w , , ,

Jak zdobyć pracę, gdy jesteś niewidomy lub niedowidzący

Określ oferty pracy dla osób niedowidzących. Istnieje więcej opcji dla osób niedowidzących na rynku pracy niż kiedykolwiek wcześniej. Intensywne wizualnie prace nie są odpowiednie dla osób niewidomych, ale zdecydowana większość pracy we współczesnym społeczeństwie może być dostosowana do osoby na twoim stanowisku. Istnieją listy prac online, które są odpowiednie dla osób niewidomych. Mimo swojej niepełnosprawności możesz być zaskoczony różnorodnością pracy, która jest dla ciebie dostępna.
  • Wzrok jest tylko jednym z pięciu zmysłów. Rozważ zawód, który bardziej ceni jeden z pozostałych zmysłów. Na przykład telemarketing to zawód oparty na dźwięku i nie wymaga wzroku. Z drugiej strony masażysta polega przede wszystkim na dotyku.
  • Powinieneś powiązać typowe prace dla niewidomych z pracą, którą osobiście byłbyś zainteresowany.
Skontaktuj się z agencją zatrudnienia. Agencje pracy są idealnymi narzędziami dla każdego, kto ma trudności ze znalezieniem pracy, niezależnie od tego, czy jest niepełnosprawny czy nie. Jednak ze względu na wyjątkowe problemy osób niedowidzących na rynku pracy agencje te często oferują usługi specjalnie dostosowane do tych przypadków. Punkty takie jak Career Connect są czasami w kontakcie z organizacjami osób niepełnosprawnych, aby umożliwić osobom niewidomym znalezienie pracy.
WSKAZÓWKA EKSPERTÓW
„Agencja pośrednictwa pracy może pomóc ci spojrzeć na swoje mocne strony i znaleźć kreatywne sposoby na doprowadzenie ich do pracy”.
Dr Colleen Campbell, PCC Założyciel i CEO, Ignite Your Potential Career and Life Coaching
Dr Colleen Campbell jest założycielem i dyrektorem generalnym The Ignite Your Potential Centers, Career and Life Coaching z siedzibą w San Francisco Bay Area i Los Angeles. Colleen to akredytowany przez International Coach Federation Professional Certified Coach (PCC). Colleen otrzymała tytuł magistra i doktora psychologii klinicznej na uniwersytecie w Sofii i od 2008 r. Prowadzi coaching zawodowy.
Colleen Campbell, PhD, PCC Założyciel i CEO, Ignite Your Potential Career and Life Coaching
Pozyskaj pomoc organizacji ds. Niepełnosprawności. Ponieważ upośledzenie wzroku może udowodnić taki problem w codziennym życiu, istnieją organizacje, których szczególnym celem jest pomaganie ludziom, którzy są na tym stanowisku. Dotarcie do organizacji zajmującej się ślepotą może znacznie przyspieszyć poszukiwania pracy. Ci ludzie dokładnie znają trudności, przez które przechodzisz, i mają osobisty interes w pomaganiu ci w osiągnięciu sukcesu.
Rozważ samozatrudnienie. Chociaż w miejscu pracy nigdy nie było tak wielu opcji dla osób niedowidzących, zawsze istnieje możliwość samozatrudnienia. Będąc własnym szefem, będziesz mógł pozwolić sobie na tyle ustępstw, ile potrzebujesz, aby wykonać zadanie. Samozatrudnienie wymaga posiadania wielkich umiejętności lub talentu i posiadania wizji niezbędnej do zarabiania na nim.
  • Z uwagi na to, jak stresujące jest samozatrudnienie, dla większości ludzi nie jest to zalecany sposób postępowania.
  • W Stanach Zjednoczonych program dla przedsiębiorstw jest dostępny dla osób niedowidzących, które chcą założyć własną firmę. Sprzedawcy oznaczają zapakowaną żywność, a gotowa żywność to potencjalne pomysły dla osób niedowidzących.
Podkreśl swoje możliwości w wywiadzie. Chociaż potencjalny pracodawca powinien wiedzieć o twojej niepełnosprawności, nie powinieneś opierać swojego wywiadu na tym, że jesteś ślepy. Zamiast tego skup się na wszystkich rzeczach, które masz do zaoferowania . Podkreśl fakt, że jesteś w stanie nawet bez użycia oczu. Jeśli potrafisz opanować codzienne rzeczy bez użycia wzroku, twój sprawny pracodawca będzie potencjalnie tym bardziej pod wrażeniem.
Skoncentruj się na swoich mocnych stronach. Każdy ma specjalne umiejętności i talenty, bez względu na rodzaj niepełnosprawności. Te same pierścienie dotyczą osób niedowidzących. Zastanów się, co masz do zaoferowania innym ludziom. Czy jesteś utalentowanym mówcą? Czy jesteś dobry z pieniędzmi i chrupaniem liczb? Czy masz delikatną stronę artystyczną? Prawie każdą umiejętność, którą posiadasz, można skutecznie zarabiać i wykorzystywać w jakiś sposób.
