w , ,

Jak uprawiać szpinak dla dzieci

Znajdź nasiona szpinaku w lokalnym sklepie ogrodniczym. Istnieje wiele różnych rodzajów szpinaku. Niektóre konkretne rodzaje nasion, które są dobre dla szpinaku dla niemowląt to Catalina, Renegade lub Bloomsdale. Pakiety nasion otrzymają instrukcje, które pomogą ci wyhodować szpinak specyficzny dla kupowanego szpinaku. Możesz także kupić nasiona szpinaku dla dzieci przez Internet.
 • Chociaż można zbierać nasiona ze szpinaku, łatwiej jest stosować nasiona komercyjne. Są one testowane w celu zapewnienia najbardziej spójnych wyników.
Napełnij doniczkę o głębokości co najmniej 30 cm głęboką ziemią bogatą w azot. Korzenie szpinaku potrzebują co najmniej 30 cm przestrzeni do wzrostu. Napełnij doniczkę luźno wilgotną, bogatą w azot ziemią. Wybierz mieszankę doniczkową do wnętrz z centrum ogrodniczego.
 • Możesz również dodać azot do gleby za pomocą nawozu lub kompostu.
Zasiej nasiona w okolicach 1 2 cala (1,3 cm) głębokości w glebie. Zrób mały otwór w ziemi palcem. Upuść 3 nasiona szpinaku. Posadź kilka grup nasion w odległości około 1 cala (2,5 cm) od siebie.
 • Nasiona szpinaku nie muszą być sadzone bardzo głęboko w glebie. Pokrycie nasion tak niewielką ilością 1 4 cala (0,64 cm) gleby wystarczy.
Trzymaj szpinak w temperaturze około 50 do 75 ° F (10 do 24 ° C) i na częściowym słońcu. Szpinak woli chłodniejsze klimaty. Znajdź miejsce w domu, w którym temperatura utrzymuje się w tym zakresie w nocy iw ciągu dnia. Upewnij się, że twój szpinak dostaje co najmniej 6 godzin słońca dziennie.
 • Jeśli temperatura konsekwentnie osiągnie ponad 27 ° C wokół szpinaku, nowe nasiona nie wykiełkują, a sadzonki zaczną więdnąć i nie wytworzą nowych liści.
 • Alternatywnie, możesz użyć rosnących lamp, jeśli twój szpinak nie może dostać 6 godzin słońca dziennie w twoim domu.
Podlewaj nasiona, gdy je sadzisz i utrzymuj wilgotność gleby. Po posadzeniu nasion podlać glebę na tyle, aby była wilgotna przez całą drogę. Podlewaj, aby pozostało wilgotne, gdy nasiona kiełkują i po wykiełkowaniu.
 • Aby sprawdzić, czy rośliny szpinaku wymagają podlewania, wbij palec w ziemię wokół głębokości jednego kłykcia. Jeśli gleba wydaje się sucha, należy ją podlać.
Wyciągnij najsłabsze sadzonki po 10–14 dniach. Gdy sadzonki zaczną się pojawiać, niektóre naturalnie będą rosły szybciej i zdrowiej. Najsilniejsze sadzonki będą miały 2 liście po 2 tygodniach. Wyciągnij słabsze sadzonki, aby pozostały najsilniejsze.
 • Idealnie powinno być około 4 do 6 cali (10 do 15 cm) między sadzonkami. Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca, sadzonki będą musiały zostać przesadzone.
Przeszczep sadzonki do ich doniczek, gdy będą miały 4 liście. Aby przesadzić sadzonkę, napełnij luźno nową doniczkę mieszanką doniczkową. Zrób dziurę w ziemi. Delikatnie wyciągnij sadzonkę z gleby, aby jej korzenie pozostały nienaruszone. Umieść go w nowej doniczce i przykryj korzenie ziemią. Podlewaj sadzonkę, aby gleba była wilgotna przez całą drogę.
 • W 12-calowej (30 cm) doniczce możesz wyhodować 1-2 szpinak do pełnej wielkości. Rośliny szpinakowe potrzebują między sobą 15 cm odstępu, aby mogły rosnąć do pełnych rozmiarów.
