w ,

Jak zainstalować łącze szerokopasmowe

Najpierw subskrybuj usługę szerokopasmową. Internet szerokopasmowy korzysta z sieci firm telekomunikacyjnych, więc zanim zaczniesz surfować, musisz najpierw zasubskrybować usługę. Skontaktuj się z lokalnym dostawcą usług internetowych lub firmą telekomunikacyjną, aby dowiedzieć się, jakie usługi szerokopasmowe możesz wykorzystać.
Sprawdź swój pakiet szerokopasmowy. Po dokonaniu subskrypcji otrzymasz pakiet szerokopasmowy, który zawiera następujące elementy:
  • Modem internetowy lub router z zasilaczem
  • 1 sztuka kabla internetowego
  • 1-częściowy kabel telefoniczny
  • Filtry do telefonu
  • 1-częściowy rozdzielacz ADSL
  • Są to elementy potrzebne do zainstalowania szerokopasmowego Internetu, które zostaną wyjaśnione w miarę postępów.
Podłącz rozdzielacz ADSL do swojego telefonu. Zacznij od odłączenia telefonu od gniazdka elektrycznego i podłączenia rozgałęźnika ADSL.
  • Internet szerokopasmowy działa na sygnał cyfrowy, a telefony na analogowe. Rozdzielacze dzielą sygnał cyfrowy i analogowy dochodzący z linii telefonicznych między komputerem a telefonem, aby się nie pomieszały.
Filtruj inne rozszerzenia telefonu. Jeśli masz w domu inne jednostki telefoniczne, weź filtr telefonu i podłącz go między telefonem a gniazdkiem ściennym, tak jak w przypadku podłączenia filtra ADSL.
  • Filtr telefonu działa tak jak rozdzielacz ADSL, ale zamiast rozdzielać sygnały na analogowy i cyfrowy, odfiltrowuje sygnał cyfrowy, więc nie zepsuje telefonu, gdy go używasz.
Podłącz telefon do jednego z portów rozgałęźnika ADSL oznaczonego „Tel. Weź kabel telefoniczny dostarczony z pakietem szerokopasmowym i podłącz go do portu DSL na rozdzielaczu.
Podłącz drugi koniec tego kabla telefonicznego i podłącz go z tyłu dostarczonego modemu / routera. Jest tylko jeden port w routerze / modemie, w który może zmieścić się kabel telefoniczny (mniejszy), więc podłączenie go do odpowiedniego portu powinno być łatwe.
Wyjmij kabel internetowy z pakietu szerokopasmowego i podłącz go do jednego z portów internetowych za routerem / modemem. Większość routerów ma cztery porty internetowe; możesz podłączyć kabel do dowolnego z tych czterech portów.
Weź drugi koniec kabla internetowego i podłącz go do portu internetowego z tyłu komputera (znajdującego się w pobliżu portów głośników) lub laptopa (po bokach lub z tyłu). Jest tylko jeden port na twoim komputerze, do którego może zmieścić się kabel internetowy, więc zlokalizowanie tego portu nie będzie trudne.
Podłącz kabel zasilający do routera lub modemu i podłącz go do gniazdka elektrycznego. Naciśnij przycisk zasilania modemu / routera, a lampki na routerze lub modemie powinny migać; co oznacza, że ​​się uruchamia.
  • Gdy światła zgasną, włącz komputer, otwórz przeglądarkę internetową i zacznij surfować po sieci.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak pomóc Cellulitis leczyć szybciej

Jak leczyć depresję podczas ciąży