w ,

Jak tworzyć pisanie wysokiej jakości

Ucz się od mistrzów. Pierwszym sposobem na nauczenie się, jak tworzyć pisanie dobrej jakości jest czytanie pisania dobrej jakości. Odnoszący sukcesy pisarze często muszą stosować metody innych, aby lepiej się zaokrąglić.
 • Znajdź pisarzy, których podziwiasz i czytaj ich prace. Co lubisz w ich pisaniu? Ustalenie, które pomoże ci zastosować ich skuteczne metody do własnego pisania.
 • Spróbuj zastosować aspekty ich pisania, które cenisz, bez kopiowania ich stylu pisania. Włącz ich mocne strony do swojego zestawu umiejętności pisania.
Studiuj twórczość historycznych mistrzów. Nie wszystko w ich pisaniu może przełożyć się dobrze na twój własny styl, ale pomoże ci rozwinąć lepsze zrozumienie rzemiosła i ustanowić rytm pracy. Zacznij od przeczytania pracy niektórych z tych autorów:
 • Ernest Hemingway
 • James Joyce
 • William Faulkner
 • Charles Dickens
Studiuj prace swoich współczesnych. Jeśli istnieją pisarze, którym udaje się osiągnąć rodzaj pisania, jaki masz nadzieję, przestudiuj, jak oni piszą. Niektóre rodzaje pisania wymagają określonego formatowania lub dźwięków; czytanie udanej pracy może pomóc ci zrozumieć te wymagania.
Napisz w zwolnionym tempie. Wybierz szczegół strategiczny. Pomyśl o tym, co mówią twoje słowa o twoim otoczeniu, twoich postaciach, narratorze i swoim stylu. Pośpiech może spowodować, że popełnisz niepotrzebne błędy. Starannie wykonuj pisanie, jakbyś gotował skomplikowane danie. Pozostawienie ważnego składnika może zepsuć produkt końcowy.
 • Napisz swój pierwszy szkic ręcznie, abyś musiał zwolnić tempo i starannie dobierać słowa. To da ci możliwość wyboru wybranych słów i ustalenia rytmu pisania.
 • Jeśli zgłaszasz swoje prace do publikacji lub oceny, poświęcenie czasu pomoże ci uniknąć błędów ortograficznych lub gramatycznych. Skróci to czas, który musisz poświęcić na przeglądanie swojej pracy.
 • Kontynuuj pisanie. Im więcej piszesz, tym więcej wiesz, co działa i co wyciąć później. Na razie ważne jest pisanie słów na papierze. Zawsze możesz wrócić do kolejnej edycji. Zawsze lepiej jest mieć za dużo i usuwać treści, niż próbować wzmocnić argument w późniejszych wersjach.
 • Daj sobie dużo czasu, aby stworzyć zarys i napisać swój pierwszy szkic. Odsuń się od pracy na chwilę po zakończeniu szkicu, abyś mógł do niej wrócić świeżymi oczami.
Używaj wspólnych terminów w swoim piśmie. Pisanie dużych słów nie zawsze oznacza posiadanie dużych pomysłów. Używanie wielkich słów jest w porządku, ale pamiętaj, aby podczas pisania pamiętać o tym publiczność. Trudne słowa mogą czasami zrazić czytelników, a jeśli nie masz pewności co do definicji wybranych słów, ryzykujesz ich niewłaściwe użycie.
Unikaj swobodnego języka w swoim piśmie. Starannie dobieraj słowa, aby jak najlepiej przekazać swoje myśli, nie używając terminów slangowych ani potocznych. UNC - kampusowa i internetowa usługa instruktażowa, która zapewnia pomoc studentom, wykładowcom i innym osobom podczas pisania Idź do źródła Jeśli nie masz pewności, czy słowo jest slangiem, sprawdź je w słowniku, aby potwierdzić.
Wybierz język na podstawie odbiorców. Używanie prostych słów nie musi oznaczać używania małych słów. Długość słowa jest mniej ważna niż to, jak powszechnie jest rozumiane. Czasami twoje pisanie może wymagać większych słów, ale upewnij się, że dokładnie rozumiesz użycie słowa i spróbuj wybrać słowa, które zrozumie twoja publiczność. Ponownie, jeśli nie masz pewności co do słowa, sprawdź je, aby upewnić się, że dobrze rozumiesz jego znaczenie i sposób jego użycia.
 • Przekaż swoje pomysły w najprostszy możliwy sposób. Ernest Hemingway powiedział to najlepiej, gdy powiedział: „Moim celem jest zapisanie na papierze tego, co widzę i co czuję w najlepszy i najprostszy sposób”.
 • Skorzystaj z tezaurusa, aby znaleźć alternatywne słowa o tym samym lub podobnym znaczeniu. Bądź prosty i zwięzły bez powtarzania, używając alternatywnych słów.
 • Przekaż swoje pomysły bez dodawania niepotrzebnych informacji lub niepowiązanych terminów opisowych.
