w ,

Jak zaadresować list do Anglii

Wpisz nazwę i adres w lewym dolnym rogu koperty. Pisząc list do Anglii, informacja odbiorcy znajduje się w lewym dolnym rogu koperty, a nie na środku. Drukuj dużymi, czytelnymi literami i cyframi, aby kurier nie miał problemu z odczytaniem.
Wydrukuj pełne imię i nazwisko osoby w pierwszym wierszu. Pozostaw wystarczającą ilość miejsca na dole koperty, abyś mógł dołączyć resztę informacji odbiorcy, takich jak adres. Pamiętaj, aby dołączyć formalne powitanie do oficjalnych listów.
  • Na przykład pierwsza linia wyglądałaby mniej więcej tak: Dr. Martin Strange.
  • Powitania obejmują Pana, Panią, Panią, Panią, Mistrzem, Dr i Esq.
Wydrukuj nazwę firmy, jeśli wysyłasz list do firmy. Jeśli wysyłasz list do firmy, a nie na adres zamieszkania, powinieneś podać nazwę firmy pod miejscem, w którym napisałeś nazwisko odbiorcy. Pomoże to kurierowi zlokalizować miejsce docelowe listu.
  • Na razie list powinien wyglądać mniej więcej tak: Dr. Martin Strange ABC Company
Wpisz adres odbiorcy lub skrytkę pocztową pod nazwą. Nazwa ulicy i numer domu powinny znajdować się pod Twoim nazwiskiem, jeśli wysyłasz list na adres zamieszkania. Jeśli wysyłasz list do P.O. w polu, wpisz P.O, numer skrzynki w tym miejscu.
  • A P.O. pole będzie wyglądać jak „P.O. Box 888. ”
  • Jeśli list trafia do firmy, wpisz adres ulicy pod nazwą firmy.
  • Jak dotąd list powinien wyglądać mniej więcej tak: Dr. Martin Strange ABC Company 432 Chapel Street
Zapisz nazwę miejscowości i kod pocztowy pod adresem ulicy. Wpisz pełną nazwę miasta, a następnie zrób spację i wpisz kod pocztowy bez interpunkcji po nim. Jeśli nie otrzymałeś kodu pocztowego, gdy poprosiłeś o adres, możesz go wyszukać online pod adresem https://www.royalmail.com/find-a-postcode .
  • Do największych miast w Anglii należą Londyn, Manchester i Liverpool.
  • List powinien wyglądać mniej więcej tak: Dr. Martin Strange ABC Company 432 Chapel Street Manchester WIP 6HQ
Wpisz „England” pod kodem pocztowym. Ostatni wiersz adresu powinien zawierać kraj, do którego wysyłasz list, lub w tym przypadku do Anglii. Dzięki temu poczta będzie wiedziała, do którego kraju wysłać list.
  • Pełny adres powinien wyglądać mniej więcej tak: Dr. Martin Strange ABC Company 432 Chapel Street Manchester WIP 6HQ Anglia
Reklama
Przepisz swój adres zwrotny na odwrocie koperty. Wpisz swoje imię i nazwisko, adres, miasto i kod pocztowy lub kod pocztowy na odwrocie litery. Zapewni to, że otrzymasz list z powrotem, jeśli list nie dotrze do zamierzonego miejsca docelowego.
Kup znaczek Forever Global, jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych. Forever Global Stamps są używane do wysyłania listów międzynarodowych, jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych. Znaczek kosztuje 1,15 USD i jest akceptowany dla wszystkich liter o wadze 1 uncji (28 000 mg) lub mniej. Potrzebujesz tylko 1 Forever Global Stamp na każdą literę.
  • Jeśli twoja koperta waży więcej niż 1 uncję (28 g), powinieneś zanieść list na pocztę.
Zabierz swój list na pocztę, jeśli nie masz pewności co do wysyłki. Jeśli nie mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, zanieś list na pocztę. Poczta zważy list i poda, ile kosztuje wysłanie go do Anglii.
Wyślij list na poczcie lub upuść w skrzynce pocztowej. W zależności od miejsca zamieszkania list dotrze do Anglii w ciągu 1-2 tygodni.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak nauczyć królika skakania po czymś

Jak rozwijać własną wiedzę