w ,

Jak zorganizować przyjęcie studyjne

Zaplanuj przyjęcie na krótko przed egzaminem. Około tygodnia przed egzaminem powinien być wystarczająco dużo czasu na przyswojenie materiału. Badania pokazują, że najlepiej się uczymy przed 21:30, więc staraj się o wczesny wieczór zacząć imprezę. Zaplanuj na piątek lub sobotę, aby goście mogli spać następnego dnia, jeśli impreza się spóźni.
Wiedzieć, kogo zaprosić. Zawęź listę potencjalnych gości do kolegów z jednej klasy. Nie przeocz swoich znajomych! Zaproś co najmniej kilku kolegów z klasy, którzy robią dobre notatki, zadają dobre pytania i rzadko opuszczają lekcje - nawet jeśli zwykle z nimi nie rozmawiasz. Przyniosą trochę motywacji na imprezę, a Ty możesz w tym czasie poznać nowych przyjaciół.
Wyślij e-mail lub e-vite. Zbierz adresy e-mail swoich kolegów z klasy lub skorzystaj z wbudowanej listy e-mail portalu internetowego swojej klasy, jeśli taki masz. Jeśli masz czas i umiejętności, możesz zaprojektować przyciągające wzrok zaproszenie. Jeśli nie, możesz wybierać spośród wielu stron internetowych (takich jak Care2 lub WWF), które umożliwiają wysyłanie bezpłatnych e-kartek na wiele adresów. Możesz także wysłać tekst grupowy doprawiony emoji.
 • Wyślij swoje zaproszenia z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
 • Poproś swoich gości do RSVP nie później niż tydzień przed imprezą.
Zapytaj o preferencje żywieniowe. W części zaproszenia RSVP, poproś wszystkich, aby powiedzieli ci, czy są weganami, koszernymi, nietolerancyjnymi dla laktozy, bezglutenowymi, wrażliwymi na kofeinę itp. Zrób listę, ilu gości potrzebuje zakwaterowania, i weź to z tobą, kiedy idziesz na zakupy.
Niech wszyscy sporządzą listę kontrolną swoich celów na wieczór. Powiedz swoim gościom, aby to zrobili, zanim dotrą na przyjęcie. Mogą sprawdzić każdy cel, gdy go osiągną. Przypomnij swoim gościom, aby ograniczyli swoje cele do tego, co mogą osiągnąć w czasie imprezy. Podczas ostatnich 15 minut imprezy niech wszyscy podzielą się tym, co udało im się osiągnąć. Stwarza to poczucie odpowiedzialności, a także sprawia, że ​​wszyscy czują się bardziej produktywni, gdy wyjeżdżają na wieczór. Internetowy i drukowany dziennik obejmujący tematy związane z praktykami zarządzania przedsiębiorstwem Idź do źródła
Reklama
Znajdź odpowiednie miejsce. Upewnij się, że wybrana przestrzeń jest dobrze oświetlona, ​​aby nikt nie męczył ich oczu. Jeśli to możliwe, wybierz pokój z różnorodną częścią wypoczynkową, aby wszyscy czuli się komfortowo. Miej dość krzeseł przy stole. Stwórz miejsce na podłodze z kilkoma poduszkami dla gości, którzy chcą się rozciągnąć.
Oczyść swoją przestrzeń do nauki. Na imprezę studyjną nie musisz się martwić o dokładne sprzątanie, ale szybkie posprzątanie pokaże gościom, że ci zależy. Usuń bałagan, który nie będzie potrzebny na przyjęcie. Odkurzać dywan. Zetrzyj wszelkie zabrudzenia z okien. Jeśli planujesz studiować w sypialni lub pokoju wieloosobowym, uporządkuj kołdry na łóżku.
Zaplanuj środowisko wolne od zakłóceń. Niech wszyscy wyciszą swoje telefony podczas nauki. Wyłącz telewizor i stereo. Niech wszyscy umieszczają ekrany swoich laptopów / tabletów w widoku siebie, aby nikt nie tracił czasu na nieistotne strony internetowe. Jeśli dzielisz swoją przestrzeń życiową z innymi, którzy nie dołączą do imprezy, poproś ich o ciszę w przestrzeni imprezy.
