w , ,

Jak wybrać przynęty do wędkowania na basie

Używaj wolno poruszających się przynęt i powolnych prezentacji podczas łowienia w zimie lub na mrozie. Przy niższych temperaturach bas nie będzie wymagał dużego wysiłku i będzie gryźć tylko wtedy, gdy twoja przynęta znajdzie się natychmiast w strefie uderzenia.
Podziel wiosnę na 4 segmenty zwane przed spawnem, spawnem, post spawnem i późną wiosną. Przed odrodzeniem oznacza, że ​​bas będzie miał około 8–15 stóp (2,4–4,6 m) głębokości, odrodzenie oznacza, że ​​przesunie się do swoich łóżek odradzania, po odrodzeniu oznacza, że ​​powróci do 8-15 stóp , a późną wiosną bas zbliża się do brzegu wczesnym rankiem, a później do struktur.
 • Przed spawnowanie następuje, gdy wody wznoszą się do około 45 stopni. Odradzanie występuje, gdy woda ma temperaturę między 55 a 65 stopni. Po odrodzeniu występuje w różnym czasie i nie występuje w całym jeziorze z powodu różnic temperatur wody. Późna wiosna to w zasadzie początek lata, kiedy temperatura rośnie w górę o 80 i 90 stopni.
Łowić ryby wzdłuż brzegu wczesnym rankiem latem i od budowli w ciągu dnia. Podczas łowienia latem, bas będzie wcześnie rano bliżej brzegu, aby go nakarmić, a następnie przejdzie do otwartej wody wokół kanałów i budowli potoku.
 • Będą razem ćwiczyć i karmić shad w pobliżu wody, więc najlepiej jest używać wody z topu, tworzyw sztucznych, przyrządów, a nawet bez warg korbowych.
Łowić pierwszą chłodną noc upadku. Gdy temperatura spadnie jesienią, bas będzie żywił się bliżej brzegu, ale będzie wykazywał bardziej nieobliczalne zachowanie. Pierwsza chłodna noc jesieni to dobry moment, aby poszukać szaleństwa podczas przygotowywania basu na nadchodzące chłodne miesiące.
Przeanalizuj teren. W zależności od pogody i fazy cyklu krycia, bas może lubić przebywać w pobliżu niektórych obszarów lub ukrywać się w szczątkach. Roślinność, kamieniste dna, płytkie mieszkania, powalone drzewa, budowle, krzewy i trawa mogą zapewnić wiele miejsc do rzucenia. Zbadaj nawyki pływania, które mogą odpowiadać czasowi i miejscu, w którym łowisz.
Wykorzystaj woblery, gdy chcesz pokryć dużo wody. Te przynęty są dość wszechstronne. Można ich używać w lekkiej roślinności, kamienistych dnach, płytkich mieszkaniach, a także w krzakach i trawie.
 • Wiele woblerów zawiera grzechotki, które pomagają basowi znaleźć przynętę.
 • Kolejną dobrą cechą, której należy szukać na woblerach, są bardzo widoczne oczy. Wydaje się, że świecące oczy działają najlepiej, gdy drapieżne ryby atakują oczy.
 • Crankbaity są albo bez warg, albo z wargą, a każda z nich jest skuteczna w zależności od głębokości i prędkości, z jaką łowisz.
Zbadaj, jak głęboko będziesz łowił. Używaj woblerów bez warg, jeśli łowisz na głębokości 1 stopy wody lub na głębokości 50 stóp. Będziesz musiał rzucić się szybciej lub użyć lżejszej przynęty na płytkiej wodzie, podczas gdy będziesz łowić wolniej lub użyć cięższej przynęty podczas łowienia na głębszych wodach.
 • Użyj specjalnego woblera w zależności od głębokości wody, ponieważ są one sklasyfikowane jako płytkie, średnie lub głębokie nurkowanie oparte na 10-funtowej nylonowej żyłce lub linii fluorowęglowej.
 • Podczas łowienia basu w płytkiej wodzie wokół drewna lub skały używaj kwadratowych woblerów lub woblerów o okrągłych, krótkich wargach i ostrych, odchylonych nosach.
 • Wdrażaj woblery o średnim nurkowaniu podczas łowienia w odległości 5-10 stóp. Jeśli łowisz na głębokości 12 stóp lub głębiej, użyj woblerów do głębokiego nurkowania.
Zbadaj warunki wodne. Crankbaity bez warg mogą być łatwo wyrwane z trawy lub zderzone wzdłuż czystego dna, podczas gdy wargowe woblery uderzą w coś i kopną na zewnątrz, ponieważ warga działa jak deflektor.
 • Używaj przynęt z dziobem podczas łowienia przez drewnianą pokrywę, takich jak gałęzie lub pniaki.
