w , ,

Jak zmniejszyć zarodniki pleśni w powietrzu

Użyj środka do usuwania pleśni, aby zabić widoczne plamy pleśni. Zarodniki pleśni w powietrzu są często bezpośrednio spowodowane przez rozwój pleśni w twoim domu. Eliminując plamy widocznej pleśni, znacznie zmniejszysz ilość niewidocznych zarodników pleśni w powietrzu.
 •   Aby zidentyfikować widoczną pleśń , poszukaj rozmytych plam koloru czarnego, zielonego lub białego w zamkniętych przestrzeniach i pokojach o dużej wilgotności, takich jak piwnica.
 • Użyj sprayu do usuwania pleśni, aby zabić pleśń na twardych powierzchniach, takich jak szkło lub płytki. W przypadku pleśni na powierzchniach trudniejszych do czyszczenia, takich jak płyty gipsowo-kartonowe, należy rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy.
Umieść oczyszczacze powietrza w całym domu, aby zabić pleśń w powietrzu. Jedynym sposobem na bezpośrednie zabicie zarodników pleśni w powietrzu jest użycie oczyszczacza powietrza. Aby uzyskać najlepsze wyniki, umieść oczyszczacze w każdym pomieszczeniu w domu, aby zapewnić maksymalną skuteczność w zabijaniu zarodników.
 • Możesz uzyskać wysokiej jakości oczyszczacz powietrza w każdym sklepie dla majsterkowiczów i u większości sprzedawców detalicznych. Dokładnie postępuj zgodnie z instrukcjami na oczyszczaczu powietrza, aby uzyskać skuteczne wyniki.
 • Należy stosować oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA (wysokowydajne cząsteczki powietrza), ponieważ wychwytują one ponad 99% cząstek w powietrzu.
WSKAZÓWKA EKSPERTÓW
Amy Mikhaiel Sprzątanie Właściciel firmy i były kierownik
Amy Mikhaiel jest guru sprzątania i dyrektorem generalnym Amy's Angels Cleaning Inc., firmy zajmującej się sprzątaniem domów i mieszkań w Los Angeles w Kalifornii. Amy's Angels została wybrana Najlepszą Usługą Sprzątania przez Listy Angie w 2018 roku i była najbardziej pożądaną firmą sprzątającą przez Yelp w 2019 roku. Misją Amy jest pomaganie kobietom w osiągnięciu ich celów finansowych poprzez ustanowienie pozycji poprzez sprzątanie.
Amy Mikhaiel Firma sprzątająca i były dyrektor wykonawczy
] wyczyść widoczną pleśń, a następnie użyj oczyszczacza powietrza. Możesz użyć Przyjaciela Bar Keepera na dowolnej widocznej pleśni, którą znajdziesz. Po usunięciu pleśni skonfiguruj oczyszczacz powietrza. Pleśń jest bardzo niebezpieczna, dlatego zawsze należy zabierać widoczną pleśń i jej źródło.
Zainstaluj filtry w jednostkach klimatyzacyjnych i oknach. Jeśli zarodniki pleśni w powietrzu nie są powodowane przez rozwój pleśni w domu, prawdopodobnie pochodzą z zewnątrz. Umieść filtry HEPA na klimatyzatorach i oknach, aby zapobiec przedostawaniu się zarodników zewnętrznych do domu.
 • Upewnij się, że miski ociekowe i linie drenażowe klimatyzatora są czyste i suche, aby nie rosła w nich pleśń.
 • Zwróć szczególną uwagę na okna, jeśli mieszkasz w wilgotnym miejscu. Słabo izolowane okna mogą gromadzić dużą ilość kondensacji, co czyni je bardzo gościnnymi dla pleśni, a otwarte okna umożliwiają łatwy dostęp do zarodników pleśni z zewnątrz.
Utrzymuj piwnicę, kuchnię i łazienkę tak suchymi, jak to możliwe. Obszary bardziej wilgotne w twoim domu częściej widzą rozwój pleśni niż inne. Monitoruj te obszary pod kątem oznak nadmiaru wody, takich jak wycieki i powodzie, i podejmuj szybkie kroki w celu rozwiązania tych problemów, aby zapobiec rozwojowi pleśni.
 • Upewnij się, że wszelkie wycieki lub wycieki zostaną wysuszone w ciągu 24 do 48 godzin. Pleśń może szybko rosnąć w przestrzeniach z nawet niewielką ilością nadmiaru wilgoci.
 • W kuchni pleśń rośnie szczególnie w lodówkach, uszczelkach drzwi i pojemnikach na śmieci.
