w ,

Jak założyć własną firmę sprzątającą

Określ rynek docelowy. Firmy sprzątające zazwyczaj kierują swoją ofertę na jeden z dwóch rynków: komercyjnego lub konsumenckiego. Usługi komercyjne są skierowane do firm. Usługi konsumenckie są ukierunkowane na indywidualne miejsca zamieszkania. Powinieneś zdecydować, na jakim rynku będziesz się koncentrować.
 • Usługi sprzątania na rynkach docelowych konsumentów zwykle obejmują środki do czyszczenia okien lub pokojówki sprzątające domy prywatne.
 • Usługi sprzątania na komercyjnych rynkach docelowych zazwyczaj obejmują usługi sprzątania. Czasami oferują więcej usług niż usługi sprzątania, takie jak czyszczenie dywanów.
 • Niektóre firmy sprzątające sprzedają niszową klientelę na rynku docelowym. Powinieneś dokładnie określić, jakiego rodzaju klientów będziesz szukać. Na przykład komercyjne usługi sprzątania muszą zdecydować, czy obsługują mniejsze firmy czy duże firmy.
 • W zależności od budżetu, dobrym pomysłem może być rozpoczęcie od małego, abyś mógł sam zrobić porządek i rozwinąć się do większych projektów, ponieważ możesz sobie pozwolić na zatrudnienie większej liczby pracowników.
Zdecyduj, czy franczyzy. Musisz wybrać, czy chcesz prowadzić swoją firmę sprzątającą samodzielnie, czy w ramach franczyzy. Wybór jednej trasy ma zalety i wady.
 • Franczyzy zaoferują ci wsparcie marketingowe. Udzielą wskazówek na temat zakładania firmy, więc mogą być pomocni w interfejsie, jeśli nigdy wcześniej nie prowadziłeś firmy. Udzielą wskazówek i wsparcia, dzięki czemu nie będziesz musiał robić tyle badań na temat rynku. Będziesz już miał sprawdzoną markę.
 • Z czasem jednak zainwestujesz więcej pieniędzy w franczyzę. Jeśli jesteś niezależny, możesz wybrać własne usługi, nazwę i formułę.
Uzyskaj odpowiednie licencje i pozwolenia. Będziesz musiał uzyskać państwową licencję na prowadzenie działalności gospodarczej, jeśli twój stan jej wymaga. Możesz także potrzebować innych zezwoleń w zależności od społeczności, w której znajduje się Twoja firma. Agencja rządowa USA koncentruje się na wspieraniu małych firm Idź do źródła
 • Skontaktuj się z państwowym biurem biznesowym w stanie, w którym Twoja firma ma siedzibę, w celu ustalenia, które zezwolenia stanowe są potrzebne. Agencja rządowa USA koncentruje się na wspieraniu małych firm Idź do źródła
 • Powinieneś także skontaktować się z biurem biznesowym w swoim lokalnym mieście, wiosce lub ratuszu, aby zapytać, jakie pozwolenia są potrzebne i upewnić się, że przestrzegasz wszystkich przepisów dotyczących stref. Może być konieczne uzyskanie zezwoleń na takie rzeczy, jak oznakowanie.
Przestrzegaj wszystkich zasad IRS. Musisz złożyć dokumenty, aby rozpocząć działalność w federalnym urzędzie skarbowym.
 • Złóż wniosek o numer identyfikacyjny pracodawcy w IRS. Możesz to zrobić online. Jest to numer, który będzie używany do identyfikacji Twojej firmy. Agencja rządowa USA odpowiedzialna za zarządzanie federalnym kodeksem podatkowym Idź do źródła
 • Zdecyduj o strukturze podmiotu gospodarczego, który próbujesz utworzyć. Na przykład, czy Twoja firma będzie jednoosobową firmą czy korporacją? Jedyne firmy to firmy prowadzone wyłącznie przez ciebie. Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z doradcą podatkowym w celu uzyskania porady na temat różnych rodzajów struktur biznesowych. Agencja rządowa USA odpowiedzialna za zarządzanie federalnym kodeksem podatkowym Idź do źródła
 • Upewnij się, że wszyscy pracownicy wypełniają odpowiednie formularze podatkowe. Agencja rządowa USA odpowiedzialna za zarządzanie federalnym kodeksem podatkowym Idź do źródła Agencja rządowa USA odpowiedzialna za zarządzanie federalnym kodeksem podatkowym Idź do źródła
Określ nazwę swojej firmy. Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, to wybrać odpowiednią nazwę. W ten sposób klienci poznają Twoją markę.
