w

Jak zmaksymalizować korzyści płynące z klonów medycznej marihuany

Wybierz „roślinę mateczną”. ”Pierwszym krokiem w klonowaniu roślin jest znalezienie dobrej„ rośliny matecznej ”do cięcia lub klonowania. „Cięcie” polega na pobraniu części oryginalnej rośliny i zachęceniu jej do wyhodowania nowych korzeni i łodyg, tworząc w ten sposób nową roślinę lub „klon”. Ponieważ nowe rośliny są identyczne z oryginałem, musisz dobrze wybrać.
 • Rośliny marihuany są określane płciowo, a rośliny męskie nie wytwarzają pąków. Dlatego roślina mateczna musi być żeńska. Będziesz chciał wcześnie określić płeć swoich roślin, usuwając samce lub pozyskując je w firmie, która sprzedaje w 100% żeńskie klony.
 • Usunąć rośliny męskie przed zapyleniem. Zapylanie obniża moc i jakość plonów.
 • Zwróć uwagę na smak i aromat potencjalnych matek. Będziesz także chciał, aby roślina była silna i zdrowa. Jeśli to możliwe, wybierz roślinę, która jest bardziej energiczna niż inne.
 • Wydajność to kolejna ważna kwestia. Możesz wybrać roślinę, która ma raczej wysoką niż dobrą jakość plonów.
 • Trudno ocenić moc bez pobierania próbek plonu. Jednak możesz być w stanie wyczuć to poprzez aromat rośliny.
Weź sadzonki. Następnie będziesz chciał pobrać sadzonki z rośliny macierzystej. Upewnij się, że nie kwitnie, ponieważ możesz zmniejszyć zdolność rośliny do podtrzymywania kwiatów i produkcji w tym procesie. Powinien być zdrowy i mieć około 6 węzłów (węzły są wydatnymi guzkami, z których wyrastają liście wachlarza rośliny).
 • Weź narzędzie tnące, takie jak żyletka, skalpel lub ostre nożyczki. Przedtem wysterylizuj narzędzie alkoholem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby z rośliny na roślinę.
 • Wybierz miękką, niską gałąź na roślinie macierzystej i przytnij ją około 1/4 cala poniżej węzła, pod kątem 45 stopni. Nie wybieraj liści wachlarza.
 • Podczas cięcia staraj się maksymalnie ograniczyć utratę wody. Wcześniej podlej roślinę. Jeśli nie możesz natychmiast przetworzyć sadzonek, umieść je w wodzie lub umieść w plastikowej torbie z wilgotnym ręcznikiem papierowym, z dala od światła słonecznego.
Ukorzenić swoje sadzonki. Kolejnym kluczowym krokiem w tworzeniu klonów jest zachęcenie sadzonek do zapuszczenia korzeni. Pozwoli im to rosnąć, rozwijać się i zacząć przynosić plony wysokiej jakości. Będziesz potrzebował czterech podstawowych rzeczy: słabego oświetlenia, konstrukcji wsporczej, wilgoci wokół korzeni i wysokiej wilgotności.
 • Jednym ze sposobów ukorzeniania roślin jest umieszczenie każdego klonu w kilku centymetrach wody, jak w filiżance Dixie. Następnie na każdą filiżankę umieść plastikową torebkę, aby zatrzymać wilgoć, zmieniając wodę mniej więcej co trzy dni.
 • Twoje klony zaczną kiełkować korzenie w ciągu 1 do 2 tygodni. Gdy korzenie osiągną około 1 do 3 cali długości, możesz przeszczepić klony z wody do gleby.
 • Bardziej wskazanym sposobem ukorzeniania klonów jest użycie ukorzeniającego proszku lub żelu i umieszczenie ich w nieorganicznym podłożu ukorzeniającym, takim jak kostki wełny mineralnej. Proszek ukorzeniający zawiera hormony, które stymulują tworzenie korzeni. Można go kupić w wielu sklepach domowych i ogrodniczych.
 • Po nałożeniu żelu lub proszku, wbij ołówek w podłoże do sadzenia i delikatnie włóż klon. Zamknij otwór opuszkami palców.
Regularnie podlewaj i rozpylaj rośliny. Bądź miły dla klonów i upewnij się, że ich środowisko pomoże im się rozwijać. Dbaj o dobre podlewanie sadzonek, dobre oświetlenie i wysoką wilgotność.