Zapewnij dodatkowe zapasy dla ludzi do pożyczenia. Przygotuj dodatkowe arkusze luźnego papieru, długopisy i / lub zaostrzone ołówki dla gości, którzy zapomnieli o nich. Jeśli Twoi goście chcą usiąść z dala od stołu, przygotuj dla nich kilka schowków lub książek w twardej oprawie. Zapewnij swoim kolegom dodatkowe kopie słów, krótkie lektury, podręczniki do nauki itp.
Reklama
Zacznij od niechcenia. Kiedy goście zaczynają przybywać, nie zmuszaj ich do nauki od razu. Pozwól wszystkim osiąść na około 20 minut. Zapewnij relaksującą atmosferę przy muzyce. Rozłóż przekąski dla gości, którzy mogą być głodni.
Studiuj styl Pomodoro. W tradycyjnej technice Pomodoro uczniowie naprzemiennie 25 minut nieprzerwanego studiowania z pięciominutowym czasem przerwy. Możesz wprowadzać modyfikacje, takie jak 30 do 45 minut nauki z przerwami od 20 do 30 minut. Niektóre przykłady działań przerwy obejmują:
 • Odtwarzanie muzyki
 • Oglądanie telewizji
 • Streaming krótkich filmów online
 • Granie w gry wideo
 • Relaks na zewnątrz, jeśli to możliwe
Naucz się nawzajem materiału. Napisz różne tematy klasowe na paskach papieru i włóż je do kapelusza lub podobnego pojemnika. Niech wszyscy losowo narysują temat z kapelusza. Niech się połączą lub utworzą trzyosobowe grupy. Każda osoba powinna następnie „uczyć” swojego tematu innym członkom grupy, umieszczając materiał we własnych słowach. Po około 10–15 minutach podziel grupy i znajdź nowych partnerów do „nauczania”.
Twórz puzzle. Wiele stron internetowych, takich jak DiscoveryEducation.com, generuje bezpłatne krzyżówki, poszukiwania i znaleziska, pomieszanie itp. Zdecyduj się na jeden lub dwa formaty układanki najbardziej odpowiednie dla twojego tematu. Wypełnij wskazówki i odpowiedzi na około godzinę. Wydrukuj wystarczającą liczbę kopii dla wszystkich uczestników imprezy. Możesz zdecydować, czy wszyscy będą parować, czy pracować jako jedna duża grupa.
Graj w gry edukacyjne. Kilka zabawnych gier zapobiegnie flopowaniu twojej drużyny. Użyj swoich ulubionych teleturniejów, gier planszowych itp. Jako inspiracji, aby uczynić sesję nauki bardziej interesującą. Podziel gości na zespoły. (Liczba zespołów będzie zależeć od tego, ile osób się pojawi.) Każdy członek zespołu będzie na zmianę odpowiadał na pytania. Niektóre przykłady gier to:
 •   Jeopardy: Kup lub znajdź stos kart indeksowych. Napisz wartości punktowe z jednej strony oraz pytania i odpowiedzi z drugiej. Pytania powinny stać się trudniejsze w miarę wzrostu wartości punktów.
 •   Trivial Pursuit: Użyj planszy z oryginalnej gry z nowymi pytaniami dostosowanymi do drużyny. Do pytań użyj kart indeksowych.
 •   Zmodyfikowane szarady / Pictionary: Jedna lub dwie osoby mają przypisany temat do rysowania lub odgrywania. Wszyscy inni muszą użyć wskazówek na szkicu, aby znaleźć odpowiedź. W przeciwieństwie do zwykłych szarad aktorzy powinni mieć możliwość rozmowy.
  • Jeśli studiujesz historię Stanów Zjednoczonych, możesz mieć dwie osoby „debatujące”, które kwestie powinny zostać uwzględnione w Konstytucji.
  • Jeśli uczysz się literatury angielskiej, każdy może odgrywać rozdziały powieści, którą czyta klasa.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak zdiagnozować IBD u kotów

Jak unikać serwatki w celu złagodzenia nietolerancji laktozy