w ,

Jak uzyskać Kool Aid z włosów

Zagotuj garnek z wodą i wlej go do pojemnika lub małej wanny. Napełnij garnek wystarczającą ilością wody, aby zanurzyć włosy. Podgrzewaj na kuchence, aż zacznie wrzeć, a następnie zdejmij z ognia. Wlej gorącą wodę do szklanej miski, plastikowej wanny lub pojemnika wystarczająco dużego, aby ją utrzymać.
 • Barwione końcówki prawdopodobnie będą potrzebowały tylko około 4 filiżanek wody, podczas gdy większe odcinki włosów mogą wymagać więcej.
 • Ta technika najlepiej sprawdza się w przypadku włosów farbowanych na mokro lub odrastających, a nie włosów o kolorze zbliżonym do nasady.
 • Zachowaj szczególną ostrożność podczas pracy z gorącą wodą. Unikaj zalewania lub rozpryskiwania wody, aby uniknąć poparzeń.
Mieszaj w 2 łyżkach stołowych (30 ml) proszku do pieczenia, aż się rozpuści. Użyj miarki, aby odmierzyć proszek do pieczenia i mieszaj go w gorącej wodzie, aż 2 składniki całkowicie się połączą. Gdy to zrobisz, mikstura może zgasnąć, co jest całkowicie normalne, więc nie przejmuj się!
Mocz włosy farbowane Kool-Aid w wodzie przez 30 sekund. Umieść farbowane części włosów w wodzie. Za kilka sekund powinieneś zacząć widzieć, jak kolor znika z włosów. Pod koniec 30 sekund woda powinna mieć kolor Kool-Aid, a twoje włosy powinny być wyblakłe z powrotem do naturalnego koloru.
 • Ta metoda jest wyjątkowo sucha dla twoich włosów, więc upewnij się, że moczysz ją tylko przez 30 sekund lub krócej.
Zlej wodę i umyj włosy pod prysznicem. Wlej wodę sodową do zlewu i natychmiast wypłucz zlew. Umyj włosy pod prysznicem szamponem i ciepłą wodą. Po prysznicu powinieneś być w stanie stwierdzić, że Kool-Aid znacznie wyblakł.
 • Użyj szamponu nawilżającego, ponieważ soda oczyszczona wysycha.
Użyj zabiegu głębokiej pielęgnacji, aby przywrócić nawilżenie włosów. Ta metoda bardzo wysusza i pozbawia włosy naturalnej wilgoci. Następnie zawsze nakładaj na włosy preparat kondycjonujący, taki jak głęboka odżywka lub maska ​​kondycjonująca. Pozwól produktowi wchłonąć przez 15-30 minut, a następnie spłucz go całkowicie zimną wodą, aby uszczelnić naskórek.
Powtórz następnego dnia, jeśli pierwsza runda nie usunęła całego koloru. Jaśniejsze kolory włosów mają tendencję do zatrzymywania barwnika, szczególnie żywe kolory, takie jak Kool-Aid. Twoje włosy mogą potrzebować drugiej rundy, aby całkowicie usunąć wszystkie barwniki Kool-Aid, więc powtórz ten sam proces następnego dnia i upewnij się, że dobrze nawilżasz po każdym namoczeniu.
Reklama
Wymieszaj równe części sody oczyszczonej i szamponu razem, aby utworzyć pastę. W plastikowej lub szklanej misce wymieszaj sodę oczyszczoną i szampon w stosunku 1: 1. Aby zapewnić sobie wystarczającą ilość do pokrycia farbowanych włosów, odmierz ilość szamponu, którego zwykle używasz pod prysznicem, a następnie dodaj taką samą ilość sody oczyszczonej.
 • Szampon przeciwłupieżowy mówi się, że działa najlepiej ze względu na wysokie pH, które zanika farbowanie włosów. Możesz jednak użyć szamponu wyjaśniającego.
Weź pastę pod prysznic i zmocz włosy. Stosowanie pasty pod prysznicem ułatwi nakładanie bez martwienia się o zrobienie bałaganu. Odłóż pastę na bok, mocząc włosy ciepłą wodą.
Wklej pastę w mokre włosy, aż się pienią. Nabierz trochę pasty do ręki i zacznij pracować we włosach, gdzie zaczyna się barwnik. Palcami przesuwaj pastą w kierunku końcówek, dodając w razie potrzeby więcej pasty, aż pokryjesz całą farbowaną część włosów. Nie musisz nakładać pasty na naturalne włosy, tylko sekcje Kool-Aid.
 • Jeśli kolor zaczyna się od nasady, zacznij nakładać pastę u nasady i sięgaj aż do końców włosów.