 • Gdy sadzonki zostaną posadzone w doniczkach, podlej łodygi i spryskaj rośliny opryskiwaczem i powtórz w razie potrzeby. Ponieważ klony nie mają jeszcze korzeni, muszą wchłaniać wilgoć przez liście i łodygę. Podlewanie i zaparowywanie zapobiegnie ich wysychaniu.
 • Możesz uniknąć zbyt dużej transpiracji, przykrywając również klony pokrywką. Zrób dwa lub trzy otwory w pokrywie, aby zapewnić wentylację.
Używaj niskiego poziomu światła. Ważne jest, aby umieścić klony w słabym oświetleniu na tym delikatnym etapie. Zbyt dużo może je usmażyć i doprowadzić do nadmiernej utraty wody, dlatego należy bardzo uważać na nadmierną ekspozycję.
 • Daj klonom światło z fluorescencyjnej żarówki umieszczonej w odległości około 10 cali. Następnie stopniowo przesuwaj źródło światła bliżej roślin, gdy się zakorzeniają i rosną.
 • Alternatywnie, wypróbuj lampę LED o pełnym spektrum wzrostu. Oprawy te są od 2 do 4 razy bardziej wydajne niż inne rodzaje oświetlenia i emitują mniej ciepła niż żarówki HID lub świetlówki.
 • Jeśli nie masz oddzielnej szkółki i musisz umieścić klony w normalnym pomieszczeniu do uprawy, upewnij się, że są częściowo zacienione.
Przeszczep do czystej gleby i doniczek o odpowiedniej wielkości. W pewnym momencie twoje klony będą potrzebowały więcej miejsca na wzrost korzeni. Nadszedł czas, aby przeszczepić je do doniczek. Będziesz wiedział, że są gotowe, gdy zaczniesz widzieć szybszy wzrost liści i twardnienie łodygi.
 • Użyj nowych lub wyczyszczonych doniczek, aby uniknąć zanieczyszczenia. Starsze, plastikowe doniczki sterylizuj nadtlenkiem wodoru, aby pozbyć się wszelkich szkodników lub grzybów. Możesz również zanurzyć klony w produkcie do zwalczania szkodników i grzybów.
 • Wybierz garnek odpowiedniej wielkości. Twoje klony będą potrzebowały dużo miejsca, aby rozprzestrzenić swoje korzenie i rosnąć. Jednocześnie jednak nie chcesz zbyt dużego garnka, który będzie marnował wodę i składniki odżywcze w glebie. Na razie wybierz mały lub średni garnek.
 • Ujednolicić i wypoziomować glebę w każdej doniczce i nie wypełniać jej do góry ziemią. Zostaw trochę miejsca na wchłanianie wody. Następnie lekko zagęścić glebę przed posadzeniem klonu, ale nie na tyle, aby zahamować wzrost korzeni.
 • Usuń każdy klon z jego podłoża ukorzeniającego i delikatnie go wlej. Ubij glebę palcami, a następnie dokładnie podlej.
Zdecyduj, czy zainwestować. Systemy hydroponiczne są kapitałochłonne i pracochłonne, co oznacza, że ​​musisz wydać pieniądze, aby je skonfigurować i pracować nad jego utrzymaniem. Są jednak również produktywne i mogą pozwolić Ci odzyskać początkową inwestycję.
 • Systemy hydroponiczne są dość proste w koncepcji. Dostarczają składniki odżywcze i wodę bezpośrednio do korzeni rośliny, bez gleby, umożliwiając większy i szybszy wzrost.
 • Rośliny marihuany dojrzewają w naturze od 4 do 5 miesięcy. Z czasem na suszenie i peklowanie ograniczysz się do kilku upraw rocznie przy normalnym wzroście. Jednak hydroponika może przyspieszyć cykle wzrostu do 4 lub nawet 6 upraw rocznie.
 • Hydroponika może być również bardziej wydajne, oszczędzając koszty energii elektrycznej i nawozów na uprawę.
 • Z drugiej strony, początkowy koszt systemu jest większy niż to, co normalnie wydajesz na glebę i składniki odżywcze. Jest też trudniejszy do skonfigurowania, wymaga stałej konserwacji, a czasem wymaga regularnych dostaw energii elektrycznej.
 • Inwestowanie w system hydroponiczny dla twoich klonów marihuany jest strategiczną decyzją biznesową. Pomyśl uważnie, zanim zaczniesz działać.
