w

Jak używać poliuretanu na bazie oleju zamiast poliuretanu na bazie wody

Upewnij się, że powłoka poliuretanowa na bazie wody jest w pełni utwardzona. Jeśli po prostu nakładałeś powłokę samodzielnie, przeczytaj puszkę, aby dowiedzieć się, jak długi jest czas utwardzania. Niektóre marki wymagają więcej czasu niż inne, ale zwykle wynosi od 30 do 60 dni.
  • Jeśli nie wiesz, czy jest całkowicie wyleczony, rozważ odczekanie 30 do 60 dni.
  • Jeśli powierzchnia jest chłodna w dotyku, nie jest sucha. Jeśli lekko go wyszlifujesz i uzyskasz drobny proszek, jest suchy i gotowy do użycia.
Wypoleruj stare wykończenie drobnoziarnistym papierem ściernym. Wybierz coś o ziarnistości około 150. Możesz to zrobić za pomocą papieru ściernego lub bufora mocy. Użyj delikatnego dotyku podczas polerowania, aby przypadkowo nie przeciąć wykończenia na bazie wody.
Dokładnie wyczyść powierzchnię i miejsce pracy. Mniejsze powierzchnie przecieraj suchą szmatką i odkurzaj większe. Na koniec odkurz podłogę, aby usunąć wszelkie ślady kurzu.
Wytrzyj powierzchnię czystą szmatką. Wilgoć zwilżona spirytusem mineralnym będzie działać najlepiej. Alternatywnie można użyć ściereczki do kurzu lub ściereczki do kurzu. Pozwoli to usunąć kurz, który może zepsuć ostateczne wykończenie.
Zapewnij odpowiednią wentylację. To jest bardzo ważne. Nie tylko będziesz pracować z dużą ilością piaskowania i pyłu, ale także z chemikaliami. Jeśli nie możesz wynieść projektu na zewnątrz lub do otwartego garażu, otwórz okno.
Założyć respirator. Upewnij się, że jest przeznaczony do oparów organicznych. Pomoże to dodatkowo chronić płuca przed szkodliwym pyłem i oparami.
Upewnij się, że pomieszczenie jest wolne od kurzu. Oznacza to odkurzanie pomieszczenia i wycieranie powierzchni roboczej. Jeśli masz w pomieszczeniu coś, co może wydzielać kurz, na przykład wiszący dywanik lub gobelin, dobrze byłoby to tymczasowo usunąć. Nie chcesz widzieć żadnych cząstek kurzu unoszących się w pomieszczeniu.
Zdecyduj, czy chcesz użyć poliuretanu o połowie lub pełnej wytrzymałości. Użycie go w połowie mocy sprawi, że będzie działał bardziej jak lakier do wycierania. Szybciej wysycha i jest łatwiejszy do szlifowania. Jeśli chcesz użyć go w połowie mocy, musisz go rozcieńczyć rozcieńczalnikiem do farb.
W razie potrzeby rozcieńczyć poliuretan. Kup dwie puszki poliuretanu na bazie oleju. Odłóż jedną z puszek na bok, aby użyć jej do późniejszych warstw. Pozostałą puszkę rozcieńczyć równymi ilościami rozcieńczalnika.
  • Nie wszystkie rozcieńczalniki do farb nadają się do wykończeń poliuretanowych na bazie oleju. Upewnij się, że używasz właściwego rodzaju.
Nałożyć poliuretan za pomocą szerokiego pędzla. Wybierz szczotkę z włosia lub pianki o szerokości około 2 cali (5,08 cm). Upewnij się, że szczotkujesz słojami drewna, a nie przeciw niemu. Jeśli pojawią się bąbelki, delikatnie je przetrzyj; to pomoże im pop.
  • Jeśli rozcieńczyłeś jedną ze swoich puszek poliuretanu, powinieneś teraz zastosować rozcieńczoną.
Pozostaw pierwszą warstwę do wyschnięcia i utwardzenia. Jak długo to potrwa, zależy od używanej marki. Większość lakierów poliuretanowych na bazie oleju utwardza ​​się przez noc, jeśli jest wystarczająco ciepła. Niektóre mogą potrwać znacznie dłużej, dlatego uważnie przeczytaj instrukcje na etykiecie.
Przeszlifować pierwszą warstwę na gładko. Użyj papieru ściernego lub buforu mocy o ziarnistości co najmniej 280; Ziarnistość 320 byłaby jednak lepsza. Ponownie użyj lekkiego dotyku, aby nie przeszlifować go.
Zetrzyj kurz szmatką. Ściereczka do przyczepiania to specjalna lepka ściereczka do tego właśnie celu. Możesz kupić w sklepie z farbami. Jeśli nie możesz znaleźć szmatki, możesz zamiast tego odkurzyć kurz. Jednak nadal dobrym pomysłem byłoby przetarcie powierzchni wilgotną szmatką.
Nałożyć dwie dodatkowe warstwy w ten sam sposób. Niech każda warstwa utwardzi się najpierw, a następnie wyszlifuj ją na gładko. Wytrzyj płaszcz do czysta ściereczką, a następnie nałóż następną.
Pozostawić ostatnią warstwę do całkowitego utwardzenia. Po wyschnięciu płaszcza można użyć drewnianego elementu. Jeśli pokryłeś podłogę, możesz przenieść wszystkie swoje dywany i meble. Jeśli chcesz mieć wykończenie na wysoki połysk, przejdź do następnej sekcji, aby dowiedzieć się, jak je uzyskać.
  • Wykończenie na wysoki połysk nie jest konieczne ani zalecane dla podłóg.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak wybrać odpowiedni klej do użycia w swoim notatniku

Jak usunąć zaskórniki i zaskórniki za pomocą ekstraktora z zaskórników