w ,

Jak zreorganizować swoje życie

Oczyść swój dom. Domy wielu ludzi są nękane niepotrzebnym bałaganem. Zaśmiecenie może powodować, że w domu panuje chaos, co prowadzi do nadmiernego stresu. Zrób szybki przegląd domu i sprawdź, czy możesz znaleźć przedmioty, których już nie potrzebujesz. Podaruj lub odrzuć odpowiednio przedmioty.
 • Przejrzyj szafy i szuflady. Czy masz jakieś ubrania, których już nie nosisz? Czy są jakieś gadżety elektroniczne, z których nie korzystałeś przez lata? Może nadszedł czas, aby przestać się trzymać i rzucić te przedmioty lub znaleźć miejsce na ich podarowanie.
 • Przejdź przez kuchnię i łazienkę. Pozbywaj się przeterminowanych przypraw, konserw lub potraw w pudełkach. Wyrzuć stare płyny, szampony i pojemniki do makijażu. Pozbądź się przeterminowanego leku lub pustych butelek z lekiem.
Zacznij korzystać z list i harmonogramów. Jeśli chcesz być bardziej zorganizowany, listy i harmonogramy mogą być świetnym sposobem na śledzenie. Przyzwyczaj do pisania codziennych list rzeczy do zrobienia i organizowania dnia wokół logicznego harmonogramu działań.
 • Dowiedz się, jakie są twoje obowiązki na nadchodzący miesiąc lub tygodnie. Zapisz wszystko, co musisz zrobić, takie jak wizyty u lekarza, zadania, zobowiązania do pracy i tak dalej.
 • Priorytetyzuj te przedmioty. Jak ważne jest załatwienie wizyty u lekarza? Jeśli potrzebujesz uzupełnionej recepty, umów się na następny tydzień. Jeśli masz duże zaangażowanie w pracy, np. Prezentację, podziel ją na małe części i wyznacz cotygodniowe cele.
 • Powinieneś także tworzyć małe listy do cotygodniowych spraw. Na przykład zrób listę przed pójściem do sklepu spożywczego. Oprócz pomocy w szybszym wydostaniu się ze sklepu lista może zniechęcić Cię do nadmiernych wydatków.
Zreorganizuj swój dom i miejsce do pracy. Chcesz zawsze wiedzieć, gdzie jest wszystko, czego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy jest to biuro w pracy, czy dom, pracuj nad zorganizowaniem przestrzeni, abyś mógł pracować wydajniej.
 • Porządkuj przedmioty w domu według celu. Książki należy przechowywać na osobnej półce niż płyty DVD. Wyznacz wyznaczony pojemnik lub szafkę na materiały biurowe. W pracy nie układaj dokumentów w stosy. Posiadaj różne foldery dla różnych typów dokumentów.
 • Przechowuj ważne przedmioty w miejscach, w których możesz do nich łatwo dotrzeć. Na przykład zainstaluj hak na klucze w domu. W kuchni organizuj przyprawy według celu. Te, których najczęściej używasz, powinny znajdować się z przodu stojaka na przyprawy. Możesz odepchnąć pozostałych.
Utwórz system do obsługi takich rzeczy jak rachunki i e-maile. Wiele osób ma trudności z szybkim płaceniem rachunków i regularnym zwrotem wiadomości e-mail. Kontrolowanie rachunków i wiadomości e-mail może pomóc w życiu znacznie lepiej zorganizowanym.
 • Kolor e-mail o współrzędnych w skrzynce odbiorczej. Możesz oznaczać wiadomości e-mail o wysokim priorytecie w określonym kolorze, ponieważ pomoże Ci to pamiętać o ich szybkim zwróceniu. Możesz także pracować nad zarezerwowaniem pory dnia na zwrot wiadomości e-mail. Na przykład możesz zaplanować zawsze zwracanie wiadomości e-mail między godziną 11:00 a 14:00.
 • Ustaw automatyczne płacenie rachunków, jeśli jest oferowane dla różnych rachunków. Oznacz termin płatności w kalendarzu telefonu lub kalendarzu fizycznym.
Poproś o pomoc. Jeśli próbujesz się zreorganizować, czujesz się przytłoczony, nie wahaj się prosić o pomoc. Wszyscy potrzebują od czasu do czasu trochę nacisku. Jeśli masz dobrze zorganizowanego przyjaciela, poproś go o poradę. Możesz także poprosić przyjaciela, aby spędzał z tobą czas podczas organizacji domu. Firma może uczynić ten proces mniej podatkowym.
