w ,

Jak usunąć zapach moczu kota?

Wytrzyj mocz na dywanie ręcznikami papierowymi. Spróbuj usunąć jak najwięcej moczu. To ostatecznie ułatwi ci pracę. Używaj czystych ręczników papierowych i wywieraj nacisk. Powtarzaj z nowymi ręcznikami papierowymi, dopóki nie będziesz w stanie wchłonąć więcej moczu.
  • Pomiń ten krok, jeśli mocz już wyschł.
  • Możesz także użyć starych ręczników jednorazowych zamiast papierowych. Grubość zwykłych ręczników pozwala na lepsze wchłanianie, wchłaniając więcej moczu kota. Jeśli to możliwe, użyj białego ręcznika. Gdy wchłaniana ciecz nie będzie już miała żółtego zabarwienia, będziesz wiedział, że cały mocz został wchłonięty.
Użyj enzymatycznego środka czyszczącego. Enzymatyczne środki czyszczące, takie jak Nature's Miracle, zawierają specjalne enzymy biologiczne, które rozkładają białka w moczu, zmniejszając lub nawet całkowicie eliminując zapach.
  • Należy pamiętać, że niektóre enzymatyczne środki czyszczące mogą nie działać, jeśli inne chemikalia zostały wcześniej użyte do próby usunięcia plamy. Na ogół dobrym pomysłem jest wypróbowanie najpierw enzymatycznego środka czyszczącego i dobre nasycenie obszaru. Postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta i pozwól mu wyschnąć przez kilka dni. Być może nie będziesz musiał nic robić.
Wymieszaj roztwór octu. Jeśli enzymatyczny środek czyszczący nie usunął całkowicie zapachu, użyj roztworu octu. Połącz równe części białego octu i wody w misce lub butelce z rozpylaczem. Nasycić lub spryskać zabrudzony obszar. Nasyc odrobinę poza zabrudzony obszar, aby mieć pewność, że usuniesz cały mocz.
  • Jeśli masz do dyspozycji czarne światło lub światło UV, możesz zobaczyć świecący mocz w ciemności i znaleźć dokładną lokalizację miejsca na mocz.
Wyszoruj roztwór octu do zabrudzonego obszaru. Użyj szczotki z włosia i dokładnie przetrzyj mieszaninę octu / wody, aż obszar zostanie całkowicie nasiąknięty. Ocet zneutralizuje zapach amoniaku w moczu kota.
  • Uważaj na wybielacz, ponieważ może on uszkodzić i zmienić kolor niektórych materiałów.
Sprawdź ubrania na mocz. Jeśli odzież zawiera mocz, dodaj 1 szklankę (60 ml) octu jabłkowego do detergentu do prania podczas zwykłego prania. Jeśli nadal czujesz zapach moczu, dodaj do prania enzymatyczny środek czyszczący. Krajowa organizacja zajmująca się promocją dobrostanu zwierząt Idź do źródła
  • Czyszczenie na sucho może być konieczne. Jeśli nie możesz pozbyć się zapachu lub plamy z przedmiotu, być może będziesz musiał go wyrzucić.
Posypać sodą oczyszczoną po okolicy. Soda oczyszczona, znana również jako wodorowęglan sodu, jest naturalnym środkiem czyszczącym, a także pochłaniaczem zapachów i dezodorantem.
Wymieszaj niewielką ilość nadtlenku wodoru i łagodnego detergentu do naczyń. Wymieszaj 1/2 szklanki 3% nadtlenku wodoru z jedną łyżeczką (5 ml) detergentu do naczyń i rozprowadź na sodzie oczyszczonej.
  • Możesz najpierw przetestować ten roztwór czyszczący na niepozornym obszarze, aby potwierdzić, że nie ma przebarwień.
Za pomocą szczotki do szorowania wcierać roztwór w sodę oczyszczoną. Noś gumowe rękawiczki, jeśli to możliwe, i poczekaj, aż zadziała pieniąca się soda oczyszczona i nadtlenek wodoru.
Zetrzyj obszar i pozwól mieszaninie wyschnąć.
Odkurzyć zabrudzony obszar. Odkurzanie zabrudzonego obszaru usuwa zarówno cząsteczki moczu, jak i zastosowany dezodorant. Najlepiej do tego służą usuwanie mokrych odkurzaczy, ponieważ nasycają dywan, a następnie odkurzają wodę z powrotem do zbiornika odkurzacza.
  • Aby uzyskać najlepsze wyniki z mokrym odkurzaczem, używaj zimnej wody w zbiorniku próżniowym i zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.
  • Unikaj używania odkurzaczy parowych, ponieważ wysokie ciepło faktycznie utrwali plamę. Krajowa organizacja zajmująca się promocją dobrostanu zwierząt Idź do źródła
Wytrenuj swojego kota. Nigdy nie krzycz ani nie karaj swojego kota za oddawanie moczu w niewłaściwym miejscu. Zamiast tego szybko przenieś ją do kuwety. Konsekwentnie zabieraj ją do kuwety i pozytywnie oceniaj, kiedy z niej korzysta. Wzmocni to pozytywne skojarzenie z oddawaniem moczu i jej kuwetą.
Częściej wymieniaj kuwetę kota. Koty lubią kuwety, tak jak ludzie lubią czyste łazienki. Jeśli zaniedbujesz potrzeby kota, jeśli chodzi o oferowanie czystej kuwety, może mu być trudniej oprzeć się oddawaniu moczu na kanapie lub dywanie.
  • Trzymaj kuwetę kota w cichym miejscu, które nie znajduje się w pobliżu miejsca karmienia. Zwiększy to szanse na prawidłowe użycie skrzynki.
Zastanów się, czy twój kot nie jest sterylizowany lub spryskany. Koty, które są poplamione, nie będą celowo oddawać moczu, aby oznaczyć swoje terytorium, rozwiązując przede wszystkim problem. Plus, nie skończysz z ilością kociąt do nocnika!
Niech twój kot zostanie sprawdzony przez weterynarza. Chociaż zdarzają się wypadki, szczególnie u młodych lub nawet starszych zwierząt, w centrum problemu może być problem medyczny, jeśli zauważysz, że twoje zwierzę oddaje mocz w niewłaściwy sposób. Skontaktuj się z weterynarzem, aby omówić możliwe przyczyny medyczne oddawania moczu przez kota poza kuwetą. Zignorowanie problemu medycznego, takiego jak infekcja dróg moczowych, choroba nerek lub cukrzyca, może zagrażać życiu Twojego zwierzaka.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zbudować skrzynię

Jak ładować akumulator samochodowy