w ,

Jak zmienić struny na gitarze elektrycznej

Zmień swoje struny, gdy są zardzewiałe, gumowate lub szybko przestają działać. Jeśli jesteś poważnym gitarzystą, często zmieniasz struny, a niektórzy muzycy zmieniają się co tydzień. Jeśli twoje struny wydają się powolne i lepkie, lub musisz często stroić, masz nowe ciągi. Jeśli nie wprowadziłeś ograniczeń w ciągu 3-4 miesięcy, zdobądź nowe ciągi.
 • Jeśli masz zamiar zagrać duży koncert, zmień struny tego ranka, aby zapobiec nieoczekiwanemu zerwaniu.
Zanotuj ścieżkę każdego łańcucha przed jego usunięciem. Jeśli dopiero zaczynasz stroić, chcesz dobrze zrozumieć, jak powinna wyglądać gitara. Zrób zdjęcie strun lub po prostu wyszukaj zdjęcie swojej gitary online. Chociaż nie jest to skomplikowane, chcesz dobrze wyczuć, jak gitara jest naciągnięta przed rozpoczęciem. www.dummies.com/how-to/content/removing-old-guitar-strings.html
 • Chociaż jest to rzadkie, niektóre gitary mają specjalne otwory lub wzory uzwojenia w pobliżu strun. Nie odcinaj sznurków bez szybkiego spojrzenia na wszystko.
Poluzuj stare struny poprzez obniżenie częstotliwości. Obróć tuningową maszynę lub kołek, aby poluzować każdy sznur na tyle, abyś mógł go rozwinąć i wyciągnąć, ale ręką. Będziesz wiedział, że się rozluźniasz, jeśli po zerwaniu struna zabrzmi głębiej. Chociaż możesz również odciąć struny, ta metoda stopniowo zmniejsza napięcie, aw najgorszym przypadku możesz ponownie użyć starej struny, jeśli pęknie podczas restrukturyzacji.
 • Jeśli jesteś początkującym, po prostu poluzuj jeden ciąg na raz. Następnie zamień go i powtórz z następnym ciągiem.
 • Po poluzowaniu możesz rozwinąć strunę z kołka stroikowego i uwolnić ją z gryfu gitary. Guitar All-in-One for Dummies, <i> Off with the Old: Removing Stressed Strings, str. 48, (2009), ISBN 978-0-470-48133-2 </i>
Usuń sznurki z mostu. Na zwykłym moście, takim jak Fender Strat lub jakakolwiek inna gitara strunowa, wystarczy wyciągnąć struny z tyłu korpusu gitary. Aby to ułatwić, ostrożnie przepchnij sznurki, zapewniając luz i ułatwiając chwytanie. Chwyć sznurek za mały metalowy koniec w kształcie pączka i powoli przeciągnij go przez gitarę.
 • Większość gitar jest naciągnięta w prosty, bezpośredni sposób, więc po prostu podążaj za struną przez gitarę, aby ją usunąć.
 • Nie wyciągaj sznurków. Chroń gitarę, nie spiesz się.
 • Jeśli masz owijający się most, będziesz mógł go wyciągnąć ze spodu mostu. Zawinięcia zaczęły się jako Toms, gdy gracze tacy jak ZZ Top owijali struny wokół ogona, aby nadać mu niski profil bez szumu. www.dummies.com/how-to/content/removing-old-guitar-strings.html
Oczyść gitarę bez naciągu niestrzępiącą się szmatką. Wykorzystaj ten czas, aby usunąć cały kurz, brud i brud z szyi gitary. To sprawi, że gitara będzie wyglądać dobrze, ochroni nowe struny i sprawi, że gitara poczuje się trochę szybciej. W celu głębszego czyszczenia kup butelkę środka do czyszczenia progów w lokalnym sklepie muzycznym.
Kup odpowiednie struny do gitary. W 95% przypadków powinieneś dostać ciągi „regularnej wagi” lub „lite”. Podczas gdy niektórzy gitarzyści używają cięższych mierników lub konfiguracji dziwnych strun, nie możesz po prostu złapać zestawu strun, jeśli twoja gitara nie jest do tego stworzona. Struny, które są zbyt ciężkie dla twojej gitary, mogą wypaczać lub zginać szyję bez odpowiednich regulacji, więc trzymaj się regularnych, dopóki nie dowiesz się więcej o swojej gitarze.
 • Ogólnie rzecz biorąc, chcesz, aby twoje wysokie E miało grubość „.008-.0011”. To jest dla średnich, lite i dodatkowych lite strun.
 • Jeśli używasz tuningu upuszczania, takiego jak drop D, możesz chcieć cięższych strun. Poproś pracowników sklepu muzycznego o konkretne zalecenia.
