w ,

Jak zachęcić psy do krycia w sposób naturalny

Utrzymuj suczkę w zdrowej masie. Samice częściej rodzą i mają zdrowe ciąże, jeśli utrzymują zdrową wagę. Samica z niedowagą lub nadwagą może mieć problemy z poczęciem i porodem szczeniąt. Zdrowa waga zachęci do zdrowej ciąży.
 • Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o wadze twojego psa. Twój weterynarz może zalecić rutynowe karmienie i ćwiczenia, które utrzymają twoją samicę w prawidłowej wadze w jej wieku i rasie.
 • Jeśli twoja samica ma ponad lub niedowagę, możesz chcieć ją przybierać na wadze przed próbą jej rozmnażania.
Karm oba psy zrównoważoną dietą. Zdrowsze psy będą lepiej wyposażone do krycia. Zbilansowana dieta jest kluczem do zdrowia twojego zwierzaka. Karm swojego psa odpowiednią ilością zdrowej karmy dla psów, aby ogólnie poprawić zdrowie.
 • Psy mają różne potrzeby dietetyczne w zależności od rasy i wieku. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o zdrowej diecie dla twojego psa. Większość psów radzi sobie lepiej z planowanym karmieniem niż z karmieniem darmowym.
 • Zaoferuj swoim psom zdrowe smakołyki, aby nagrodzić je za dobre zachowanie, jednocześnie kontrolując ich wagę. Spróbuj zaoferować swoim psom warzywa i owoce jako ucztę, na przykład marchewkę, zieloną fasolę lub kilka plasterków banana lub jabłka.
 • Oleje rybne są często stosowane jako uzupełnienie diety psa, ponieważ może zapobiegać chorobom nerek. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o uzupełnianiu diety twojego psa olejami rybnymi, aby promować ogólny stan zdrowia.
Ćwicz regularnie oba psy. Psy potrzebują ćwiczeń, aby utrzymać dobre zdrowie. Ćwiczenia mogą również utrzymywać prawidłową wagę obu psów, promując ogólną płodność. Staraj się, aby pies codziennie ćwiczył w formie spaceru lub po prostu zabawy w domu.
 • Większe psy o wyższej energii mogą wymagać większej aktywności fizycznej niż mniejsze rasy. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o tym, ile ćwiczeń Twój pies potrzebuje każdego dnia.
 • Jeśli twój pies ma bardzo dużą energię, możesz zainwestować w ogrodzony ogród, aby twój pies mógł biegać na zewnątrz w ciągu dnia.
Upewnij się, że samiec jest czysty i zadbany. Samce muszą mieć czyste genitalia, aby zapobiec infekcjom drożdży i innym powikłaniom podczas hodowli. Powinieneś także upewnić się, że włosy wokół męskich narządów płciowych są przycięte. Pomoże to samiecowi z powodzeniem wsiąść na samicę, zachęcając do naturalnej hodowli.
Reklama
Śledź, kiedy suczka przechodzi w ciepło. Samice psów mają naturalny cykl rozrodczy. Śledzenie tego cyklu co miesiąc może pomóc ci wiedzieć, kiedy powinieneś pozwolić swoim psom na naturalną hodowlę.
 • Pierwszy dzień cyklu samicy zaczyna się, gdy zobaczysz krwawe wydzielanie z sromu psa.
 • Nie zawsze możesz zauważyć dokładny pierwszy dzień cyklu swojego psa, szczególnie jeśli krwawienie zaczyna się lekko. Możesz pomyśleć, że jest to dzień 1, a tak naprawdę to dzień 3. Mogą wystąpić inne zmiany, takie jak zmiany w zachowaniu, które wskazują, że twoja suczka przechodzi w ciepło.
 • Śledzenie cyklu suczki może potrwać kilka miesięcy, zanim rozpoznasz prawdziwy dzień rozpoczęcia. Zwróć uwagę na wszelkie nietypowe zmiany w zachowaniu, poziomie energii lub nawykach żywieniowych w czasie, gdy Twój pies zwykle zaczyna krwawić, aby spróbować ustalić najdokładniejszą datę rozpoczęcia.
 • Unikaj rozmnażania w pierwszym cyklu grzewczym samicy. Najlepiej zaczekaj, aż Twój suczek skończy 2 lata, aby rozpocząć hodowlę. To da ci trochę czasu, aby nauczyć się jej cykli, obliczyć średnią liczbę dni, które trwają, i zidentyfikować oznaki, że idzie w ciepło.