 • Lepiej jest wybrać bardzo dosłowną nazwę, na przykład „Profesjonalna usługa sprzątania” z twoim nazwiskiem lub coś w tym rodzaju. Wybór niejasnego lub uroczego imienia prawdopodobnie wyłączy profesjonalnych klientów.
 • Upewnij się, że nazwa Twojej firmy nie jest zbyt podobna do innych usług sprzątania w okolicy.
Wybierz, czy chcesz prowadzić firmę poza domem. Możliwe jest uruchomienie usługi sprzątania w domu. Wynika to z faktu, że w przeciwieństwie do wielu firm z usługami sprzątania klienci nie przychodzą do domu; idziesz do ich (lub ich firmy).
 • Sprawdź zarządzenia dotyczące stref w urzędzie miasta, miasteczka lub wsi, aby upewnić się, że możesz prowadzić działalność komercyjną w domu. Prowadzenie firmy poza domem może być zakazane przez lokalne zarządzenie lub mogą obowiązywać ograniczenia w kwestiach związanych z firmą, takich jak ruch uliczny i oznakowanie.
 • Jeśli wybierzesz lokalizację handlową, może pomóc Ci oznakować swoją firmę oznakowaniem. Jednak nie ma sensu płacić za doskonałą lokalizację firmy z klientami, którzy tak naprawdę do niej nie przychodzą. Skup się więc bardziej na zapewnieniu wystarczającej ilości miejsca do pracy, na przykład na naprawę sprzętu.
Utwórz budżet. Będziesz potrzebował trochę pieniędzy na froncie, aby założyć firmę sprzątającą. Będziesz musiał na przykład kupić sprzęt.
 • Możesz być w stanie uzyskać tradycyjne finansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kredytodawcy mogą chcieć zobaczyć formalny biznesplan, w którym łączymy wszystkie aspekty swojej działalności, od finansowania i wydatków, po nazwę, plan marketingowy i bazę klientów.
 • Przy określaniu budżetu uwzględniaj wszystkie wydatki, takie jak ubezpieczenie, podatki, koszty transportu, środki czystości itp.
 • Opracuj system rozliczeniowy. Czy będziesz pracować na kredyt? Może to być częstsze w kontaktach z firmami. Określ, kiedy rachunek stanie się przeterminowany i wszelkie opóźnienia w płatnościach. Do zarządzania budżetem używaj arkuszy kalkulacyjnych i oprogramowania księgowego. Możesz rozważyć inwestora, który przyczyniłby się do pokrycia kosztów finansowych firmy.
 • Sprawdź, czy kwalifikujesz się do programów rządowych, które przyznają granty małym firmom, zwłaszcza tym, które zostały zapoczątkowane przez mniejszości, kobiety i weteranów.
 • Otwórz konto do sprawdzania działalności gospodarczej. Skontaktuj się z księgowym i zdecyduj, czy chcesz utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, czy korporację, aby prowadzić swoją działalność.
Ustaw swoje ceny. Badania przed ustaleniem ceny. Aby ustalić, ile obciążą klientów, musisz obliczyć koszty.
 • Oceń, ile płacisz za robociznę i materiały. Zmień koszt pracy w stawkę godzinową.
 • Średnia stawka, jaką większość usług sprzątających pobiera od klientów, wynosi od 75 USD za obszar wiejski i do 150 USD za obszar miejski. Ale tak naprawdę zależy to od opłat pobieranych przez konkurencję, więc upewnij się, że sprawdziłeś, co pobierają inne firmy sprzątające w okolicy.
 • Ustal, czy pobierać ryczałt, czy stawkę godzinową. Zwykle usługi sprzątania pobierają ryczałt. Musisz wziąć pod uwagę wielkość domu, ile razy będziesz sprzątać nieruchomość i ile godzin zajmie sprzątanie.
 • Czasami za usługi sprzątania naliczana jest inna stawka za specjalne projekty lub za pokój. Na przykład sprzątanie kuchni kosztuje więcej niż sypialnia, ale może to stać się bardzo skomplikowane. W przypadku bardzo dużych domów niektóre usługi pobierają stawkę kwadratową.
 • Określ, ile płacisz za koszty ogólne. Na przykład, jaki jest koszt wszystkich kosztów niezwiązanych z pracą, które zostałyby poniesione przez Twoją firmę? Przykłady kosztów ogólnych obejmują płacenie za benzynę do samochodu dostawczego lub mediów oraz środki czystości. Sprawdź, jaki zysk chcesz zgromadzić.
