w

Jak wybrać odpowiednie obuwie do aerobiku krokowego

Określ, czy masz problemy ze stopami lub ich różnice. Wiele osób ma różne odmiany, takie jak płaskostopie, wysokie łuki, niskie łuki lub szerokie stopy. Jeśli to dotyczy Ciebie, musisz wybrać buty zaprojektowane dla Twojego problemu lub odmiany. Aby dowiedzieć się, czy masz problemy ze stopami lub ich różnice, zwilż stopę i zrób nadruk na brązowej kartce papieru. Następnie obrysuj kontur stopy.
  • Jeśli twój ślad pokazuje całą podeszwę stopy, z niewielkim lub żadnym zakrzywieniem po wewnętrznej stronie, masz niskie łuki lub płaskie stopy.
  • Jeśli odcisk stopy pokazuje tylko część przedniej części stopy i pięty, z wąskim połączeniem między nimi, masz wysokie łuki.
  • Jeśli twój ślad stopy ma wyraźną krzywiznę wzdłuż wewnętrznej strony, masz neutralny łuk.
Wybierz but z maksymalnym wsparciem dla płaskich stóp. Płaskostopie prowadzą do nadpronacji, co oznacza, że ​​stopy toczą się do wewnątrz. Powoduje to dodatkowe zużycie wewnętrznej strony pięty i wewnętrznej strony przedniej części stopy, więc będziesz potrzebować buta z funkcją kontroli ruchu.
Wybierz buty z miękką podeszwą środkową i dodatkową amortyzacją dla wysokich podbić. Wysokie łuki prowadzą do podpronowania, co oznacza, że ​​stopy toczą się na zewnątrz. Powoduje to dodatkowe zużycie zewnętrznej krawędzi pięty i małego palca.
Wybierz but „stabilny” dla neutralnych łuków. Jeśli masz neutralne podbicie, będziesz potrzebować buta z odpowiednią ilością wsparcia i amortyzacji, więc wybierz taki, który zapewnia stabilność.
Weź pod uwagę rodzaj podłogi, której używasz do aerobiku. Jeśli wykonujesz aerobik w stepie na drewnie lub linoleum, potrzebujesz podeszew o bardzo dobrej przyczepności. Jeśli wykonujesz aerobik na dywanie, potrzebujesz mniejszego stopnia bieżnika, aby but nie zaczepiał o włos dywanu.
Wybierz buty do aerobiku z niebrudzącą gumową podeszwą. Jest to szczególnie ważne, jeśli ćwiczysz na siłowni. Większość sal gimnastycznych ma podłogę z twardego drewna lub linoleum, a buty z oznakowanymi czarnymi podeszwami pozostawiają smugi na podłodze, więc możesz zostać poproszony, aby ich nie używać.
Unikaj noszenia butów do biegania lub chodzenia do aerobiku. Są to popularne buty, ale zostały stworzone do prostego ruchu i nie zapewniają bocznego podparcia, więc kostki są podatne na kontuzje. Jeśli nie masz pewności, czy but, na który patrzysz, jest do biegania, zapytaj pracownika sklepu lub zajrzyj na stronę producenta.
Idź do specjalistycznego sklepu z butami sportowymi, aby przymierzyć buty do aerobiku. Wybierz specjalistyczny sklep z butami sportowymi z dużym zapasem i doświadczonymi sprzedawcami. Poszukaj w Internecie takiego sklepu w Twojej okolicy.
  • Jeśli zdecydujesz się kupować buty do aerobiku wyłącznie przez Internet, przejdź do witryny oferującej bezpłatną wysyłkę, takiej jak witryna Amazon's Endless. Wybierz kilka par butów, korzystając z powyższych kryteriów. Możesz zamówić kilka par, a następnie przymierzyć je po przybyciu i odesłać te, których nie potrzebujesz.
Wybierz odpowiedni rozmiar. Dobrze jest poprosić sprzedawcę o zmierzenie stóp w sklepie. Dzięki temu kupujesz buty do aerobiku we właściwym rozmiarze. Między przednią częścią dużego palca a końcem buta powinno znajdować się około ⅜ do ½ cala (0,95 do 1,27 cm), czyli mniej więcej szerokość kciuka.