Napisz własnym głosem. Po przestudiowaniu pracy ekspertów ważne jest, aby nie zatracić się w ich metodach. Przyjmij rzeczy, które pomogą Ci wzmocnić pisanie, ale nie skupiaj się na pisaniu tak jak one. Każdy ma własny głos lub perspektywę, a twój może być dokładnie tym, czego szuka wydawca lub nauczyciel.
Użyj opisów i metafor. Pamiętaj, długość niekoniecznie musi być celem. Różnica między „gigantycznym nocnym niebem było gwiaździste” a „ciemniejącym niebem była cichą czarną kopułą do nieskończoności, przebitą mistycznymi białymi oczami charyzmy, spoglądającymi na przyziemne życie ludzkości”, jest stylem. Style to narzędzie wspierające pisanie wysokiej jakości, które chcesz stworzyć.
Wykorzystaj emocje, aby zaangażować czytelnika. Niektórym czytelnikom trudno jest zainwestować w postacie, które nie mają ani odrobiny uczucia. Równoważenie rozumu i emocji jest sposobem na wytworzenie narracyjnego napięcia i rozwój charakteru. To napięcie przyciągnie czytelników do twojej historii i sprawi, że będą chcieli wiedzieć, co będzie dalej.
Daj sobie czas na edycję. Zmiana jest jednym z najważniejszych kroków w tworzeniu pisania dobrej jakości. Pierwszy szkic zapewnia ramy do pracy, a także szansę na odłożenie pomysłów. Pisanie dobrej jakości jest często tworzone w procesie weryfikacji. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio edytować i poprawiać swoje teksty, aby mieć pewność, że uzyskasz produkt końcowy najwyższej jakości. Może to wymagać znacznych zmian w pracy, więc pamiętaj o swoich celach pisania.
Zacznij od dużych i pracuj nad mniejszymi zmianami. Ponownie przeczytaj swój szkic i upewnij się, że organizacja działa i że wszystkie twoje punkty wspierają twoją główną tezę. Konieczna może być reorganizacja utworu, dodanie lub usunięcie treści lub poprawienie pracy dyplomowej w celu dopasowania do informacji pomocniczych. Nie bój się skrobać fragmentów twojego pisania, które nie działają z ogólnym tonem utworu. Jeśli napisałeś wystarczającą ilość materiału, być może nie będziesz musiał dodawać do swojej pracy, ale nie wahaj się, jeśli to wzmocni utwór.
Sprawdź swoją pracę, aby wyłapać błędy ortograficzne lub gramatyczne. Gdy treść będzie uporządkowana i mocna, przeczytaj ją ponownie, zwracając baczną uwagę na wybory słów i strukturę zdań, aby upewnić się, że twoje pismo płynie i jest zgodne z wszystkimi odpowiednimi regułami gramatycznymi. Poświęć trochę czasu na pracę, a następnie wróć do dowodu, przeczytaj ją ponownie, aby upewnić się, że możesz podejść do niej świeżymi oczami i złapać drobne błędy.
Przeczytaj, jak piszesz na głos. Czytanie na głos wybranych przez ciebie słów może pomóc złapać niezgrabne zdania lub miejsca, w których mogłeś używać słowa zbyt wiele razy z rzędu. Czytanie na głos pozwoli ci również zrozumieć, jak naturalnie twoje myśli przepływają od jednego do drugiego. Niezręczne sformułowania najłatwiej jest uchwycić, gdy są czytane na głos; jeśli potkniesz się, by wydobyć słowa, mogą wymagać rewizji.
Ucz się na własnych błędach. Najlepszym sposobem na poprawę jest częsta praktyka. Błędy będą się pojawiać z biegiem czasu, więc ucz się na podstawie każdego problemu, na który zwrócisz uwagę, i skup się na tym, aby nie popełniać tych samych błędów w przyszłości.
 • Nie zniechęcaj się, jeśli kawałek nie wyjdzie tak dobrze, jak się spodziewałeś. Spróbuj zidentyfikować słabe punkty w swoim piśmie i staraj się je poprawić. Każdy artykuł, który piszesz, jest okazją do wzmocnienia swoich słabości i zidentyfikowania obszarów, w których można zastosować ulepszenia.
 • Witamy konstruktywną krytykę jako okazję do poprawy. Jeśli skupisz się na poprawianiu popełnionych błędów, z każdym ukończonym utworem staniesz się lepszym pisarzem.
 • Pamiętaj, że nikt nigdy nie odniósł sukcesu bez pierwszej porażki. To naturalna część tego procesu i może się zdarzyć znacznie częściej niż twoje sukcesy. Każda porażka jest krokiem w kierunku zostania silnym pisarzem, jakim miałeś być.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak uprawiać szpinak dla dzieci

Jak czyścić skórę łączoną