Uzyskaj ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Zazwyczaj jest to konieczność dla każdej firmy, takiej jak usługa sprzątania. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej można uzyskać za pośrednictwem lokalnych agentów ubezpieczeniowych w Twojej okolicy.
 • Eksperci twierdzą, że 500 000 $ to dobra kwota, ale powinieneś polegać na porady profesjonalisty, który może ocenić Twoje specyficzne potrzeby biznesowe. Średni koszt ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla tego rodzaju działalności wynosi około 500 USD rocznie.
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest ważne na wypadek wypadku lub szkody powstałej podczas procesu czyszczenia.
 • Możesz także rozważyć ubezpieczenie obligacji, które ochroniłoby cię przed problemami z pracownikami, takimi jak kradzież lub niewłaściwe wykonanie pracy.
Kup sprzęt. Firmy sprzątające wymagają sprzętu do rozruchu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​firmy sprzątające zazwyczaj mają dość niskie wydatki w porównaniu do innych firm.
 • Oczywiście musisz kupić środki czyszczące, takie jak mopy, odkurzacze, odkurzacze i tym podobne.
 • Będziesz potrzebował pojazdu dla ekipy sprzątającej. Możesz umieścić na boku nazwę swojej firmy, aby pomóc jej promować markę. Prawdopodobnie będziesz potrzebować ciężarówki lub furgonetki, jeśli Twoja usługa będzie świadczyć usługi porządkowe.
Zdecyduj o poziomie zatrudnienia. Możesz zacząć od samego siebie lub zareklamować się na kilka pokojówek lub pracowników dozorców.
 • Staraj się oszczędzać pieniądze, gdziekolwiek możesz. Na przykład możesz kupić sprzęt, który może wykonywać wiele zadań, na przykład odkurzacz parowy, który służy również jako suchy odkurzacz.
 • Możesz tradycyjnie reklamować się w gazecie lub w Internecie dla pracowników lub możesz korzystać z witryn internetowych, w których pracownicy szukają pracy w sprzątaniu.
Użyj ustnych słów. Zdecyduj, jaki obszar geograficzny obsługujesz jako pierwszy. Następnie znajdź sposoby korzystania z sieci lokalnych, w których ludzie będą pozytywnie udostępniać informacje o Twojej firmie. Pomoże ci to znaleźć klientów.
 • Usługi sprzątania polegają w dużej mierze na ustach. Prześlij to słowo za pośrednictwem sieci znajomych.
 • Oferta specjalnych rabatów dla nowych klientów i promocje. Na przykład możesz oprzeć swoje zniżki na wakacjach.
 • Daj swoim klientom wizytówki i magnesy na lodówkę, aby mogli polecić Twoją firmę znajomym.
Spróbuj reklamy. Rozważ tradycyjną reklamę w gazecie, ale nie zapomnij o bardziej nowoczesnych formach reklamy, takich jak media społecznościowe i strony internetowe, takie jak Craig's List.
 • Powinieneś skorzystać z bezpłatnych lokalnych sposobów reklamowania się, takich jak umieszczanie ulotek na tablicach ogłoszeń w sklepie spożywczym.
 • Jeśli szukasz profesjonalnych klientów, umieść ulotki w parkach biznesowych. Zaangażuj się w lokalne grupy biznesowe i Izbę Handlową. Bądź aktywny w środowisku biznesowym.
 • Twórz profesjonalne strony w mediach społecznościowych dla swojej firmy na Facebooku i Twitterze. Możesz tworzyć reklamy na Facebooku za stosunkowo tanie i kierować je na odpowiedni obszar demograficzny i geograficzny.
Utwórz stronę internetową. Posiadanie strony internetowej sprawi, że Twoja firma będzie wyglądać bardziej profesjonalnie, a także zyska więcej klientów.
 • Najlepiej uzyskać profesjonalnie wyglądający. Możesz poprosić lokalne kolegium, czy ma stażystów, którzy są do tego przygotowani.
 • Możesz umieścić osobiste opinie klientów na swojej stronie internetowej.
Badanie potencjalnych klientów. Po zawężeniu obszaru geograficznego sporządzić wykaz firm w obszarze, które mogą stać się potencjalnymi klientami.
 • Nie wahaj się skontaktować. Zadzwoń do kierownika biura każdej firmy, aby zaoferować swoje usługi.
 • Przygotuj się na szczegółową prezentację swojej firmy i oferowanych przez nią usług na wypadek, gdyby firma była zainteresowana.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak wybrać przynęty do wędkowania na basie

Jak gotować bez robota kuchennego