Reklama
Pozbądź się niezdrowych lub niepotrzebnych związków. Jeśli chcesz zreorganizować swoje życie, musisz zerwać relacje, które cię obciążają. Nie powinieneś wkładać czasu i energii w ludzi, którzy wywołują dramat. Ludzie, którzy marnują czas i energię, źle cię traktują lub manipulują emocjonalnie, powinni zostać odcięci od twojego życia.
 • Ustal granice z tymi ludźmi i trzymaj się ich. Możesz na przykład dobrze spędzać czas ze współpracownikiem Melindą w obecności innych, aby nie tworzyć niepotrzebnego dramatu. Jednak możesz nie chcieć widywać się z Melindą jeden na jednego, ponieważ jest ona zwykle trudna.
 • W niektórych przypadkach można powiedzieć bezpośrednio, że nie chcesz ich więcej widzieć. Jeśli osoba nie rozumie, że nie chcesz związku, uprzejmie powiedz coś w stylu: „Nie sądzę, że ta przyjaźń już dla mnie działa. Doceniam czas, który spędziliśmy razem, ale myślę, że powinniśmy oba poruszają się dalej ”.
Podejmuj decyzje, które odłożyłeś na później. Innym sposobem na reorganizację życia jest pozostawienie poważnych decyzji. Jeśli odkładałeś decyzję o pracy, życiu osobistym, ubezpieczeniu zdrowotnym lub innych sprawach, nadszedł czas, aby podjąć decyzję. Chcesz iść naprzód bez niepewności.
 • Pomyśl o decyzjach, które pozostaną w twoim życiu. Może nie masz pewności, czy powinieneś pozostać w swoim obecnym romantycznym związku. Spróbuj zważyć zalety i wady. Czy to ktoś, z kim mógłbyś być na dłużej? Jeśli tak, może warto poświęcić czas na pobyt. Jeśli nie, zastanów się, czy przypadkowe randki są właśnie dla Ciebie. Czy chcesz zainwestować czas w związek, o którym wiesz, że w końcu się skończy?
 • Zacznij myśleć o swojej karierze. Czy Twoja aktualna oferta pracy jest zaawansowana? Czy widzisz siebie na tej ścieżce przez następne 5–10 lat? Jeśli chcesz odejść z pracy, podejmij solidną decyzję o odejściu, a nie pozwól, by ktoś mógł / a nawet nie pomyślał, że zostanie. To może zmotywować cię do rozpoczęcia wysyłania aplikacji.
Zidentyfikuj wszelkie negatywne założenia dotyczące ciebie. Możesz mieć wiele negatywnych i irracjonalnych myśli o sobie i świecie. Aby posunąć się naprzód w swoim życiu, pracuj nad identyfikacją i wycofaniem się z własnej negatywności.
 • Ludzie często mają negatywne myśli przez cały dzień. Możesz na przykład dokonać katastrofy. Oznacza to, że widzisz gorszy możliwy wynik w danej sytuacji. Możesz również mieć tendencję do angażowania się w czarno-białe myślenie. Zamiast postrzegać niepowodzenie jako szansę na osobisty rozwój, postrzegasz je jako wyłącznie złe, a nie mieszane błogosławieństwo.
 • Pracuj nad szukaniem negatywnych myśli. Kiedy znajdziesz ekstremalną reakcję na coś, zatrzymaj się na chwilę i zapytaj, czy ta reakcja jest prawidłowa. Spróbuj sobie przypomnieć, że życie jest niuansowe, a większość sytuacji jest skomplikowana. Zastanów się nad wszystkimi czynnikami w danej sytuacji, zanim sklasyfikujesz ją jako dobrą lub złą i przypomnij sobie, że większość niepowodzeń i odrzuceń życia nie ma charakteru osobistego.
Wytnij działania, które nie są dla ciebie korzystne. Twoje życie może być zaśmiecone nadmiernymi czynnościami. Bycie zajętym niekoniecznie przekłada się na sukces lub bycie szczęśliwym. Jeśli czujesz się przytłoczony obowiązkami, podsumuj czynności w swoim życiu i sprawdź, gdzie możesz je zminimalizować.
 • Trzymaj się rzeczy, które naprawdę lubisz i czujesz, że w jakiś sposób ci się przydadzą. Jeśli czujesz się naprawdę spełniony, biorąc udział w cotygodniowym klubie poezji, a to pomaga ci w zdobyciu części swojej pracy, trzymaj się tej aktywności.