Wybierz kształt woblery. Kształt woblera decyduje o tym, ile ruchu się wykonacie, co jest ważne w zależności od temperatury wody, ponieważ bas jest mniej aktywny w niższych temperaturach.
 • Z bardziej zaokrągloną korbą otrzymasz szerokie wahanie, które jest atrakcyjne dla basów, które są agresywne, zwykle gdy woda jest cieplejsza; przeciwnie, płaska crankbait z wąskimi bokami będzie miała mocniejsze ruchy, które są bardziej atrakcyjne dla basu w zimnej wodzie, który nie zareaguje na duże ruchy.
Dopasuj swoją linię do głębokości nurkowania. Sparuj odpowiedni rozmiar linki z woblem, zgodnie z głębokością, na jaką chcesz wbić przynętę.
 • Na przykład, użyj 10-funtowej linii fluorowęglowej, aby rozjaśnić wobler do głębokiego nurkowania lub możesz użyć tej samej 10-funtowej linii fluorowęglowej, aby uzyskać średnią wobler nurkowy, aby pozostawał w najgłębszym zasięgu.
Ogranicz kolory. Crankbaity są w pełnym spektrum kolorów, ale trzymają się podstaw wędkarstwa basowego. Wybierz jasne wzory cieniowania, wzory matowe cieni, bluegills, raki i wzory kontrastujące.
 • Wzory shad działają dobrze w jasnym świetle słonecznym, a bardziej wyciszone wzory stają się bardziej skuteczne w pochmurnej, ale czystej wodzie.
 • Raki dobrze sprawdzają się na wiosnę, a także na basie w płytkiej wodzie.
 • Bluegill działa dobrze w przypadku basów, które żywią się leszczem w okresie po spawnowaniu lub w pobliżu doków.
Użyj spinnerbaitów, gdy szybko oblewasz dużo wody. Dzięki swojemu unikalnemu kształtowi ostrza mogą nurkować, szybko odzyskiwać, a nawet przedzierać się przez grubą osłonę.
 • Wybierz błystki standardowe lub bez chwastów. Wędkarski spinnerbait jest dobrą opcją, jeśli łowisz na dużej ilości osłon, ale trudniej jest też założyć haczyk. Dodaj oszust haczyka, aby złapać krótką rybę.
Wybierz odpowiednie ostrza. Istnieją 3 główne typy ostrzy: liść, Kolorado i Indiana. Każdy typ ostrza działa w różnych warunkach.
 • Ostrze liścia jest najbardziej skuteczne, gdy łowi się trawę i czystą wodę, gdy chcesz szybko odzyskać. Jest to długie, smukłe ostrze z zaokrąglonymi końcami na obu końcach, aby umożliwić szybsze wirowanie i mniejszy opór wody.
 • Rozmieść ostrze Colorado podczas łowienia w nocy lub w błotnistej i mętnej wodzie. Zaokrąglony kształt pozwala mu obracać się wolniej, dając basowi więcej okazji do gryzienia.
 • Wykorzystaj ostrze Indiana jako kompromis z wolniejszym ostrzem Colorado i szybszym ostrzem liścia.
Zbadaj warunki wodne. Sprawdź, czy nie ma zanieczyszczeń lub klarowności wody, aby upewnić się, że używasz najskuteczniejszych ostrzy.
 • Im większe ostrze, tym łatwiej jest manewrować wokół pniaków, skał i innych śmieci, podczas gdy wąskie ostrza szybko poruszają się przez rzadką trawę.
 • Przynęty typu spinner działają najlepiej, gdy jest wietrznie i pochmurnie, ponieważ mają wywoływać reakcję basu. Używaj szybszych przynęt spinnerowych w czystszej wodzie i wolniejszych w błotnistej wodzie.
Dopasuj swoją linię do głębokości nurkowania. Wybierz lżejsze spinnerbaity na płytką wodę, a cięższe przynęty powinny być używane na głębszych głębokościach. Waga będzie wynosić od ⅛ uncji do 2 uncji. ] Rozmiar ostrza wpływa również na głębokość, na którą zejdzie Twoja przynęta, ale możesz również dodać przyczepę do haka, aby wyporności i ruchu.
Ogranicz kolory. Chociaż istnieje wiele kolorów do wyboru, najlepiej jest zachować prostotę. Wybierz jasne zacienione, jasne chartreuse z białym i czarnym do nocnych połowów lub połowów w błotnistej wodzie. Niektórzy wędkarze odnoszą sukcesy z pomalowanymi ostrzami, aby uzyskać dodatkowy błysk.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak przewodniczyć spotkaniu

Jak założyć własną firmę sprzątającą