 • Uważaj na rozwój pleśni w tych pokojach na pościelach, ubraniach i starych papierach, ponieważ są to popularne miejsca do znalezienia pleśni.
 • Regularnie sprawdzaj pod zlewami, czy nie ma nieszczelnych rur, ponieważ będą one tworzyć wilgotne środowiska podatne na rozwój pleśni.
Unikaj instalowania dywanu w piwnicy. Piwnice są często jednym z najbardziej wilgotnych pomieszczeń w domu i jako takie są stałym obszarem problemowym, jeśli chodzi o pleśń. Dywan należy trzymać z dala od piwnicy, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci i pleśni w podłodze.
 • Rozważ zastosowanie linoleum lub posadzki betonowej w piwnicy, ponieważ materiały te nie zatrzymują tyle wilgoci, co wykładzina.
Utrzymuj rynny w czystości od zanieczyszczeń organicznych i materii rozkładającej się. Materiały organiczne, takie jak martwe gałęzie i liście, są szczególnie korzystne dla wzrostu pleśni. Utrzymanie rynien w czystości zapobiegnie ich gromadzeniu się i rozprzestrzenianiu pleśni w twoim domu.
 • Upewnij się, że woda może swobodnie przepływać przez twoje rynny; pleśń w twoim domu może łatwo wynikać z wycieku dachu spowodowanego zatkaniem lub uszkodzeniem rynien.
 • Regularnie czyść i kontroluj rynny, szczególnie po wielkich burzach.
Użyj osuszaczy, aby utrzymać niski poziom wilgoci w pomieszczeniu. Ponieważ pleśń rozwija się w wilgotnym środowisku, eliminacja nadmiaru wilgoci w domu znacznie przyczynia się do zmniejszenia zarodników pleśni w powietrzu. Osuszacze należy umieszczać w obszarach problemowych lub pokojach z widoczną pleśnią, aby ograniczyć lub zapobiec rozwojowi pleśni.
 • Jeśli nie masz pewności, z których pokoi pochodzi pleśń, możesz również użyć osuszacza z całego domu podłączonego do centralnego systemu powietrza.
 • Ustaw osuszacze na 50% wilgotności lub mniej; wszystko wyższe będzie sprzyjać rozwojowi pleśni.
Suche mokre obszary tak szybko, jak to możliwe. Oprócz leczenia dużych wycieków, wycieków i powodzi, podejmij kroki, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci po codziennych czynnościach, takich jak kąpiel lub zmywanie naczyń, ponieważ nawet niewielkie ilości wody mogą umożliwić rozwój pleśni.
 • Suszyć podłogi i ściany łazienki po wzięciu prysznica.
 • Nie zostawiaj mokrych ubrań w pralce po ich wyczyszczeniu i nie zostawiaj mokrych przedmiotów leżących w domu.
 • Miej oko na kondensację w oknach; natychmiast je osusz i określ przyczynę kondensacji, aby zapobiec rozwojowi pleśni.
Użyj wentylatorów wyciągowych, aby utrzymać wentylację domu i usunąć nadmiar wilgoci. Umieść wentylatory wyciągowe w kuchni i łazience, aby odprowadzić wilgoć w tych problematycznych miejscach, upewniając się, że wentylatory zostały umieszczone tak, aby wywietrzały poza domem.
 • Upewnij się szczególnie, że urządzenia wytwarzające wilgoć, takie jak suszarki do ubrań i kuchenki, są wentylowane i nie wypuszczają powietrza na poddasze.
 • Czyść wentylatory wyciągowe co 3 miesiące.
 • Otwarcie okna podczas gotowania lub prysznica pomoże również usunąć nadmiar wilgoci.
Pozostaw mokre buty i ubrania na zewnątrz do wyschnięcia. Jeśli wchodzisz do domu po spacerze w deszczu lub po mokrej trawie, nie umieszczaj mokrych butów lub ubrań w szafie. Zostaw je na zewnątrz, aż wyschną, a następnie upewnij się, że są czyste i wolne od pleśni przed wprowadzeniem ich do domu.
 • Aby uzyskać najlepsze wyniki, powieś te rzeczy do wyschnięcia w obszarach o dobrej cyrkulacji powietrza, jeśli to możliwe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak się dowiedzieć, czy ból lewego ramienia jest związany z sercem

Jak narysować węzeł celtycki na papierze w kratkę