w ,

Jak uzyskać korzyści zdrowotne wynikające z cynamonu

Wybierz Ceylon Cinnamon. Dwa główne rodzaje cynamonu to Ceylon Cinnamon i Cassia Cinnamon. Cynamon cejloński jest czasem znany jako „prawdziwy” lub „właściwy” cynamon, ale nie zawsze jest tak łatwy do znalezienia w przeciętnym supermarkecie jak Cassia Cinnamon. Ceylon Cynamon jest jednak najlepszym wyborem ze względu na niższą zawartość kumaryny.
 • Regularne spożywanie kumaryny może potencjalnie powodować problemy z wątrobą. Może również zakłócać leczenie cukrzycy, dlatego skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że używanie cynamonu jest bezpieczne.
Wybór najlepszej formy cynamonu. Możesz kupić cynamon w proszku, w sztyfcie, jako suplement i jako ekstrakt z cynamonu. Zastanów się, do czego go używasz, zanim zdecydujesz, którą formę cynamonu kupić. Jeśli chcesz wprowadzić trochę cynamonu do swojej normalnej diety, będziesz mieć inne wymagania niż gdybyś chciał spróbować wziąć go bardziej leczniczo. Staraj się używać różnych sztyftów i proszków w różnych potrawach i napojach, aby było ciekawe.
 • Jeśli kupujesz go do przyprawiania jedzenia, idź po proszek.
 • Dodaj patyczek do patelni podczas gotowania ryżu.
 • Jeśli twój lekarz zalecił ci przyjmowanie cynamonu w ramach prób kontrolowania poziomu cukru we krwi, możesz kupić ekstrakt cynamonu ze sklepów ze zdrową żywnością, które całkowicie usunęły kumarynę.
Dodaj łyżeczkę cynamonu do ciepłych napojów, aby zmniejszyć skutki przeziębienia i grypy. Uważa się, że cynamon ma dobre właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które mogą pomóc twojemu układowi odpornościowemu w walce z przeziębieniem lub grypą. Może pomóc w zwalczaniu wzrostu bakterii i grzybów. Dodając łyżeczkę cynamonu do gorącej wody, robisz kojący napój, który nie wyleczy twojego przeziębienia, ale pomoże ci poczuć się trochę lepiej.
Spróbuj gorącego napoju cynamonowego, aby wysuszyć katar. Gorący napój cynamonowy może poradzić sobie z objawami przeziębienia i grypy, a dokładniej może pomóc w wysuszeniu drażniącego kataru. Możesz połączyć go z imbirem, aby uzyskać dodatkowe kopnięcie.
Dodaj łyżeczkę cynamonu do zup. Podobnie jak gorący napój, dodanie cynamonu do gorącej zupy dodaje smaku, a także potencjalnie przynosi ulgę osobom pod wpływem pogody.
 • Przeciwdrobnoustrojowe właściwości cynamonu są takie, że cytowano go jako konserwant .
Reklama
Użyj Ceylon Cynamonu dla korzyści zdrowotnych układu trawiennego. Jeśli chcesz dodać cynamon do swojej diety, aby poprawić swoje zdrowie trawienne, wybierz Cynamon Cejloński. Wybrana forma cynamonu nie jest tak ważna, ale jeśli używasz jej jako przyprawy, najbardziej praktyczne jest uzyskanie proszku, który można bardzo łatwo odmierzyć łyżeczką.
 • Cynamon jest dobry do robienia napojów, ale trudniej jest zmierzyć, ile go spożywasz.
Przyprawić wysokowęglowodanowe jedzenie cynamonem. Dodanie łyżeczki cynamonu do posiłku bogatego w węglowodany może zmniejszyć wpływ tego jedzenia na poziom cukru we krwi. Po jedzeniu poziom cukru we krwi wzrasta wraz z opróżnianiem żołądka, ale dodanie cynamonu może spowolnić ten proces, a tym samym obniżyć wzrost poziomu cukru we krwi. Eksperymenty naukowe wykazały wpływ, jaki dodanie kilku gramów cynamonu do deseru może mieć na opróżnianie żołądka. Archiwum czasopisma Narodowego Instytutu Zdrowia Stanów Zjednoczonych Idź do źródła
 • Istnieją niebezpieczeństwa związane z przyjmowaniem zbyt dużej ilości cynamonu, więc ogranicz się do łyżeczki dziennie, co odpowiada 4 lub 5 gramom.
 • Jeśli masz cukrzycę, skonsultuj się z lekarzem na temat wpływu cynamonu na poziom cukru we krwi. Nigdy nie zastępuj cynamonu insuliną.
Użyj cynamonu, aby wspomóc trawienie. Alternatywą dla przypraw z cynamonem jest spożywanie niewielkiej ilości jako posiłku wspomagającego trawienie. Jeśli podczas posiłku wystąpi zgaga lub niestrawność, cynamon może ci pomóc, ponieważ może stymulować słaby układ trawienny. To oleje w cynamonie mogą pomóc w rozkładaniu jedzenia, a tym samym w trawieniu.
 • Po posiłku wypróbuj herbatę cynamonową (łyżeczkę cynamonu rozpuszczoną w gorącej wodzie).
