w ,

Jak usunąć ogrodzenie z ogniwa łańcucha

Zastanów się nad wymianą materiału ogrodzeniowego do bezpłatnego usunięcia. Jeśli ogrodzenie z ogniwa łańcucha jest w dobrym stanie, ktoś może chcieć go usunąć za darmo, jeśli później zatrzyma materiały. Jeśli możesz znaleźć kogoś na tej pozycji za pośrednictwem listy kryminalistycznej lub ustnej, możesz zaoszczędzić sporo wysiłku.
 • Nawet jeśli sam będziesz musiał go usunąć, reklama bezpłatnego materiału ogrodzeniowego to świetny sposób na pozbycie się niechcianych przedmiotów bez konieczności samodzielnego korzystania z ciężarówki lub uiszczenia opłaty za wywóz.
Wyczyść przestrzeń po jednej stronie ogrodzenia. Celem jest, aby mieć płaskie miejsce na ziemi po jednej stronie ogrodzenia - najlepiej po stronie przeciwnej do górnej szyny - aby położyć płasko materiał ogrodzeniowy na płasko, aby można go było zwinąć. Powinno to być co najmniej 2 stopy (61 cm) szersze niż wysokość materiału ogrodzeniowego. Jeśli to miejsce nie jest dostępne, możesz zwinąć je w mniejsze sekcje, gdy jest ono nadal przymocowane do ogrodzenia, ale nadal potrzebujesz co najmniej 2 do 3 wolnej stopy (61 do 91,4 cm).
 • Jeśli to możliwe, oczyść ścieżkę dla ciężarówki lub przynajmniej wózka inwalidzkiego, aby dotrzeć do ogrodzenia. Jest to ważne zarówno dla wygody, jak i bezpieczeństwa, ponieważ zwinięte ogniwo łańcucha będzie wyjątkowo ciężkie i trudne w obsłudze.
Chroń rośliny ogrodowe w pobliżu. Zawiąż lub przytnij pobliskie krzaki i drzewa, które chcesz zachować, lub przykryj mniejsze pożądane rośliny odwróconym wiadrem.
 • Jeśli drzewo, które chcesz zatrzymać, wyrosło przez płot, nie musisz go usuwać. Możesz zaplanować przecięcie ogrodzenia po obu stronach drzewa.
Załóż odzież ochronną i okulary. Usunięcie ogniwa łańcucha może cię porysować, a czasem wysłać latające małe kawałki metalu. Noś grube rękawiczki, ochronę oczu oraz koszulę i spodnie z długim rękawem.
Reklama
Zacznij od słupka końcowego lub narożnego. Słupek w tej pozycji ma ogólnie szerszą średnicę niż inne słupki. Materiał ogrodzeniowy zostanie do niego przymocowany cienkim, płaskim kawałkiem metalu zwanym prętem napinającym, który jest wpleciony przez materiał ogrodzeniowy i przymocowany za pomocą zacisków do słupka.
Usuń zaciski przytrzymujące materiał ogrodzenia do słupka. Zaciski są zazwyczaj przymocowane za pomocą śruby i nakrętki. Poluzuj nakrętkę kluczem i wyciągnij śrubę. Ściągnij zaciski ze słupka ogrodzeniowego. Ogrodzenie poluzuje się, ale nie powinno spaść.
Wyciągnij pasek napięcia. Wypluj metalową sztabkę z ogniwa łańcucha. Chroń swój sprzęt i metalowy drążek w bezpiecznym miejscu, zachowując czystość podłoża.
Zmierz odcinek do usunięcia. Możesz to zrobić, jeśli nie masz taśmy mierniczej, ponieważ słupki są zwykle oddalone od siebie o 10 stóp (3 m). Ważne jest, aby wybrać sekcję, którą można łatwo zwinąć i obsłużyć w dostępnej przestrzeni. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zdecydować o długości, a następnie zaznacz koniec pierwszej sekcji za pomocą kawałka kolorowej taśmy lub węzła kolorowego sznurka.
 • Jeśli pracujesz na otwartym, płaskim terenie, masz asystenta i jesteś przyzwyczajony do pracy fizycznej, możesz usunąć ogrodzenie w odcinkach 50 stóp (15,24 m).
 • Jeśli pracujesz sam, lub jeśli nie jesteś w stanie podnieść dużo, lub jeśli w okolicy znajdują się przeszkody, trzymaj sekcje nie więcej niż 20 stóp (6 m) każda.
 • Jeśli jesteś na wąskim terenie bez miejsca na ziemi, będziesz musiał toczyć ogrodzenie w pionie i ciąć go często, zanim stanie się zbyt duży, aby go obsłużyć.