 • Jednak nie wszystkie działania są korzystne. W twoim życiu mogą być działania, które powodują większy stres niż szczęście. Może tak naprawdę nie lubisz być w zakrystii swojego kościoła i robisz to tylko z poczucia obowiązku. W takim przypadku należy rozważyć ograniczenie tej aktywności. Jest wielu innych wolontariuszy, którzy mogą zająć twoje miejsce.
Reklama
Ułóż porządny harmonogram snu. Jeśli chcesz pozostać zorganizowanym i nad wszystkim, solidny sen jest niezbędny. Pracuj nad ustanowieniem zdrowego cyklu snu, abyś miał energię, której potrzebujesz, aby pozostać zorganizowanym i na bieżąco przez cały dzień.
 • Idź spać i obudź się o tej samej porze każdego dnia. Twoje ciało dostosuje się do regularnego cyklu snu / czuwania, więc staraj się dotrzymywać harmonogramu nawet w weekendy.
 • Stwórz relaksujący rytuał przed snem, aby zasygnalizować swojemu ciału, że czas się uspokoić. Możesz przeczytać książkę, rozwiązać krzyżówkę, wziąć ciepłą kąpiel i tak dalej. Unikaj korzystania z komputera w pobliżu łóżka, ponieważ niebieskie światło emitowane z ekranów elektronicznych może stymulować mózg i utrudniać sen.
 • Upewnij się, że twój pokój jest wygodny. Jeśli są jakieś prześcieradła, koce lub poduszki, które podrażniają skórę, wymień je na przedmioty wyższej jakości.
Zacznij nowe hobby. Świetnym sposobem na reorganizację życia jest znalezienie nowego sposobu na zabicie czasu. Pomyśl o rozpoczęciu nowego hobby. To może dać ci coś do zrobienia w czasie przestoju, zmniejszając uczucie stresu lub nudy.
 • Znajdź coś, co cię osobiście interesuje. Wiele osób uważa, że ​​robienie czegoś kreatywnego, na przykład pisanie lub granie na instrumencie muzycznym, może pomóc im poczuć się zrównoważonym i spełnionym.
 • Możesz także rozważyć aktywność. Ćwiczenia mogą sprawić, że poczujesz się bardziej zrelaksowany i zwiększysz swoją energię, dzięki czemu poświęcisz czas niezbędny do ukształtowania swojego życia. Możesz biegać, biegać, chodzić, jeździć na rowerze lub dowolną inną formę aktywności fizycznej, którą lubisz.
Zobowiązaj się do regularnej reorganizacji i czyszczenia. Organizacja i sprzątanie musi odbywać się regularnie. Twoje nowe, czyste mieszkanie lub dom nie pozostanie w ten sposób, jeśli nie zobowiązujesz się do regularnego sprzątania. Regularnie wykonuj harmonogram czyszczenia, reorganizacji i redukcji.
 • Możesz ustawić określone dni tygodnia na czyszczenie. Na przykład może masz wolne we wtorek popołudnia. To może być dobry moment na pracę nad szybkim sprzątaniem domu.
 • Być może zechcesz poświęcić dzień raz w miesiącu na reorganizację i uporządkowanie. Możesz na przykład wziąć pierwszą sobotę każdego miesiąca jako szansę na pozbycie się niechcianych przedmiotów w domu i reorganizację wszystkiego, co nie działa.
Znajdź równowagę między pracą a życiem prywatnym. Twoja kariera jest ważna, ale jeśli to pochłania twoją zdolność do relaksu, możesz mieć problemy z utrzymaniem porządku i na dobrej drodze. Znajdź sposoby na znalezienie solidnej równowagi między pracą a życiem prywatnym, abyś czuł się szczęśliwszy i bardziej spełniony w swoim życiu.
 • Śledź swój czas w dzienniku. Zobacz, ile czasu spędzasz na pracy w tygodniu. Powinieneś także śledzić, w jaki sposób praca wpływa na twój nastrój oraz czas, który spędzasz martwiąc się lub zły na pracę.
 • Utwórz harmonogram dla siebie. Odłóż sobie czas przynajmniej raz dziennie. Pozwól sobie nie myśleć o pracy w określonych blokach czasu. Na przykład o godzinie 6 każdej nocy będziesz grać na pianinie przez godzinę i nie będziesz myślał o swojej pracy.
 • Porozmawiaj ze współpracownikami. Mogą również mieć problemy z równowagą między pracą a życiem prywatnym, szczególnie jeśli pracujesz w wymagającej dziedzinie, i mogą uzyskać porady dotyczące znalezienia równowagi.
Reklama

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jak mieć zdrowy mózg

Jak radzić sobie z plotkami