 • Lub dodaj pół łyżeczki do kawy po posiłku.
Poprawa funkcji okrężnicy za pomocą cynamonu. Cynamon jest doskonałym źródłem wapnia i błonnika. Połączenie tych dwóch składników może być korzystne dla zdrowia okrężnicy. Wysoki poziom niektórych soli żółci może uszkodzić komórki jelita grubego i potencjalnie zwiększyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Zarówno wapń, jak i błonnik mogą wiązać się z solami żółci i przyczyniać się do ich usuwania z organizmu, co z kolei może pomóc zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego. .
 • Błonnik pomaga również osobom z drażliwymi jelitami i może pomóc w łagodzeniu zaparć lub biegunki.
Jedz cynamon jako część zdrowej diety, aby obniżyć poziom cholesterolu. Nie udowodniono, że cynamon ma znaczący wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu. Teoretycznie, ponieważ cynamon może wpływać na sposób, w jaki organizm przetwarza tłuszcze i cukry, może pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Pozostaje to jednak spekulacyjne, a ograniczone spożycie cynamonu nie większe niż 2-3 gramy dziennie należy uznać za element zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Edukacyjna strona internetowa jednego z wiodących szpitali na świecie Idź do źródła
 • Chociaż cynamon smakuje wspaniale po zmieszaniu z wypiekami, dodanie cynamonu do tłustych potraw nie pomoże ci obniżyć poziomu cholesterolu.
Reklama
Porozmawiaj najpierw z lekarzem. Istnieje wiele powodów, dla których przyjmowanie medycznego poziomu cynamonu może nie być dla Ciebie dobrym pomysłem. Zawsze należy najpierw poradzić się lekarza. Powinieneś również zapytać, czy istnieje potencjalna negatywna reakcja na inne przyjmowane przez ciebie leki, zarówno na receptę, jak i ziołowe.
 • Chociaż niektóre dowody sugerują, że cynamon może pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2, nigdy nie powinien być stosowany jako zamiennik insuliny.
Dowiedz się, ile i jak często je przyjmować. Cynamon jest nieudowodnionym zabiegiem i dlatego nie ma żeliwnych zasad dotyczących ilości, którą powinieneś wziąć, aby doświadczyć potencjalnych korzyści zdrowotnych. Zalecenia różnią się od ½ łyżeczki do herbaty dziennie, do sześciu łyżeczek do herbaty dziennie. W razie wątpliwości popełniaj ostrożność i spożywaj mniej. Duże dawki cynamonu mogą być toksyczne, więc w żadnym wypadku nie należy przekraczać więcej niż jednej łyżeczki lub 6 gramów dziennie.
 • Jak zawsze, powinieneś skonsultować się z lekarzem przed regularnym spożywaniem cynamonu dla korzyści zdrowotnych.
Wiedz, kto nie powinien brać medycznych poziomów cynamonu. Biorąc pod uwagę, że nie ma pewności co do regularnego stosowania cynamonu jako suplementu zdrowotnego, istnieją pewne przypadki, w których nie zaleca się stosowania w ten sposób. Nie należy go przyjmować jako suplementu przez dzieci lub kobiety w ciąży. Kobiety karmiące piersią powinny również tego unikać. z Cynamonu Krok 13.jpg | centrum]]
Unikaj zbyt dużej ilości cynamonu, jeśli weźmiesz rozcieńczalnik krwi. Nie powinieneś jeść dużo cynamonu, jeśli weźmiesz rozcieńczalnik krwi. Cynamon zawiera niewielkie ilości kumaryny, która może powodować rozrzedzenie krwi w dużych ilościach. Zawartość kumaryny jest wyższa w cynamonie cynamonowym niż cynamonowym. Zbyt dużo cynamonu może również powodować problemy z wątrobą.
Przechowuj dobrze i zachowaj świeżość. Zamknij cynamon w szczelnie zamkniętym szklanym pojemniku i przechowuj w chłodnym, ciemnym, suchym miejscu. Zmielony cynamon może być świeży nawet przez sześć miesięcy. Laski cynamonu mogą pozostać świeże przez okres do jednego roku. Możesz przedłużyć trwałość cynamonu, przechowując przyprawę w lodówce w dobrze zamkniętym pojemniku.
 • Zapach cynamonu, aby sprawdzić świeżość. Upewnij się, że ma słodki zapach - prawdziwy wskaźnik, że jest świeży.
 • Wybierz ekologicznie uprawiany cynamon, aby mieć pewność, że nie został napromieniowany. Napromieniowanie cynamonu może prowadzić do obniżenia jego zawartości witaminy C i zawartości karotenoidów.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak naprawić książkę w miękkiej okładce

Jak nauczyć królika skakania po czymś