Połóż gitarę na płaskiej, miękkiej powierzchni na wygodnej wysokości. Daj sobie dużo miejsca do pracy, kładąc gitarę na stole, abyś mógł ją wygodnie regulować. Upewnij się, że umieściłeś pod nim ręcznik lub koc, aby zapobiec zarysowaniu lub zarysowaniu. Niektórzy ludzie lubią spuszczać głowę z krawędzi, aby ułatwić strojenie.
Obróć otwór słupa strojenia, tak aby otwór był skierowany w twoją stronę. Ta dziura powinna być skierowana od sznurka, aby była równoległa do jednej z progów. Gdybyś trzymał gitarę i grał na niej, otwór byłby skierowany w górę.
Przeciągnij swój pierwszy sznurek przez most i do kołka strojeniowego. Wyciągnij go z wnętrza gitary. Ogólnie rzecz biorąc, większość gitarzystów zaczyna od swojej najcięższej struny, górnej E. Jest ona często oznaczana jako „szósta struna” lub najwyższa liczba mierników (zwykle około 0,050). Przesuń w odwrotny sposób niż pozostałe struny, a następnie przeciągnij przez otwór w kołku strojeniowym, odciągając strunę od gitary. Upewnij się również, że pozostawiasz 2-3 cale luzu - nie chcesz, aby sznurek był napięty, zanim zaczniesz naciągać.
 • Kołki do strojenia nie są oznaczone, ale powinieneś po prostu wymienić struny w tej samej kolejności, w jakiej je wyjąłeś. W większości gitar elektrycznych pierwszy kołek jest przeznaczony dla górnego struny, a następnie każdy dalej w kierunku czubka głowy służy do struny znajdującej się niżej.
Chwyć sznurek po obu stronach kołka i zagnij go w kształcie „s”. Staraj się tego nie przemyśleć. Wystarczy chwycić mocno obie strony, a następnie obrócić ręce w prawo, aby zagnieść obie strony sznurka wzdłuż słupka strojenia. Gdybyś wyciągnął sznurek, wyglądałby jak „S” w logo Van Halen.
 • Twoja prawa ręka będzie zbliżać się do ciała, z dala od gitary.
 • Twoja lewa ręka będzie pchać w górę, w kierunku innych kołków stroikowych.
Owiń koniec sznurka wokół drugiej połowy, aby zablokować sznurek na miejscu. Weź koniec sznurka i pociągnij go pod drugą stronę sznurka (strona jest doprowadzana do słupka strojenia). Po zejściu pod strunę przenieś koniec z powrotem na górę i pociągnij go naprężająco, ciągnąc w kierunku samego końca gitary. Zasadniczo tworzysz pętlę z końcem łańcucha wokół reszty łańcucha.
 • Będziesz miał mały zwinięty kawałek sznurka w miejscu, w którym sznurek styka się ze szpilką do strojenia.
Lekko przytrzymuj sznurek, powoli go zaciskając. Umieść palec wskazujący na sznurku 1-2 ", zanim dotknie kołka strojeniowego. Nie chcesz go przypinać, po prostu przytrzymaj. Następnie możesz powoli obrócić tuner przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Upewnij się, że twój sznurek owija się wokół kołka w jednolity sposób.
 • Użyj tunera, aby powoli dojść do właściwego napięcia. W razie wątpliwości staraj się nie dokręcać zbyt mocno - powoduje to zerwanie strun.
Powtórz proces na pozostałych ciągach. Gdy skończysz pierwszy, powtórz proces na pozostałych ciągach, pracując przez pakiet. Pamiętaj, aby wyczyścić podstrunnicę po zdjęciu sznurka, pozostawić luz w sznurku przed dokręceniem i zagnieść sznurek na miejscu przed rozpoczęciem obracania.
 • Jeśli twoja głowa ma konfigurację 3x3, pamiętaj, że dolny zestaw kołków do strojenia musi być odwrócony. Wystarczy powtórzyć instrukcje postępowania, zastępując lewy prawy, a górny - dolny.
Odetnij końce sznurka. Użyj nożyc do drutu, aby usunąć nadmiar sznurka na końcu, choć możesz chcieć zostawić około 1/2 ", aby umożliwić głębsze strojenie, jeśli chcesz.
Strój gitarę często, gdy nowe struny są włączone. Kiedy struny przyzwyczajają się do napięcia, powoli się rozciągają. Dzieje się tak tylko przez pierwsze 1-2 dni i można tego uniknąć poprzez regularne, ciągłe dostrajanie podczas nakładania strun.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zrobić szlam Blu Tack

Jak stosować olej kokosowy do włosów