Podkreśl umiejętności w dziedzinie technologii. Badania wykazały, że najlepsze perspektywy dla osób niewidomych w obecnej sile roboczej wiążą się z powołaniami technologicznymi. Ponieważ technologie takie jak komputery i telefony można dostosować do okoliczności osób niewidomych, osobom niewidomym łatwiej jest odnieść sukces w tych przypadkach niż w przypadku pracy o charakterze głównie fizycznym.
  • Weź udział w nocnych zajęciach z technologii komputerowej lub czegoś o charakterze technicznym i sprawdź, czy ci się podoba. Może się okazać, że masz talent, o którym wcześniej nie wiedziałeś.
Skorzystaj z technologii asystujących. Technologia wspomagająca jest dostępna dla większości rodzajów pracy we współczesnym społeczeństwie. Każda praca biurkowa powinna zawierać narzędzia, takie jak bezpośrednie przetwarzanie tekstu mowy, aby ułatwić ci pracę. Chociaż możesz być niepełnosprawny, dostępnych jest wiele narzędzi do większości rodzajów pracy, które pomogą Ci poprawić sytuację.
  • Zadania pisania można sobie wyobrazić przy użyciu programu dyktowania mowy.
  • Większe niż przeciętne monitory i monitor brajlowski można dodać do stacji roboczej, jeśli mają problemy z widzeniem.
Zapisz się do programu szkolnego. Jest szansa, że ​​musisz uczęszczać do szkoły, aby nauczyć się umiejętności, zanim będziesz gotowy do pracy. Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę na studiach policealnych, czy na naukę podstawowych umiejętności życiowych w związku z niepełnosprawnością, pomoc w budowaniu umiejętności wygląda dobrze na każdego, kto szuka pracy. Większość szkół policealnych oferuje specjalne usługi dla osób niepełnosprawnych. Powinieneś przyjrzeć się im i skorzystać z wszelkich możliwych korzyści.
Pracuj nad swoją samooceną. Wiele badań wykazało, że największą przeszkodą dla osoby niewidomej w znalezieniu pracy jest samoocena. Wiele osób niedowidzących automatycznie zakłada, że ​​nie ma dla nich miejsca w pracy z powodu ich dolegliwości. Na szczęście tak nie jest. Zanim zaczniesz wysyłać CV, dobrym pomysłem jest pielęgnowanie pozytywnego nastawienia.
  • Wytrzyj negatywne myśli i zastąp je czymś pozytywnym. Na przykład, jeśli myślisz coś w stylu: „Nigdy nie znajdę pracy. Nikt mnie nigdy nie zatrudni, bo jestem ślepy”, zamień tę myśl na coś konstruktywnego: „Mogę być niewidomy, jasne, ale tak nie jest nie powstrzymaj mnie od bycia wartościowym i wartościowym człowiekiem ”.
Zrozum, że granice nigdy nie są tak złe, na jakie wyglądają. Pod wieloma względami życie w dzisiejszym społeczeństwie wiąże się z oczekiwaniem, że w pełni wykorzystasz swoje oczy. Jeśli tak nie jest z tobą, możesz łatwo poczuć się beznadziejnie z powodu swojej sytuacji. Jednak większość współczesnych zawodów jest dostępna dla osób niedowidzących.
Wyszukaj historie sukcesu dla osób niewidomych. Nigdy nie powinieneś pozwolić sobie na upadek. Upośledzenie wzroku może być trudne w wielu sytuacjach, ale jeśli poświęcisz chwilę, aby się przyjrzeć, znajdziesz setki historii sukcesu ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności robili wspaniałe rzeczy. Wiele z tych sukcesów wykorzystuje niepełnosprawność jako motywację do osiągania doskonałości na inne sposoby. Nigdy nie pozwól, aby niepełnosprawność powstrzymała cię od robienia tego, co potrafisz.
Dowiedz się o ustawodawstwie antydyskryminacyjnym. Osoby z wadami wzroku są czasami stygmatyzowane w miejscu pracy. Jednak przepisy antydyskryminacyjne sprawiły, że nigdy nie było łatwiej znaleźć pracę jako osoba niewidoma. Średnie i większe korporacje są często zachęcane do zatrudniania prawnie niewidomych i niedowidzących. Chociaż nadal musisz mieć inne umiejętności, aby zostać zatrudnionym, nigdy nie powinieneś postrzegać swojej niepełnosprawności jako przeszkody w przypadku większości miejsc pracy.
  • W Stanach Zjednoczonych uchwalono Ustawę o rehabilitacji z 1973 r., Aby pomóc zapewnić równe szanse osobom niepełnosprawnym. W zależności od kraju, w którym obecnie mieszkasz, powinny obowiązywać podobne przepisy, aby ułatwić ci znalezienie pracy.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak stosować olej kokosowy do włosów

Jak nosić kilofy