Usuwaj więzy ogrodzeniowe kilka na raz z zaznaczonej sekcji. Krawaty ogrodzeniowe to kawałki drutu mocujące materiał ogrodzeniowy do górnej szyny i słupków. W tym celu można kupić wyspecjalizowane „szczypce do ogrodzeń” lub „chwytaki druciane”, ale większość opasek ogrodzeniowych można wygiąć za pomocą zwykłych ciężkich szczypiec lub imadła. Przeczytaj krok poniżej, zanim usuniesz więcej niż kilka więzów ogrodzeniowych.
 • Przechowuj krawaty w pojemniku podczas ich usuwania, aby nie stały się zagrożeniem dla ludzi i kosiarek.
 • Cięcie więzi za pomocą obcinaków do śrub jest kolejną opcją, ale utworzenie ostrych krawędzi drutu sprawia, że ​​ta metoda nie jest idealna.
Połóż tkaninę ogrodzeniową na ziemi lub potocz się, gdy idziesz. Gdy zdejmujesz więzy ogrodzeniowe, połóż materiał ogrodzenia łańcuchowego płasko na ziemi, bez zwijania go. Jeśli nie masz na to miejsca, musisz zamiast tego użyć bardziej żmudnej metody:
 • Rozluźnij kilka więzów ogrodzenia na raz.
 • Rzuć luźne ogrodzenie, a następnie przymocuj rolkę do górnej szyny za pomocą linki bungee lub kawałka drutu, aby pozostała w pozycji pionowej. Poświęcenie dodatkowego czasu i staranie się, aby zabezpieczyć rolkę za pomocą mocnych wiązań, ułatwi ci obchodzenie się z ogrodzeniem i ostatecznie zaoszczędzi ci czasu.
 • Powtarzaj, aż zaznaczony odcinek zwinie się wzdłuż ogrodzenia.
Przełam ogrodzenie, gdy dojdziesz do końca zaznaczonego odcinka. Przestań odcinać ogrodzenia, gdy dojdziesz do końca usuwanego odcinka. Wykonaj następujące kroki, aby odłączyć ogniwo łańcucha, które ściągnąłeś z reszty ogrodzenia:
 • Znajdź drut stanowiący część ogniwa łańcucha u szczytu ogrodzenia, tuż przed słupkiem, i odkręć haczyk, który wykonuje na następnym drucie za pomocą szczypiec. Wyprostuj hak.
 • Podążaj za tym kawałkiem drutu na dół ogrodzenia i rozpinaj go, aby nie zaczepiał już o następny drut.
 • Zaczynając od góry, chwyć wyprostowany drut w rękawiczkach i przekręć go, usuwając go z ogrodzenia. Drut powinien poruszać się spiralnie w górę, aż dwie sekcje ogrodzenia zostaną rozdzielone.
Rzuć i zawiąż usunięty odcinek. Zwinąć odcinek ogrodzenia, który położyłeś na ziemi, i związać go bezpiecznie drutem lub liną, aby się nie rozwinął. Odsuń go na bok.
Powtarzaj do momentu usunięcia tkaniny ogrodzeniowej. Kontynuuj zaznaczanie sekcji i usuwanie tkaniny ogrodzeniowej, jak opisano powyżej. Po zniknięciu całej tkaniny przejdź do trudniejszej części: zdejmij metalową szynę i drążki.
Reklama
Usuń górną szynę. Po zdjęciu siatki ogrodzeniowej, pracuj nad metalowym prętem biegnącym wzdłuż szczytu ogrodzenia. Oto kilka typowych sposobów mocowania szyny i sposób jej usunięcia:
 • Jeśli szyna jest przymocowana do „kołpaka” u góry narożnika lub słupka końcowego, poluzuj nakrętkę i wyjmij śrubę przytrzymującą szynę i jedną nakrętkę razem.
 • Górna szyna jest często wykonana z wydrążonego słupa o długości 3 stóp. Po odłączeniu końca przekręć odcinki szyny w każdym punkcie mocowania i rozsuń je. W niektórych przypadkach te sekcje górnej szyny nie rozpadają się łatwo lub wcale. Jeśli nie możesz ich rozdzielić ręcznie, być może będziesz musiał je rozdzielić. Możesz to zrobić za pomocą piły szablastej, szlifierki ręcznej, metalowej tarczy ściernej lub piły ręcznej. Upewnij się, że wybrane narzędzie ma ostrze do cięcia metalu.
 • Jeśli szyna jest spawana, załóż osłonę twarzy i pokrój ją na poręczne segmenty za pomocą piły szablastej. Zamocuj ostrze do cięcia metalu, najlepiej takie, które ma około 18 zębów na cal (lub skok 1,41 mm).