Policz dni w cyklu suczki. Pamiętaj, aby zacząć od dnia, w którym po raz pierwszy zauważysz krew. Twoja suczka będzie płodna później w cyklu, a nie pierwszego dnia, gdy zacznie krwawić. Zwykle około dziesięciu dni w cyklu Twoja suczka pozwoli mężczyźnie ją dosiąść. Jeśli chcesz rozmnażać się naturalnie, powinieneś pozwolić swojej samicy na jej naturalny cykl. Hoduj swoją samicę we właściwe dni cyklu. Suczki są najbardziej płodne w dniach 9, 11 i 13 ich cykli. Ważne jest, aby samce i samice miały szansę rozmnażać się w tych dniach, ponieważ zwiększy to prawdopodobieństwo, że twoja samica pocznie miot.
 • Pamiętaj, że możesz nie znać dokładnego dnia rozpoczęcia cyklu samic. Powinieneś poskładać samca i samicę na kilka dni przed i po szacowanych dniach płodności twojego psa.
Reklama
Powstrzymaj samca przed jedzeniem w dniu godowym. Jeśli pies jest bardzo pełny, może nie mieć energii na rozmnażanie. Chcesz się upewnić, że twój samiec jest tak energiczny i pełen entuzjazmu, jak to możliwe. Wstrzymaj jedzenie, dopóki Twój pies nie wyhoduje samicy w dniu, w którym pozwolisz psom na krycie.
 • Upewnij się, że karmisz samca dzień przed kryciem i po jego zakończeniu także z samicą.
Uspokój psy. Jeśli chcesz naturalnego krycia, potrzebujesz obu psów, aby zachować spokój. Jeśli psy są pobudzone lub nerwowe, krycie jest mniej prawdopodobne. Jeśli samce i samice nie znają się już wcześniej, upewnij się, że spotykają się na kilka dni przed dniem godowym. Powinieneś także zachować spokój w otoczeniu.
 • Wybierz obszar, który nie jest podatny na głośne dźwięki lub inne zakłócenia. Jeśli twoje psy się przestraszą lub przestraszą, może to zatrzymać hodowlę.
Przedstawcie sobie psy przed dniem krycia. Prawdopodobnie łatwiej będzie zmusić twoje psy do krycia, jeśli przedstawisz je sobie przed dniem godowym. Pomoże to upewnić się, że się lubią. Pomóż psom, jeśli to konieczne. Psy mogą rozmnażać się naturalnie. Jednak mężczyźni mogą czasem nie być pewni, co robić, zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsza hodowla. W razie potrzeby nie wahaj się kierować psami. Użyj rąk, aby delikatnie poprowadzić psa do odpowiedniego miejsca, gdy będzie on próbował dosiąść samicy. Daj psom trochę prywatności i nie rozkładaj ich po rozpoczęciu krycia. Staraj się utrzymywać dystans i pozwolić psom na naturalne kojarzenie, nie przerywaj im ani nie próbuj ich rozdzielić. To ich stresuje, a nawet może im zaszkodzić. Trochę prywatności może również ułatwić twoim psom pomyślną hodowlę.
 • Garaż, szopa lub piwnica to dobre miejsce na umieszczenie twoich psów, aby miały poczucie prywatności.
Miej cierpliwość. Samiec może zająć trochę czasu, zanim dosiądzie samicy, zwłaszcza jeśli jest niedoświadczony. Nie zdziw się, jeśli psy nie będą się natychmiast kojarzyć. Postaraj się zminimalizować interwencję i pozwolić psom rozmnażać się we własnym czasie.
Opieka nad psami po kryciu. Po kryciu psów istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zachęcić do poczęcia. Opiekuj się zarówno samcami, jak i samicami po procesie krycia.
 • Być może będziesz musiał uwięzić suczkę w klatce przez pół godziny po tym, jak się połączy. Chcesz zapobiec oddawaniu moczu, ponieważ pomoże to w poczęciu.
 • Upewnij się, że męski penis cofa się po kryciu. W większości przypadków wycofuje się naturalnie po 30 minutach. Jeśli tak się nie stanie, być może będziesz musiał spróbować cofnąć penisa samodzielnie.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak dbać o świnkę morską z zapaleniem płuc

Jak pokroić mango