzią drzewa, z której zwisa podajnik. Mrówki nie są w stanie przejść przez wodę i dostać się do karmnika. Możesz kupić fosę i przymocować ją do podajnika, postępując zgodnie z instrukcjami. Jeśli nie masz jeszcze kanału z kolibrem, kup go z już zainstalowaną fosą.
Dodaj oleiste substancje na zewnątrz podajnika. Weź lepką substancję, taką jak wazelina, i rozprowadź ją na zewnątrz podajnika. Mrówki nie będą mogły czołgać się przez tę substancję, aby dostać się do nektaru.
Zawieś podajnik na żyłce. Żyłka bywa bardzo śliska. Mrówkom trudno jest poruszać się po drucie. Wieszanie karmnika z kolibra z żyłki utrudni mrówkom dostęp do karmnika.
Sprawdź, czy nie ma wycieków. Dokładnie sprawdź podajnik ze wszystkich stron. Sprawdź, czy zauważysz pęknięcia, które powodują wyciek. Wycieki to jeden z najprostszych sposobów na przyciągnięcie mrówek. Jeśli zauważysz jakiekolwiek wycieki, uzyskaj nowy podajnik.
Oczyść podajnik. Za każdym razem, gdy dodajesz nową karmę do podajnika kolibra, zetrzyj zewnętrzną powierzchnię, aby usunąć wszelkie nagromadzone resztki cukru. Mrówki przyciągają resztki cukru, więc czyszczenie podajnika może je trzymać z daleka.
  • Wytrzyj podajnik bardzo gorącą wodą, ale upewnij się, że woda nie jest wystarczająco gorąca, aby poparzyć ręce.
  • Wycieraj podajnik, aż znikną resztki cukru.
Dostosuj używane jedzenie. Domowy nektar z kolibra to na ogół jedna część cukru na cztery części wody. Aby jednak zniechęcić mrówki, spróbuj użyć nieco mniej niż jednej części cukru. Kolibry nadal będą odżywiać się nektarem, ale mniej cukru będzie przyciągać mniej mrówek.
Często przesuwaj podajnik. Mrówki budują siedliska wokół źródeł żywności. Okresowe przesuwanie karmnika zapobiegnie osiadaniu kolonii mrówek w pobliżu karmnika. Co kilka tygodni przesuwaj podajnik w inne miejsce na swoim podwórku.
Zawieś podajnik w cieniu. Mrówki mogą być mniej podatne na atak karmnika znalezionego w zacienionym obszarze. Jednak całkowicie zacieniony obszar nie przyciągnie kolibrów. Poszukaj obszaru częściowo zacienionego, aby kolibry nadal miały dostęp do karmnika.
Umieść podajnik nad wodą. Jeśli masz fontannę lub inny zbiornik wodny na swoim podwórku, powieś na nim karmnik. Zapobiegnie to czołganiu się mrówek w kierunku podajnika, ponieważ mrówki pozostaną poza wodą.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak dostać się do High Hrothgar w Skyrim

Jak uprawiać szpinak dla dzieci