Pull of the post caps. Usuń pozostałe zaślepki ze szczytów słupków i przechowuj z innym sprzętem.
Wykop, aby odsłonić beton. Słupki ogrodzeniowe z ogniw łańcucha są prawie zawsze osadzone w betonie, co sprawia, że ​​usunięcie jest poważną operacją. Jeśli betonowa podstawa jest zakopana, użyj łopaty, aby kopać, aż zostanie odsłonięta.
 • Zacznij od środkowych słupków. Słupki końcowe i narożne są zwykle trudniejsze do usunięcia, ze względu na większe betonowe podstawy.
Namocz ziemię wokół słupka ogrodzeniowego. Poluzuj brud i beton, mocząc podstawę słupa wodą.
Próba usunięcia słupka i betonu nietkniętego. Wykop dziurę obok betonu i popchnij słupek ogrodzenia tam iz powrotem, aż betonowa podstawa wpadnie do otworu. Jest to najczystszy sposób na usunięcie słupa, ale może nie być wykonalny w przypadku dużych betonowych podstaw lub ogrodzeń zainstalowanych na asfalcie lub innych twardych powierzchniach. Aby uzyskać najlepsze wyniki, będziesz musiał kopać na całym obwodzie słupka i betonowej podstawy.
Wyciągnij słup ciężkim sprzętem. Dużych słupków ogrodzeniowych często nie można usunąć ręcznie. Użyj jednej z tych metod, aby zastosować większą siłę:
 • Wynajmij ściągacz słupów od wypożyczalni sprzętu ciężkiego. Przymocuj go do słupka za pomocą łańcucha i naciśnij dźwignię, aby podnieść słup pionowo.
 • Użyj łańcucha, aby zaczepić słupek do ciągnika lub ciężarówki. Przeprowadź łańcuch przez stabilny przedmiot stojący obok słupka, aby słupek był ciągnięty pionowo zamiast na boki. Oczyść obszar ludzi, ponieważ poczta może latać po usunięciu.
 • Możesz także użyć farmy do usuwania postów. Owiń łańcuch wokół słupka ogrodzeniowego i przymocuj drugi koniec do płyty podnoszącej na podnośniku. Następnie podnieś słupek z ziemi.
Próba poluzowania słupka ogrodzeniowego. Jeśli powyższe metody nie działają, spróbuj poluzować słupek z betonu. Poproś silną osobę, aby kilkakrotnie pchała i ciągnęła słupek ogrodzeniowy lub uderzyła go w pobliżu podstawy młotem. Moment obrotowy jest czasem bardziej skuteczny niż bezpośrednie pchanie, więc spróbuj chwycić słupek dużym kluczem do rur lub imadłem i obracać. Gdy słup się obróci lub poruszy, powtórz powyższy krok, aby usunąć tylko metalowy słup, a następnie wykop lub napełnij betonową podstawę.
Wytnij słup ogrodzenia w ostateczności. To nie jest idealne rozwiązanie, ponieważ skończysz z potencjalnie niebezpiecznymi, postrzępionymi metalowymi podstawami. Jeśli jednak nic nie może poruszyć słupka ogrodzeniowego, może to być ostatnia dostępna opcja „Zrób to sam”. Użyj szlifierki kątowej lub piły szablastej z ostrzem do cięcia metalu.
 • Zawsze zakładaj okulary ochronne podczas piłowania metalu.
 • Po wycięciu słupa, zabezpiecz ten obszar, zaciskając metalowe krawędzie lub przynajmniej przykrywając go sadzarką lub innym dużym przedmiotem.
 • Wyrównaj nierówne krawędzie małym (3-5 funtów lub 1,4-2,3 kg) młotem ręcznym.
 • Jeśli to możliwe, wykop trochę i zrób cięcie pod powierzchnią ziemi. Po wycięciu słupka i spłaszczeniu szorstkich krawędzi przykryj wycięty koniec słupka ziemią.
Rozbij beton młotkiem pneumatycznym (opcjonalnie). Po usunięciu słupka ogrodzeniowego pozbądź się betonu przed pozbyciem się metalu. Wypożycz mały elektryczny młot pneumatyczny od wypożyczalni sprzętu i ostrożnie rozbij zewnętrzną krawędź betonowej podstawy. Gdy pęknięcia dotrą do podstawy słupka ogrodzeniowego, użyj młotka i dłuta, aby natychmiast usunąć beton wokół słupka ogrodzeniowego. Beton można także rozbić ciężkim młotem (10-12 funtów lub 4,5-5,4 kg).
 • Zaleca się ochronę oczu, ochronę słuchu, grube rękawiczki i buty ze stalowymi noskami.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak stworzyć własną mapę za pomocą MapBox.com

Jak zdiagnozować IBD u kotów