Poszukaj zestawu startowego do hydroponiki. Kupno gotowego systemu hydroponicznego pozwoli ci przynajmniej zaoszczędzić kłopotów z jego samodzielnym ustawieniem. Podstawowy zestaw pomieści około sześciu roślin.
 • Zestawy startowe zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć. Obejmują one sadzarki, podłoże do uprawy, zbiornik na składniki odżywcze i wodę oraz pompy.
 • Za mały zestaw zapłacimy od 80 do 100 dolarów. Większe systemy witryn od 20 do 60 będą działać w przedziale od 400 do 1000 USD. Istnieją nawet duże systemy komercyjne z ponad 500 witrynami, ale kosztują one ponad 10 000 USD.
Stwórz prosty system pasywny. Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, pamiętaj, że istnieją dwa podstawowe rodzaje systemów hydroponicznych: aktywny i pasywny. W obu przypadkach będziesz potrzebować przynajmniej tacy lub komory do uprawy, zbiornika na składniki odżywcze, pożywki do sadzenia i systemu dostarczania.
 • W przypadku systemu pasywnego znajdź tacę i zbiornik na składniki odżywcze o odpowiedniej wielkości. Taca zmieści się nad zbiornikiem i będzie miała otwory na doniczki. Wielkość zależy również od twoich roślin. Większe rośliny potrzebują więcej miejsca na systemy korzeniowe.
 • Napełnij zbiornik pożywką. Możesz go kupić w sklepach domowych i ogrodniczych lub w Internecie, ale upewnij się, że poziom pH jest lekko kwaśny, między 5,8 a 6,2 dla najlepszego wzrostu.
 • Napełnij swoje doniczki podłożem nieglebowym, takim jak wełna mineralna, wermikulat, mech torfowy lub włókno kokosowe. Pozostaw knot zwisający z dna doniczki, aby transportować składniki odżywcze do podłoża i do rośliny.
 • Umieść klony w podłożu i umieść tacę nad zbiornikiem odżywczym, z knotami w płynie. System będzie pasywnie transportował składniki odżywcze bezpośrednio do roślin poprzez knoty, utrzymując wilgotność podłoża.
 • Zmieniaj pożywkę mniej więcej co dwa tygodnie lub jeśli zbiornik wyschnie.
Zrób system odpływów i odpływów. System odpływu i przepływu jest prostym aktywnym systemem hydroponicznym. Pomysł jest taki sam jak w przypadku systemu pasywnego, ale z aktywnym dostarczaniem składników odżywczych w określonym czasie.
 • Znowu będziesz potrzebować tacy na rośliny doniczkowe w podłożu. Będziesz jednak potrzebować również dwóch zbiorników na składniki odżywcze (działają duże pojemniki Tupperware), dwóch złączek spustowych (jednego dłuższego i jednego krótszego), rurek irygacyjnych, bełkotki do akwarium, małej pompy i timera.
 • W celu ustawienia, w dnie pierwszego zbiornika wyciąć dwa otwory wiertarką. Otwory powinny być tak dobrane, aby pasowały do ​​dwóch odpływów - krótszego do dostarczania składników odżywczych i dłuższego do przelewania. Wytnij dwa podobne otwory w tym samym miejscu na górze drugiego zbiornika.
 • Wywierć jeszcze dwa otwory w górnej części drugiego zbiornika. Jeden powinien być na końcu, na korek pompy i rurkę bełkotki. Drugim jest sprawdzenie poziomu wody i dodanie składników odżywczych.
 • Przykręcić dwie złączki spustowe do dna pierwszego zbiornika. Następnie umieść pierwszy zbiornik nad drugim, podłącz rurkę irygacyjną do wylotu pompy wodnej i połącz rurkę z dnem krótkiej złączki spustowej.
 • Umieść pompę wodną i bełkotkę w dolnym zbiorniku. Przełożyć wtyczkę pompy i rurkę przez otwór na kabel i zamknąć zbiornik.
 • Za pomocą timera system okresowo pompuje wodę / roztwór odżywczy do górnego zbiornika i podlewa rośliny. Większy odpływ odprowadzi nadmiar wody, zanim pompa odwróci się i opróżni roztwór.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak naprawić związek z dzieckiem z separacji

Jak diagnozować i leczyć udar cieplny u świń morskich