w , ,

Jak uniknąć wpływu obraźliwych komentarzy

Słuchaj, co mówi izolator z przyjemnym wyrazem twarzy. Należy jednak pamiętać, że uśmiech i śmiech mogą być postrzegane jako psychologiczny znak obrony w tych okolicznościach. Czasami po prostu pozwolenie tej osobie na wypowiedzenie się zamyka ją.
 • Ta idea wiąże się z techniką radzenia sobie z problemami życiowymi. Możesz udawać, że złośliwe słowa ci nie przeszkadzają.
 • Czasami zachowanie, jakby nic nie było złe, może sprawić, że druga osoba poczuje się nieskuteczna w swoich paskudnych słowach.
 • Dzięki tej metodzie atakujący nigdy nie będzie wiedział, czy cię skrzywdzi.
Odejdź. Nie okazujcie żadnego gniewu ani strachu, co da waszemu izolatorowi satysfakcję. Cisza może sprawić, że osoba się zamknie i pomoże ci uniknąć drenażu psychicznego.
 • Jeśli komentarz dotyczy mediów społecznościowych, możesz go po prostu usunąć.
 • To najprostszy sposób na uniknięcie sytuacji.
Uśmiechnij się do napastnika. Zignoruj ​​to, co powiedziała osoba. To sprawi, że atakujący poczuje się, jakby jego komentarz nie wpłynął na ciebie. Unikanie może działać w takich okolicznościach. ] Po prostu się uśmiechnij i udawaj, że nic ci nie jest. Czasami wystarczy uśmiech, aby zmienić nastrój. Mówią, że może to nawet wywołać pozytywne emocje.
  Zamiast tego pomyśl pozytywnie. Kiedy warzysz złe myśli, pogarsza to. Dlatego mądrze jest powiedzieć sobie komplement. Pomyśl o rzeczach, w których jesteś dobry. Na przykład, jeśli ktoś powie ci, że jesteś gruby, pomyśl zamiast tego o świetnej pracy, którą wykonałeś w pracy innego dnia.
Kontroluj swoje myśli i rozmowę. Jesteś stróżem własnego umysłu. Edukacyjna strona internetowa jednego z wiodących szpitali na świecie Idź do źródła Nie pozwól, aby opinia jednej osoby Cię zaskoczyła. To tylko jedna osoba mówi coś głupio! Powiedz sobie: „Jestem pewien”.
 • To ciężka praca, ale zmiana głosów w twojej głowie to duży krok do dobrego samopoczucia. Pomyśl o tym, co myślisz . Staraj się celowo zmieniać tok myślenia, aby nie zweryfikować pomysłów atakującego. Ćwicz recytowanie pozytywnych stwierdzeń, takich jak „odnoszę sukcesy” lub „jestem szczęśliwy”.
 • Powiedz sobie, że wszystko w porządku, jak się masz!
Podziel się swoją pewnością siebie (nawet jeśli jeszcze jej tam nie ma). Powiedz napastnikowi, że jest niegrzeczny. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie prostoty. Niektóre osoby komentują, nie zdając sobie sprawy z tego, jak niewłaściwe są hej. Obiektywny komentarz do krzywdzących słów osoby może nawet otworzyć oczy drugiej osoby. Będziesz czuć się lepszym człowiekiem, gdy staniesz w obronie samego siebie.
 • Na przykład możesz chcieć powiedzieć „To nie było zbyt miłe”.
Pamiętaj, że twój napastnik jest intelektualnie gorszy od ciebie, ponieważ musiał uciekać się do niegrzecznych obelg. Wymyślanie nieprzyjemnych słów nie wymaga wiele. Pamiętaj tylko, że jesteś osobą dojrzałą. Wyprostoj sie.
 • Dorośli nie powinni obrażać swoich przyjaciół, rodziny lub współpracowników.
Zadaj więcej pytań. Być może krytyka ma sens, z którego można się uczyć. Jeśli krytyka jest prosta, być może może pomóc ci w rozwoju.
 • Na przykład osoba zwana śmierdzącym może nauczyć się nosić dezodorant przed ćwiczeniami.
Pamiętaj, że krytyka różni się od informacji zwrotnej. Spójrz, kto czyni obelgę i jaki jest ich motyw. Czy tylko głupią opinię? A może jest to kochający krewny, który chce tylko pomóc? Pomyśl o tym, co mówi osoba.
 • Twoja mama prawdopodobnie chce tego, co dla ciebie najlepsze. Jeśli cię skrzywdzi, powiedz jej, ale wiedz, że próbuje pomóc.
Zadaj sobie pytanie, czego nauczyłeś się podczas interakcji. Nawet jeśli wszystko nie skończy się dobrze, kiedy wrócisz do domu, zastanów się, co udało ci się wyciągnąć ze spotkania. Być może osoba nauczyła Cię, jak nie się zachowywać, albo dowiesz się czegoś o osobowości konkretnej osoby.
 • W przyszłości zastanów się, czy chcesz spędzać czas z kimś, kto cię skrzywdził. Być może nauczyłeś się, że nie jest to osoba, z którą chciałbyś być w pobliżu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak przestać gryźć usta

Jak zrobić drożdże