  • Pięta powinna być stosunkowo ciasna i nie powinna wysuwać się podczas chodzenia.
  • Górna część buta (która przechodzi przez wierzch stopy) powinna być dopasowana i bezpieczna, ale nie za ciasna.
Wybierz lekkie buty. Do aerobiku potrzebujesz lekkiego buta, który zapobiega zmęczeniu stóp. Przyjrzyj się materiałom, z których wykonane są buty, i trzymaj w dłoniach kilka par butów do aerobiku, pojedynczo, aby określić, które są lekkie, a które ciężkie.
Przetestuj elastyczność butów. Połóż jedną rękę na pięcie, a drugą na czubku buta i przekręć. W dobrych butach do aerobiku przednia część buta powinna skręcać się z niewielkim oporem.
Wybierz kształt z szeroką, zaokrągloną podeszwą. Być może widzieliście buty z obcasami, które wydają się wychodzić znacznie dalej niż łóżko stóp. Okrągła podeszwa zewnętrzna z przodu zapewnia dodatkową stabilność podczas ruchów na boki, a szeroki obcas zapewnia dodatkową amortyzację podczas schodzenia.
  • Poszukaj mocnego zapiętka. Zapiętek to materiał, który jest umieszczany wokół pięty, aby ją usztywnić i zapewnić dodatkowe podparcie dla reszty łóżka.
Zbadaj cholewkę buta. Cholewka to obszar obejmujący górną część stopy. Jeśli Twoje stopy mają tendencję do nadmiernego pocenia się lub śmierdzą, poszukaj materiału, który jest wytrzymały, ale oddychający. Mocna skóra zapewnia najlepsze wsparcie stopy na zewnątrz; jednakże mogą być droższe, cięższe i mniej oddychające niż materiały syntetyczne.
Pick buty z amortyzowanymi wkładkami. Buty do aerobiku powinny mieć wkładki (wewnętrzna część, na której opiera się stopa) ze wzmocnioną amortyzacją. Chociaż aerobik ma niewielki wpływ, będziesz potrzebować buta z dodatkową amortyzacją pod śródstopiem.
  • Naciśnij wkładkę kciukiem. Im jest bardziej miękki, tym bardziej prawdopodobne jest, że zapewni amortyzację i amortyzację.
  • But z wkładką wykonaną z etylenu i octanu winylu (EVA) jest dobrym rozwiązaniem. Szara EVA jest twardsza, a biała EVA jest bardziej miękka i najlepiej nadaje się do ćwiczeń aerobowych.
Przed zakupem przymierz kilka par butów. Ważne jest, aby przymierzyć kilka par butów, zanim zdecydujesz, które z nich zabrać do domu. Wybierz buty, które są dla Ciebie najwygodniejsze od samego początku. Nie powinno być okresu „docierania”.
  • Przymierz buty do aerobiku ze skarpetami sportowymi. Chcesz mieć pewność, że dobrze pasują do grubości skarpet, których będziesz regularnie używać.
Przetestuj swoje buty na podobnej podłodze do tej, na której ćwiczysz. Idź do części sklepu, w której podłoga jest podobna do Twojego środowiska aerobowego i wykonaj kilka ruchów aerobowych. Poruszaj się na boki, skacz i chodź w każdej parze potencjalnych butów. Zobacz, które zapewniają najlepszą przyczepność i najlepsze wsparcie dla Twoich stóp.
Przeczytaj recenzje butów przed zakupem. Przejdź do Amazon lub Zappos i zbierz recenzje, aby znaleźć ludzi, którzy używają ich do aerobiku krokowego. Dzięki temu uzyskasz lepszy obraz wsparcia i trwałości buta.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak przeprowadzić egzamin online za pomocą laboratorium oceny umiejętności

Jak spędzić fajne nocowanie z jednym przyjacielem (dla dzieci w wieku przedszkolnym)