 • Jeśli tylko Twoje końcówki są farbowane, zacznij nakładać pastę o cal lub dwa powyżej barwionej sekcji, aby mieć pewność, że nie umknie Ci żaden kolor.
 • W przeciwieństwie do powyższej metody gorącej wody i sody oczyszczonej, metoda ta jest bezpieczniejsza w przypadku skóry głowy.
Pozwól miksturze siedzieć przez 2-3 minuty. Ustaw licznik czasu lub poproś kogoś innego o ustawienie licznika czasu, abyś nie zostawił zbyt długo pasty. Pozostań pod prysznicem podczas oczekiwania i albo wyłącz wodę, albo trzymaj włosy z dala od wody.
Spłucz pastę gorącą wodą. Gdy czas się skończy, spłucz pastę pod prysznicem. Użyj najgorętszej wody, jaką tolerujesz, aby wyciągnąć kolor i płukać, aż cała pasta zostanie wypłukana.
Zastosuj zabieg głęboko kondycjonujący, aby nawodnić włosy. Ta metoda również suszy, więc pamiętaj, aby zawsze dokładnie spłukać po wypłukaniu pasty. Przeprowadź głęboką odżywkę przez nici, koncentrując się na końcówkach. Pozwól mu wchłonąć przez 15-30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.
 • Pamiętaj, aby spłukać włosy zimną wodą, aby uszczelnić skórki.
Powtarzaj proces raz dziennie przez 2-3 dni. Po 1 rundzie tego zabiegu kolor Kool-Aid powinien zostać znacznie wyblakły. Jednak całkowite usunięcie barwnika może potrwać kilka powtórzeń. Używaj pasty raz dziennie przez kilka dni, głęboko odżywiając po każdym myciu, aby uzupełnić i nawilżyć włosy.
Reklama
Użyj zabiegu głębokiego kondycjonowania po zastosowaniu jakichkolwiek metod blaknięcia kolorów. Ponieważ każda technika, która usuwa kolor z twoich włosów, wysycha, prawdopodobnie później zauważysz suchość, kruchość lub rozdwojone końcówki włosów. Głębokie odżywianie zapewni włosom natychmiastowy wlew składników odżywczych i przywróci część wilgoci usuniętej podczas zabiegów.
 • Możesz kupić produkt kondycjonujący lub zrobić własny z olejem rycynowym.
 • Skoncentruj głęboką odżywkę na końcach włosów, która prawdopodobnie będzie najbardziej krucha.
Używaj nawilżającej maski maski raz w tygodniu, aby utrzymać nawilżenie włosów. Twoje włosy będą nadal wymagały dodatkowej pielęgnacji i nawilżenia w tygodniach po usunięciu koloru. Raz w tygodniu nałóż maseczkę nawilżającą na całą głowę i pozostaw ją na określony czas, a następnie delikatnie spłucz ciepłą wodą.
 • Możesz kupić maski do włosów lub zrobić własne z takich składników, jak jogurt, miód i oliwa z oliwek.
Unikaj gorących narzędzi do stylizacji, dopóki włosy nie będą znów zdrowe. Aby dalej nie uszkadzać włosów, staraj się nie używać gorących narzędzi, takich jak lokówki, prostownice i suszarki. Poczekaj, aż użyjesz zabiegów nawilżających od kilku tygodni, a twoje włosy będą wystarczająco mocne i zdrowe, aby poradzić sobie z ciepłem.
Szampon co 2-3 dni, aby umożliwić twoim włosom przywrócenie ich naturalnych olejków. Ponieważ po tych zabiegach usuwania koloru twoje włosy będą suche i łamliwe, musisz zrezygnować z szamponu. Użyj delikatnego szamponu bez siarczanów, aby oczyścić włosy raz na 2-3 dni. W międzyczasie twoje włosy będą miały czas na odzyskanie naturalnego sebum, dzięki czemu będą zdrowe i lśniące.
 • Jeśli twoje włosy są wyjątkowo kruche, po prostu szybko je spłucz i nałóż odżywkę na końcówki.
Poczekaj 4 tygodnie przed ponownym farbowaniem włosów. Ponieważ Kool-Aid nie jest trwałą, chemicznie ciężką farbą do włosów, nie będziesz musiał długo czekać na farbowanie włosów. Odczekanie 4 tygodni powinno dać włosom czas na wzmocnienie i uzupełnienie wilgoci, ale może być konieczne odczekanie dodatkowych 1–2 tygodni, jeśli nadal będą suche.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak uprawiać rośliny jednoroczne z nasion

Jak suszyć tytoń