Zbierz 1/3 liści szpinaku po 40 dniach od pierwotnego sadzenia. Około miesiąca po pojawieniu się sadzonek, szpinak będzie prawie w pełni wyhodowany i będzie mógł być zebrany. Aby zachęcić do wzrostu nowych liści, zbierz 1/3 liści i zabierz je z zewnątrz rośliny.
 • Nigdy nie zbieraj więcej niż 1/2 liści na raz.
Zacznij sadzić szpinak wczesną wiosną. Rozpocznij sadzenie szpinaku, gdy tylko ziemia rozmrozi się na tyle, aby była wykonalna. Możesz również siać nasiona co 10 dni, jeśli mieszkasz w miejscu z długimi, chłodnymi źródłami, aby mieć rozłożone żniwa przez całe lato i jesienią.
 • Im wcześniej posadzisz szpinak, tym lepsze będą twoje zbiory latem i jesienią.
 • Szpinak może rosnąć w różnych klimatach, ale być może będziesz musiał zmienić porę roku, w której go posadzisz, w zależności od średnich temperatur. Strefy odporności 1-10 USDA są idealne do szpinaku. Sprawdź, w jakiej strefie mieszkasz https://planthardiness.ars.usda.gov/PHZMWeb/
Wyhoduj szpinak w podwyższonej sadzarce o wysokości 30 cm lub bezpośrednio w ziemi. Luźny brud o głębokości co najmniej 30 cm tworzy idealne środowisko do wzrostu szpinaku. Obracaj glebę sadzarką, aby była luźna i napowietrzona. Jeśli sadzisz nasiona bezpośrednio w ziemi, upewnij się, że gleba jest poluzowana na głębokość co najmniej 30 cm.
 • Użyj gleby bogatej w azot z centrum ogrodniczego lub dodaj nawóz lub kompost, aby zwiększyć zawartość azotu.
Umieść szpinak w częściowym słońcu. Szpinak potrzebuje codziennie około 6 godzin światła słonecznego, aby się rozwijać. Wybierz miejsce w ogrodzie, w którym rośliny szpinaku dostaną głównie słońce i cień w ciągu dnia.
 • Umieszczenie w pełnym słońcu działa dobrze, jeśli sadzisz szpinak w chłodnym klimacie.
 • Jeśli spodziewacie się, że temperatura będzie regularnie wyższa niż 80 ° F (27 ° C), umieszczenie w cieniu może sprawić, że szpinak będzie chłodniejszy i szczęśliwszy.
 • Wodne rośliny szpinaku do dwóch razy dziennie w upalne dni, aby schłodzić korzenie.
Nasiona sadzić w odległości 1 cala (2,5 cm) w rzędach w odległości 4 cali (10 cm). Upuść nasiona w glebie w grupach w odległości 2–3, 1 cal (2,5 cm) od siebie. Pokryj nasiona około 1 4 do 1 2 cala ( 0,64 do 1,27 cm) gleby.
Gdy rośliny zaczną wchodzić, przerzedzą rośliny. Gdy rośliny pojawią się, niektóre z nich będą naturalnie twardsze niż inne. Rozcieńczyć je, usuwając słabsze sadzonki. Twardsze sadzonki będą miały co najmniej 2 liście po 10-14 dniach. Słabsze sadzonki nie wyrastają z liści i mogą same więdnąć i umierać.
 • Pozostaw 4 do 6 cali (10 do 15 cm) między silniejszymi sadzonkami.
Zbierz szpinak po około 40 dniach. Poczekaj, aż twoja szpinak ma rozetę 5-6 liści. Aby zebrać, odetnij liście od łodygi lub odetnij całą rozetę. Roślina nie odrodzi się, jeśli odetniesz wszystkie liście, więc zasiewaj nasiona co około 10 dni, aby mieć ciągłe zbiory.
 • Zachowaj delikatność podczas zbierania młodych liści szpinaku. Są bardzo delikatne i mogą łatwo siniakować.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak trzymać mrówki z dala od podajników kolibrów

Jak tworzyć pisanie wysokiej jakości